*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4323554 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6006 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:53:15 πμ »
Μετά από τόσες μέρες νομίζω πως μόλις βρήκα με ποιο τρόπο πρέπει να πράξω! Υπό αυτές τις συνθήκες και με τους όρους του Υπουργείου αρνούμαι να υποβάλλω αίτηση, όχι γιατί ξεκαθάρισα πως αυτό με συμφέρει αλλά γιατί απλά δεν ανέχομαι πια τόση κοροϊδία. Αν θέλουν ας με βγάλουν σε διαθεσιμότητα, ας κάνουν ότι θέλουν. Εγώ αγωνίστηκα για να διοριστώ γιατί αγαπούσα τη δουλειά μου αλλά και γιατί ήθελα να μεγαλώσω το παιδί μου με αξιοπρέπεια. Καλή τύχη σε όλους.
Πράγματι πολύ αξιοπρεπής η στάση σου!
Ανεξάρτητα από μετατάξεις και διαθεσιμότητα, όλους με τον έναν τρόπο ή με τον άλλον μάς κοροϊδεύουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:02:50 »

Αποσυνδεδεμένος gkg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6007 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:54:08 πμ »
Έχω την εντύπωση ότι είναι απλά τα πράγματα. Γίνονται αιτήσεις από όλους ώστε νάναι όλοι στο παιχνίδι (και να μη υπάρχουν ενστάσεις) και καλύπτονται τα νούμερα του ΥΠΕΠΘ. Όλοι ευτυχισμένοι, και αυτοί που θα μπορούν να πάρουν μετάθεση απ τα νησιά και αυτοί που είναι στο νομό και δε θέλουν να παν στην α/θμια. Αν δε φτάσουν τα νούμερα σε κάποιο νομό τότε πιάνουν τους πλαονάζοντες στα ΠΥΣΔΕ από αυτά και όποιοι έχουν τα λιγότερα μόρια πάνε α/θμια υποχρεωτικά. Έτσι δε χριάζεται να δώσουν καμιά διευκρίνηση και 'ολα τα σενάρια που ακούγονται δεν υπάρχουν. Τι λέτε?

Σαφώς! αρκεί να τους βγουν τα νούμερα! Το πρόβλημά τους θα αρχίσει αν δεν βγουν τα νούμερα (υπάρχει βεβαίως βεβαίως και εκείνο το "προσεγγίζει τον αριθμό...."

Αιτήσεις θα γίνουν, Κάποιοι νομοί ίσως να μείνουν πίσω σε κάποιες ειδικίτητες. Τότε ανά ΠΥΣΔΕ μπορεί να λυθεί το πρόβλημα
Η Ζωή είναι ωραία

Αποσυνδεδεμένος kris_81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6008 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:55:47 πμ »
Έχω την εντύπωση ότι είναι απλά τα πράγματα. Γίνονται αιτήσεις από όλους ώστε νάναι όλοι στο παιχνίδι (και να μη υπάρχουν ενστάσεις) και καλύπτονται τα νούμερα του ΥΠΕΠΘ. Όλοι ευτυχισμένοι, και αυτοί που θα μπορούν να πάρουν μετάθεση απ τα νησιά και αυτοί που είναι στο νομό και δε θέλουν να παν στην α/θμια. Αν δε φτάσουν τα νούμερα σε κάποιο νομό τότε πιάνουν τους πλαονάζοντες στα ΠΥΣΔΕ από αυτά και όποιοι έχουν τα λιγότερα μόρια πάνε α/θμια υποχρεωτικά. Έτσι δε χριάζεται να δώσουν καμιά διευκρίνηση και 'ολα τα σενάρια που ακούγονται δεν υπάρχουν. Τι λέτε?

Σαφώς! αρκεί να τους βγουν τα νούμερα! Το πρόβλημά τους θα αρχίσει αν δεν βγουν τα νούμερα (υπάρχει βεβαίως βεβαίως και εκείνο το "προσεγγίζει τον αριθμό...."

Αιτήσεις θα γίνουν, Κάποιοι νομοί ίσως να μείνουν πίσω σε κάποιες ειδικίτητες. Τότε ανά ΠΥΣΔΕ μπορεί να λυθεί το πρόβλημα
Πιστεύεις συνάδελφε ότι θα είναι πανελλαδικά..?

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6009 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:56:11 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2013, 09:38:57 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:02:50 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6010 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:56:49 πμ »
Αχ Ιγνάτιε τι λέγαμε όλη μέρα?
gkg
πως θα πιάσουν τους πλεονάζοντες  στα ΠΥΣΔΕ με απόχη? ::)
όποιοι έχουν τα λιγότερα μόρια μεταξύ ποιών?
μη μου πεις των διαθεσιτών μόνο :P
λοιπόν συνάδελφοι εγώ λέω να κοιτάξει να ενημερωθεί/ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα ο καθένας από εμάς μόνος του, το χρωστάει πρωτίστως στον εαυτό του, γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα να συζητάμε όλο τα ίδια και τα ίδια,
άσε που αν μας διαβάζουν από το υπουργείο, και να είχαν υπόψη τους για διευκρινίσεις δε θα μας τις έδιναν 8)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος gkg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6011 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:58:10 πμ »
Έχω την εντύπωση ότι είναι απλά τα πράγματα. Γίνονται αιτήσεις από όλους ώστε νάναι όλοι στο παιχνίδι (και να μη υπάρχουν ενστάσεις) και καλύπτονται τα νούμερα του ΥΠΕΠΘ. Όλοι ευτυχισμένοι, και αυτοί που θα μπορούν να πάρουν μετάθεση απ τα νησιά και αυτοί που είναι στο νομό και δε θέλουν να παν στην α/θμια. Αν δε φτάσουν τα νούμερα σε κάποιο νομό τότε πιάνουν τους πλαονάζοντες στα ΠΥΣΔΕ από αυτά και όποιοι έχουν τα λιγότερα μόρια πάνε α/θμια υποχρεωτικά. Έτσι δε χριάζεται να δώσουν καμιά διευκρίνηση και 'ολα τα σενάρια που ακούγονται δεν υπάρχουν. Τι λέτε?

Σαφώς! αρκεί να τους βγουν τα νούμερα! Το πρόβλημά τους θα αρχίσει αν δεν βγουν τα νούμερα (υπάρχει βεβαίως βεβαίως και εκείνο το "προσεγγίζει τον αριθμό...."

Αιτήσεις θα γίνουν, Κάποιοι νομοί ίσως να μείνουν πίσω σε κάποιες ειδικίτητες. Τότε ανά ΠΥΣΔΕ μπορεί να λυθεί το πρόβλημα
Πιστεύεις συνάδελφε ότι θα είναι πανελλαδικά..?

Μα, από αυτούς που έκαναν ξέρουμε ότι κάνουν όπου θέλουν. Άρα πανελλαδικά! Αυτό βολεύει σε όλους αν το σκευτείς.
Η Ζωή είναι ωραία

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6012 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:58:52 πμ »
Αχ Ιγνάτιε τι λέγαμε όλη μέρα?
gkg
πως θα πιάσουν τους πλεονάζοντες  στα ΠΥΣΔΕ με απόχη? ::)
όποιοι έχουν τα λιγότερα μόρια μεταξύ ποιών?
μη μου πεις των διαθεσιτών μόνο :P
λοιπόν συνάδελφοι εγώ λέω να κοιτάξει να ενημερωθεί/ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα ο καθένας από εμάς μόνος του, το χρωστάει πρωτίστως στον εαυτό του, γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα να συζητάμε όλο τα ίδια και τα ίδια,
άσε που αν μας διαβάζουν από το υπουργείο, και να είχαν υπόψη τους για διευκρινίσεις δε θα μας τις έδιναν 8)

Μη με κοροιδέψεις αλλά Τι λέγαμε όλη μέρα?
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος gkg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6013 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:01:25 πμ »
Αχ Ιγνάτιε τι λέγαμε όλη μέρα?
gkg
πως θα πιάσουν τους πλεονάζοντες  στα ΠΥΣΔΕ με απόχη? ::)
όποιοι έχουν τα λιγότερα μόρια μεταξύ ποιών?
μη μου πεις των διαθεσιτών μόνο :P
λοιπόν συνάδελφοι εγώ λέω να κοιτάξει να ενημερωθεί/ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα ο καθένας από εμάς μόνος του, το χρωστάει πρωτίστως στον εαυτό του, γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα να συζητάμε όλο τα ίδια και τα ίδια,
άσε που αν μας διαβάζουν από το υπουργείο, και να είχαν υπόψη τους για διευκρινίσεις δε θα μας τις έδιναν 8)

Είπαμε πλεονάζοντες=διάθεση+υπεράριθμοι. Όλα τα ΠΥΣΔΕ τους ξέρουν και τα περισσότερα τους έβγαλαν και ονομαστικά
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2013, 01:03:10 πμ από gkg »
Η Ζωή είναι ωραία

Αποσυνδεδεμένος angelikiwi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6014 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:02:14 πμ »
Να κανω και εγω το σεναριο επιστημονικης φαντασιας που εχω κατα νου...
Στην εποχη λοιπον της νεοφιλελευθερης πολιτικης που ακολουθειται η παιδεια θα γινει 100% ταξικο προνομιο. Ετσι αυτο που θα χτυπηθει πρωτα ειναι τα λυκεια , τα επαλ και κατ' πεκταση τα ΑΕΙ - ΤΕΙ . το κοματι με λιγα λογια που παιζει τον κυριο ρολο στην σχεση παιδεια - αγορα εργασιας. Με λιγα λογια εγω ναι πιστευω οτι οι αιτησεις θα γινουν πανελαδικα ωστε τα  ακριτικα λυκεια και γυμνασια να υπολειτουργησουν φετος και στη συνεχεια να κλεισουν τα λυκεια και να παραμεινουν τα γυμνασια με την δικαιολογια οτι δεν υπαρχει αρκετο προσωπικο και για τα 2  . Θες λυκειο τραβα στο κοντινοτερο αστικο κεντρο η τραβα στην κοντινοτερη ιδιωτικη σχολη τεχνικης εκπαιδευσης .

Τα δημοτικα θα χρειαστουν οι τυποι ξερουν οτι σε περιοδους οικονομικης υφεσης ο κοσμος αρχιζει και κανει περισσοτερα παιδια και δεν μπορουν (τουλαχιστον ακομη) να καταλυσουν τελειως την υποχρεωτικη παιδεια ... αλλωστε αυτη ειναι η υποχρεωτικη παδιεια  για το κρατος τα παιδια που βγαινουν συλλαβιζοντας απο την τριτη γυμνασιου και δεν μπορουν να διαβασουν ουτε μια παραγραφο εφημεριδας ειναι η καλυτερα ελγχομενη μαζα, εδω εμεις με πτυχια και διδακτορικα και λειτουργουμε σαν ζοντοβολα  .

Γενικα εγω πιστευω οτι αν τους αφησουμε την εκπαιδευση μετα το γυμνασιο θα την διαλυσουν εντελως

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6015 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:04:35 πμ »
Παράθεση
Η ώρα πέρασε ας χαλαρώσουμε λίγο... Την Τρίτη (αφού έχει περάσει η λαίλαπα και δεν έχουμε φρικάρει) ας ανοίξουμε ένα topic αυτογνωσίας με τίτλο: υποθέσεις που έκανα και ήταν μπαρούφες.....
Να εισαι καλα...με εκανες και γελασα!! ;D ;D ;D
Ελπιζω να μην ανοιξουμε ενα τοπικ με τιτλο..ποιος θα πρωτοπαει στο δαφνι! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6016 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:15:40 πμ »
Είπαμε πλεονάζοντες=διάθεση+υπεράριθμοι. Όλα τα ΠΥΣΔΕ τους ξέρουν και τα περισσότερα τους έβγαλαν και ονομαστικά
κάνε μου μια παραπομπή σε παρακαλώ να τους δω και εγώ (μη μου δώσεις μόνο πίνακες αιτούντων οριστική τοποθέτηση και οργανικά υπεράριθμων), να σου θυμίσω επίσης ότι μόρια μετάθεσης δεν ισούται με μόρια μετάταξης που συζητάμε εδώ.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6017 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:17:45 πμ »
Ωχ!!!Τώρα είδα και το νέο ωρολόγιο πρόγραμμα Γυμνασίου!!Πού είναι οι 3 ώρες αγγλικών στη Β' και Γ' τάξη;Εδώ μειώνουν και τις ώρες της Α'!!! :o

Αποσυνδεδεμένος angelikiwi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6018 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:18:18 πμ »
Ωραια την περναμε την πανσεληνο του αυγουστου ρε παιδια . Εγω ειχα βαλει μια σκηνουλα σε μια παραλια .Εδω που ειναι και το σχολειο μου στα εξωτικα νησια να χαλαρωσω ετσι 6-7 μερες . και ηρθε αυτη η εγκυκλιος και μας εν κυκλωσε ολους και αντι για το φως της πανσεληνου να μας φωτιζει τη μουρη  μας τη φωτιζει μια lcd οθονη 1024χ768 αναλυση .

λετε να το κανανε επιτιδες τωρα μην σεληνιαστουμε?

Αποσυνδεδεμένος gkg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6019 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:21:34 πμ »
Είπαμε πλεονάζοντες=διάθεση+υπεράριθμοι. Όλα τα ΠΥΣΔΕ τους ξέρουν και τα περισσότερα τους έβγαλαν και ονομαστικά
κάνε μου μια παραπομπή σε παρακαλώ να τους δω και εγώ (μη μου δώσεις μόνο πίνακες αιτούντων οριστική τοποθέτηση και οργανικά υπεράριθμων), να σου θυμίσω επίσης ότι μόρια μετάθεσης δεν ισούται με μόρια μετάταξης που συζητάμε εδώ.

Στην ιστοσελίδα της δ/σης σου θάπρεπε να έχουν τις υπεραριθμίες ανά σχολείο που έβγαλαν, καθώς και το που τοποθετήθηκαν προσωρινά (και ονομαστικά) για το καλοκάιρι αυτοί που είναι στη διάθεση.
Η Ζωή είναι ωραία

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 177
Σύνολο: 179

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.