*

Αποστολέας Θέμα: Απόφαση για διορισμό 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 164393 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #532 στις: Ιούνιος 09, 2019, 12:16:34 πμ »
Συμφωνώ ότι η προϋπηρεσία είναι πιο σημαντική από μεταπτυχιακά, πόσω μάλλον ξένες γλώσσες και σεμινάρια κτλ. Αλλά, μπορεί να είσαι κολλημένος στο τρόπο που σε δίδασκαν όταν είσαι μαθητής, και να μην το κάνεις και καλά, και να μην ξεκολλήσεις από αυτό όσα χρόνια και να δουλεύεις. Ένα μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση μπορεί να σε βοηθήσει να ξεκολλήσεις. Ε, τα άσχετα μεταπτυχιακά και οι ξένες γλώσσες με την καμία... άντε να κάνεις και κάνα etwinning  ;D...
Ο γραπτός ΑΣΕΠ πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι αξιοκρατικοτερο κριτήριο του μεταπτυχιακού! Μου φαίνεται αστεία και μόνο η σύγκριση!
Αφού λύσατε όλα τα προβλήματα, εύχομαι καλό διορισμό!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:54:22 »

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #533 στις: Ιούνιος 09, 2019, 12:17:55 πμ »
Αν βγει η προκήρυξη τελικά θα συμπεριλαμβάνει και κατανομή θέσεων ανά κλάδο κανονικά ή θα είναι σαν της Ειδικής?

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #534 στις: Ιούνιος 09, 2019, 12:25:17 πμ »
Μα αυτό ήδη επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο όταν κανουμε τα χαρτιά μας σε γενική και ειδική. Ακριβώς η ίδια διαδικασία. Οι διευθύνσεις ελέγχουν τα δικαιολογητικά και τα περνάνε στο opsyd κλπ. και το ΑΣΕΠ κάνει τη διασταύρωση και κυρώνει τους πίνακες.

Ναι, το Υπουργείο δεν είχε το ίδιο να κερδίσει κάτι, είχαν όμως να κερδίσουν αυτοί που ήταν κάθε μέρα πάνω κατά τη διαμόρφωση του νέου συστήματος. Τι κέρδισαν; Το αβαντάζ των 25-30 μορίων που έγραψα πριν, συν την ευκαιρία να κάνουν και κάποια ακαδημαικά με το πασο τους (3 χρόνια είναι αυτά), για να σιγουρέψουν ακόμα περισσότερο τη θέση τους.

Επίσης, αυτό που γράφεις για την προεκλογική σκοπιμότητα δεν νομίζω ότι ισχύει, διότι το τριετές κλείδωμα υπάρχει και στην ειδική αγωγή, όπου οι διορισμοί είναι για το 2019. Anyway, σταματάω εδώ γιατί θα με κράξει ο math22.
Εγώ καταλαβαίνω ότι η διαφορά είναι ότι η διαδικασία γινότανε για προσλήψεις αναπληρωτών, ενώ τώρα θα γίνεται και για μόνιμους διορισμούς που είναι πιο χρονοβόρο. Τα ακαδημαϊκά με το πάσο τους όλοι δε μπορούν να τα κάνουν; Και αν δε δουλεύουν σε νησί πολύ πιο εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #535 στις: Ιούνιος 09, 2019, 12:26:05 πμ »
Και το "αργά" και το "αντιληφθήκατε" είναι υποτιμητικός τρόπος και λόγος. Να προσέχεις εσύ πώς εκφράζεσαι. Εγώ προσωπικά δεν αδίκησα ούτε απέκλεισα κανέναν. Καληνύχτα και σε σένα.
Αναφέρθηκα στην καταδολίευση του γραπτού διαγωνισμού από τους πριν και από τους νυν....με την αμέριστη συμπαράσταση των συνδικαλιστών φυσικά. Που διάβασες ότι χαρακτηρίζω εσένα άδικο ή κάποιον άλλο;
Ναι αργά καταλαβατε ότι υπάρχουν χιλιάδες στην αναμονή που έχουν δικαίωμα να διεκδικήσουν μια θεση και κανείς δεν δικαιούται να τους το αφαιρέσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2019, 09:09:26 πμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:54:22 »

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #536 στις: Ιούνιος 09, 2019, 12:28:53 πμ »
Αν βγει η προκήρυξη τελικά θα συμπεριλαμβάνει και κατανομή θέσεων ανά κλάδο κανονικά ή θα είναι σαν της Ειδικής?
Σαν της ειδικής από ότι έχω καταλάβει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2019, 12:34:09 πμ από elia »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #537 στις: Ιούνιος 09, 2019, 12:32:22 πμ »
Τα ακαδημαϊκά με το πάσο τους όλοι δε μπορούν να τα κάνουν; Και αν δε δουλεύουν σε νησί πολύ πιο εύκολα.

Ναι βέβαια. Απλά δε θα έχουν κανένα αντίκρυσμα.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #538 στις: Ιούνιος 09, 2019, 12:37:33 πμ »
Ναι βέβαια. Απλά δε θα έχουν κανένα αντίκρυσμα.
Ίσως όχι στον 1ο διαγωνισμό, αλλά αν γίνονται διορισμοί θα προχωράει το πράγμα.
Αν δεν γίνονται διορισμοί όμως να δεις τι αντίκρυσμα θα έχουν όλα αυτά!!!

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #539 στις: Ιούνιος 09, 2019, 08:10:42 πμ »
Αφού λύσατε όλα τα προβλήματα, εύχομαι καλό διορισμό!!!
Το μεταπτυχιακό πλέον το"αγοράζεις" αν δεν το έχεις.
Το Ecdl φθάνει στο σπίτι σου σε έξι ημέρες!
Όποιος συνάδελφος έχει τη δυνατότητα να διαθέσει ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό μπορεί άνετα να "αποκτήσει" τα "προσόντα" που θεωρούνται απαραίτητα. Βέβαια αυτό που θα καταφέρει είναι να προσλαμβάνεται ως αναπληρωτής.(όχι απαραίτητα).
Ο γραπτός ΑΣΕΠ, δεν πιστοποιούσε ότι ο εκπαιδευτικός ήταν κατάλληλος. Τουλάχιστον όμως δεν ήταν δυνατόν να "αγοράσει" την επιτυχία (εκτός από το να πληρώσει τα γνωστά φροντιστήρια).
Στη συνέχεια έπρεπε να κριθεί σε γνωστικό αντικείμενο , παιδαγωγικά και διδακτική. Σίγουρα δυσκολότερο (παρόλες τις παθογένειες) από το να "παραγγείλει" μεταπτυχιακό, διδακτορικό κλπ.
Μάλλον τα σημερινά κριτήρια είναι πιο αστεία και από την προϋπηρεσία και σαφέστατα από την επιτυχία στο γραπτό διαγωνισμό!


Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #540 στις: Ιούνιος 09, 2019, 08:43:37 πμ »
Όλα συντείνουν στον ένα και μοναδικό δίκαιο και αξιοκρατικό τρόπο επιλογής προσωπικού στο δημόσιο (θα έπρεπε να εφαρμόζεται σε όλους τους νευραλγικούς τομείς του δημοσίου) διαγωνισμός του ΑΣΕΠ στο 100%! Η προσμέτρηση των υπολοίπων είναι συνετή: ακαδημαικά προσόντα, ξένες γλώσσες, σεμινάρια, φυσικά προυπηρεσία! Όλα όμως με λελογισμένη μοριοδότηση ως πρόσθετα στον βαθμό στον διαγωνισμό με τη λογική ότι αυτός που αριστεύει στον διαγωνισμό θα υπερτερεί των άλλων.
Είναι για όλους και κακά τα ψέματα σε προετοιμάζει για τη διδασκαλία στο σχολείο. Εστιάζεις στα αντικείμενα που διδάσκονται με μια ευρύτητα που απαιτείται να κατέχει ο διδάσκων. Είναι απαράδεκτο καθηγητές της ββάθμιας να μην είναι ικανοί να αναλάβουν αντικείμενα του κλάδου τους ή να μην είναι επαρκείς για τη διδασκαλία τους. Τί θα πει είμαι ιστορικός δεν μπορώ να διδάξω γλώσσα; Αν κάποιος δεν μπορεί να αναλάβει τα αντικείμενα που άπτονται πχ στον κλάδο Πε02 να αλλάξει δουλειά. Στο σχολείο θα κληθείς να τα διδάξεις όλα και όλα πρέπει να τα κατέχεις. Για εμένα ο διαγωνισμός πρέπει να στοχεύει και σε αυτό. Ένα ακόμη παράδοξο: αφού οι ξενόγλωσσοι καλούνται να διδάξουν ιστορία να εξετάζονται και σε αυτό το μάθημα. Η ουσία είναι να προσφέρουμε ποιοτικό μάθημα στα παιδιά. Κάποιοι είναι ικανοί και άξιοι για αυτό κάποιοι δεν είναι. Ένα σύστημα επιλογής πρέπει να θέτει ως πρώτιστο κριτήριο αυτό!
(Ας με συγχωρήσουν οι φιλόλογοι για τη χρήση παραδείγματος από τον κλάδο τους, αλλά όλοι έχουμε ζήσει ηρωικές μάχες ανάμεσα σε πε02 για την ανάθεση αντικειμςνων κλπ κλπ)
Το νέο αυτό σύστημα που προσπαθεί να τα βολέψει όλα χωρίς να εξετάζεται ποιο χαρακτηριστικό καθιστά αξιότερο έναν εκπαιδευτικό για εμένα είναι άχρηστο και εντελώς άδικο.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #541 στις: Ιούνιος 09, 2019, 09:09:05 πμ »
Aπο το μυαλο του τα βγαζει....
το μυαλο μου λειτουργεί αρκετα καλα. Παρολα αυτα εχω και καποιες πηγες . Τα ποστ που εχω κανει το δείχνουν
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος kokkino_mpaloni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #542 στις: Ιούνιος 09, 2019, 09:13:38 πμ »
Το μεταπτυχιακό πλέον το"αγοράζεις" αν δεν το έχεις.
Το Ecdl φθάνει στο σπίτι σου σε έξι ημέρες!
Όποιος συνάδελφος έχει τη δυνατότητα να διαθέσει ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό μπορεί άνετα να "αποκτήσει" τα "προσόντα" που θεωρούνται απαραίτητα. Βέβαια αυτό που θα καταφέρει είναι να προσλαμβάνεται ως αναπληρωτής.(όχι απαραίτητα).
Ο γραπτός ΑΣΕΠ, δεν πιστοποιούσε ότι ο εκπαιδευτικός ήταν κατάλληλος. Τουλάχιστον όμως δεν ήταν δυνατόν να "αγοράσει" την επιτυχία (εκτός από το να πληρώσει τα γνωστά φροντιστήρια).
Στη συνέχεια έπρεπε να κριθεί σε γνωστικό αντικείμενο , παιδαγωγικά και διδακτική. Σίγουρα δυσκολότερο (παρόλες τις παθογένειες) από το να "παραγγείλει" μεταπτυχιακό, διδακτορικό κλπ.
Μάλλον τα σημερινά κριτήρια είναι πιο αστεία και από την προϋπηρεσία και σαφέστατα από την επιτυχία στο γραπτό διαγωνισμό!

Ντροπή!
Ντροπή να απαξιώνετε έτσι το εκπαιδευτικό σύστημα που οδηγεί στην κορυφή της εκπαίδευσης με μετα-πτυχιακές σπουδές.
Έτσι, γενικά και αόριστα. Και μάλιστα από ανθρώπους που θέλουν να υπηρετήσουν το ίδιο το εκπαιδευτικό σύστημα και θέλουν να λέγονται δάσκαλοι και να μορφώσουν τα παιδιά μας. Τι θα λέτε στα παιδιά μας / στους μαθητές σας, δηλαδή; Κοίταξε να πάρεις το πτυχίο και μετά ό,τι παραπάνω υπάρχει μη δίνεις σημασία, είναι όλα μία συναλλαγή; Και γιατί είναι μόνο τα μεταπτυχιακά συναλλαγή και δεν είναι και το πτυχίο που έχεις; Και στην τελική πώς μπορείς να υπηρετήσεις κάτι που ο ίδιος το πουλάς και το ξεφτιλίζεις;
Σε όλα τα κράτη του κόσμου, παγκοσμίως, σε όλες τις εποχές, από την αρχαιότητα ως σήμερα, οι σπουδές είναι σημαντικό πράγμα για την μόρφωση και την ανάπτυξη του ανθρώπου. Και οι μορφωμένοι άνθρωποι είναι καλοί εκπαιδευτικοί.
Ντροπή να ξεφτιλίζετε έτσι τους θεσμούς για να βολευτείτε.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #543 στις: Ιούνιος 09, 2019, 09:18:44 πμ »
Εγώ καταλαβαίνω ότι η διαφορά είναι ότι η διαδικασία γινότανε για προσλήψεις αναπληρωτών, ενώ τώρα θα γίνεται και για μόνιμους διορισμούς που είναι πιο χρονοβόρο. Τα ακαδημαϊκά με το πάσο τους όλοι δε μπορούν να τα κάνουν; Και αν δε δουλεύουν σε νησί πολύ πιο εύκολα.

Μια χάρα κάνανε μεταπτυχιακά του 7μηνου, χωρίς καν πρακτική άσκηση από το νησί σε γλώσσα που δεν ήξεραν. Αυτοί έτσι κι αλλιώς δεν πάτησαν στο πανεπιστήμιο?!πήγαινε ο τιούτορ του φροντιστηριούχου!!! Και αναγωριστήκαν και ΣΦΑΙΡΑ αυτά τα μεταπτυχιακά από το ΔΟΑΤΑΠ.

Μια χαρά τσεπώνανε και μάζευαν και προυπηρεσία . Το 5χιλιαρο του τιούτορ βγήκε σε ένα 5μηνάκι αναπληρωτλικι. Τι κάνανε ξέρανε ΠΑΛΑ πολύ καλά και αυτές τις αηδίες για "θυσίες" κλπ ούτε οι ίδιοι τις πιστεύουν.

Το μόνο ζόρι που έχουν έιναι ότι τους την έκανε ο Τσίπρας στο παρα πέντε και δεν ξέρουν τι θα κάνει ο Κούλης.

Αυτό είναι όλη η ιστορία.

Θέλουν ΟΛΟΙ να πάνε αναπληρωτές. Θέλουν ΟΛΟΙ να διοριστούν και τώρα υπάρχει μία μικρή περίπτωση εκεί που το είχαν σίγουρο, να μπει γραπτός ΑΣΕΠ και να πάνε άλλοι αναπληρωτές.

Τα ακαδημαικά είναι μία μπούρδα και μισή και το λέω εγώ που έχω διδακτορικό από κουρφαίο πανεπιστημιο του εξωτερικού ΜΕ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑ. Δεν πλήρωσα!!! με πληρώνανε. Και πάλι σας λέω ότι σε αυτήν την Ουγκάντα ΔΕΝ γίνεται να μετράς μεταπτυχιακά αφού πάνε και τα αγοράζουνε!.

Γραπτός ΑΣΕΠ πρέπει να γίνει, αλλά ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ όχι 30% και τις μπούρδες που λέει ο Μητσοτάκης τώρα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #544 στις: Ιούνιος 09, 2019, 09:21:59 πμ »
Όλα συντείνουν στον ένα και μοναδικό δίκαιο και αξιοκρατικό τρόπο επιλογής προσωπικού στο δημόσιο (θα έπρεπε να εφαρμόζεται σε όλους τους νευραλγικούς τομείς του δημοσίου) διαγωνισμός του ΑΣΕΠ στο 100%! Η προσμέτρηση των υπολοίπων είναι συνετή: ακαδημαικά προσόντα, ξένες γλώσσες, σεμινάρια, φυσικά προυπηρεσία! Όλα όμως με λελογισμένη μοριοδότηση ως πρόσθετα στον βαθμό στον διαγωνισμό με τη λογική ότι αυτός που αριστεύει στον διαγωνισμό θα υπερτερεί των άλλων.
Είναι για όλους και κακά τα ψέματα σε προετοιμάζει για τη διδασκαλία στο σχολείο. Εστιάζεις στα αντικείμενα που διδάσκονται με μια ευρύτητα που απαιτείται να κατέχει ο διδάσκων. Είναι απαράδεκτο καθηγητές της ββάθμιας να μην είναι ικανοί να αναλάβουν αντικείμενα του κλάδου τους ή να μην είναι επαρκείς για τη διδασκαλία τους. Τί θα πει είμαι ιστορικός δεν μπορώ να διδάξω γλώσσα; Αν κάποιος δεν μπορεί να αναλάβει τα αντικείμενα που άπτονται πχ στον κλάδο Πε02 να αλλάξει δουλειά. Στο σχολείο θα κληθείς να τα διδάξεις όλα και όλα πρέπει να τα κατέχεις. Για εμένα ο διαγωνισμός πρέπει να στοχεύει και σε αυτό. Ένα ακόμη παράδοξο: αφού οι ξενόγλωσσοι καλούνται να διδάξουν ιστορία να εξετάζονται και σε αυτό το μάθημα. Η ουσία είναι να προσφέρουμε ποιοτικό μάθημα στα παιδιά. Κάποιοι είναι ικανοί και άξιοι για αυτό κάποιοι δεν είναι. Ένα σύστημα επιλογής πρέπει να θέτει ως πρώτιστο κριτήριο αυτό!
(Ας με συγχωρήσουν οι φιλόλογοι για τη χρήση παραδείγματος από τον κλάδο τους, αλλά όλοι έχουμε ζήσει ηρωικές μάχες ανάμεσα σε πε02 για την ανάθεση αντικειμςνων κλπ κλπ)
Το νέο αυτό σύστημα που προσπαθεί να τα βολέψει όλα χωρίς να εξετάζεται ποιο χαρακτηριστικό καθιστά αξιότερο έναν εκπαιδευτικό για εμένα είναι άχρηστο και εντελώς άδικο.
Έχεις απόλυτο δίκιο! Είμαι ΠΕ02 και όντως υπάρχουν συνάδελφοι που φροντίζουν να διδάσκουν μόνο τα μαθήματα της αρεσκείας τους. Επιεικως απαράδεκτο! Έχω προσληφθεί μέχρι τώρα ως ωρομισθια, αναπληρώτρια Μ.Ω. και αυτό που με "ξεπερνάει" είναι η Β' ανάθεση της ιστορίας σε άσχετους κλάδους,τη στιγμή που οι επιτυχόντες ή όχι φιλόλογοι εξετάστηκαν στο μάθημα αυτό , διαβάζοντας (ξανά) από αρχαία έως και σύγχρονη ιστορία. Προσφάτως δόθηκε (ανεπίσημα) και αρχαία κείμενα από μετάφραση, στο γυμνάσιο που είχα προσληφθεί στην Ενισχυτική διδασκαλία. Αρχίζω να πιστεύω ότι θα έρθει η ώρα που θα κληθούν φιλόλογοι να διδάξουν μαθηματικά ή φυσικοί αρχαία ελληνικά! Αναβάθμιση του εκπαιδευτικού συστήματος!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #545 στις: Ιούνιος 09, 2019, 09:23:57 πμ »
το μυαλο μου λειτουργεί αρκετα καλα. Παρολα αυτα εχω και καποιες πηγες . Τα ποστ που εχω κανει το δείχνουν

Αυτό που γράφεις προϋποθέτει ότι η επόμενη κυβέρνηση επιθυμεί τόσο πολύ την εφαρμογή του συστήματος Γαβρογλου, που είναι διατεθημενη να αφήσει τα σχολεία να λειτουργήσουν για μήνες με πολλά κενά και προβλήματα, στη αρχή μάλιστα της θητείας της, ενώ υπάρχει η απλή λυση της χρήσης των περσινών πινάκων, που προβλέπεται ρητά από το νέο νόμο.

Σου φαίνεται ότι στέκει; Πιο πολύ για σενάριο όσων καίγονται να τρέξει το σύστημα Γαβρόγλου μου φαίνεται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.