*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 213697 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #770 στις: Απρίλιος 05, 2007, 08:53:37 πμ »
καλημερα, ξερει καποιος αν το ΥΠΕΠΘ εχει κανει νομοθετικη κινηση μεχρι στιγμης επι του θέματος?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:21:22 »

Αποσυνδεδεμένος TEO378

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω το συμφέρον μου
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #771 στις: Απρίλιος 05, 2007, 11:36:23 πμ »
Δυστυχως μπήκαν άκριτα στον κλάδο ΠΕ20 σχολές που μόνο κατ'όνομα είχαν σχέση με την πληροφορική και αυτό πληρώνουν τώρα και οι υπόλοιποι.Κανονικά θα έπρεπε να γίνει πιο προσεκτική επιλογή.
Όλοι ξαφνικά έγιναν ειδικοί με την πληροφορική



Δεν έχετε άδικο έπρεπε πριν 10 χρόνια να είχαν προνοήσει και να υπήρχαν 5-6 σχολές πληροφορικής με κλίση την διδακτική και αυτήν την στιγμή ούτε καν το ΤΕΙ πληροφορικής να διδάσκει ούτε καν τα ΑΕΙ χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση.
Άλλα με το μπαμ που έγινε χρειαζόταν άτομα πολλά έστω και όχι τόσο "ειδικά" στο αντικείμενο ούτε στην παιδαγωγική .
Και καταλήξαμε όλοι οι άσχετοι με την διδασκαλία να τρωγόμαστε ποιός θα φάει την θέση του αλουνού για να μπεί αυτός και το σινάφι του το άσχετο χωρίς να ιδρώσει το αυτι....

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #772 στις: Απρίλιος 05, 2007, 11:45:51 πμ »
Δυστυχως μπήκαν άκριτα στον κλάδο ΠΕ20 σχολές που μόνο κατ'όνομα είχαν σχέση με την πληροφορική και αυτό πληρώνουν τώρα και οι υπόλοιποι.Κανονικά θα έπρεπε να γίνει πιο προσεκτική επιλογή.
Όλοι ξαφνικά έγιναν ειδικοί με την πληροφορική



Δεν έχετε άδικο έπρεπε πριν 10 χρόνια να είχαν προνοήσει και να υπήρχαν 5-6 σχολές πληροφορικής με κλίση την διδακτική και αυτήν την στιγμή ούτε καν το ΤΕΙ πληροφορικής να διδάσκει ούτε καν τα ΑΕΙ χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση.
Άλλα με το μπαμ που έγινε χρειαζόταν άτομα πολλά έστω και όχι τόσο "ειδικά" στο αντικείμενο ούτε στην παιδαγωγική .
Και καταλήξαμε όλοι οι άσχετοι με την διδασκαλία να τρωγόμαστε ποιός θα φάει την θέση του αλουνού για να μπεί αυτός και το σινάφι του το άσχετο χωρίς να ιδρώσει το αυτι....
οπως υπαρχουν οι σχολες ΣΕΛΕΤΕ διαφορων ειδικοτητων που βγαζουν ΜΟΝΟ καθηγητες κατι αντιστοιχο επρεπε να υπαρχει και στον κλαδο μας. Περα απο αυτο πολλα τμηματα εχουν 2-3 μη υποχρεωτικα μαθηματα παιδαγωγικης φυσεως.
Επισης θα μπορουσαν να δεχονται στην ΑΣΠΑΙΤΕ διορισμενους καθηγητες χωρις κριτηρια, να κανουν ενα επιπλεον τμημα για οσους θελουν να το παρακολουθησουν
Αν και απο την πειρα μου οσοι εχουν Παιδαγωγικη καταρτιση δεν σημαινει οτι ειναι και οι κορυφαιοι παιδαγωγοι!!!

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #773 στις: Απρίλιος 05, 2007, 11:59:09 πμ »
Δεν έχεις άδικο αλλά ώς απόφοιτος της ΑΣΕΤΕΜ/ΣΕΛΕΤΕ μπορώ να σου πω ότι οι αναλογίες καλού/κακού παιδαγωγού σε απόφοιτους της σχολής μου είναι αντιστρόφως ανάλογες από τα μη παιδαγωγικά τμήματα (τα παιδαγωγικά μας δεν ηταν απλά επιπλέον μαθήματα της σχολής αλλά στον κορμό του προγράμματός της-μικροδιδασκαλίες σε συμφοιτητές,διδασκαλίες σε σχολεία της Αθήνας και πολλά άλλα για να πάρουμε πτυχίο)
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:21:22 »

Αποσυνδεδεμένος TEO378

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω το συμφέρον μου
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #774 στις: Απρίλιος 05, 2007, 01:37:43 μμ »
Το ότι όποιος τελειώνει παιδαγωγικό εννοείται δεν σημαίνει οτι είναι και ο καλύτερος αλλά αυτό ισχύει για όλα τα επαγγέλματα.
Αλλά πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο.


(Έγω έχωντας αρκετά χρόνια προυπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα από βιομηχανίες μέχρι ελεύθερους επαγγελματίες ο καλύτερος και με τις περισσότερες τεχνικές γνώσεις ήταν απόφοιτος λυκείου και τίποτα άλλο και ασχολείται απο ψυκτικά μέχρι σχεδιασμό motherboard!!!!)

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #775 στις: Απρίλιος 05, 2007, 02:40:57 μμ »
(Υ.Γ. Περιμένατε να απαντήσω σε διάφορες απόψεις εδω μέσα; Γιατί; Για να δούμε ποιος την έχει πιο μεγάλη ..τη γνώση;  :) Αυτά δεν βοηθούν στην ένωση. Δύσκολο δεν είναι να αντιπαρατεθείς. Δύσκολο είναι να ΜΗΝ αντιπαρατεθείς, αλλά να συνενώσεις  ;) )

Με αυτό που λες απαξιώνεις όλους όσους γράφουν εδώ....

Εύκολο είναι να κρύβεις την άποψη σου και να μην μοιράζεσαι αυτά που ξέρεις. Δύσκολο είναι να υποστηρίζεις την άποψη σου με επιχειρήματα  ;)

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #776 στις: Απρίλιος 05, 2007, 02:50:47 μμ »
Μπράβο πες τα TEO378 εγώ δεν θα έχω πρόβλημα να έχω προιστάμενο απόφοιτο λυκείου ή γυμνασίου. Μάλιστα το πρωτιμώ από να έχω απόφοιτο ΑΕΙ ή Πολυτεχνείου. Στην τελικη αν με πείσει ότι είναι καλύτερος μαγκιά του. Αρκεί να αγαπάει αυτό που κάνει και να ναι σεμνος. Έτσι πρέπει να κάνουμε και μεις με τους ΑΕΙ. Να επιτρεπονται τα παντα αλλά με μέτρο.Αυτό είναι νομίζω το σωστό σκεπτικό γιατι απ’ ότι εχω καταλάβει όλοι οι ΑΕΙ συνομοτούνε εναντίον μας ας φυλαγωμαστε οι καιροί είναι δύσκολοι.Στο κατω κατω αν μπεις καπου και σιγουτευτείς θα κανεις τις κατάλληλες συμμαχιες και θα καταφέρεις ότι θέλεις  ;)
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #777 στις: Απρίλιος 05, 2007, 02:51:03 μμ »
προσωπικα εχω πτυχιο απο το 2004 και υπαρχει συλλογος στη σχολη μου απο το 2002(ο συλλογος ιδρυθηκε χωρις τη Βοηθεια του Στεμπ ) και οταν εκανα αιτηση προς στο ΣΤΕΜΠ για να γινω μελος του μου απαντησαν οτι πρεπει η περιπτωση μου να περασει απο το ΓΣ.Δεν ξερω αν εγινε ποτε ΓΣ ή αν αποφασισαν κατι...
Από ποιο τμήμα έχεις αποφοιτήσει και έχεις σύλλογο? Αν δεν είναι σε αυτά που έχουν δικαίωμα εγγραφής, τότε γιατί σε παραξενεύει που απορρίψαν την αίτηση σου?  ???



αλλα το ΜΟΝΟ σιγουρο ειναι οτι απεριψαν την αιτηση μου!!! αυτα με τις βοηθειες ειναι ολα μ....ιες και συγνωμη για την εκφραση μου.

Νομίζω ότι τέτοιοι χαρακτηρισμοί δεν χρειάζονται... Η βοήθεια που προσφέρθηκε είναι ειλικρινής και πραγματική. Το αν δεν την χρησιμοποίησαν κάποιοι, είναι δική τους επιλογή.



ΕΜΕΝΑ γιατι δεν με δεχτηκαν αφου ηδη υπηρχε συλλογος της σχολής μου?? και υστερα απο προσωπικο μηνυμα του προεδρου σας (μεσα στο οποιο εξεφραζε την αποψη οτι υπαρχουν ΜΟΝΟ γνησιοι πληροφορικοι που ειναι αποφοιτοι των 3 τμηματων και ολοι οι αλλοι ειμαστε "μαϊμουδες" και οτι η πληροφορικη δεν μπορει σαν επιστημη να εχει εξειδικευσεις και οτι τα νεα τμηματα δεν προσφερουν καμια εξειδικευση κ.α.)καταλαβα οτι ειστε τοσο στενομυαλοι και εγωϊστες που δεν ξερω αν εχω τιποτα κοινο με σας!!!θα δω αν εχω κρατησει το μηνυμα και θα το βγαλω στη φορα να δουν ολοι τι αποψη εχει ο ΣΤΕΜΠ για τους πτυχιουχους των νεων τμηματων!!!

Πρώτον είναι ανήθικο να βγάζεις προσωπική αλληλογραφία σε ένα ανοικτό φόρουμ. Παρόλο αυτά,αν πιστεύεις ότι θα προσφέρει κάτι ουσιαστικό και θα βοηθήσει, κάντο.

Δεύτερον, κανείς ΣΤΕΜΠ δεν είπε ότι είναι μαιμού κανείς! Το αν κάποιος που μίλησες είχε αυτή την άποψη, τότε (κακώς) είναι άποψη του. Τι προτείνεις? Να καταργήσουμε οποιαδήποτε άποψη δεν μας αρέσει? Αν εσύ είσαι εντάξει, τότε άστον να λέει ότι θέλει! :P



Ξαναναφέρω το εξής: 
Ναι, Η ΕΤΕΠ σαν ιδέα ακούγεται αρχικά πολύ καλή. Στην ουσία πρέπει να δούμε ποιος την δημιουργεί και για ποιο λόγο.

Αν βασικός σκοπός της είναι να μείνει το ΠΔ 268/04 ανέπαφο, τότε καλώς δημιουργείται και πρέπει να γραφούν όλοι (και οι Αυτοματιστές).
Αν βασικός σκοπός της είναι το καλό της Πληροφορικής, τότε κακώς ανήκουν σε αυτήν οι Αυτοματιστές! Όχι γιατί είναι κακοί άνθρωποι ή κακοί Επιστήμονες αλλά γιατί είναι Επιστήμονες Αυτοματισμού και όχι Πληροφορικής!



Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #778 στις: Απρίλιος 05, 2007, 02:55:37 μμ »
Αυτό είναι νομίζω το σωστό σκεπτικό γιατι απ’ ότι εχω καταλάβει όλοι οι ΑΕΙ συνομοτούνε εναντίον μας ας φυλαγωμαστε οι καιροί είναι δύσκολοι.Στο κατω κατω αν μπεις καπου και σιγουτευτείς θα κανεις τις κατάλληλες συμμαχιες και θα καταφέρεις ότι θέλεις  ;)

Στο τομέα της Πληροφορικής οι απόφοιτοι ΑΕΙ Πληροφορικής συνεργάζονται ΙΣΟΤΙΜΑ με αυτούς των ΑΤΕΙ. Αυτό είναι άθλος και υπάρχει μόνο στην ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ!
Σε κανένα άλλο κλάδο δεν υπάρχει. Για ρώτα ένα απόφοιτο Πολυτεχνείου για τα τμήματα π.χ. Δομικών Έργων. Δεν θέλει ούτε ζωγραφιστούς να δει αποφοίτους ΑΤΕΙ (σε ισότιμη σχέση, δεν μιλάμε για κάτι άλλο).

Μην είμαστε αχάριστοι και μην βγάζουμε λάθος συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #779 στις: Απρίλιος 05, 2007, 02:57:27 μμ »
Έχω ζητήσει ήδη την ανάκληση των δικαιωμάτων μου ως συντονιστή. Για να μπορώ να λέω δυνατά τη γνώμη μου χωρίς περιορισμούς και χωρίς να προκαλώ προβλήματα στον διαχειριστή και στο ίδιο το φόρουμ.

Φαντάζομαι ότι μέχρι σήμερα θα έχουν ανακληθεί τα δικαιώματα σου ως συντονιστή (ένα κουμπάκι είναι...). Περιμένουμε την γνώμη σου!

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #780 στις: Απρίλιος 05, 2007, 03:01:15 μμ »
Η άποψη μου για το θέμα είναι αυτήν:
Τα τμήματα αυτοματισμού/τοπογραφίας δεν πρέπει να εντάσσονται στην Πληρορφορική
Tώρα αν κάποιος αυτοματιστής τώρα προσβάλλεται που δεν τον συμπεριλαμβάνουν σε κάποιο άλλο κλάδο είναι δικό του το πρόβλημα.

Αυτό ακριβώς προσπαθώ να εκφράσω και εγώ. Κανείς δεν έχει τίποτα προσωπικό με τους Πτυχιούχους Αυτοματισμού.


Καλό πάντως θα ήταν μην απαντάει κανείς πλέον του στεμπ ή έχει αντίστοιχες απόψεις με τον στεμπ σε αυτό το θέμα,γιατί βλέπω λαμβάνεται ως αφορμή από μερικούς να βγάλουν το μένος τους ενάντια στον στεμπ.

Νομίζω ότι οι απόψεις εδώ όλων πρέπει να βοηθήσουν τους υπόλοιπους να ξεκαθαρίσουν τις σκέψεις του. Το ότι βγάζουν μερικοί μένος κατά του οποιουδήποτε, είναι πρόβλημα τους. Don't worry, I will survive!  ;D




Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #781 στις: Απρίλιος 05, 2007, 04:06:56 μμ »
Έχω ζητήσει ήδη την ανάκληση των δικαιωμάτων μου ως συντονιστή. Για να μπορώ να λέω δυνατά τη γνώμη μου χωρίς περιορισμούς και χωρίς να προκαλώ προβλήματα στον διαχειριστή και στο ίδιο το φόρουμ.

Φαντάζομαι ότι μέχρι σήμερα θα έχουν ανακληθεί τα δικαιώματα σου ως συντονιστή (ένα κουμπάκι είναι...). Περιμένουμε την γνώμη σου!

Ναι ανακλήθηκαν. Οι περιορισμοί που ανέφερα, προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, σχετίζονται με την ιδιότητα του συντονιστή, που πρέπει να κρατά τις ισορροπίες. Όσο για τη γνώμη μου την εξέφρασα μερικές σελίδες νωρίτερα. Δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβάνομαι. Αν χρειαστεί θα επανέλθω.

Ως τότε, καλό Πάσχα σε όλους και εύχομαι υγεία, χαρά και ευτυχία σε όλους τους συμφορουμήτες.
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #782 στις: Απρίλιος 05, 2007, 04:43:39 μμ »
Εμ έτσι είναι .... στα προβατάκια δικαστήριο στους λύκους βελτιωτικές προτάσεις μην συχγιστούν και μας πετάξουν και εμάς έξω ε???

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική δεν μπορείς όλα να τα ισοπεδώνεις.

Στο θέμα του ΠΔ 268/04 το θέμα έπρεπε να αντιμετωπιστεί νομικά (για αυτό έγιναν οι προσφυγές) ώστε να αναγκαστεί το ΥΠΕΠΘ να τροποποίησει το ΠΔ και να έχουν δικαίωμα διορισμού όλοι οι Πληροφορικοί! Δηλαδή όλα τα τμήματα που προστέθηκαν με το ΠΔ εκτός των τμημάτων Αυτοματισμού και Γεωπληροφορικής.
Επίσης, παράλληλα έπρεπε να αρχίσει διάλογος με το ΥΠΕΠΘ για την ταχύτερη και δίκαια λύση του θέματος.

Προσοχή! Λύση δεν είναι να μην έχουν δικαίωμα διορισμού μόνο οι πτυχιούχοι των αθηνών, Πειραιά και Θεσ/νίκης.
Επίσης, Λύση δεν είναι να παραμείνει το ΠΔ 268/04 όπως είναι (για τους γνωστούς λόγους).
Λύση είναι στην ΠΕ20 να διορίζονται μόνο οι Πληροφορικοί και κανείς άλλος.


Πάμε στο επόμενο.... το θέμα των βελτιωτικών προτάσεων που κατέθεσε ο ΣΤΕΜΠ για να μπορούν όλοι οι πτυχιούχοι ΤΕΙ Πληροφορικής να γράφονται στο Μητρώο Μελετητών άρα και να εκπονούν Μελέτες για Έργα Πληροφορικής.

Χρειαζόταν να γίνει κάποιο βήμα νομικό? Μάλλον όχι. Τι χρειαζόταν? Να παρέμβει κάποιος για να προστατεύσει τα δίκαια συμφέροντα των πτυχιούχων ΤΕΙ Πληροφορικής. Κάποιος να διατυπώσει την άποψη μας με σοβαρές προτάσεις, να διαμαρτυρηθεί για το άδικο και αυτό έγινε!

Προτείνω να καταλαβαίνουμε τις ενέργειες των άλλων και να μην είμαστε προκατελημένοι. Αν έχουμε απορίες, ρωτάμε  :D
 



Τα link τι τα έβαλες για να με επιβεβαιώσεις ακόμη παραπάνω??

Τα links τα έβαλα ώστε να μπορεί να ενημερωθεί όποιος θέλει και όχι να ακούει αοριστολογίες χωρίς επιχειρήματα.


Με πρόλαβε ο homeboy..... Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους!  (προσοχή στο αρνί) ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2007, 04:45:55 μμ από sniper_hellas_1 »

Αποσυνδεδεμένος imaq

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #783 στις: Απρίλιος 06, 2007, 10:58:49 πμ »
Αυτό είναι νομίζω το σωστό σκεπτικό γιατι απ’ ότι εχω καταλάβει όλοι οι ΑΕΙ συνομοτούνε εναντίον μας ας φυλαγωμαστε οι καιροί είναι δύσκολοι.Στο κατω κατω αν μπεις καπου και σιγουτευτείς θα κανεις τις κατάλληλες συμμαχιες και θα καταφέρεις ότι θέλεις  ;)

Στο τομέα της Πληροφορικής οι απόφοιτοι ΑΕΙ Πληροφορικής συνεργάζονται ΙΣΟΤΙΜΑ με αυτούς των ΑΤΕΙ. Αυτό είναι άθλος και υπάρχει μόνο στην ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ!
Σε κανένα άλλο κλάδο δεν υπάρχει. Για ρώτα ένα απόφοιτο Πολυτεχνείου για τα τμήματα π.χ. Δομικών Έργων. Δεν θέλει ούτε ζωγραφιστούς να δει αποφοίτους ΑΤΕΙ (σε ισότιμη σχέση, δεν μιλάμε για κάτι άλλο).

Μην είμαστε αχάριστοι και μην βγάζουμε λάθος συμπεράσματα.

Αυτές οι σχέσεις είναι υποκειμενικές. Μην κρίνεις ότι όλα είναι καλά και όλα ωραία μεταξύ σας επειδή ο ΣΤΕΜΠ τα πάει καλά με την ΕΠΕ.  Έχεις ρωτήσει εσύ κανέναν απόφοιτο ΑΕΙ Πληροφορικής τι γνώμη έχει για τα ΤΕΙ Πληροφορικής? Για ρώτα κανέναν πληροφορικάριο (ΤΕΙ) που πήγε να κάνει μεταπτυχιακό σε ΑΕΙ Πληροφορικής να δείς τι πόρτα έφαγε και τί "ΙΣΟΤΙΜΗ" συνεργασία είχε...
Όσο για αυτήν την "ΙΣΟΤΙΜΗ συνεργασία" με τους απόφοιτους ΑΕΙ, πιστεύεις τώρα που λιγοστεύουν οι θέσεις ΠΕ19-20 δεν θα αντιδράσουν και αυτοί? Η αρχή έγινε: γνωρίζεις μήπως αν μπορεί να γίνει κάποιος ΠΕ20 υπεύθυνος ΠΛΗΝΕΤ? Από όσο γνωρίζω όχι...



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160962
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.