*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4357913 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pesos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6930 στις: Αύγουστος 23, 2013, 03:55:05 μμ »
@Γατόπαρδε
Α ρε και να γίνει κανένα θαύμα... Ξέρεις εσύ...  ;)
Τι να πω...
Το καλο που τους θελω. ;DΣε αντιθετη περιπτωση ΕΤΣΙ δεν θα μεινει παντως αυτο.Ειναι σιγουρο.
ποιο ειναι το θαυμα δηλαδη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:41:46 »

Αποσυνδεδεμένος Kounavi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6931 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:01:45 μμ »
Σε περίπτωση που κάποιος έχει δηλώσει περιοχές που δεν τις πιάνει μου είπαν από την δευτεροβάθμια ότι γυρνάει στην προηγούμενη υπηρεσιακή κατάσταση δηλαδή δεν αποσπάται στην Πρωτοβάθμια....και εγώ έτσι το σκεφτόμουν γιατί δεν υπάρχει κανένα κουτάκι που να λέει ότι αποδέχομαι και απόσπαση σε άλλες περιοχές...οπότε πήγα και ρώτησα και μου είπαν ότι παρόλο που το υπουργείο δεν έχει ανακοινώσει κάτι επίσημα η πιστεύουν ότι δεν παίρνεις την απόσπαση...
Επίσης δεν με έβαλαν να υπογράψω κάποια υπεύθυνη δήλωση, απλά έδωσα ταυτότητα αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης και τα σημείωσαν...

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6932 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:02:32 μμ »
Παράθεση
Εγώ δεν ξέρω, αν χαίρομαι που δεν έκανα αίτηση, τα αποτελέσματα της Δευτέρας θα δείξουν. Πάντως κι εγώ σ' ένα θαύμα ελπίζω, να βγούνε οι εθελοντικές. Τι να πω... Καλή επιτυχία σε όλους.

Γατόπαρδε, εάν γίνει κάποια ενέργεια για τις εθελοντικές, ενημέρωσέ με με π.μ.
Εννοειται.Αλλα μην χαθεις απο το φορουμ.
ΥΓ.βΡΕ PESOS ΜΟΥ...σαν τι να λες να λεμε θαυμα;Να βγουν οι εθελοντικες εννοουμε.
Λες να εχουμε κανεναν ασσο στο μανικι και να μην το ξκεροπυμε;Λες να ειμαστε τιποτα παραγοντες του υπουργειου; 8).... ;D

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6933 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:02:53 μμ »
Εγώ πάντως σήμερα το πρωί στον ΣΚΑΙ άκουσα τον ταμία της ΟΛΜΕ (δε θυμάμαι το όνομά του) να λέει ότι ο ίδιος ο υπουργός στη συνάντηση που είχαν μαζί του τους είπε ότι στις 27 του μηνός,δηλαδή την Τρίτη,θα ανακοινωθεί μια έκπληξη.Τώρα τι έκπληξη θα είναι αυτή..Kinder έκπληξη??..Έτσι για να παραμένουμε σε εγρήγορση...Λέτε να βγάλουν τις εθελοντικές στο καπάκι μετά τις υποχρεωτικές μετατάξεις??Δεν ξέρω τι άλλο να περιμένουμε αυτή τη στιγμή...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:41:46 »

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6934 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:03:11 μμ »
Ψυχραιμία βρε παιδιά!... Όσοι κάναμε αίτηση θα είμαστε ένας αριθμός στην λίστα την οποία θα δείξει ο Κυριάκος στον Τόμσεν όταν θα επιστρέψει τον Σεπτέμβριο... όσοι δεν είμαστε, παραμένουμε δευτεροβάθμια και συμπληρώνουμε κενό όπου λάχει... αναλύουμε και υπεραναλύουμε!!!... Ξεσκιζόμαστε εδώ και ημέρες να δώσουμε νόημα σε μία εντελώς βλακώδη κατάσταση... Οι εκπρόσωποι του ΔΝΤ και των λοιπών Ευρωπαίων δανειστών (κοινώς Τρόϊκα) προσπαθούν να δικαιολογήσουν τους παχυλούς μισθούς τους προτείνοντας μέτρα τα οποία κινούνται σε πειραματικό στάδιο (σχεδόν χαοτικό)... οι πολιτικοί μας προκειμένου, να αποσπάσουν ευμενή σχόλια και τις υπόλοιπες των δόσεων (ή και επιπλέον χρηματοδότηση αν χρειαστεί), με μία ανευ προηγουμένου προχειρότητα, χρησιμοποιούν εμάς προς ικανοποίηση των αριθμών... Μην τρελένεστε... μην αγχώνεστε... δεν αξίζει... είμαστε έρμαια μίας ανείπωτης βλακείας που απορρέει από πλευράς υπαλλήλων... αυτών που μας δανείζουν... και κατόπιν μίας σειράς υπαλλήλων που δυστυχώς τους ψηφίζουμε (ξέρετε ποιοί!!!)... Στην παρούσα αυτή ιστορία δεν υπάρχουν νικητές και ηττημένοι... κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί... φανταστείτε μετά τις Γερμανικές εκλογές να μας πουν "no martini-no party" και να ψαχνόμαστε... ακόμη και αυτοί που λένε "έχω 1000 μόρια και οργανική" θα εισπράξουν μία μούτζα...ψυχραιμία... κανείς (με τις παρούσες συνθήκες δεν χάνεται)... καλή τύχη σε όλους (όπως είπε και ο πολύ συμπαθής σε εμένα "Γατόπαρδος")... και σ' αυτούς που κάνανε και σ' αυτούς που δεν κάνανε... αλλά και σε αυτούς που προς το παρόν δεν μας αγγίξανε οι μετατάξεις... Για να αναλύσεις με την λογική μία κατάσταση πρέπει να έχει λογική δομή... η παρούσα κατάσταση έχει??? Δεν το νομίζω... αδιαφορία λοιπόν... και αν μη τι άλλο? Ψυχραιμία... Υπάρχουν δίπλα μας πολύ ομορφότερα πράγματα (σύζυγος-παιδιά-φίλοι) για τα οποία αξίζει κανείς να ζει... κοινώς... χέστε τους!!!

Αποσυνδεδεμένος pesos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6935 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:06:13 μμ »
Παράθεση
Εγώ δεν ξέρω, αν χαίρομαι που δεν έκανα αίτηση, τα αποτελέσματα της Δευτέρας θα δείξουν. Πάντως κι εγώ σ' ένα θαύμα ελπίζω, να βγούνε οι εθελοντικές. Τι να πω... Καλή επιτυχία σε όλους.

Γατόπαρδε, εάν γίνει κάποια ενέργεια για τις εθελοντικές, ενημέρωσέ με με π.μ.
Εννοειται.Αλλα μην χαθεις απο το φορουμ.
ΥΓ.βΡΕ PESOS ΜΟΥ...σαν τι να λες να λεμε θαυμα;Να βγουν οι εθελοντικες εννοουμε.
Λες να εχουμε κανεναν ασσο στο μανικι και να μην το ξκεροπυμε;Λες να ειμαστε τιποτα παραγοντες του υπουργειου; 8).... ;D
μακάρι να βγουν....αλλά πριν τις υποχρεωτικές....γιατί διαφορετικά καίγεται πολύς κόσμος....και θεωρώ ότι είναι άδικο για όσους κάνανε και αιτηση για υποχρεωτικές...

Αποσυνδεδεμένος Hartigan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6936 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:12:35 μμ »
Καλή τύχη σας εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου.
Θέλω όμως να κάνω μια ερώτηση τώρα που η ιστορία της υποβολής αιτήσεων σχεδόν τελείωσε.
Σε αυτές τις αιτήσεις μοριοδοτούσαν την οικογενειακή κατάσταση αλλά, δεν λαμβάνονταν πουθενά υπόψη το κριτήριο της συνεξέτασης ή της συνυπηρέτησης. Αναρωτιέμαι λοιπόν πόσοι από εσάς που κάνατε αίτηση είστε παντρεμένοι με ή όχι εκπαιδευτικό? Πόσοι ρισκάρατε να βρεθείτε ή να παραμείνετε μακριά από την οικογένεια σας προς χάρη της διατήρησης της εργασίας σας?
(Για να μην παρεξηγηθώ οι απορίες μου δεν έχουν καθόλου επικριτικό χαρακτήρα)

Ο βασικότερος λόγος για τον οποίο ΔΕΝ κάναμε αίτηση η σύζυγός μου και εγώ! Είμαστε μαζί στο ίδιο ΠΥΣΔΕ από τότε που διοριστήκαμε  500χλμ και 700χλμ αντίστοιχα, μακριά από τον τόπο καταγωγής μας. Όπως ποτέ δεν κάναμε ξεχωριστά αίτηση μετάθεσης έτσι και τώρα αποφασίσαμε ότι όποιες και αν είναι οι εξελίξεις (υποχρεωτική μετάταξη, μετάθεση, διαθεσιμότητα), αν είναι να χωριστεί η οικογένεια τουλάχιστο να μην γίνει με δική μας αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6937 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:18:09 μμ »
http://www.vukentra.gr/16%20σεπτεμβρίου%20-%20η%20ημερομηνία%20%20της%20νέας%20%20σφαγής%20%20των%20εκπαιδευτικών.html


Άρχισαν πάλι τα όργανα... Από αλλού το περιμένουμε κι από αλλου θα μας έρθει  πάλι; Βρε που έχουμε μπλέξει με δαύτους!
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6938 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:19:52 μμ »
Καλη τύχη πλέον σε όσους έκαναν αίτηση και καλη αναμονή να δούμε τι θα ξημερώσει σε όσους δεν έκαναν. Ο θεός να τους φωτίσει εκει στο υπουργείο, γιατι τόσο μπάχαλο που τα έκαναν...
Λυπάμαι τον δύσμοιρο τον προγραμματιστή που θα κάτσει να φτιάξει αλγοριθμο για αυτο το "πράγμα" που το βαφτήσαν υποχρεωτικές μετατάξεις.
Να δω το υπουργείο να ολοκληρώνει σε μια εβδομάδα μετατάξεις-αποσπάσεις σε φορείς-αποσπάσεις ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ...και τι στον κόσμο! Νομίζω θα τα έχουμε δει όλα.
Και καλό σαββατοκύριακο!

Αποσυνδεδεμένος chrysana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6939 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:25:09 μμ »
Οταν δεν ημουν διορισμενη κι εφτανε η στιγμη για τις αιτησεις αναπληρωτων, πηγαινα στην ΔΔΕ και "ζηλευα" τους μονιμους. Ποιος θα μου το ελεγε οτι σημερα το πρωι, θα γινοταν το αντιθετο; Δηλωναν περιοχες, ειχαν αποριες...να'ναι καλα οι συναδελφοι,δε λεω αλλα απο την αλλη, εγω κι αλλοι "τυχεροι μονιμοι", σαν "παραζαλισμενα κοτοπουλα" να συζηταμε ξανα και ξανα το αν επρεπε ή δεν επρεπε να προχωρησουμε την διαδικασια της μεταταξης!
Συναδελφοι, μη με παρεξηγησετε. Απλα, αγωνιζεσαι τοσα χρονια κι οταν ξαφνικα βρισκεσαι στην θεση που θελεις και λες οτι ηρεμησες, σου ερχεται μια σφαλιαρα και... φτου κι απ'την αρχη!
Καλη επιτυχια σε ολους σας ειτε κανατε ειτε οχι!
 

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6940 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:33:19 μμ »
Παράθεση
μακάρι να βγουν....αλλά πριν τις υποχρεωτικές....γιατί διαφορετικά καίγεται πολύς κόσμος....και θεωρώ ότι είναι άδικο για όσους κάνανε και αιτηση για υποχρεωτικές...
Πλακα κανεις τωρα. :oΜην μας χαλας την ηρεμια φιλε μου..κριμα ειναι.
Λοιπον..απο την αρχη το φωναζω και το λεω.Αν κανουμε αιτηση στις υποχρεωτικες,ακυρωνουμε την πρωτη μας αιτηση;Για αυτο λυσσαξα να περιμενω μεχρι τελευταια στιγμη να δω αν θα εβγαινε κατι ΕΠΙΣΗΜΟ.ΕΠΙΣΗΜΟ,οχι ειπε ο μπαρμπας στη θειά μου.
Εξηγησα επισης τοσες φορες το σκεπτικο μου
Χτες μαλλιασε η γλωσσα μου να λεει οτι ειναι παρανομο ολο αυτο.Οτι αν ειχαν ακυρωθει οι εθελοντικες θα ειχε βγει αντιστοιχη εγκυκλιος που θα την ακυρωνε.
Ειναι δεδομενο οτι δεν εχουν ακυρωθει.
Ελεγα επισης οτι δεν το ξεκαθαριζαν,για να εχουν πολλες αιτησεις στις υποχρεωτικες,διοτι αν παρα πολλοι ηξεραν οτι δεν ακυρωθηκαν,δεν θα εκαναν αιτηση στις υποχρεωτικες.
Εκατσα και τα σκεφτηκα ολα αυτα.Και πηρα το ρισκο της αποφασης μου.
ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ;
Το μυαλο σου που ηταν φιλε μου ;;Και να εισαι σιγουρος οτι αν βγουν,θα βγουν ΜΕΤΑ τις υποχρεωτικες.Γιατι θελουν οπωσδηποτε πολυ κοσμο στις υποχρεωτικες.Ετσι..οσοι θα επαιρναν στις εθελοντικες, ΑΝ πιασουν θεση στις υποχρεωτικες,απλα θα σβηστει το ονοματακι τους και θα την παρει ο αμεσως επομενος.
Και αν πεις και κατι,θα ερθει το υπουργειο και θα σου πει:Τι ειπες κυριος;;Ενσταση επειδη νομισες πως δεν θα γινουν οι εθελοντικες,και εκανες αιτηση στις υποχρεωτικες;ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ;;ΒΓΗΚΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΕ;ΕΙΔΕς ΠΡΑΞΗ ΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΩΝ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΩΝ;ΟΧΙ βεβαια.
Σαφεστατα επι της ουσιας υπαρχεςι δικιο,διοτι δεν το διευκρινισαν ποτε και οφειλαν να το κανουν,
Επι της ουσιας ομως ειναι ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ.

Οποτε φιλε μου.Εκανες μια επιλογη,ανελαβες και το ρισκο.

ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ.Ειναι δυνατον να μιλας εσυ για αδικια,ενω εκανες αιτηση και στις υποχρεωτικες,παρολο που ποτε δενα κυρωθηκαν οι εθελοντικες,δεν ανελαβες κανενα ρισκο,ενω αλλοι το ανελαβαν;Το πιο αδικο απο ολα ειναι να μην γινουν,και εγω  ΑΝΕΛΑΒΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΙΣΚΟ.Οχι να βγουν πρωτα οι εθελοντικες και αν δεν βγουν πρωτα,εισαι στη χειροτερη μοιρα.Γιατι εμεις που αναλαβαμε το ρισκο,μπορεινα παρουμε..ξερεις τι..
Ενω αλλοι,ειπαν θα το παιξουν σ εδιπλο ταμπλο.ΚΑΘΟΛΟΥ δεν τους καητγορω και το ΕΝΝΟΩ αυτο,αλλα ας μην μιλαν για αδικια.Εκει ειναι η ενσταση μου.Διοτι ολοι ειμαστε αδικιμενοι,αλλα καποιοι αναλαβαμε τα ρισκα μας.
ΥΓ.Εννοειται πως θεωρω δεδομενο πως πρεπει να βγουν πρωτα οι εθελοντικες.Ομως μην μιλαμε για αδικια,οταν καποιοι απο μας δεν καναμε καν αιτηση στις υποχρεωτικες,παιρνοντας το ρισκο οτι θα γινουν  οι εθελοντικες.Αν ηξερα επισημα οτι δεν θα γινουν,σαφως θα εκανα και εγω.Ομως για να μην τραβαω τα μαλλια μου μετα,σε περιπτωση που εβγαιναν οι εθελοντικες,αποφασισα να μην κανω,Ρισκαρα.Για να δουμε..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2013, 04:37:37 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος dihatzou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6941 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:37:48 μμ »
Την έκανα την αίτηση γιατί:
1. Βαρέθηκε η ψυχή μου κάθε Αύγουστο να κοιτάω ποιοι πήραν απόσπαση, ποιοι ενδέχεται να πάρουν, ποιοι θα πάρουν άδεια κτλ για να δω τα κενά και να υπολογίζω που θα μετακομίσω το Σεπτέμβρη
2. Είμαι πεπεισμένος  ότι τα επόμενα 10 χρόνια δεν θα υπάρξει ούτε μία μετάθεση ΠΕ19-20 στη ΔΕ (εφόσον δεν θα υπάρξουν συνταξιοδοτήσεις) ακόμη και μετά τις μετατάξεις.
3. Θεωρώ ότι μόνο μέσω της ΠΕ έχω ελπίδα για μετάθεση τα επόμενα χρόνια αφού τα δημοτικά ΕΑΕΠ και ολοήμερα αυξάνονται κάθε χρόνο.
Καλή τύχη σε όλους είτε κάνανε είτε όχι αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6942 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:38:02 μμ »
Οταν δεν ημουν διορισμενη κι εφτανε η στιγμη για τις αιτησεις αναπληρωτων, πηγαινα στην ΔΔΕ και "ζηλευα" τους μονιμους. Ποιος θα μου το ελεγε οτι σημερα το πρωι, θα γινοταν το αντιθετο; Δηλωναν περιοχες, ειχαν αποριες...να'ναι καλα οι συναδελφοι,δε λεω αλλα απο την αλλη, εγω κι αλλοι "τυχεροι μονιμοι", σαν "παραζαλισμενα κοτοπουλα" να συζηταμε ξανα και ξανα το αν επρεπε ή δεν επρεπε να προχωρησουμε την διαδικασια της μεταταξης!
Συναδελφοι, μη με παρεξηγησετε. Απλα, αγωνιζεσαι τοσα χρονια κι οταν ξαφνικα βρισκεσαι στην θεση που θελεις και λες οτι ηρεμησες, σου ερχεται μια σφαλιαρα και... φτου κι απ'την αρχη!
Καλη επιτυχια σε ολους σας ειτε κανατε ειτε οχι!
Ποσο σε καταλαβαινω να'ξερες chrysana.Πολλες φορες το εχω πει και γω αυτο και μετα με θεωρουν και ''αχαριστη.''
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6943 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:38:54 μμ »
http://www.vukentra.gr/16%20σεπτεμβρίου%20-%20η%20ημερομηνία%20%20της%20νέας%20%20σφαγής%20%20των%20εκπαιδευτικών.html


Άρχισαν πάλι τα όργανα... Από αλλού το περιμένουμε κι από αλλου θα μας έρθει  πάλι; Βρε που έχουμε μπλέξει με δαύτους!
Μην δίνετε σημασία στο κατάπτυστο δημοσίευμα!
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 770
Σύνολο: 786

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.