*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3342105 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15358 στις: Μάιος 09, 2021, 11:34:49 μμ »
Επαναλαμβάνω, είχαμε προειδοποιήσει τις ΔΔΕ που προσλαμβάνουν Φυσικούς χωρίς να υπάρχουν λειτουργικά κενά Φυσικής ότι τους χτίζουν προυπηρεσία και μετά θα προσδοκούν διορισμό ενώ δεν υπάρχουν ούτε οργανικά κενά Φυσικής. Είτε γελούσαν, είτε νευρίαζαν. Αυτοί οι τοπικοί νταβατζήδες φταίνε για μένα, είναι όμως πολλοί και δεν μπορώ να τα βάλω με όλους. Υπήρξε πλάνη των Φυσικών και εκμετάλλευση της Βιολογίας, της Γεωγραφίας και τελευταία και της Χημείας. Καποια στιγμή αυτή η απατεωνιά θα πληρώνονταν και αν με καταλαβαίνεις απλώς προσπαθώ να μην την πληρώσουν μόνο οι Βιολόγοι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:03:37 »

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15359 στις: Μάιος 09, 2021, 11:35:40 μμ »
Βασίλη σε εκτιμώ σαν άνθρωπο.
Μην παίζεις το παιχνίδι τους.
Αν θέλουν τα ρυθμίζουν όλα.
Αν ήθελαν δεν θα άφηναν  την κατάσταση χωρίς ρύθμισμα τόσα χρόνια.
Τι πρόβλημα είχανε να διορίσουν βιολόγος όπου υπήρχαν κενά και να έχει η κατάσταση εξομαλυνθεί.
Αυξάνεις τις ώρες του μαθήματος okay αύξησε τους πόρους κάνε τους διορισμούς και τελείωνε.
Αλλά όχι εκεί stand by 10 χρόνια.
Για να τριβόμαστε μεταξύ μας για να ευνοούν τον έναν ποτέ τον άλλον.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2241
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15360 στις: Μάιος 09, 2021, 11:36:21 μμ »
Φτάνει. Κάποιοι μπαίνουν με αγωνία μήπως μάθουν κάτι και εδώ και κάποιες σελίδες τα ίδια και τα ίδια. Φίλε Οδυσσέα έκανες - κάναμε αίτηση σε μια προκήρυξη με συγκεκριμένη μοριοδότηση. Ήξερες τους όρους. Αν δεν σου αρέσουν τα κενά των φυσικών πάλεψε να το αλλάξεις. Είναι παράλογο να ζητάς ενώ συμμετέχεις σε μια προκήρυξη να λες: ναι αλλά να διοριστούν όσοι είναι 12 χρόνια. Δεν είναι επετηρίδα. Αν αυτός που είναι 12 χρόνια είναι μέσα στην κατανομή της ειδικότητας του θα διοριστεί. Αλλιώς όχι. Όπως και να έχει ας μη γεμίζουμε με άσχετα ποστ το νήμα.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15361 στις: Μάιος 09, 2021, 11:39:23 μμ »
Μια απορια. Στη β/βαθμια τοσο στη δικη μου οσο και σε διπλανη εχουν ανακοινωσει 15 οργανικα σε μια ειδικοτητα.  Συμφωνα με το αρχειο που ανακοινωσε το υπουργειο, δεν δινει κανενα οργανικο κενο σε καμμια απ τις 2 β/βαθμιες. Στη διαθεση δεν υπαρχει ψυχη... που πηγαν τα οργανικα αυτα κενα?
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:03:37 »

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15362 στις: Μάιος 09, 2021, 11:41:20 μμ »
Σωστά είχαμε ανοίξει ένα νήμα με τον Βασίλη αλλά ερχόσουν εσύ και άλλοι και γράψατε τα δικά σας
Τεσπα ο,τι είχα να πω το είπα.
Σχετικά είναι όλα αυτά πάντως.
Και ενημέρωση είναι και η ανάλυση και η σειρά των γεγονότων

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15363 στις: Μάιος 09, 2021, 11:43:36 μμ »
Μια απορια. Στη β/βαθμια τοσο στη δικη μου οσο και σε διπλανη εχουν ανακοινωσει 15 οργανικα σε μια ειδικοτητα.  Συμφωνα με το αρχειο που ανακοινωσε το υπουργειο, δεν δινει κανενα οργανικο κενο σε καμμια απ τις 2 β/βαθμιες. Στη διαθεση δεν υπαρχει ψυχη... που πηγαν τα οργανικα αυτα κενα?
Τα κενά ανεπίσημα διέρρευσαν, δεν είναι τα οριστικά.

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15364 στις: Μάιος 09, 2021, 11:44:08 μμ »
Μια απορια. Στη β/βαθμια τοσο στη δικη μου οσο και σε διπλανη εχουν ανακοινωσει 15 οργανικα σε μια ειδικοτητα.  Συμφωνα με το αρχειο που ανακοινωσε το υπουργειο, δεν δινει κανενα οργανικο κενο σε καμμια απ τις 2 β/βαθμιες. Στη διαθεση δεν υπαρχει ψυχη... που πηγαν τα οργανικα αυτα κενα?
σε ποιες αναφέρεσαι και σε ποια ειδικότητα;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2241
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15365 στις: Μάιος 09, 2021, 11:47:36 μμ »
Σωστά είχαμε ανοίξει ένα νήμα με τον Βασίλη αλλά ερχόσουν εσύ και άλλοι και γράψατε τα δικά σας
Τεσπα ο,τι είχα να πω το είπα.
Σχετικά είναι όλα αυτά πάντως.
Και ενημέρωση είναι και η ανάλυση και η σειρά των γεγονότων

Οκ. Να μου έκανες παρατήρηση λοιπόν. Θα ζητούσα συγνώμη και θα σταματουσα. Είμαστε σοβαροί; Πεντάχρονα είμαστε να σου λέω κατι και να μου απαντάς: ναι αλλά Βίκτωρ το έκανες και εσύ; Όσο για την ενημέρωση όχι φίλε μου δεν είναι να ποσταρεις 150 φορές για την ειδικότητα σου.

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15366 στις: Μάιος 10, 2021, 12:12:09 πμ »
Ξερεις ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα με τις μεταθέσεις. Δεν μπορεί να διορίσει κόσμο εκεί που θέλουν μεταθέσεις οι μόνιμοι.
Τωρα στις υπόλοιπες περιοχές αν διορίσει παραπάνω, ή μάλλον πολύ παραπάνω από τα οργανικά κενά φυσικών υπάρχει ο κίνδυνος να κοπούν οι θέσεις βιολογίας, δηλαδή είτε να συνεχίσουν οι μόνιμοι φυσικοί να είναι σε θέσεις βιολογίας είτε οι καινούργιοι να πάρουν όλες τις υπόλοιπες βιολογίες. Διότι μιλάμε για μεγάλο αριθμό φυσικών για να εξυπηρετηθεί τόσος κόσμος σε λίγες περιοχές.
Δεν ξέρω πως θα λυθεί αυτό. για εμένα δεν έπρεπε να προσλαμβάνονται τόσοι πολλοί φυσικοί όταν δεν υπήρχαν ούτε τόσα λειτουργικά κενά Φυσικής. Είχαμε προειδοποιήσει εγκαίρως τις διευθύνσεις που τους εξυπηρετούσαν ότι μπορεί να τους κρέμαγαν. Όμως ..... Βέβαια μπορεί να υπάρχει κάποιος νόμιμος τρόπος που δεν έχω σκεφτεί. Πάντως οι καινούργιοι νόμοι δεν ισχύουν αναδρομικά. Με βάση τα υπάρχοντα δεν μπορούμε να συνεχίσουμε να ανεχόμαστε παρανομίες
Υπάρχει νόμιμος τρόπος.
Χαμηλή ποσοστιαία κάλυψη των οργανικών κενών των ΠΕ04 στους φετινους διορισμούς. Αλλαγή ωρολογίων προγραμμάτων για το επόμενο σχολικό έτος. Επαναυπολογισμος των οργανικών κενών του χρόνου τον Απρίλιο. Υψηλή κάλυψη οργανικών κενών στους διορισμούς του 2022.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15367 στις: Μάιος 10, 2021, 12:20:21 πμ »
σε ποιες αναφέρεσαι και σε ποια ειδικότητα;

Αναφέρομαι στους ΠΕ82. Οι β/βαθμιες Βοιωτίας και Ευβοίας έχουν δηλώσει 13 οργανικά. Άλλα τόσα και περισσότερα οι Α, Β, Γ και Δ Αθήνας στις ιστοσελίδες τους. Γιατί στο αρχείο του υπουργείου δεν δίνονται καθόλου οι περιοχές αυτές με κενά?
Λογικά θα συμβαίνει και με άλλες ειδικότητες. Δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ ή τελικά κάτι σημαίνουν τα κενά του υπουργείου?
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15368 στις: Μάιος 10, 2021, 12:24:24 πμ »
Αναφέρομαι στους ΠΕ82. Οι β/βαθμιες Βοιωτίας και Ευβοίας έχουν δηλώσει 13 οργανικά. Άλλα τόσα και περισσότερα οι Α, Β, Γ και Δ Αθήνας στις ιστοσελίδες τους. Γιατί στο αρχείο του υπουργείου δεν δίνονται καθόλου οι περιοχές αυτές με κενά?
Λογικά θα συμβαίνει και με άλλες ειδικότητες. Δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ ή τελικά κάτι σημαίνουν τα κενά του υπουργείου?
μήπως καλύφθηκαν με μεταθέσεις;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15369 στις: Μάιος 10, 2021, 12:26:06 πμ »
Μια τιμωρία δηλαδή.
Δεν ξέρω αν γνωρίζεις, αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που μας λένε να μην διαμαρτυρόμαστε διότι υπάρχει Τρόπος να μας τα κάνουν χειρότερα. Και δεν είμαστε οι μοναδικοί που εκβιαζομαστε να μην μιλάμε.
Επίσης ούτε είναι η πρώτη φορά που τα ακούμε αυτά. Μας λέγανε στάσου να μειωθεί η Βιολογία και να δούμε πόσα κενά θα έχετε. Και όντως μειώθηκε και πάλι βγήκαν 800.
Μας λένε στάσου να σας ενοποιησουμε να δούμε πόσοι Βιολόγοι θα προσληφθούν, και ξεχνούσαν ότι ο λόγος που χωρίστηκε ο κλάδος  ήταν επειδή οι φυσικοί διαμαρτύρονταν που έπαιρναν πολλούς Βιολόγους.
Αυτό που λες περιλαμβάνει κατανομή μόνο για τους πρώτους 5250 και για να τιμωρηθούμε εμείς θα πρέπει να την πληρώσουν άλλες ειδικότητες που δεν φταίνε σε τίποτα. Και τα σχολεία φυσικά που έχουν πραγματικές ώρες μαθημάτων κενές.
Δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος somebody

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15370 στις: Μάιος 10, 2021, 12:29:44 πμ »
Όπως καταλαβαίνετε το απαιτητικό(ακόμα και στο γυμνάσιο) μάθημα της φυσικής θα διδάσκεται από βιολόγους , γεωλόγους και φυσιογνώστες (6 κενά!!! κάπου διάβασα).

Μαθητές έχουν πάει στο λύκειο και εκεί συναντούν πρώτη φορά φυσικό. Φανταστείτε μικρά γυμνάσια με γεωλόγο ή βιολόγο διορισμένο. Σκεφτείτε τι φυσική μαθαίνουν, τι εφόδια παίρνουν σε ένα μάθημα απαιτητικότατο που απαιτεί να δημιουργήσουν βάσεις. Όχι μάθημα απομνημόνευσης και παπαγαλίας.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15371 στις: Μάιος 10, 2021, 12:30:18 πμ »
Αναφέρομαι στους ΠΕ82. Οι β/βαθμιες Βοιωτίας και Ευβοίας έχουν δηλώσει 13 οργανικά. Άλλα τόσα και περισσότερα οι Α, Β, Γ και Δ Αθήνας στις ιστοσελίδες τους. Γιατί στο αρχείο του υπουργείου δεν δίνονται καθόλου οι περιοχές αυτές με κενά?
Λογικά θα συμβαίνει και με άλλες ειδικότητες. Δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ ή τελικά κάτι σημαίνουν τα κενά του υπουργείου?
Ναι δεν έχεις καταλάβει ότι τα οργανικά κενά μεταθέσεων μεταταξεων διορισμών υπολογίζονται ανά ομάδα σχολείων και ανά περιοχή. Ενώ τα κενά των τοποθετήσεων στις ιστοσελίδες ανά σχολείο. Είναι αλλα νούμερα. Το γεγονός ότι εμφανίζονται κενά σε σχολεία ενώ στην περιοχή όχι οφείλεται ότι υπάρχουν άλλοι πε82 σε άλλα σχολεία που καλύπτουν ωράριο με άλλα μαθήματα. Επίσης νομίζω ότι έχετε κοινές α αναθέσεις με άλλες ειδικότητες οπότε σε αυτή την περίπτωση ο υπολογισμός των οργανικών κενών ανά περιοχή είναι να ακόμη πιο πολύπλοκος και επικίνδυνος θα έλεγα που θα έπρεπε να ελέγχετε αν υπήρχε διαφάνεια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159432
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 362
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.