*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 717557 φορές)

tinyeye, ΠΕ 23 και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3682 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 10:15:25 μμ »
Lemonpies πίστευα ότι είσαι τρολ.
Τωρα αναρωτιέμαι αν είσαι ο υπουργός παιδείας της Β. Κορέας.

Υπάρχει πολλή σοβαρή βιβλιογραφία για τη διδασκαλία της Ιστορίας και τη πραγματική αρχαιογνωσία. Εσυ που είσαι τόσο άξιος, σίγουρα θα μπορείς να ψάξεις να τη βρεις.


Οι μαθητες  δεν θα αγαπήσουν τον τόπο τους, αν φοιτούν σε ένα σχολείο που μισεί τα παιδιά, σε μια χώρα που μισεί τους νέους. Έτσι λοιπόν θα σταματήσουν να φεύγουν. Αν ο τόπος αυτός φτιαχτεί έτσι ώστε να μην φεύγουν από ανάγκη, παρα μόνο από επιθυμία.

Εχεις να πεις κάτι επ´ αυτού;
Πέρα από το να προτείνεις εβδομαδιαίο πρόγραμμα με 15 ώρες κατήχηση, 10 ώρες αρχαία από τη σχολή του Αδώνιδος κσι 10 ώρες γυμναστική για εύρωστη νεολαία που θα γεννά αβέρτα υγιή Ελληνόπουλα, γιατί δεν θα έχει μολυνθεί και από το μικρόβιο της Βιολογίας ώστε να γνωρίζει τι είναι η αντισυλληψη; Κσι μετά την προσευχή και τον εθνικό ύμνο, κάθε πρωί τραγούδι «γιατί χαιρεται ο κόσμος και χαμογελά, πατέρα».

Υποθέτω οι δικοί σου άξιοι σύμβουλοι που δεν θα είναι επιθεωρητές, θα φροντίζουν να αξιολογούνται καταλλήλως οι εκπαιδευτικοί που εμφυσούν τα υψηλά ιδανικά σου.

Παλαβή είσαι; Ποια υψηλά ιδανικά; Για την ρημάδα την μελλοντική σύνταξή μου ενδιαφέρομαι!!!

Ως φορολογούμενος πολίτης, το ελάχιστο που θα απαιτούσα από οποιονδήποτε αποφασίσει να πάει να εγκατασταθεί και να δουλέψει οριστικά στο εξωτερικό, θα ήταν να μου επιστρέψει τα χρήματα που ξόδεψα για να τον σπουδάσω.

Οι δικοί μου άξιοι σύμβουλοι, εκλέγονται από τους εκπαιδευτικούς. Οπότε θα φροντίσουν να κάνουν αυτό που η πλειοψηφία των εκπαιδευτικών θέλει. Κατάλαβες τρολάκι;

Αν είχες διαβάσει την πρότασή μου τρολλάκι, θα είχες διαπιστώσει ότι προτείνω δύο είδη συμβούλων, ο σύμβουλος για το γνωστικό αντικείμενο, και ο σύμβουλος για τις παιδαγωγικές τεχνικές.
Ο δεύτερος απαραίτητα πρέπει να είναι έμπειρος, αφού θα πρέπει να κάνει δειγματικές διδασκαλίες σε τυχαία σχολεία στα οποία θα τον καλούν τυχαίοι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι και θα τον κρίνουν για να λάβει το τίτλο του σύμβουλου. Ο πρώτος όμως δεν χρειάζεται απαραίτητα εμπειρία, μόνο σφαιρική γνώση του αντικειμένου χρειάζεται, την οποία και θα αποδείξει με πανελλήνιες.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 26, 2023, 10:31:54 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:23 »

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3683 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 10:35:46 μμ »
Τι ακριβώς σημαίνει αγάπη για τον τόπο μου; Έναν άνθρωπο αγαπάς. Όχι μια γεωγραφική περιοχή.

Αγάπη για τον τόπο μου σημαίνει αγάπη για την ασφάλειά μου, αγάπη για τις παροχές που μου προσφέρει ο τόπος, και φυσικά αγάπη για την μελλοντική σύνταξή μου. Δεν αγαπάω μια γεωγραφική περιοχή, ούτε καν τους ανθρώπους της αγαπάω απαραιτήτως. Όμως αυτό που σίγουρα επιθυμώ είναι οι άλλοι να αγαπάνε την οικονομία του τόπου που με προστατεύει, που μου παρέχει ανθρώπινες συνθήκες και που θα φροντίσει στο μέλλον να με γεροκομήσει. Αυτό είναι το συμφέρον μου, και πρόσεξε, το συμφέρον μου δεν είναι τόσο να αγαπάω εγώ την οικονομία αυτή, το συμφέρον μου είναι κυρίως να την αγαπάνε οι άλλοι. 

Αγάπη για τον τόπο, είναι να κυνηγάς τους κλέφτες! Αυτό ακριβώς που κάνει ο Παύλος, δηλαδή....
Η αγάπη αυτή ενισχύεται από την παιδεία και από την τέχνη, αυτά ακριβώς δηλαδή που η ακατανόμαστη θέλει να καταστρέψει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2023, 10:48:01 πμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3684 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:05:55 μμ »
Αγάπη για τον τόπο μου σημαίνει αγάπη για την μελλοντική σύνταξή μου.
Δεν αγαπάω μια γεωγραφική περιοχή, αλλά σίγουρα θέλω οι άλλοι να αγαπάνε την οικονομία ενός τόπου η οποία θα φροντίσει στο μέλλον να με γεροκομήσει.
Αυτό είναι το συμφέρον μου, και πρόσεξε, το συμφέρον μου δεν είναι να αγαπάω εγώ την οικονομία αυτή, το συμφέρον μου είναι να την αγαπάνε οι άλλοι.

Αγάπη για τη μέλλοντικη  σύνταξη μου είναι αγάπη για την ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ, όχι για τον τόπο μου.
Οι νέες γενιές, και η δική μου ακόμα, έχουν καταστραφεί απ αυτούς που νοιάζονται για τη σύνταξη τους.
Ο κλάδος μας έχει υποφέρει απ αυτούς που νοιάζονται για τη σύνταξη τους. Αυτοί είναι που δουλεύουν λιγότερο και πληρώνονται περισσότερο, που έχουν λιγότερα προσόντα, που είχαν λιγότερες περικοπές, μας το παίζουν κουρασμένοι ενώ πρόλαβαν σχεδον ιδανικές συνθήκες εργασίας και -για να έρθουμε στο θέμα μας- ουσιαστικά εξαιρούνται /απαλλάσσονται από την αξιολόγηση.

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3685 στις: Φεβρουάριος 26, 2023, 11:15:23 μμ »
Αγάπη για τη μέλλοντικη  σύνταξη μου είναι αγάπη για την ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ, όχι για τον τόπο μου.
Οι νέες γενιές, και η δική μου ακόμα, έχουν καταστραφεί απ αυτούς που νοιάζονται για τη σύνταξη τους.
Ο κλάδος μας έχει υποφέρει απ αυτούς που νοιάζονται για τη σύνταξη τους. Αυτοί είναι που δουλεύουν λιγότερο και πληρώνονται περισσότερο, που έχουν λιγότερα προσόντα, που είχαν λιγότερες περικοπές, μας το παίζουν κουρασμένοι ενώ πρόλαβαν σχεδον ιδανικές συνθήκες εργασίας και -για να έρθουμε στο θέμα μας- ουσιαστικά εξαιρούνται /απαλλάσσονται από την αξιολόγηση.

Η αγάπη για τον τόπο μου, είναι αγάπη για την ΠΑΡΤΗ μου. Εδώ ζώ, εδώ θα πεθάνω, και θέλω ο τόπος μου να είναι ασφαλής, ανθρώπινα βιώσιμος και οικονομικά εύρωστος και βεβαίως να με φροντίσει όταν θα γεράσω, και στα πλαίσια αυτής της φροντίδας περιλαμβάνεται και η σύνταξη.

Οι νέες γενιές καταστρέφονται εξαιτίας του ατομικισμού τους και της οικουμενιστικής τους ιδεολογίας. Επίσης οι νέες γενιές, εφόσον μεγαλώνουν, τρέφονται και σπουδάζουν σε ένα τόπο, ΟΦΕΙΛΟΥΝ να ξεπληρώσουν τα λεφτά που ο τόπος ξόδεψε για αυτούς πριν την κοπανήσουν για αλλού.

Οι παλιές γενιές έχουν ήδη ξεπληρώσει αυτά που ο τόπος τους παρείχε ώστε (επειδή) επιτυχώς και με ασφάλεια (κατάφεραν) να ενηλικιωθούν και να σπουδάσουν. Αν αμφιβάλεις για αυτό κάτσε και υπολόγισε τις μέχρι τώρα ασφαλιστικές και φορολογικές τους κρατήσεις. Από αυτές λοιπόν τις κρατήσεις κοίτα να τους αξιολογήσεις (όπως επίσης και με τον τρόπο που ήδη σου έχω υποδείξει, τρολάκι) και όχι με βάση προσόντα από αγορασμένα μεταπτυχιακά στην Κύπρο (τα οποία μοριοδοτεί η ακατανόμαστη).


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2023, 10:38:58 πμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:23 »

Αποσυνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3686 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 07:05:50 πμ »
Οι νέες γενιές καταστρέφονται εξαιτίας του ατομισμού τους και της οικουμενιστικής τους ιδεολογίας.
google translate ή chat gpt στα εβγαλε αυτα στην ιδια προταση?

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3687 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 10:43:25 πμ »
Βγαίνει ο κάθε κολλημένος και τα βάζει με το μάθημα των θρησκευτικών, επειδή είναι ο εύκολος στόχος.
Και παπαγαλίζει τα περί επιστημών και νεωτερικότητας.Την εποχή της μετανεωτερικότητας.
Ανοίξτε και κανένα βιβλίο για να καταλάβετε ότι ο επιστημονισμός είναι μία ξεπερασμένη ιδεολογία.
Οι κοινωνίες έχουν όσο ποτέ άλλοτε την ανάγκη ανθρωπιστικής παιδείας και ο κάθε άσχετος με το μάθημα των θρησκευτικών έχει και άποψη.

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3688 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 10:50:35 πμ »
Βγαίνει ο κάθε κολλημένος και τα βάζει με το μάθημα των θρησκευτικών, επειδή είναι ο εύκολος στόχος.
Και παπαγαλίζει τα περί επιστημών και νεωτερικότητας.Την εποχή της μετανεωτερικότητας.
Ανοίξτε και κανένα βιβλίο για να καταλάβετε ότι ο επιστημονισμός είναι μία ξεπερασμένη ιδεολογία.
Οι κοινωνίες έχουν όσο ποτέ άλλοτε την ανάγκη ανθρωπιστικής παιδείας και ο κάθε άσχετος με το μάθημα των θρησκευτικών έχει και άποψη.

To μάθημα των θρησκευτικών τείνει να γίνει άχρηστο ως μηχανισμός προπαγάνδας, γιατί τα βιβλία των θρησκευτικών (αλλά και πολλοί καθηγητές) διδάσκουν οικουμενισμό. Πρέπει να επανέρθουν στην ορθοδοξία, γιατί αυτή έχει την δύναμη να εμπνέει μια γνήσια (και μεταφυσική θα έλεγα) αγάπη για τον τόπο μας, την οποία μας συμφέρει να έχει η νέα γενιά, αν θέλουμε η οικονομία μας να μην καταρρεύσει στο μέλλον.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι η ακατανόμαστη κατήργησε την γιορτή των τριών ιεραρχών. Την κατηγορούν για θεούσα, και μπορεί κάλλιστα να είναι. Όμως σίγουρα σε άλλο θεό πιστεύει (μάλλον στον γιαχβέ, ή στον μαμμωνά), γιαυτό άλλωστε και έχει στοχοποιήσει την ορθοδοξία.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2023, 11:08:09 πμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3689 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 11:28:25 πμ »
Βγαίνει ο κάθε κολλημένος και τα βάζει με το μάθημα των θρησκευτικών, επειδή είναι ο εύκολος στόχος.
Και παπαγαλίζει τα περί επιστημών και νεωτερικότητας.Την εποχή της μετανεωτερικότητας.
Ανοίξτε και κανένα βιβλίο για να καταλάβετε ότι ο επιστημονισμός είναι μία ξεπερασμένη ιδεολογία.
Οι κοινωνίες έχουν όσο ποτέ άλλοτε την ανάγκη ανθρωπιστικής παιδείας και ο κάθε άσχετος με το μάθημα των θρησκευτικών έχει και άποψη.
Ξέρω ότι θες να επιστρέψουμε στην προνεωτερικότητα και να ρίχνετε στην πυρά τους άσχετους που τολμούν να 'χουν άποψη. Όπως ο Γαλιλαίος όπως ο Γεμιστός όπως ο Βανίνι. Κρίμα όμως δι' εσέ. Ζούμε στη νεωτερικότητα. :'(

Αποσυνδεδεμένος ajordan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3690 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 11:54:10 πμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς μέχρι πότε έχουμε διορία να ανεβάσουμε τα πτυχία κτλ στην πλατφόρμα για την αξιολόγηση;

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3691 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 12:19:59 μμ »
Ξέρω ότι θες να επιστρέψουμε στην προνεωτερικότητα και να ρίχνετε στην πυρά τους άσχετους που τολμούν να 'χουν άποψη. Όπως ο Γαλιλαίος όπως ο Γεμιστός όπως ο Βανίνι. Κρίμα όμως δι' εσέ. Ζούμε στη νεωτερικότητα. :'(
Εσύ ζεις στη νεωτερικότητα.Ο υπόλοιπος κόσμος έχει προχωρήσει.
Ανοιξε κανένα βιβλίο, που έχεις μείνει στον 19ο αιώνα, μήπως και εκφράσεις και καμία άποψη με βαρύτητα.
Και αποφασίστε πως φαντάζεστε το μάθημα των θρησκευτικών οι κάθε λογής δογματικοί και θρησκόληπτοι, για να το προσαρμόσουμε στις ιδεοληψίες σας...
Εχεις από τη μία πλευρά τους αθεοταλιμπάν, που ονειρεύονται λαϊκά δικαστήρια και είναι οι πιο φανατικοί θρησκόληπτοι.
Από την άλλη πλευρά,τους χριστιανοταλιμπάν που ονειρεύονται μεσανατολικά καθεστώτα.
Ολοι αυτοί αποδεικνύουν τη χρησιμότητα του πολύπαθου αυτού μαθήματος.

Α, και να μην ξεχάσω.Οταν θα έρθει κανείς από εσάς στο σχολείο για ενημέρωση των συναδέλφων προς τον κοινό σκοπό,μην λησμονήσει να μας πει και εάν θεωρεί συναδέλφους του τους θεολόγους.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2023, 12:29:29 μμ από rublev »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3692 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 01:16:46 μμ »
Ο rublev αποκάλεσε τους άθεους θρησκόληπτους. Όταν δεν έχεις τι να πεις και παραβιάζεις την επιστήμη της λογικής. Πώς το 'λεγε ο Θουκυδίδης; Άλλαζαν και τη σημασία των λέξεων ακόμη. Δυστυχώς αυτοί είναι οι θεολόγοι. Κατάλοιπα των προνεωτερικών εποχών. Όπου βασίλευε ο ανορθολογισμός ρίχνοντας βαθιά στο σκοτάδι το κλασσικό πνεύμα.

Ακολούθησε τους κανόνες της θρησκείας σου και του δόγματός σου rublev. Και δίδαξέ τα μαζί με τον παπά της ενορίας στους μαθητές. Αλλά ο χρόνος σας πια τελειώνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2023, 01:21:23 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3693 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 03:39:36 μμ »
Συνάδελφοι, τη βοήθειά σας ή τη συμβουλή σας θα ήθελα.
Έστω πως η ατομική αξιολόγηση εφαρμοστεί και είναι προαπαιτούμενο για την μονιμοποίηση των νεοδιοριστων.
Είμαι νεοδιοριστος του 22. Μπορώ να λάβω την άδεια ανατροφής εντός των δύο επόμενων σχολικών ετών. Πέρα από το ότι δε θέλω να εφαρμοστεί, φοβάμαι μη γίνει ενώ είμαι σε άδεια ανατροφής και πάει φτου και πάλι από την αρχή άλλα δύο χρόνια δόκιμος. Του χρόνου (2023-2024) θα αξιολογηθούν οι νεοδιοριστοι του 21 και (2024-2025) του 22;


Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3694 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 04:04:56 μμ »
Που να εξηγείς τώρα σε φανατικούς άσχετους...
Δεν θα καταχραστώ το θέμα.Ας βγάλει τα απωθημένα του ο γνωστός αθεοταλιμπάν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2023, 04:06:45 μμ από rublev »

Συνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 579
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3695 στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 05:09:54 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς μέχρι πότε έχουμε διορία να ανεβάσουμε τα πτυχία κτλ στην πλατφόρμα για την αξιολόγηση;
Η νέα εγκύκλιος για Περ. Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης, Κεντρική Μακεδονία, Ήπειρο, Ιονίων Νήσων κ.τ.λ γράφει:

"1. Ο/Η οικείος/α Διευθυντής/ντρια Εκπαίδευσης όπου ήδη έχουν τοποθετηθεί Σύμβουλοι
Εκπαίδευσης μέχρι 06/03/2023 να έχει ολοκληρώσει τη διαδικασία κατάρτισης των πινάκων με τα
ζευγάρια αξιολογητή – αξιολογούμενου, να προβεί στην ανάρτησή τους στην ειδική ψηφιακή
εφαρμογή και να ενημερώσει σχετικά τους αξιολογητές και αξιολογούμενους.
2. Οι αξιολογούμενοι το αργότερο μέχρι τη συζήτηση προετοιμασίας με τον αξιολογητή τους θα
πρέπει να έχουν καταχωρίσει στην ειδική ψηφιακή εφαρμογή όσα αναφέρονται στο άρθρο 9 της
υπό στοιχεία 9950/ΓΔ5/27.1.2023 (ΑΔΑ: 6ΝΤΟ46ΜΤΛΗ-ΠΨΤ) Κοινής Υπουργικής Απόφασης (Β’
388).
3. Ο/Η Σύμβουλος Εκπαίδευσης, ως αξιολογητής, οφείλει μέχρι τις 13/03/2023 να
δρομολογήσει και να εκκινήσει τη διαδικασία της παρ. 4 του άρθρου 11 της προαναφερθείσας
Κ.Υ.Α. ώστε μέχρι τις 20/03/2023 να έχει εκκινήσει η διαδικασία παρατήρησης της πρώτης
διδασκαλίας των εκπαιδευτικών της περιοχής ευθύνης του/της.
Ε. Προκειμένου να εισέλθουν στην προαναφερθείσα ψηφιακή "

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 459

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.