*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329599 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #952 στις: Ιανουάριος 15, 2020, 06:42:29 μμ »
Οι μεγάλες προυπηρεσιες προηγούνται. Πως ξέρουμε όμως τα ακαδημαϊκά του καθενος;

Μα οι "μεγάλες προυπηρεσιες" δεν αποκλείεται να διαθέτουν και ακαδημαϊκά προσόντα. Δεν είναι εύκολο να προσεγγίσει κάποιος για παράδειγμα 120 ή 80 μήνες. Για αυτό έχουν προσφύγει όλες οι υπόλοιπες ομάδες κατά του νόμου Γαβρογλου/Κεραμεως.
Η αναπλήρωση είναι πλέον το στοίχημα για τη "μάζα". Κάποιοι δε θα καταφέρουν ούτε καν αυτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:13:26 »

Αποσυνδεδεμένος βερα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #953 στις: Ιανουάριος 15, 2020, 07:28:59 μμ »
Από τους πίνακες της ειδικής φαίνεται ότι αυτοί που προηγούνται από άποψη προϋπηρεσίας δεν έχουν δουλέψει στην ειδική. Άρα αν υποθέσουμε ότι οι περισσότεροι έχουν μεταπτυχιακόμα στην ειδική λίγοι ειναι αυτοι με μεταπτυχιακό κάπου αλλού. Αν αφαιρέσουμε και τα δυσπρόσιτα που έχουν αυτοί με τη μεγάλη προϋπηρεσία φαίνεται ότι δεν είναι "άπιαστοι".Η εκτίμηση είναι για τους φιλολόγους. Κατά την ταπεινή μου γνώμη. Μπορεί να σκέφτο μαι και χωρίς καμία βάση.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #954 στις: Ιανουάριος 15, 2020, 08:28:27 μμ »
Μέχρι το 1300 του πίνακα αναπληρωτών είναι 250 ειδικής που δουλεύουν.... αυτοί λογικά θα διοριστούν με τους νέους πίνακες όπως και άλλοι που είναι ψηλά στο πίνακα και θα διοριστούν στην ειδική.

Αποσυνδεδεμένος MiVaLo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #955 στις: Ιανουάριος 15, 2020, 08:28:55 μμ »
Από τους πίνακες της ειδικής φαίνεται ότι αυτοί που προηγούνται από άποψη προϋπηρεσίας δεν έχουν δουλέψει στην ειδική. Άρα αν υποθέσουμε ότι οι περισσότεροι έχουν μεταπτυχιακόμα στην ειδική λίγοι ειναι αυτοι με μεταπτυχιακό κάπου αλλού. Αν αφαιρέσουμε και τα δυσπρόσιτα που έχουν αυτοί με τη μεγάλη προϋπηρεσία φαίνεται ότι δεν είναι "άπιαστοι".Η εκτίμηση είναι για τους φιλολόγους. Κατά την ταπεινή μου γνώμη. Μπορεί να σκέφτο μαι και χωρίς καμία βάση.
μετάφραση?😂

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:13:26 »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #956 στις: Ιανουάριος 15, 2020, 08:30:38 μμ »
Ένας εκκαθαρισμένος  θα βοηθούσε πολύ.Ειναι και 170 περίπου από τους δικαστικά διορισθέντες που πρέπει να αφαιρεθούν.

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #957 στις: Ιανουάριος 15, 2020, 10:05:20 μμ »
Γιατί έχετε μπερδευτεί τόσο πολύ βρε συνάδελφοι;

Η διαδικασία έχει ως εξής. Βγάζουμε φωτοτυπία το πτυχίο των ξένων γλωσσών και το πάμε σε έναν δικηγόρο. Εκεί ο δικηγόρος γράφει ότι του δείξαμε το πρωτότυπο και μετά το επικυρώνει, δηλαδή ότι είναι ακριβές αντίγραφο. Μετά το πάμε στην μεταφραστική υπηρεσία του Υπουργείου Εξωτερικών για μετάφραση. Το μεταφρασμένο χαρτί που μας δίνουν εκεί δεν χρειάζεται επιπλέον επικύρωση.

Η δεύτερη option είναι να βγάλουμε φωτοτυπία το πτυχίο των ξένων γλωσσών και το πάμε σε έναν δικηγόρο ο οποίος είναι πιστοποιημένος για να κάνει την μετάφραση. Μας το μεταφράζει, γράφει ότι του δείξαμε το πρωτότυπο και μας επικυρώνει την μετάφραση.

Είτε έχουμε ακολουθήσει την πρώτη διαδικασία, είτε την δεύτερη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Στην αίτηση εν προκειμένω καταθέτουμε απλά φωτοαντίγραφα από τα πτυχία και τις μεταφράσεις τους, ΔΕΝ χρειάζεται κάποια επιπλέον επικύρωση. Οι μεταφράσεις στην μεταφραστική υπηρεσία του Υπουργείου Εξωτερικών κοστίζουν λιγότερα χρήματα, απλά καθυστερούν περισσότερο. Στους δικηγόρους κατά το δοκούν φαντάζομαι πάει η τιμή.

Επίσης στην προκήρυξη αναφέρεται με σαφήνεια ότι τα πτυχία για απόδειξη γνώσεων χρήσης Η/Υ δεν χρειάζονται ΚΑΜΙΑ επικύρωση.

Γιατί κάποιοι κάνουμε πρώτη φορά γενικότερα αίτηση σε προκήρυξη του ΑΣΕΠ. 1η φορά που ασχολούμαι με επικυρωση πτυχιων ξενων γλωσσών, εγώ νόμιζα τα δέχονται πάντα έτσι (και εντελώς ανούσια κάτα την άποψη μου, αν δεν υπάρχουν υπάλληλοι στον ΑΣΕΠ που δεν ξέρουν τα πτυχία, δεν ξέρουν αγγλικά πχ να διαβάζουν, τι να πω, δουλειά ναχουν οι δικηγοροι πες...), άλλοι κάνουν καθε μηνα και απο μία σε ό,τι βγάζει ο ΑΣΕΠ συστηματικά. Τελος παντων ετσι ειναι οι μπιζνες. Ε αρα πας με το πρωτοτυπο σε εναν, το μεταφραζει και σου δινει μια επικυρωμενη μεταφραση, Μετα στις διευθυνσεις δινεις φωτοτυπια επικρθρωμενης μεταφρασης.

Ναι εντάξει η 1η επιλογή σου προφανώς ειναι προτιμότερη αλλά αυτό αφορά μόνο κάτοικους Αθήνας, οι υπόλοιποι που δεν μένουμε εκεί αλλού θα καταφύγουμε.
Δεν κατάλαβες όμως, εννοουσα πχ σε μεταφραστικό γραφείο. Γιατι αντε να βρεις αξιόπιστο δικηγόρο, πολλοί αυτό ακριβώς το θέμα αντιμετωπίζουν είδα.

Σχετικά με τους υπολογιστές....εμένα μου το λες? Ειπα πιο πάνω οτι το λεει σαφώς το κειμενο οτι δεν χρειαζονται επικυρωση. Κι ομως αρκετοι ειδικα στις ομαδες στο φβ επιμενουν σε άλλα πραγματα διοτι προσανατολιζονται σε αλλους διαγωνισμους του ΑΣΕΠ, αυτος των εκπαιδευτικών όμως είδα διαφέρει σε σχέση με τους υπόλοιπους. Δεν διαβαζουν μαλλον αναλυτικα ολο το κειμενο (το λεω γιατι ειδα και πολυ γελοιες ερωτησεις).

Αποσυνδεδεμένος βερα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #958 στις: Ιανουάριος 15, 2020, 10:07:33 μμ »
μετάφραση?😂
Δεν χρειάζεται για αυτούς που ξέρουν! 😄

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #959 στις: Ιανουάριος 15, 2020, 10:57:14 μμ »
Γιατί κάποιοι κάνουμε πρώτη φορά γενικότερα αίτηση σε προκήρυξη του ΑΣΕΠ. 1η φορά που ασχολούμαι με επικυρωση πτυχιων ξενων γλωσσών, εγώ νόμιζα τα δέχονται πάντα έτσι (και εντελώς ανούσια κάτα την άποψη μου, αν δεν υπάρχουν υπάλληλοι στον ΑΣΕΠ που δεν ξέρουν τα πτυχία, δεν ξέρουν αγγλικά πχ να διαβάζουν, τι να πω, δουλειά ναχουν οι δικηγοροι πες...), άλλοι κάνουν καθε μηνα και απο μία σε ό,τι βγάζει ο ΑΣΕΠ συστηματικά. Τελος παντων ετσι ειναι οι μπιζνες. Ε αρα πας με το πρωτοτυπο σε εναν, το μεταφραζει και σου δινει μια επικυρωμενη μεταφραση, Μετα στις διευθυνσεις δινεις φωτοτυπια επικρθρωμενης μεταφρασης.

Ναι εντάξει η 1η επιλογή σου προφανώς ειναι προτιμότερη αλλά αυτό αφορά μόνο κάτοικους Αθήνας, οι υπόλοιποι που δεν μένουμε εκεί αλλού θα καταφύγουμε.
Δεν κατάλαβες όμως, εννοουσα πχ σε μεταφραστικό γραφείο. Γιατι αντε να βρεις αξιόπιστο δικηγόρο, πολλοί αυτό ακριβώς το θέμα αντιμετωπίζουν είδα.

Σχετικά με τους υπολογιστές....εμένα μου το λες? Ειπα πιο πάνω οτι το λεει σαφώς το κειμενο οτι δεν χρειαζονται επικυρωση. Κι ομως αρκετοι ειδικα στις ομαδες στο φβ επιμενουν σε άλλα πραγματα διοτι προσανατολιζονται σε αλλους διαγωνισμους του ΑΣΕΠ, αυτος των εκπαιδευτικών όμως είδα διαφέρει σε σχέση με τους υπόλοιπους. Δεν διαβαζουν μαλλον αναλυτικα ολο το κειμενο (το λεω γιατι ειδα και πολυ γελοιες ερωτησεις).
Με πολλά σχόλια αρχίζα να αμφιβάλλω για το αν ξέρω να διαβάζω μια προκήρυξη...με έχει πιάσει άγχος για το αν κατάλαβα σωστά..

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #960 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 07:01:10 πμ »
Από τους πίνακες της ειδικής φαίνεται ότι αυτοί που προηγούνται από άποψη προϋπηρεσίας δεν έχουν δουλέψει στην ειδική. Άρα αν υποθέσουμε ότι οι περισσότεροι έχουν μεταπτυχιακόμα στην ειδική λίγοι ειναι αυτοι με μεταπτυχιακό κάπου αλλού. Αν αφαιρέσουμε και τα δυσπρόσιτα που έχουν αυτοί με τη μεγάλη προϋπηρεσία φαίνεται ότι δεν είναι "άπιαστοι".Η εκτίμηση είναι για τους φιλολόγους. Κατά την ταπεινή μου γνώμη. Μπορεί να σκέφτο μαι και χωρίς καμία βάση.

Η άποψη μου δεν είναι προϊόν "μετρήματος" μορίων. Είναι η γενικότερη εικόνα σχετικά με το νέο σύστημα.
Ούτως ή άλλως οι αιτήσεις που θα γίνουν θα είναι γύρω στις 150.000 και για αυτό κανείς δεν είναι δυνατόν να προβλέψει τα αποτελέσματα. Στην τελική, κατά τη γνώμη μου, δεν έχει νόημα. Απλώς όλοι οι συνάδελφοι θα καταθέσουν ακαδημαϊκά /κοινωνικά προσόντα και προϋπηρεσία. Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα θα βγουν οι οριστικοί πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος Jenny_filol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #961 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 09:46:28 πμ »
Γιατί κάποιοι κάνουμε πρώτη φορά γενικότερα αίτηση σε προκήρυξη του ΑΣΕΠ. 1η φορά που ασχολούμαι με επικυρωση πτυχιων ξενων γλωσσών, εγώ νόμιζα τα δέχονται πάντα έτσι (και εντελώς ανούσια κάτα την άποψη μου, αν δεν υπάρχουν υπάλληλοι στον ΑΣΕΠ που δεν ξέρουν τα πτυχία, δεν ξέρουν αγγλικά πχ να διαβάζουν, τι να πω, δουλειά ναχουν οι δικηγοροι πες...), άλλοι κάνουν καθε μηνα και απο μία σε ό,τι βγάζει ο ΑΣΕΠ συστηματικά. Τελος παντων ετσι ειναι οι μπιζνες. Ε αρα πας με το πρωτοτυπο σε εναν, το μεταφραζει και σου δινει μια επικυρωμενη μεταφραση, Μετα στις διευθυνσεις δινεις φωτοτυπια επικρθρωμενης μεταφρασης.

Ναι εντάξει η 1η επιλογή σου προφανώς ειναι προτιμότερη αλλά αυτό αφορά μόνο κάτοικους Αθήνας, οι υπόλοιποι που δεν μένουμε εκεί αλλού θα καταφύγουμε.
Δεν κατάλαβες όμως, εννοουσα πχ σε μεταφραστικό γραφείο. Γιατι αντε να βρεις αξιόπιστο δικηγόρο, πολλοί αυτό ακριβώς το θέμα αντιμετωπίζουν είδα.

Σχετικά με τους υπολογιστές....εμένα μου το λες? Ειπα πιο πάνω οτι το λεει σαφώς το κειμενο οτι δεν χρειαζονται επικυρωση. Κι ομως αρκετοι ειδικα στις ομαδες στο φβ επιμενουν σε άλλα πραγματα διοτι προσανατολιζονται σε αλλους διαγωνισμους του ΑΣΕΠ, αυτος των εκπαιδευτικών όμως είδα διαφέρει σε σχέση με τους υπόλοιπους. Δεν διαβαζουν μαλλον αναλυτικα ολο το κειμενο (το λεω γιατι ειδα και πολυ γελοιες ερωτησεις).

Τι σημαίνει να "βρεις αξιόπιστο δικηγόρο"; Καλείς τον δικηγορικό σύλλογο της περιοχής σου και σου λέει ποιός είναι πιστοποιημένος να κάνει μεταφράσεις συγκεκριμένων γλωσσών, δεν κάνουν όλοι. Πρέπει να βεβαιώνει ότι έχει επαρκή γνώση της γλώσσας.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #962 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 01:29:53 μμ »
Λογικό η όποια απειρία να προκαλεί και άγχος και σάστισμα, αλλά όπως πολύ σωστά λέτε καλό είναι να διαβάζει κανείς πολύ καλά την προκήρυξη. Για όλους μας μπορεί να υπάρχουν γκρίζα σημεία, αλλά μην αποπροσανατολιζόμαστε, κάποια πράγματα είναι σαφή και νομίζω τα κάνουμε μόνοι μας δύσκολα... αυτή την φορά περισσότερο από ποτέ.

Με πολλά σχόλια αρχίζα να αμφιβάλλω για το αν ξέρω να διαβάζω μια προκήρυξη...με έχει πιάσει άγχος για το αν κατάλαβα σωστά..

Σχετικά με τους υπολογιστές....εμένα μου το λες? Ειπα πιο πάνω οτι το λεει σαφώς το κειμενο οτι δεν χρειαζονται επικυρωση. Κι ομως αρκετοι ειδικα στις ομαδες στο φβ επιμενουν σε άλλα πραγματα διοτι προσανατολιζονται σε αλλους διαγωνισμους του ΑΣΕΠ, αυτος των εκπαιδευτικών όμως είδα διαφέρει σε σχέση με τους υπόλοιπους. Δεν διαβαζουν μαλλον αναλυτικα ολο το κειμενο (το λεω γιατι ειδα και πολυ γελοιες ερωτησεις).

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #963 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 02:49:14 μμ »
https://xenesglosses.eu/2020/01/epeke-syriza-aposyrthei-arthro-50-gia-kolegia-moni-dieksodos-gia-tin-kerameos-meta-tin-katakravgi/?fbclid=IwAR3H5KOOIljUFELixnCLLwTsViVvDYtfmH4x2fig787bcjB71PerV2AdlfA

Πρέπει να αντιδράσουμε συντονισμένα σε αυτό. Είναι απαράδεκτο να εξισωθούν τα κολέγια με τα ΑΕΙ/ΤΕΙ.  Το Υπουργείο προσπαθεί να μας αποπροσανατολίσει για ευνόητους λόγους. Είναι πολύ σοβαρότερο αυτό το θέμα από τα μοριάκια που μαζεύουμε...
Να γιατί ξέχασε τόσο γρήγορα και η ΝΔ τον γραπτό διαγωνισμό εν μία νυκτί!

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #964 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 03:33:37 μμ »
Λογικό η όποια απειρία να προκαλεί και άγχος και σάστισμα, αλλά όπως πολύ σωστά λέτε καλό είναι να διαβάζει κανείς πολύ καλά την προκήρυξη. Για όλους μας μπορεί να υπάρχουν γκρίζα σημεία, αλλά μην αποπροσανατολιζόμαστε, κάποια πράγματα είναι σαφή και νομίζω τα κάνουμε μόνοι μας δύσκολα... αυτή την φορά περισσότερο από ποτέ.
Σήμερα στη ββαθμια κάποιοι ζητούσαν βεβαίωση για το τρέχον έτος...εν ενεργεία αναπληρωτές διορισμένοι στη δημόσια ββαθμια εκπαίδευση.Στην προκήρυξη λέει ότι δεν απαιτείται βεβαίωση προϋπηρεσίας της ημεδαπής για το τρέχον σχολικό έτος...όμως σε ένα άλλο σημείο γράφει(σελ1139) για εκπαιδευτικές προϋπηρεσίες που δεν είναι περασμενες στον οπσυδ να καταθέσουμε βεβαίωση από την αρμόδια υπηρεσία.Προσωπικα κατέθεσα την αίτηση και μου είπαν να μην αναφερθώ σε καμία υποενότητα στο τρέχον έτος...Τι βεβαίωση να πάρουμε ...είναι δυνατόν να πάρουμε βεβαίωση για προϋπηρεσία που δεν έχει παρασχεθεί ακόμη;αφού θα υπολογιστεί μέχρι 24Φεβρουαριου...Έκανα την κατάθεση και με αυτά που ακούω νομίζω ότι όλα λάθος είναι πάλι.

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #965 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 04:04:15 μμ »
Υπάρχει κάποιος που του ζήτησαν από ββαθμια να καταγράψει έστω και χωρίς κατάθεση βεβαίωσης ή δικαιολογητικών την προϋπηρεσία για το τρέχον έτος;Εγώ το έβαλα αρχικά στην υποενότητα ΙΙΙ με την έννοια ότι ζητώ τη προσμέτρηση της και τροποποίησης της συνολικής όπως ορίζει η προκήρυξη και μου είπαν να το σβήσω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158567
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 587
Σύνολο: 609

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.