*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314379 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
γιατί στον πίνακα αυτόν είναι μόνο 350 οι διοριστέοι του Ασεπ και όχι 420?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εχεις δικαιο μυθιστορημα το καναμε αυτο το θεμα..... ;D ;D ;D
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
παιδια βοηθεια γιατι ειμαι καινουρια. η προυπηρεσια του ενα μηνα και 9 μερες π(ημουν ωρομίσθια) ποσα μορια είναι? (δεν ξερω να τα υπολογίζω, για να δω αν μου τα πέρασαν σωστά) σας ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια βοηθεια γιατι ειμαι καινουρια. η προυπηρεσια του ενα μηνα και 9 μερες π(ημουν ωρομίσθια) ποσα μορια είναι? (δεν ξερω να τα υπολογίζω, για να δω αν μου τα πέρασαν σωστά) σας ευχαριστώ.
Στην πρωτοβ/ια είσαι? Αν ναι, διαιρείς τις ώρες με το 100.
Αν π.χ έχεις 325 ώρες διδασκαλίας τότε έχεις 3,25 μόρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως είναι δυνατόν κάποιοι που ήταν κάτω από το 3500 σειρά να έχουν πάρει  9 μόρια χωρίς να είναι ειδική κατηγορία ούτε πολύτεκνοι;;;;;; (μιλάω για φιλολόγους ΠΕ2)
Και μην μου πείτε ότι πήγαν όλοι σε δυσπρόσιτα και ωρομίσθιοι από την αρχή της χρονιας.....
η μόνη αληθοφανής εξήγηση συνάδελφε,είναι τα άτομα αυτά να είναι τρίτεκνοι και να προσελήφθησαν αναπληρωτές ως τρίτεκνοι..Αλλιώς... :-X
Αν θέλεις τσέκαρε το ενδεχόμενο αυτό.Για να μην τρελαθούμε τελείως δηλαδή... :-\
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
παιδια βοηθεια γιατι ειμαι καινουρια. η προυπηρεσια του ενα μηνα και 9 μερες π(ημουν ωρομίσθια) ποσα μορια είναι? (δεν ξερω να τα υπολογίζω, για να δω αν μου τα πέρασαν σωστά) σας ευχαριστώ.
Στην πρωτοβ/ια είσαι? Αν ναι, διαιρείς τις ώρες με το 100.
Αν π.χ έχεις 325 ώρες διδασκαλίας τότε έχεις 3,25 μόρια.

σε ευχαριστω που ασχοληθηκες. οχι ημουν στη δευτεροβαθμια. δουλευα 4 ωρες την εβδομαδα, και συνολικά έχω 1 μηνα και 9 μερες. Αλλα σε μόρια?

Αποσυνδεδεμένος hamilton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως είναι δυνατόν κάποιοι που ήταν κάτω από το 3500 σειρά να έχουν πάρει  9 μόρια χωρίς να είναι ειδική κατηγορία ούτε πολύτεκνοι;;;;;; (μιλάω για φιλολόγους ΠΕ2)
Και μην μου πείτε ότι πήγαν όλοι σε δυσπρόσιτα και ωρομίσθιοι από την αρχή της χρονιας.....
η μόνη αληθοφανής εξήγηση συνάδελφε,είναι τα άτομα αυτά να είναι τρίτεκνοι και να προσελήφθησαν αναπληρωτές ως τρίτεκνοι..Αλλιώς... :-X
Αν θέλεις τσέκαρε το ενδεχόμενο αυτό.Για να μην τρελαθούμε τελείως δηλαδή... :-\

ΟΧΙ
Δεν είναι τρίτεκνοι!!! ουτε ειδική κατηγορία...

Αποσυνδεδεμένος valia32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Καλησπέρα, εργάστηκα φέτος στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση ως ωρομίσθια και η προϋπηρεσία που  εμφανίζεται στους πίνακες είναι λιγότερη απ' ό,τι περίμενα.  

Είναι αλήθεια πως λαμβάνονται υπόψιν μόνο το πολύ 48 ώρες για κάθε μήνα?
Πόσες ώρες δούλευες την εβδομάδα?

12 ώρες...αλλά δεν έχουν όλοι οι μήνες ακριβώς 4 εβδομάδες για να ισχύει αυτή η λογική...

Ανάλογα με τις εβδομάδες που έχει ένας μήνας υπολογίζεις. Μήν ξεχάσεις να υπολογίσεις τις αργίες.Ενας μήνας μπορείνα έχει 5 Δευτέρες και εσύ εκείνη την ημέρα να έχεις πάρει 4ωρο. αρα ο μήνας μπορεί να σου βγει 56 ώρες που ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ!!!!!

Ωραία τότε, θα κάνω ένσταση. Έχω αναλυτικά τις ώρες ανά μήνα, όπως τις εξέδωσε η διεύθυνση ΠΕ, και, αθροίζοντας τις κανονικά, είναι 8 ώρες περισσότερες από τους πίνακες- που σημαίνει πως έτσι θα είμαι 20 θέσεις πιο πάνω (κάτι είναι κι αυτό).

Ελπίζω να δεχθούν την ένσταση και να μη με ταλαιπωρήσουν πάλι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2008, 06:14:54 μμ από valia32 »

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
ΕΡΩΤΗΣΗ: Στην βεβαίωση προυπηρεσίας είχα 396 ώρες σε ολοήμερο (δηλαδή με τους δικούς μου υπολογισμόυς 3,96 μόρια στον πίνακα).
Στον πίνακα έχω 3,88 μόρια.Δηλαδή μου κόβουν 8 ώρες.Τι μπορεί να έιναι αυτό;Έχει τύχει και σε άλλον κάτι τέτοιο;
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος valia32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
ΕΡΩΤΗΣΗ: Στην βεβαίωση προυπηρεσίας είχα 396 ώρες σε ολοήμερο (δηλαδή με τους δικούς μου υπολογισμόυς 3,96 μόρια στον πίνακα).
Στον πίνακα έχω 3,88 μόρια.Δηλαδή μου κόβουν 8 ώρες.Τι μπορεί να έιναι αυτό;Έχει τύχει και σε άλλον κάτι τέτοιο;
Ευχαριστω.
Εχουμε πανομοιότυπο πρόβλημα, μέχρι και ο αριθμός ωρών που μας "φάγανε" είναι ίδιος!  Προσωπικά , όπως ανέφερα, θα κάνω ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
ΕΡΩΤΗΣΗ: Στην βεβαίωση προυπηρεσίας είχα 396 ώρες σε ολοήμερο (δηλαδή με τους δικούς μου υπολογισμόυς 3,96 μόρια στον πίνακα).
Στον πίνακα έχω 3,88 μόρια.Δηλαδή μου κόβουν 8 ώρες.Τι μπορεί να έιναι αυτό;Έχει τύχει και σε άλλον κάτι τέτοιο;
Ευχαριστω.
Εχουμε πανομοιότυπο πρόβλημα, μέχρι και ο αριθμός ωρών που μας "φάγανε" είναι ίδιος!  Προσωπικά , όπως ανέφερα, θα κάνω ένσταση.
Μήπως υπάρχει λόγος που μας φάγανε τις ώρες;

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
σε ευχαριστω που ασχοληθηκες. οχι ημουν στη δευτεροβαθμια. δουλευα 4 ωρες την εβδομαδα, και συνολικά έχω 1 μηνα και 9 μερες. Αλλα σε μόρια?
 

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ρε παιδια γνωριζει κανεις γιατι δεν μπορω να βρω το ονομα μου ενω εκανα κανονικα αιτηση?τι πρεπει να κανω?
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως είναι δυνατόν κάποιοι που ήταν κάτω από το 3500 σειρά να έχουν πάρει  9 μόρια χωρίς να είναι ειδική κατηγορία ούτε πολύτεκνοι;;;;;; (μιλάω για φιλολόγους ΠΕ2)
Και μην μου πείτε ότι πήγαν όλοι σε δυσπρόσιτα και ωρομίσθιοι από την αρχή της χρονιας.....
η μόνη αληθοφανής εξήγηση συνάδελφε,είναι τα άτομα αυτά να είναι τρίτεκνοι και να προσελήφθησαν αναπληρωτές ως τρίτεκνοι..Αλλιώς... :-X
Αν θέλεις τσέκαρε το ενδεχόμενο αυτό.Για να μην τρελαθούμε τελείως δηλαδή... :-\

Κοίτα αριστερά στην οθόνη σου στα "Δημοφιλοί Αρχεία" ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΡΙΩΝ" Ίσως να σε βοηθήσει..... :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159630
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 476
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.