*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 537413 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2142 στις: Μάρτιος 13, 2012, 05:56:25 μμ »
Ακουσα οτι στους αναπληρωτες δεν θα μετρησει το αναγνωρισμενο μεταπτυχιακο (για να παει καποιος στον Ε βαθμο) παρα μονο η προυπηρεσια.  Ξερει καποιος κατι ?

Δεν ισχύει αυτό. Δεν το άκουσα. Το ρώτησα σαφώς στη Δευτεροβ. όπου υπάγομαι και μου έδωσαν επίσης σαφή απάντηση. Ισχύει το μεταπτυχιακό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:03:08 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2143 στις: Μάρτιος 13, 2012, 07:31:14 μμ »
Εχω χιλιομπερδευτει... Στον ΣΤ βαθμο τελικα ποσο παιρνει κανεις καθαρα; Απο που ξεκιναει η μισθοδοσια; Ο πινακας του αλφαβιτα δεν ισχυει; Μου ειπανε απο την Α' Αθηνας αναπληρωτες οτι πηρανε γυρω στα 650 ευρω αυτο το μηνα

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2144 στις: Μάρτιος 13, 2012, 07:36:27 μμ »
Εχω χιλιομπερδευτει... Στον ΣΤ βαθμο τελικα ποσο παιρνει κανεις καθαρα; Απο που ξεκιναει η μισθοδοσια; Ο πινακας του αλφαβιτα δεν ισχυει; Μου ειπανε απο την Α' Αθηνας αναπληρωτες οτι πηρανε γυρω στα 650 ευρω αυτο το μηνα
Ο μισθός του αναπληρωτή είναι γύρω στα 850 ευρώ από το Νοέμβριο και μετά συν τη βαθμολογική-μισθολογική εξέλιξη όταν αυτή αναγνωριστεί. Κάποιοι τώρα πληρώνονται λιγότερα επειδή τους γίνονται αναδρομικές κρατήσεις, αφού μέχρι τώρα πληρώνονταν με το παλιό μισθολόγιο.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2145 στις: Μάρτιος 13, 2012, 07:39:07 μμ »
Εχω χιλιομπερδευτει... Στον ΣΤ βαθμο τελικα ποσο παιρνει κανεις καθαρα; Απο που ξεκιναει η μισθοδοσια; Ο πινακας του αλφαβιτα δεν ισχυει; Μου ειπανε απο την Α' Αθηνας αναπληρωτες οτι πηρανε γυρω στα 650 ευρω αυτο το μηνα
Στον στ παίρνεις 853 καθαρά.Εγώ είμαι Α Αθήνας και πληρωθήκαμε σήμερα.Ευτυχώς μας έβαλαν το βαθμό-γιατί είχαν πει αρχικά ότι θα πληρωθούμε όλοι με στ-.Συγκεκριμένα με 2 χρ 5 μήνες κ 11 μέρες με έβαλαν στον Ε0.Από τον άλλο μήνα ξεκινάνε οι αναδρομικές κρατήσεις μας είπαν.Είμαι Α/θμια.932 πήρα.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:03:08 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2146 στις: Μάρτιος 13, 2012, 07:44:32 μμ »
Αχαία με 2 παιδιά, και χωρίς απόδοση βαθμού(υποθέτω, παρά τους 34 μήνες προυηπηρεσίας ως 31/10) 798 ευρώ(από 1150 εώς πρόσφατα). Τις κρατήσεις κοίταξαν να τις κάνουν αμέσως, τα κλιμάκια όπως είναι φυσικό λάου-λάου.... >:(

Αποσυνδεδεμένος valgia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2147 στις: Μάρτιος 13, 2012, 07:56:30 μμ »
ευτυχως που μας ειπες λιλα ποσο σου εβαλαν να παω κι εγω στην πρωτοβαθμια να μιλησω με τον υπευθυνο γιατι βλεπω και τα επομενα να ειναι με στ βαθμο...

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2148 στις: Μάρτιος 13, 2012, 08:14:04 μμ »
Εχω χιλιομπερδευτει... Στον ΣΤ βαθμο τελικα ποσο παιρνει κανεις καθαρα; Απο που ξεκιναει η μισθοδοσια; Ο πινακας του αλφαβιτα δεν ισχυει; Μου ειπανε απο την Α' Αθηνας αναπληρωτες οτι πηρανε γυρω στα 650 ευρω αυτο το μηνα
Στον στ παίρνεις 853 καθαρά.Εγώ είμαι Α Αθήνας και πληρωθήκαμε σήμερα.Ευτυχώς μας έβαλαν το βαθμό-γιατί είχαν πει αρχικά ότι θα πληρωθούμε όλοι με στ-.Συγκεκριμένα με 2 χρ 5 μήνες κ 11 μέρες με έβαλαν στον Ε0.Από τον άλλο μήνα ξεκινάνε οι αναδρομικές κρατήσεις μας είπαν.Είμαι Α/θμια.932 πήρα.

Αναπληρωτης που πληρωθηκε Α' Αθηνας τον κατεταξαν στο ΣΤ ενω εχει αρκετα χρονια προυπηρεσια και ειπωθηκε πως στον ΣΤ βαθμο χωρις τις κρατησεις αντιστοιχουν 750 περιπου ευρω. Εχεις παιδια ή καποια αλλη προσαυξηση?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 13, 2012, 08:15:57 μμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2149 στις: Μάρτιος 13, 2012, 08:19:32 μμ »
Εχω χιλιομπερδευτει... Στον ΣΤ βαθμο τελικα ποσο παιρνει κανεις καθαρα; Απο που ξεκιναει η μισθοδοσια; Ο πινακας του αλφαβιτα δεν ισχυει; Μου ειπανε απο την Α' Αθηνας αναπληρωτες οτι πηρανε γυρω στα 650 ευρω αυτο το μηνα
Στον στ παίρνεις 853 καθαρά.Εγώ είμαι Α Αθήνας και πληρωθήκαμε σήμερα.Ευτυχώς μας έβαλαν το βαθμό-γιατί είχαν πει αρχικά ότι θα πληρωθούμε όλοι με στ-.Συγκεκριμένα με 2 χρ 5 μήνες κ 11 μέρες με έβαλαν στον Ε0.Από τον άλλο μήνα ξεκινάνε οι αναδρομικές κρατήσεις μας είπαν.Είμαι Α/θμια.932 πήρα.

Αναπληρωτης που πληρωθηκε Α' Αθηνας τον κατεταξαν στο ΣΤ ενω εχει αρκετα χρονια προυπηρεσια και ειπωθηκε πως στον ΣΤ βαθμο χωρις τις κρατησεις αντιστοιχουν 750 περιπου ευρω. Εχεις παιδια ή καποια αλλη προσαυξηση?
Δεν υπάρχει περίπτωση... Ίσως είχε κάποιες μέρες απεργίας. Αλλιώς είναι 853.

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2150 στις: Μάρτιος 13, 2012, 08:31:07 μμ »
853 ο στ σιγουρα.κι εμεις στη βητα ανατολικη τοσα πηραμε.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2151 στις: Μάρτιος 13, 2012, 08:45:54 μμ »
Moustard,όχι δεν έχω παιδιά ούτε μεταπτυχιακό.Απλά μπήκα στον ε0 βάσει προϋπηρεσίας....Πάντως τρελό μπάχαλο έχει γίνει και προβλέπω πάλι καθυστερήσεις τον Απρίλιο!Και είναι και Πάσχα και θα τρέχουμε......750 γιατί ρε παιδιά;;;;Μήπως ξεκίνησαν οι κρατήσεις από τώρα;;;;;Valgia για αυτό είπα πόσα πήρα,για να κάνουμε διασταύρωση κ οι υπόλοιποι,γιατί είναι αδιανόητο αυτό που συμβαίνει.....Κι εμάς μας είχαν πει ότι θα μας βάλουν όλους στ,αλλά πρόλαβαν φαίνεται....τι να πω πιά....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2152 στις: Μάρτιος 13, 2012, 08:48:52 μμ »
Α ναι..και οι αναδρομικές κρατήσεις ξεκινούν από το μισθό του Μαρτίου.....Αλλά ουδείς γνωρίζει πόσα θα κρατάνε κάθε μήνα και πού θα κυμανθούν τελικά οι μισθοί..
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος lvc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2153 στις: Μάρτιος 13, 2012, 08:49:56 μμ »
Γνωρίζει κανείς τι γίνεται αν τους 24 μήνες προϋπηρεσίας τους συμπληρώσεις λίγο μετά τις 1-11-2011; Παραμένεις μέχρι να βγει η χρονιά μισθολογικά στον ΣΤ,  ή μόλις συμπληρώσεις 24 μήνες περνάς στο Ε-0;

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2154 στις: Μάρτιος 13, 2012, 08:56:23 μμ »
Γνωρίζει κανείς τι γίνεται αν τους 24 μήνες προϋπηρεσίας τους συμπληρώσεις λίγο μετά τις 1-11-2011; Παραμένεις μέχρι να βγει η χρονιά μισθολογικά στον ΣΤ,  ή μόλις συμπληρώσεις 24 μήνες περνάς στο Ε-0;
Όπως το κατάλαβα έχουμε μισθολογική εξέλιξη εντός του ίδιου βαθμού οπότε αφού ο ΣΤ δεν έχει άλλο Μ.Κ. παραμένεις εκεί. Οι αναπληρωτές όμως δεν κατατάσσονται σε βαθμό αλλά μόνο σε Μ.Κ.

Μάλλον θα μας έρθουν οδηγίες από το Υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2155 στις: Μάρτιος 13, 2012, 09:05:17 μμ »
Η Β Ημαθίας πλήρωσε τους αναπληρωτές με τον βαθμό ΣΤ  (822€)αλλά σήμερα μας έστειλαν στο σχολείο ανακοίνωση ότι από τον Μάρτιο θα πληρωθούμε με βάση την πραγματική προϋπηρεσία μας. Επίσης, σε μας ξεκίνησαν ήδη αναδρομικά οι κρατήσεις από αυτόν τον μήνα. Το ποσό που θα κοπεί σε 5 μηνιαίες δόσεις είναι 1062,45€ από 1/11/2011, το γράφει στην μηνιαία μισθοδοσία του Φεβρουαρίου. Καλό είναι να ζητήστε αναλυτικά τις αποδοχές του μήνα Φεβρουαρίου για να ξέρετε αν ξεκίνησαν οι αναδρομικές κρατήσεις και σε σας.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.