*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4332124 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10472 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:50:18 πμ »
bitch, εγώ είχα κάνει ένσταση γιατί άτομα με λιγότερα μόρια από μένα είχαν πάει στην πρώτη επιλογή μου.κ είχα γράψει κ ονόματα.δεν καταλαβαίνω τι έγινε. κ τώρα βγάζουν κ κενά στην περιοχή.δεν ξέρω αν πρέπει να ξανακάνω ένσταση. πες μου την άποψή σου σε παρακαλώ. κ κάτι ακόμη τώρα που βγήκαν τα αποτελέσματα των ενστάσεων σε μας που δεν δικαιωθήκαμε θα εξηγήσουν για ποιο λόγο δεν έγινε δεκτή?

δεν καταλαβαίνω το εξής: γιατί σου κάνει εντύπωση που τώρα βγήκαν κενά στην περιοχή; Θες να πεις ότι εκεί που δήλωσες α' επιλογή δεν είχαν βγει κενά αρχικά;
Κανονικά πρέπει να απαντήσουν σε όλους αναφέροντας τους λόγους που δεν έγιναν δεκτές οι ενστάσεις τους. Όμως η όλη διαδικασία ήταν εξ αρχής στον αέρα επομε΄νως δεν ξέρω αν θα τοκάνουν αυτό όπως πρέπει . Όλοι έχουμε την αίσθηση πως οι σύμβουλοι του Άρβι ή δεν έχουν μπει ποτέ σε τάξη ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται απο πλευράς διοίκησης και εκπαιδευτικής νομοθεσίας.... ( παίζει να συμβαίνουν και τα δύο βέβαια...)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:27:30 »

Αποσυνδεδεμένος esta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10473 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:52:31 πμ »
Παίζει να επικαλεστεί πως τον πίεσε ο μπαμπάς του και πως τώρα αποτίναξε τον ζυγό και κατάλαβε το λάθος του!  ;D
Ή το σοβαρό επιχείρημα του "το μετάνιωσα"...Πιάνει πολύ τελευταία... Με καποιες προυποθεσεις όμως...

Αποσυνδεδεμένος anna__

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10474 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:55:38 πμ »
μου κάνει εντύπωση γιατί ενώ αρχικά είχαν πει ότι τα κενά είναι 60 καλύφθηκαν μόνο τα σαράντα κ τώρα ξαφνικά βγάλαν κ τα υπόλοιπα.γιατί δεν καλύφθηκαν στην πρώτη φάση?

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10475 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:59:42 πμ »
@anna
προφανώς τα συγκεκριμένα κενά δεν είχαν μεγάλη ...ζήτηση ή αυτοί που τα ζήτησαν δεν πληρούσαν τις ελάχιστες προϋποθέσεις ( πχ να ανήκουν στο αντιστοιχο ΠΥΣΔΕ ή στην ίδια Περιφέρεια ....)
Αν τα υπόλοιπα κενά βγουν για β' φάση τότε προφανώς μπορείς να υποβάλεις αίτηση.

@esta
καταλαβαίνω αυτό που λες. Ωστόσο ένσταση για μια διαδικασία στην οποία δεν συμεμτείχες δεν μπορεί να στοιχειοθετηθεί. Θέλω να πω , μπορεί να απορριφθεί αβλεπτί ως αβάσιμη και μη έχουσα έννομο συμφέρον.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:27:30 »

Αποσυνδεδεμένος esta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10476 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 01:03:16 πμ »
@bitch
Ευχαριστώ... το καταλαβαίνω... μια χαρα θιγόμαστε όμως από ανθρώπους που ίσως είχαν επιπλέον πληροφόρηση...Καταγγελία στέκει κατά της διαδικασίας... Επίσης, τα επιπλεον αυτα κενα δεν έπρεπε να δοθούν γιατί αφαιρούνται από τη β φαση. Αφού νόμιμα καλύφτηκαν όλα τα προηγούμενα, τι ακριβώς δικαίωνε την ένσταση;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10477 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 01:12:59 πμ »
@bitch
Ευχαριστώ... το καταλαβαίνω... μια χαρα θιγόμαστε όμως από ανθρώπους που ίσως είχαν επιπλέον πληροφόρηση...Καταγγελία στέκει κατά της διαδικασίας... Επίσης, τα επιπλεον αυτα κενα δεν έπρεπε να δοθούν γιατί αφαιρούνται από τη β φαση. Αφού νόμιμα καλύφτηκαν όλα τα προηγούμενα, τι ακριβώς δικαίωνε την ένσταση;

προφανώς όλοι θίγονται απο όσους έχουν μπάρμπα στην Κορώνη. Όμως, προσπάθησε να καταλάβεις πώς λειτουργεί το διοικητικό κομμάτι : αν κάνεις μια ένσταση και πεις " θίγομαι επειδή ο τάδε ειναι βύσμα" το πιο πιθανό ειναι να βρεθείς και κατηγορούμενη για ..... συκοφαντική δυσφήμιση.... !!!! ( ναι, ειναι παράλογα όλα όσα συμβαίνουν).  Μία ένσταση τέτοιου είδους μπορεί να σταθεί μόνο αν θίγει αυτόν εναντίον του οποίου ενίστασαι - εν προκειμένω του υπουργείου. Αλλα να τον θίγει με πολύ συγκεκριμένο τρόπο : πχ ο νομος ορίζει αυτό και έγινε αυτό που εναντιώνεται στο νόμο. Ή , τα κενά ήταν τόσα και μετατάχθηκαν τόσοι. Ή ο τάδε με Χ μόρια μετατάχθηκε ενώ δεν μετατάχθηκε ο τάδε με Χ +10.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος etsi7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10478 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 01:15:42 πμ »
στη διευθυνση που εχω τοποθετηθει διαπιστωνω οτι τα οργανικα κενα που εχουν δωσει δεν ειναι ορθα.απο τις τοποθετησεις που κανουν περισσευει κοσμος και δεν εχουν τι να το κανουν? για αυτο και ρωταω αν μπορει καποιος τωρα να κανει ανακληση της μεταταξης?υποτιθεται οτι καναμε μεταταξη για οργανι,η θεση οχι για να παραμεινουμε στη διαθεση

Αποσυνδεδεμένος Ganian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10479 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 10:29:24 πμ »
Μια ερώτηση παιδιά.
Τα αποτελέσματα των ενστάσεων που ανακοινώθηκαν ήταν η β' φάση των μετατάξεων ή θα ακολουθήσουν και νέες αιτήσεις σύμφωνα με την καινούργια διαπιστωτική πράξη;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10480 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 10:31:24 πμ »
Αν η α φάση ήταν το 1 και η β φάση το 2....τότε οι ενστάσεις θεωρούνται το 1,5....  ;D
Λογικά θα ακολουθήσει η β ΄φαση με τα κενά που δεν καλύφθηκαν από τις ενστάσεις...

Αποσυνδεδεμένος pamast

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10481 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:51:41 μμ »
εχω κανει αιτηση μεταταξης απο δετεροβαθμια σε πρωτοβαθμια και δεν πηρα! μπορω να κανω ενσταση ακομα και τωρα?αν μπορεις bitch δωσε μου τα φωτα σου!!!!

Αποσυνδεδεμένος pamast

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10482 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:59:38 μμ »
συγνωμη bitch και κατι ακομα ,αν εχεις κανει ενσταση και δεν δικαιωθηκες μπορεις να κανεις παλι ενσταση-ενσταση επι των ενστασεων δηλ.-γιατι τωρα βλεπουμε οτι βγαζουνε και αλλα κενα οι πρωτοβαθμιες .
τι θα γινει θα πανε για β γυρο μεταταξεων ή θα δοθουν σ΄αυτους που πηραν μεταταξη? ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10483 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 01:30:28 μμ »
Δεν υπάρχουν λόγια να εκφράσουν το φετινό χάλι με τις μετατάξεις.

Στον νομό Ηλείας αρχικά δεν έβγαλε κανένα πλεονάζοντα ΠΕ19/20. Συνεπώς θεώρησα όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοι ότι δεν είχε νόημα να κάνω αίτηση. Πράγματι στις μετατάξεις κανένας δεν πήρε.

Έλα όμως που μερικοί είχαν κάνει αίτηση και κάνοντας ένσταση τελικά 13 άτομα μετατάχθηκαν στην Α/θμια Ηλείας.

Εγώ πως πρέπει να νιώθω τώρα? Τουλάχιστον κορόιδο...

Κάτι ακόμα. Στην διαπιστωτική πράξη με πλεονάσματα/ελλείμματα στην Ηλεία έδωσε όλος τυχαίως 13/13. Άρα πιθανολογώ πως δεν θα υπάρξουν θέσεις για την Β φάση μετατάξεων...

Μπορώ να αναφέρω πολλά ακόμα στραβά αλλά όλοι τα γνωρίζουμε και δεν έχει νόημα. Ερωτώ λοιπόν: Πιστεύεται ότι θα ακολουθήσει Β' κύκλος μετατάξεων? Φέτος? Του χρόνου? Έχει κανένας κάποια πληροφορία? Οι αιρετοί τι λένε? Με ποια κενά?
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10484 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 01:39:35 μμ »
Δεν υπάρχουν λόγια να εκφράσουν το φετινό χάλι με τις μετατάξεις.

Στον νομό Ηλείας αρχικά δεν έβγαλε κανένα πλεονάζοντα ΠΕ19/20. Συνεπώς θεώρησα όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοι ότι δεν είχε νόημα να κάνω αίτηση. Πράγματι στις μετατάξεις κανένας δεν πήρε.

Έλα όμως που μερικοί είχαν κάνει αίτηση και κάνοντας ένσταση τελικά 13 άτομα μετατάχθηκαν στην Α/θμια Ηλείας.

Εγώ πως πρέπει να νιώθω τώρα? Τουλάχιστον κορόιδο...

Κάτι ακόμα. Στην διαπιστωτική πράξη με πλεονάσματα/ελλείμματα στην Ηλεία έδωσε όλος τυχαίως 13/13. Άρα πιθανολογώ πως δεν θα υπάρξουν θέσεις για την Β φάση μετατάξεων...

Μπορώ να αναφέρω πολλά ακόμα στραβά αλλά όλοι τα γνωρίζουμε και δεν έχει νόημα. Ερωτώ λοιπόν: Πιστεύεται ότι θα ακολουθήσει Β' κύκλος μετατάξεων? Φέτος? Του χρόνου? Έχει κανένας κάποια πληροφορία? Οι αιρετοί τι λένε? Με ποια κενά?

Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις όπως αυτές του νομού Ηλείας. Εννοώ, δηλαδή, όλα τα κενά που παρουσιάζονται στη διαπιστωτική πράξη δεν είναι... 'ρεζερβέ' για τους ενισταμένους. Άρα, λογικά, ακολουθεί β' φάση μετατάξεων. Παρ' όλα αυτά, και μόνο η υποψία ότι η β' φάση αποτελεί προπέτασμα καπνού για να βολευτούν οι 'εκλεκτοί', ή, ακόμα χειρότερα, προέκυψε κατόπιν πιέσεων που άσκησαν κάποιοι εκλεκτοί, προκειμένου να καταφέρουν να πάνε εκεί που θέλουν, αρκεί για να σου σηκωθεί η τρίχα απ' το δέος, καθώς συνειδητοποιείς τον κακό χαμό που γίνεται στο παρασκήνιο, ενώ εμείς τα κορόιδα κοιμόμαστε του καλού καιρού.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10485 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 02:21:21 μμ »
Να ρωτήσω κάτι για την ένσταση μου επί των ενστάσεων :)
Έχω εντοπίσει γύρω στα 18 άτομα με λιγότερα μόρια από εμένα που πήραν απόσπαση μετάταξη στη Β' Θεσσαλονίκης.
Στην ένσταση θα αναφερθώ προσωπικά σε αυτά τα άτομα. Δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω τα μόρια τους μιας και τα βρήκα από τις αιτήσεις τους για τις εθελοντικές μετατάξεις και κάποια από τον πίνακα μορίων των μεταθέσεων. Αναφέρω ή δεν αναφέρω μόρια;

Και μια άλλη ερώτηση (προς τη bitch κυρίως). Αυτοί οι πίνακες των μορίων (εθελοντικών μετατάξεων και μεταθέσεων) συνοδεύονται από κάποιο διαβιβαστικό με αριθμό πρωτοκόλλου κ.λπ.; Υπάρχει κάπου στο διαδίκτυο; Δεν υπάρχει περίπτωση να τα ζητήσω από διευθύνσεις γιατί δεν πρόκειται να προλάβω το περιθώριο των πέντε ημερών...

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2013, 02:43:18 μμ από black21 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 585
Σύνολο: 594

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.