*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4330051 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5950 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:35:45 μμ »
ναι, γιατί η αίτηση αυτη που κάνεις ειναι αίτηση μετάταξης πλεονάζοντος προσωπικού. Και εσύ κατά δήλωσή σου έχεις χαρακτηριστεί πλεονάζον προσωπικό.

δηλ αν εγώ κάνω κάποια αίτηση κάπου και λέω  ότι είμαι εκατομμυριούχος ...αυτό σημαίνει ότι είμαι....τόσο εύκολα είναι τα πράγματα ....τόσο απλά έτσι ώστε επειδή κάνω μια αίτηση να με χαρακτηρίσουν πλεονάζων .....κάτι δεν πάει καλαααααααα


Αν δεν τους συμφερει..δεν θα εισαι εκατομυριουχος.Αν τους συμφερει ομως φιλε μου..δυστυχως ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2013, 11:37:22 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:18 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5951 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:41:41 μμ »
dnt  (ΔΝΤ???) ::) ::)

αν αυτή την αίτηση την κάνεις πάνω σε μια χαρτοπετσέτα με τους φίλους σου προφανώς και δεν έχει καμία σημασία... αν όμως το ίδιο πράγμα το γράψεις στο Ε9 και το στείλεις και στην Εφορία, εσύ τι λες; Να γελάσουν με το χιούμορ σου ;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5952 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:47:28 μμ »
Τα μορια βγαινουν με μια συγκεκριμενη διαδικασια.Τι λεμε τωρα;Η καθε περιοχη εχει και τα συγκεκριμενα μορια.Τιποτα ρευστο δεν υπαρχει σε αυτο.Το ταδε σχολειο εχει τοσα μορια δυσμενων συνθηκων.Συνυπολογιζονται με τα μορια της καθε χρονιας που εχεις.Απλα πραγματα.


Δεν αμφισβητω το συστημα μοριων ή την ορθότητα που δινονται σε περιοχες. Λεω,ομως, οτι υπαρχουν εκπαιδευτικοι που εχουν χασει την οργανικη γιατι μειωθηκε ο αριθμος των τμηματων. Παρολα αυτα, σε βεβαιω πως την κρατανε με ...σχεσεις. Αυτα τα ατομα, δεν ξερουμε ποσα μορια εχουν καθως ποτε δεν εκαναν αιτηση για βελτιωση, οριστικη τοποθετηση ή μεταθεση ωστε να δουμε τα μορια τους σε πινακα, οπως βγαινουν οσων αιτουμαστε μεταθεση καθε χρονο απο την διευθυνση μας.
 Αυτη την στιγμη καποιοι λεμε ''ειμαι στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ'' εγω και (υποθετικα)αλλοι 10 στο νομο μου. Στην πραγματικοτητα ειναι παραπανω καθως δεν ειναι ολες οι οργανικες αληθεις και μπορει καποιος να την εχει χασει και να εχει λιγοτερα μορια απο μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2013, 11:52:26 μμ από maria2013 »

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5953 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:49:19 μμ »
Αφού οι αιτήσεις θα εξεταστούν πανελλαδικά με μόρια, τότε γιατί τις θέσεις στις Δ/νσεις και ΙΕΚ τις προσδιορίζει ανά ειδικότητα? Δεν θα έπρεπε να τις αφήνει χύμα και προσβάσιμες για ΟΛΕΣ τις ειδικότητες?  ::)
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:18 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5954 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:50:08 μμ »
.... Αυτό που προσπαθούμε να σας πούμε και ο Damien και ο Patreas  και εγώ ειναι πως



Δεν επρεπε να εμπλακει κανεις σε αυτη τη διαδικασια, η οποια βρωμοκοπαει μακροθεν. Επρεπε να απορριψει συνολικα η εκπαιδευτικη κοινοτητα τις απροκαλυπτες εκβιαστικες πρακτικες των κουκουλοφορων του υπουργειου.   
Πολύ Σωστοί αλλά ποιος να σας ακούσει...
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5955 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:50:42 μμ »
Αφού οι αιτήσεις θα εξεταστούν πανελλαδικά με μόρια, τότε γιατί τις θέσεις στις Δ/νσεις και ΙΕΚ τις προσδιορίζει ανά ειδικότητα? Δεν θα έπρεπε να τις αφήνει χύμα και προσβάσιμες για ΟΛΕΣ τις ειδικότητες?  ::)

αυτό είναι πολύ σοβαρό και ιδιαίτερο βάρος δεν του δώσαμε.... Αν το δούμε πάντως σαν τυράκι για τη φάκα μια χαρά το δούλεψαν...
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος Xwris_Elpida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5956 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:50:59 μμ »
Λες?

DICTYO.GR

Σύμφωνα με πηγές του ΥΠΑΙΘ, είναι πιθανόν η Πληροφορική να ενταχθεί ως μάθημα Γενικής Παιδείας στη Γ Λυκείου αυξάνοντας έτσι το εβδομαδιαίο ωρολόγιο  πρόγραμμα της τάξης από 32 σε 34 ώρες.

Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, αναμένεται το αργότερο μέχρι αύριο, non-paper του Υπουργείου που θα απαντά σε πολλά από τα ερωτήματα σχετικά με τις υποχρεωτικές μετατάξεις.

www.dictyo.gr

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5957 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:52:42 μμ »
Αφού οι αιτήσεις θα εξεταστούν πανελλαδικά με μόρια, τότε γιατί τις θέσεις στις Δ/νσεις και ΙΕΚ τις προσδιορίζει ανά ειδικότητα? Δεν θα έπρεπε να τις αφήνει χύμα και προσβάσιμες για ΟΛΕΣ τις ειδικότητες?  ::)

αυτό είναι πολύ σοβαρό και ιδιαίτερο βάρος δεν του δώσαμε.... Αν το δούμε πάντως σαν τυράκι για τη φάκα μια χαρά το δούλεψαν...

Εκτός βέβαια αν (κατόπιν εορτής) μας πουν: δε βρήκαμε του 3 ΠΕ11 που θέλαμε για τη ΔΔΕ. Ήρθε 1. Θα πάρουμε λοιπόν άλλους 2 ΠΕ05 που κάναν αίτηση....
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5958 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:54:31 μμ »
Eσύ συνάδελφε πιστεύεις ότι η όλη διαδικασία των μετατάξεων θα είναι άσχετη δηλαδή με διαθεσιμότητες..??
Επειδή όλο αυτό το διάστημα, κοινώς αυτό λέγεται από όλους..
εγώ πιστεύω ότι στην παρούσα φάση η διαδικασία των μετατάξεων είναι άσχετη με διαθεσιμότητες.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5959 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:57:40 μμ »
Λες?

DICTYO.GR

Σύμφωνα με πηγές του ΥΠΑΙΘ, είναι πιθανόν η Πληροφορική να ενταχθεί ως μάθημα Γενικής Παιδείας στη Γ Λυκείου αυξάνοντας έτσι το εβδομαδιαίο ωρολόγιο  πρόγραμμα της τάξης από 32 σε 34 ώρες.

Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, αναμένεται το αργότερο μέχρι αύριο, non-paper του Υπουργείου που θα απαντά σε πολλά από τα ερωτήματα σχετικά με τις υποχρεωτικές μετατάξεις.

www.dictyo.gr

Αυτό που φοβάμαι είναι ότι αν αύριο δοθούν διευκρινήσεις πιθανόν να ξεκινήσει θύελλα αντιδράσεων από αυτούς που ΗΔΗ έχουν κάνει αίτηση. Υπάρχουν λοιπόν 4 τινά:
Α. Δεν δίνει διευκρινήσεις
Β. Δίνει τέτοιες διευκρινήσεις που αποκλείεται να προκαλέσει (μαζικές τουλάχιστον) αντιδράσεις (η φαντασία μου δεν μπορεί να φτάσει στο τι μπορεί να είναι αυτές)
Γ. Δίνει διευκρινήσεις, πολλοί αντιδρούν αλλά λέει ότι εφόσον κάνατε δήλωση σημαίνει ότι καταλάβατε, τώρα τι γκρινιάζετε (πολύ παιδικό...)
Δ. Δίνει "διευκρινήσεις" που μας μπερδεύουν περισσότερο (τους έχω ικανούς)
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος ken

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5960 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:58:20 μμ »

 Αυτη την στιγμη καποιοι λεμε ''ειμαι στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ'' εγω και (υποθετικα)αλλοι 10 στο νομο μου. Στην πραγματικοτητα ειναι παραπανω καθως δεν ειναι ολες οι οργανικες αληθεις και μπορει καποιος να την εχει χασει και να εχει λιγοτερα μορια απο μας. [/size]

Πώς μπορεί κάποιος να χάσει την οργανική του; Έχει καταργηθεί το σχολείο του; Τι καθόμαστε και λέμε;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5961 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:58:33 μμ »
Αφού οι αιτήσεις θα εξεταστούν πανελλαδικά με μόρια, τότε γιατί τις θέσεις στις Δ/νσεις και ΙΕΚ τις προσδιορίζει ανά ειδικότητα? Δεν θα έπρεπε να τις αφήνει χύμα και προσβάσιμες για ΟΛΕΣ τις ειδικότητες?  ::)
μήπως γιατί θα εξεταστούν πανελλαδικά ανά ειδικότητα?
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος gkg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5962 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:00:02 πμ »
Α. Με το σημερινό, το υπάρχον νομικό πλαίσιο ΠΟΤΕ ένας εκπαιδευτικός κρίνεται πλεονάζων;

http://www.esos.gr/article/eidisis-protovathmia-ekpaidefsi/proedriko-diatagma-ypoxreotikes-metatheseis-ekpaideytikon

Άρθρο 2
Χαρακτηρισμός υπεράριθμων
και κατάταξη σε πίνακες υποχρεωτικών μεταθέσεων
1. Οι εκπαιδευτικοί που δεν έχουν συμπληρώσει δώδεκα χρόνια προϋπηρεσίας και πλεονάζουν εξολοκλήρου στην περιοχή μετάθεσης που υπηρετούν και δεν συμπληρώνουν το 60%, τουλάχιστον, του υποχρεωτικού τους διδακτικού ωραρίου σε σχολική μονάδα ή σε ομάδα σχολικών μονάδων της ίδιας ή διαφορετικής βαθμίδας με μαθήματα της πρώτης και δεύτερης ανάθεσης, της πρώτης και δεύτερης ειδικότητας, χαρακτηρίζονται, με απόφαση του οικείου περιφερειακού διευθυντή εκπαίδευσης ύστερα από εισήγηση των οικείων περιφερειακών υπηρεσιακών συμβουλίων, εξολοκλήρου υπεράριθμοι (εφεξής και ολικά υπεράριθμοι) στην οικεία περιοχή μετάθεσης.
2. Οι εκπαιδευτικοί που χαρακτηρίζονται εξολοκλήρου υπεράριθμοι κατατάσσονται σε πίνακες υποχρεωτικής μετάθεσης που συντάσσονται από τα υπηρεσιακά συμβούλια ανά περιοχή μετάθεσης, ανά κλάδο και ειδικότητα.
3. Οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν σε κλάδους ή ειδικότητες που σύμφωνα με τις οικείες διατάξεις επιτρέπεται να διδάσκουν και στις δύο βαθμίδες εκπαίδευσης χαρακτηρίζονται ολικά υπεράριθμοι και κατατάσσονται στους πίνακες υποχρεωτικών μεταθέσεων ύστερα από κοινή εισήγηση των οικείων υπηρεσιακών συμβουλίων και των δύο βαθμίδων. 3
Η Ζωή είναι ωραία

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5963 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:00:10 πμ »

 Αυτη την στιγμη καποιοι λεμε ''ειμαι στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ'' εγω και (υποθετικα)αλλοι 10 στο νομο μου. Στην πραγματικοτητα ειναι παραπανω καθως δεν ειναι ολες οι οργανικες αληθεις και μπορει καποιος να την εχει χασει και να εχει λιγοτερα μορια απο μας. [/size]

Πώς μπορεί κάποιος να χάσει την οργανική του; Έχει καταργηθεί το σχολείο του; Τι καθόμαστε και λέμε;

Παιδιά! Κάθε χρόνο κάποιοι χάνουν την οργανική τους ήμαρτον! κρίνονται υπεράριθμοι (γιατί κλέινει το σχολέιο, γιατί μειώνονται οι ώρες κλπ.)
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.