*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4323615 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7378 στις: Αύγουστος 25, 2013, 04:36:20 μμ »
Γεια χαρά νταν σε όλους, μετά από 20 μέρες περίπου. Υποβάλλω ερώτημα και περιμένω απαντήσεις από όποιον τυχόν ξέρει ή μπορεί να εικοτολογήσει. Μολονότι κάποιες διευθύνσεις διατηρούν μεγάλο αριθμό συναδέλφων στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ σε κάποιες ειδικότητες, το υπουργείο δεν ανακοίνωσε πλεονάζοντες στις ειδικότητες αυτές στις προαναφερθείσες διευθύνσεις. Για παράδειγμα, στη διεύθυνση που ανήκω, στην ειδικότητά μου, είμαστε γύρω στους 50 στη διάθεση, παρ' όλα αυτά στην εγκύκλιο του υπουργείου για τις υποχρεωτικές μετατάξεις δεν εμφανίστηκε κανένας μας ως πλεονάζων. Υπήρχαν, δηλαδή, πλεονάζοντες σε άλλες ειδικότητες (π.χ. γαλλικών - 25, φυσ. αγωγής - 50, πληροφορικής - 50), αλλά ΠΕ06 τίποτα. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Μήπως έρχεται και δένει με αυτό που διάβασα λίγο παραπάνω από τη bitch νομίζω, για δεύτερο γύρο υποχρεωτικών μετατάξεων;
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:15:54 »

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7379 στις: Αύγουστος 25, 2013, 04:43:39 μμ »
Γεια χαρά νταν σε όλους, μετά από 20 μέρες περίπου. Υποβάλλω ερώτημα και περιμένω απαντήσεις από όποιον τυχόν ξέρει ή μπορεί να εικοτολογήσει. Μολονότι κάποιες διευθύνσεις διατηρούν μεγάλο αριθμό συναδέλφων στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ σε κάποιες ειδικότητες, το υπουργείο δεν ανακοίνωσε πλεονάζοντες στις ειδικότητες αυτές στις προαναφερθείσες διευθύνσεις. Για παράδειγμα, στη διεύθυνση που ανήκω, στην ειδικότητά μου, είμαστε γύρω στους 50 στη διάθεση, παρ' όλα αυτά στην εγκύκλιο του υπουργείου για τις υποχρεωτικές μετατάξεις δεν εμφανίστηκε κανένας μας ως πλεονάζων. Υπήρχαν, δηλαδή, πλεονάζοντες σε άλλες ειδικότητες (π.χ. γαλλικών - 25, φυσ. αγωγής - 50, πληροφορικής - 50), αλλά ΠΕ06 τίποτα. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Μήπως έρχεται και δένει με αυτό που διάβασα λίγο παραπάνω από τη bitch νομίζω, για δεύτερο γύρο υποχρεωτικών μετατάξεων;
Καλωσόρισες!! Φαίνεται ότι 20 ημέρες απουσίαζες, και μάλιστα 20 καίριες μέρες. Δε σου λέω να ψάξεις πίσω στο νήμα να δεις αντίστοιχες περιπτώσεις γιατί σε 520τόσες σελίδες θα σε χάσουμε για μήνα τουλάχιστον. Το μόνο που ειπώθηκε από ανεπισήμως από επισήμους του υπουργείου σε αυτή την ερώτηση ήταν: "Μικρολαθάκια είναι αυτά και θα διορθωθούν ...και δεν παρεμποδίζουν τη διαδικασία...και...και...."
Κοινώς "παρ' το αυγό και κούρευ' το"

Αποσυνδεδεμένος Mouton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7380 στις: Αύγουστος 25, 2013, 04:45:07 μμ »
Μετα απο ερώτηση στο υπουργείο μου ξεκαθάρισαν προχθές οτι η ξένη γλώσσα είτε ΚΠΓ είτε Cambridge είτε TOEFL  είτε οτι αλλο θέλετε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΤΥΧΙΟ οποίος τα έβαλε κουτοπονηρα σκεφτομενος απλα θα βει στον τακκο.


Προσωπικά θα καταγγείλω κάθε περίπτωση που θα ξέρω οτι έδωσε πλαστα δικαιολογητικά.
εχει να πεσει δωσημο που θα παει σύννεφο

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7381 στις: Αύγουστος 25, 2013, 04:58:31 μμ »
Συγγνώμη δηλαδή, έπρεπε να γίνει και ερώτημα στο Υπουργείο για αυτό το θέμα? Εντάξει "καρφωνόμαστε" και μόνοι μας δηλαδή  ;D
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:15:54 »

Αποσυνδεδεμένος Mystirios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7382 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:01:15 μμ »
@bitch
καθόλου παράξενο αυτό που έγραψες για το "μυαλό του καθενός", έχω δει παλαιότερα συνάδελφο να συμπληρώνει φόρμα κ δίπλα από τη λέξη "Μεταπτυχιακό:" να γράφει "ΠΕΚ"    ;) ;D
@ανεπαρκή
δωρόσημο μπορεί
 :P

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7383 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:07:48 μμ »
εγώ πάλι έχω δει ΠΕ19 αποφοιτο Πολυτεχνικής Σχολής να δηλώνει κάτοχος ...μεταπτυχιακού επειδή λέει έβγαλε η Πρυτανεία του Πολυτεχνείου έγγραφο που (αυθαιρετα) ορίζει τις πενταετείς σπουδές στην Ελλάδα ίσες με την απόκτηση μεταπτυχιακού στο εξωτερικό.... !!!! Μάλιστα κέρναγε και σουδάκια για το ευτυχές γεγονός!! ( απορώ καμιά φορά : κάποιοι από αυτούς  που περνάνε σε τέτοιες υψηλόβαθμες σχολές υπάρχει στατιστικά η περίπτωση να περνάνε απο σπόντα, ή μετά το παθαίνουν.... σόρρυ βρε πολυτεχνίτες, δεν απευθύνομαι σε όλους σας - εξάλλου ο καλύτερος φίλος μου ειναι ΠΕ19 Πολυτεχνείου ...αλλά.... ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΩΤΕΡΩ.....

εντάξει, τότε όλοι έχουμε μεταπτυχακό. Ούτως ή άλλως οι σπουδές έξω διαρκούν 3 χρόνια, άρα αναλογικά αφού εδώ είναι τουλάχιστον 4 το χουμε το  Ma στο τσεπάκι λέμε.....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7384 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:11:57 μμ »
Έχει τύχει και περίπτωση να κάνει αίτηση για επίδομα μεταπτυχιακού στο παρελθόν.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7385 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:18:16 μμ »
ρε φίλε, θα την πω την κακια μου :
ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ!!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΔΗΛΑΔΉ!!  >:( >:(
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7386 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:20:18 μμ »
....................εντάξει, τότε όλοι έχουμε μεταπτυχακό. Ούτως ή άλλως οι σπουδές έξω διαρκούν 3 χρόνια, άρα αναλογικά αφού εδώ είναι τουλάχιστον 4 το χουμε το  Ma στο τσεπάκι λέμε.....
Και άν τυχόν έτυχε να κάτσουμε  και 1-2 χρόνια "επί πτυχίω" (να χρωστάμε μαθήματα δηλ.), τότε έχουμε Σούπερ Μάστερ!!!!!! 
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
  

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7387 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:23:08 μμ »
ρε φίλε, θα την πω την κακια μου :
ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ!!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΔΗΛΑΔΉ!!  >:( >:(

πες τα ρε αλανι γιατι οποτε μιλαω εγω με παιρνουν με τις πετρες...τα τουβλα!!!
μπες στο νημα των αιτησεων αναπληρωτων κ θα τραβας τα μαλλια σου με τις ερωτησεις!!!
αστα διαλα πιαααα
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7388 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:26:33 μμ »
αυτό που μπορεί να δει κανεις στο edata είναι μόρια συνολικής και διαβίωσης. Πτυχία,μεταπτυχιακά, παιδιά που γεννήθηκαν και γάμοι που πραγματοποιηθηκαν μετά την 31/1/2013 δεν έχουν καταχωριστεί στο σύστημα - ούτε στο survey πλήρως.
Επίσης δεν μας έχουν διιευκρινίσει αν για 2ο πτυχίο/μεταπτυχιακό/διδακτορικό μιλάμε για ήδη αναγνωρισμένα προσόντα ή προσόντα άρτι αποχτηθέντα ( και ενδεχομένως μη αναγνωρισθέντα). Επιπλέον, δεν γνωρίζουμε αν το πτυχιο ΑΣΠΑΙΤΕ για κάποιους κλάδους (πχ ΠΕ19) θεωρείται πρόσθετο - δεύτερο - πτυχίο ή εντάσσεται στο πρώτο καθώς αποτελεί προσόν διορισμού.

αν από τον διορισμό του δεν έχει υπηρετήσει την οργανική του όχι, αν στο μεταξύ πήρε μετάθεση και χρωστάει οργανική ναι. Βασικά αυτός που με τίποτα δεν μπορεί να συμμετάσχει είναι υπάλληλος που διανύει την δόκιμη υπηρεσία του ( διετία απο τον διορισμό του ) ή δεν έχει μονιμοποιηθεί για άλλους λόγους (πχ  άδεια άνευ αποδοχών )

αυτο απο που ακριβως προκυπτει?αναφερεται καπου κ αν ναι που?
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος j0hnkyr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7389 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:27:57 μμ »
μέχρι τώρα ... το υπουργείο τα έχει καταφέρει εξαιρετικά .... δεν έχει ανοίξει μύτη ....
με ΟΛΑ τα έκτροπα που έχει κάνει....

οφείλω να του βγάλω το καπέλο ....

αν ΑΥΤΗ τη χρονιά τα σχολεία ανοίξουν κανονικά ... την Γ@@@με

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7390 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:28:45 μμ »
Μπορεί να διαβαστεί ως troll-ιά...
μπορεί όμως και να μην είναι στην ουσία της.

Γιατί για τα προαναφερόμενα..(για την αδυναμία συμπληρωσης μιας αίτησης.. )
να μην ευθύνεται το.. εκπ/κο μας σύστημα;

Γιατί η πλειοψηφία των αποφοίτων της Γ Λυκείου
δεν μπορεί να συμπληρώσει το μηχανογραφικό;

Αυτοί οι άνθρωποι.. λογικό είναι
να μην μπορέσουν να συμπληρώσουν
την αίτηση του ΑΣΕΠ...
κλπ κλπ
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος Lechuck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Με Κατέλη υπουργό Παιδείας, κα Βας Βας Πρωθυπουργό
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7391 στις: Αύγουστος 25, 2013, 05:28:59 μμ »
Μετα απο ερώτηση στο υπουργείο μου ξεκαθάρισαν προχθές οτι η ξένη γλώσσα είτε ΚΠΓ είτε Cambridge είτε TOEFL  είτε οτι αλλο θέλετε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΤΥΧΙΟ οποίος τα έβαλε κουτοπονηρα σκεφτομενος απλα θα βει στον τακκο.


Προσωπικά θα καταγγείλω κάθε περίπτωση που θα ξέρω οτι έδωσε πλαστα δικαιολογητικά.
εχει να πεσει δωσημο που θα παει σύννεφο

Συγγνώμη αδελφέ, χρειάστηκε να κάνεις ερώτηση στο Υπουργείο? Είναι σαν να μας λες ότι δεν ήσουν σίγουρος ούτε εσύ. Οπότε γιατί θα αρχίσεις να καταγγέλλεις όποιον το έβαλε αφού δεν είναι και τόσο σίγουρο?

 Δεν μπορώ βέβαια να φανταστώ κάποιον εκπαιδευτικό πανεπιστημιακής μόρφωσης να μην μπορεί να ξεχωρίσει το 2ο πτυχίο από την πιστοποίηση Α' Επιπέδου ή το ECDL αλλά αν είχα αμφιβολίες δεν νομίζω ότι θα άρχιζα τις καταγγελίες μετά. Αυτοί που δεν έχουν αμφιβολίες βέβαια, μπορούν και ίσως πρέπει να το κάνουν κιόλας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2013, 05:31:13 μμ από Lechuck »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 195
Σύνολο: 201

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.