*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές πρώτου διορισμού  (Αναγνώστηκε 113237 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #392 στις: Ιούλιος 12, 2009, 08:39:29 μμ »
1) Θα γίνει τον Οκτώβριο 4. τι αδεια δικαιούμαι; ντρέπομαι να ζητήσω άδεια ακόμα δεν διορίστηκα...χαχαχα

2) Δηλαδή υπήρχε και Γ Φωκίδας και ΓΥΜΝ. ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ(Π.Χ.); Αν ισχύει αυτό εκανα μεγάλο λάθος...

1) η σύζυγός σου εργάζεται ?  στο δημόσιο υπάρχει 9μηνη άδεια ανατροφής τέκνου.. αν η σύζυγος εργάζεται και δεν έχει πάρει τέτοια άδεια δικαιούσαι εσύ !  διάβασε παρακάτω..
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=13099.0
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=12823.0
2) Υπήρχε Γ Φωκίδας , δεν υπήρχε ΓΥΜΝ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ . αλλά δόθηκε τοποθέτηση σε έναν από αυτούς που διορίστηκαν Γ Φωκίδας στο ΓΥΜΝ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:39:11 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #393 στις: Ιούλιος 12, 2009, 08:45:48 μμ »
1)  Αααααααααα αυτο με τη μικρή σου δεν το ήξερα!!!Εννοείται πως θα πάρεις άδεια ανατροφής αν δεν τη δικαιούται η γυναίκα σου.Και να μη  ντρέπεσαι καθόλου, θα είσαι με την οικογένειά σου, υπάρχει μεγαλύτερη χαρά??

2) Συμβουλή: Δεν θα ντρέπεσαι για τα δικαιώματά σου, να ντρέπονται όσοι εφευρίσκουν τρόπους να πίνουν καφέ στο σπιτάκι τους και να παίρνουν τρελλά μόρια, όπως κάτι πιτσιρίκια που πήραν αποσπάσεις στο ΥΠΕΠΘ άνευ λόγου και αιτίας  ;)

1) να ψάξει κάτι που δεν γνωρίζω μόνο... θα πάρει 9μηνη ή όχι επειδή κλείνει το παιδί τα 4 τον ΟΚΤ. θέλω να πω η έναρξη ή η λήξη της 9μηνης έχει περιορισμό τα 4 χρόνια του παιδιού... Να το ψάξεις φίλε den leei ...

2) συμφωνώ και επαυξάνω !
http://www.meafora.gr/?p=193



Αποσυνδεδεμένος arianoula27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #394 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:47:29 πμ »
gspyropoulos se efxaristw polu gia tin apantisi!!!
Maria!!! ontws exoume polla koina kai pou ksereis mporei na vrethoume se kanena nisaki alla den epiasa afto gia ta dusprosita opote erwtw kai opoios kserei na mou pei:
Otan me to kalo erthei i wra, tha dilwsw olous tous nomous pou exoun kena, alla KANENA dusprosito!
Yparxei periptwsi na me steiloun se dusprosito enw exw seira gurw sto 250?
Oh my Godddddddddddddddddddddddddd :)
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #395 στις: Ιούλιος 13, 2009, 02:50:15 πμ »
Να ζητήσω κι εγώ τα φώτα των παλιότερων γιατί έχω πελαγώσει λιγάκι...
Είμαι ΠΕ02 με σειρά κατάταξης πάνω από τη μέση του πίνακα διοριστέων - άρα, προφανώς διοριστέα της πρώτης χρονιάς. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι είμαι έγκυος! Το Σεπτέμβρη, αν όλα πάνε καλά, θα είμαι στον 6ο μήνα, δηλ. δε θα δικαιούμαι ακόμη άδεια αλλά απ΄ό,τι έχω καταλάβει μπορώ να πάρω χαρτί από το γιατρό και να μην εργαστώ ούτε αυτούς τους 2 μήνες - το οποίο φυσικά δεν το κάνω από τεμπελιά, αλλά γιατί και φοβάμαι να τρέχω στα κατσάβραχα με την κοιλιά τούρλα(!) και το θεωρώ ανούσιο - και κακό για τα παιδιά - να πάω για 2 μήνες και να φύγω!

Μ΄αυτά τα δεδομένα τί θα με συμβουλεύατε να δηλώσω? Υπάρχει περίπτωση ν΄αναγκαστώ να υπηρετήσω αυτούς τους 2 μήνες? Και με τα μόρια τί γίνεται? Τα παίρνεις ακόμη κι αν δεν πατήσεις το πόδι σου όλη τη χρονιά?!
Επίσης, για μεταθέσεις, αποσπάσεις κτλ διάβασα κάπου ότι παίρνεις μόρια εκτός από την προϋπηρεσίας και με βάση κοινωνικά κριτήρια (γάμος, παιδιά κτλ).Ξέρει κανείς να μου πει ακριβώς πώς μετράνε αυτά τα μόρια? Πχ. παντρεμένη με 1 παιδί...πόσο πιάνει? ;D ;D
Α, και κάτι ακόμη: κάπου διάβασα ότι μέσα στη χαρτούρα που καταθέτουμε περιλαμβάνονται και οι τίτλοι ξένων γλωσσών που ενδεχομένως έχουμε. Αυτοί παίζουν κάποιο ρόλο, π.χ. στη μισθοδοσία? Και με την ακτινογραφία θώρακα που δεν μπορώ να βγάλω λόγω κατάστασης τί γίνεται?!

Παρακαλώ όποιος/α συνάδελφος μπορεί ας με διαφωτίσει  :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:39:11 »

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕΟ3
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #396 στις: Ιούλιος 13, 2009, 03:19:59 πμ »
Να ζητήσω κι εγώ τα φώτα των παλιότερων γιατί έχω πελαγώσει λιγάκι...
Είμαι ΠΕ02 με σειρά κατάταξης πάνω από τη μέση του πίνακα διοριστέων - άρα, προφανώς διοριστέα της πρώτης χρονιάς. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι είμαι έγκυος! Το Σεπτέμβρη, αν όλα πάνε καλά, θα είμαι στον 6ο μήνα, δηλ. δε θα δικαιούμαι ακόμη άδεια αλλά απ΄ό,τι έχω καταλάβει μπορώ να πάρω χαρτί από το γιατρό και να μην εργαστώ ούτε αυτούς τους 2 μήνες - το οποίο φυσικά δεν το κάνω από τεμπελιά, αλλά γιατί και φοβάμαι να τρέχω στα κατσάβραχα με την κοιλιά τούρλα(!) και το θεωρώ ανούσιο - και κακό για τα παιδιά - να πάω για 2 μήνες και να φύγω!

Μ΄αυτά τα δεδομένα τί θα με συμβουλεύατε να δηλώσω? Υπάρχει περίπτωση ν΄αναγκαστώ να υπηρετήσω αυτούς τους 2 μήνες? Και με τα μόρια τί γίνεται? Τα παίρνεις ακόμη κι αν δεν πατήσεις το πόδι σου όλη τη χρονιά?!
Επίσης, για μεταθέσεις, αποσπάσεις κτλ διάβασα κάπου ότι παίρνεις μόρια εκτός από την προϋπηρεσίας και με βάση κοινωνικά κριτήρια (γάμος, παιδιά κτλ).Ξέρει κανείς να μου πει ακριβώς πώς μετράνε αυτά τα μόρια? Πχ. παντρεμένη με 1 παιδί...πόσο πιάνει? ;D ;D
Α, και κάτι ακόμη: κάπου διάβασα ότι μέσα στη χαρτούρα που καταθέτουμε περιλαμβάνονται και οι τίτλοι ξένων γλωσσών που ενδεχομένως έχουμε. Αυτοί παίζουν κάποιο ρόλο, π.χ. στη μισθοδοσία? Και με την ακτινογραφία θώρακα που δεν μπορώ να βγάλω λόγω κατάστασης τί γίνεται?!

Παρακαλώ όποιος/α συνάδελφος μπορεί ας με διαφωτίσει  :-\

yotar,θα παρεις αδεια κυησης,μονο να ορκιστεις θα πας και μετα δεν θα πατησεις καθολου στο σχολειο.
σε συμφερει φυσικα μια περιοχη με πολλα μορια αφου μετα θα παρεις  αδεια λοχειας και αδεια ανατροφης.ναι,τα μορια τα παιρνεις και χωρις να πατησεις καθολου, σε τετοια περιπτωση.Μη νιωθεις τυψεισ,ΟΛΕΣ το κανουν.
γαμος=4 μορια , 1ο παιδι=4 μορια ,αρα εσυ θα χεισ 80
τα υπολοιπα που ρωτασ δεν τα γνωριζω(οι ξενεσ γλωσσες δεν παιζουν ρολο στη μισθοδοσια

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #397 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:27:34 μμ »
Να ζητήσω κι εγώ τα φώτα των παλιότερων γιατί έχω πελαγώσει λιγάκι...
Είμαι ΠΕ02 με σειρά κατάταξης πάνω από τη μέση του πίνακα διοριστέων - άρα, προφανώς διοριστέα της πρώτης χρονιάς. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι είμαι έγκυος! Το Σεπτέμβρη, αν όλα πάνε καλά, θα είμαι στον 6ο μήνα, δηλ. δε θα δικαιούμαι ακόμη άδεια αλλά απ΄ό,τι έχω καταλάβει μπορώ να πάρω χαρτί από το γιατρό και να μην εργαστώ ούτε αυτούς τους 2 μήνες - το οποίο φυσικά δεν το κάνω από τεμπελιά, αλλά γιατί και φοβάμαι να τρέχω στα κατσάβραχα με την κοιλιά τούρλα(!) και το θεωρώ ανούσιο - και κακό για τα παιδιά - να πάω για 2 μήνες και να φύγω!

Μ΄αυτά τα δεδομένα τί θα με συμβουλεύατε να δηλώσω? Υπάρχει περίπτωση ν΄αναγκαστώ να υπηρετήσω αυτούς τους 2 μήνες? Και με τα μόρια τί γίνεται? Τα παίρνεις ακόμη κι αν δεν πατήσεις το πόδι σου όλη τη χρονιά?!


   Τα μόρια θα τα πάρεις όπως και να'χει, δεν τα χάνεις με τίποτα. Γι' αυτό και σε συμφέρει να δηλώσεις ένα μέρος που θα σε μοριοδοτήσει.Αν έχεις πολλά μόρια από τη χρονιά αυτή, το γάμο και το παιδί, πιθανότατα θα καταφέρεις και του χρόνου να είσαι πιο κοντά. Άντε και καλή λευτεριά! Εύχομαι πάνω απ' όλα να βγει γερό το παιδάκι σου και όλα τα άλλα έπονται!

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #398 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:41:31 μμ »
επειδή τις τελευταίες μέρες τρέχω πανικόβλητη και μπαίνω κλεφτά στο φόρου, ήθελα να ρωτήσω αν έχει βγει καμιά εγκύκλιος για εμάς τους φιλόλογους σχετικά με την αίτηση διορισμού. Με συγχωρείτε που ρωτάω, αλλά έτσι όπως είμαι εγώ τώρα παίζει να βγει κάτι και να μην το έχω  πάρει χαμπάρι.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος arianoula27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #399 στις: Ιούλιος 13, 2009, 02:40:21 μμ »
an kai den eimai filologos nomizw oti den exei vgei egkuklios akoma gia kanena klado. Wstoso afou mpaineis klefta sto forum tha mporeseis na mpeis klefta kai sto www.alfavita.gr opou anakoinwnontai ola ta sxetika opws anakoinwnontai kai se afti ti selida.
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #400 στις: Ιούλιος 13, 2009, 03:57:32 μμ »
Καμια προβλεψη για περιοχες διορισμου πε02 με το 40%? Προφανως θα υπαρχει καποιος τροπος υπολογισμου,καθως εχει κυκλοφορησει κατι αναλογο για την α/θμια με πρωτοβουλια αιρετου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2009, 03:05:18 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #401 στις: Ιούλιος 13, 2009, 07:07:36 μμ »
Καμια προβλεψη για περιοχες διορισμου πε02 με το 40%? Προφανως θα υπαρχει καποιος τροπος υπολογισμου,καθως εχει κυκλοφορησει κατι αναλογο για την α/θμια με πρωτοβουλια αιρετου

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #402 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:22:20 μμ »
Nicolasg και despoina25 ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας  :)

Αποσυνδεδεμένος seirios ΠΕ04.01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #403 στις: Ιούλιος 14, 2009, 10:44:37 πμ »
Καλημέρα.
Η εγκύκλιος διορισμού απ'ότι φαίνεται θα βγει τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου, οπότε δυστυχώς έχουμε ακόμα....

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank14_7_9_828.php

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #404 στις: Ιούλιος 14, 2009, 12:17:53 μμ »
Πολλοι της α φουρνιας δεν θα κανουν τα χαρτια τους φετος για να εχουν καλυτερη τοποθετηση του χρονου αφου θα ειναι εκ των πρωτων στην λιστα των ασεπιτων και ετσι να πανε στην 1η τους προτιμηση,επισης προτιμουν να πανε αναπληρωτες για να μην απομακρυνθουν φετος απο τον τοπο τους ,ετσι υπαρχουν πολλες πιθανοτητες, κυριως γι αυτους που ειναι πρωτοι της β φουρνιας ,να διοριστουν απο φετος.

Συμβουλή ! Τώρα που είστε νέοι σε ηλικία ψάξτε για κανένα μερος με 12 μόρια .Δε θα χάσετε .

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #405 στις: Ιούλιος 14, 2009, 01:30:17 μμ »
Συμβουλή ! Τώρα που είστε νέοι σε ηλικία ψάξτε για κανένα μερος με 12 μόρια .Δε θα χάσετε .

Και να συμπληρώσω, να κοιτάξουν τις βάσεις μεταθέσεων της ειδικότητας για την περιοχή τους.Αν δεν είναι πολύ ψηλά, και από 8 μόρια και πάνω καλό μέρος είναι.Εγώ είχα διαλέξει 10ρι και είμαι μια χαρά  :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.