*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2010  (Αναγνώστηκε 675027 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος carni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #714 στις: Απρίλιος 19, 2010, 01:41:19 μμ »
Σε επικοινωνία με το Υπουργείο, μας απάντησαν οτι θα βγει διευκρινιστική εγκύκλιος που θα απαντά στο θέμα των μορίων, της κάλυψης οργανικής θέσης και στο θέμα των ολοημέρων. Οψόμεθα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:39:54 »

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #715 στις: Απρίλιος 19, 2010, 02:10:36 μμ »
Γιατί με αυτό το υπουργείο είμαστε συνέχει στο περίμενε, δε μπορώ να το καταλάβω... :(
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #716 στις: Απρίλιος 19, 2010, 02:39:06 μμ »
ΠΕ0404, εγώ όπως έχω γράψει και παραπάνω περισυ είχα συνυπηρετηση με εκπαιδευτικό διορισμένο και δεν πήρα απόσπαση παρά μόνο όταν απευθύνθηκα στον αιρετό ,οποίος μάλιστα εξεπλάγην πως και δεν πήρα αποσπαση με συνυπηρέτηση με εκπαιδευτικό.Μόνο που εγώ δεν είχα πάρει απόσπαση ούτε προπερσι ενώ  πάλι είχα συνυπηρέτηση.Υπόψην οτι έιχα κάνει την οργανική μου.Προπερσι έμεινα τελικά εκεί που ήμουν.Αλλά περισυ  αποφάσισα να κάνω κάτι γιατι δεν μπορούσα να μείνω πάλι μακριά.
 Τώρα αν εσύ από αυτά καταλαβαίνεις οτι η συνυπηρετηση είναι σοβαρός λόγος για απόσπαση...............

Lasard,  πέρισυ εκτός από συνυπηρέτηση είχα και λόγους υγείας γονέων(πατέρας με 67% αναπηρία) αλλά απόσπαση δεν πήρα στην Α φάση παρά μόνο με 'σπρώξιμο' όπως ανεφερα και πιο πάνω.

Δεν ξέρω αν φέτος αλλάξοουν τα πράγματα και πραγματικά μετρήσουν οι λόγοι υγείας  η συνυπηρέτηση κτλ.Μέχρι πέρισυ το μόνο που μετρούσε ήταν το μέσο.



Για την αποφυγή οποιονδήποτε παρερμηνειών, δεν ισχυρίστηκα ότι η συνυπηρέτηση είναι ισχυρό χαρτί για απόσπαση (αν και θα έπρεπε να είναι). Το ισχυρό χαρτί ήταν πάντα το μέσον. Ασφαλώς και γνωρίζω πολλούς συναδέλφους που δεν αποσπάστηκαν (αν και μέχρι πέρυσι ξαναλέω ότι ήταν σαφώς διατυπωμένη ως εξαιρετικής περίπτωσης η αίτηση για απόσπαση λόγω συνυπηρέτησης συζύγων ή προβλημάτων υγείας από την αρχή κιόλας της εγκυκλίου). Με προσεκτικότερη ανάγνωση του μηνύματος μου φαίνεται ότι με εντελώς προσωπική εκτίμηση σχολιάζω την πιθανότητα να αποσπαστεί κάποιος επικαλούμενος λόγους υγείας κι όχι συνυπηρέτησης με σύζυγο. Απλώς αναρωτιέμαι τη δική μου τύχη, η οποία και φαντάζει δυσοίωνη... Απολύτως κατανοητό και δεκτό κατά τ' άλλα ότι λες και σέβομαι την προηγούμενη ταλαιπωρία σου.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #717 στις: Απρίλιος 19, 2010, 03:46:40 μμ »
μπορει καποιος να κανει αιτηση για αποσπαση σε σμεαε και ταυτοχρονως σε πυσδε; αν ναι, ποια αποσπαση προηγειται και πού βρισκεται ηαιτηση για αποσπαση σε σμεαε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:39:54 »

Αποσυνδεδεμένος MOUSE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #718 στις: Απρίλιος 19, 2010, 04:02:10 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και καλή δύναμη!Έχει κανείς υποψιν του τι εννοούν όταν λένε τα δικαιολογητικά πρέπει να έχουν εκδοθεί πρόσφατα?Πόσο πρόσφατα δεν διευκρινίζεται πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #719 στις: Απρίλιος 19, 2010, 04:17:41 μμ »
ΠΕ0404, εγώ όπως έχω γράψει και παραπάνω περισυ είχα συνυπηρετηση με εκπαιδευτικό διορισμένο και δεν πήρα απόσπαση παρά μόνο όταν απευθύνθηκα στον αιρετό ,οποίος μάλιστα εξεπλάγην πως και δεν πήρα αποσπαση με συνυπηρέτηση με εκπαιδευτικό.Μόνο που εγώ δεν είχα πάρει απόσπαση ούτε προπερσι ενώ  πάλι είχα συνυπηρέτηση.Υπόψην οτι έιχα κάνει την οργανική μου.Προπερσι έμεινα τελικά εκεί που ήμουν.Αλλά περισυ  αποφάσισα να κάνω κάτι γιατι δεν μπορούσα να μείνω πάλι μακριά.
 Τώρα αν εσύ από αυτά καταλαβαίνεις οτι η συνυπηρετηση είναι σοβαρός λόγος για απόσπαση...............

Lasard,  πέρισυ εκτός από συνυπηρέτηση είχα και λόγους υγείας γονέων(πατέρας με 67% αναπηρία) αλλά απόσπαση δεν πήρα στην Α φάση παρά μόνο με 'σπρώξιμο' όπως ανεφερα και πιο πάνω.

Δεν ξέρω αν φέτος αλλάξοουν τα πράγματα και πραγματικά μετρήσουν οι λόγοι υγείας  η συνυπηρέτηση κτλ.Μέχρι πέρισυ το μόνο που μετρούσε ήταν το μέσο.



Για την αποφυγή οποιονδήποτε παρερμηνειών, δεν ισχυρίστηκα ότι η συνυπηρέτηση είναι ισχυρό χαρτί για απόσπαση (αν και θα έπρεπε να είναι). Το ισχυρό χαρτί ήταν πάντα το μέσον. Ασφαλώς και γνωρίζω πολλούς συναδέλφους που δεν αποσπάστηκαν (αν και μέχρι πέρυσι ξαναλέω ότι ήταν σαφώς διατυπωμένη ως εξαιρετικής περίπτωσης η αίτηση για απόσπαση λόγω συνυπηρέτησης συζύγων ή προβλημάτων υγείας από την αρχή κιόλας της εγκυκλίου). Με προσεκτικότερη ανάγνωση του μηνύματος μου φαίνεται ότι με εντελώς προσωπική εκτίμηση σχολιάζω την πιθανότητα να αποσπαστεί κάποιος επικαλούμενος λόγους υγείας κι όχι συνυπηρέτησης με σύζυγο. Απλώς αναρωτιέμαι τη δική μου τύχη, η οποία και φαντάζει δυσοίωνη... Απολύτως κατανοητό και δεκτό κατά τ' άλλα ότι λες και σέβομαι την προηγούμενη ταλαιπωρία σου.

Η μονη περίπτωση συνυπηρέτησης που βασίζεται σε νόμο είναι αυτή που αφορά στρατιωτικούς ,σωματα ασφαλείας,δικαστικούς, αρα η μόνη που δεν εχει ανάγκη "σπρωξίματος". Σε όλες τις αλλες περιπτώσεις .........Πως θα εχουμε τον ψηφοφόρο δέσμιο; Βάζουμε εκεί ενα "συνυπηρέτηση συζύγων" -που οι περισσότεροι εχουν αλλα δεν δινουμε σε ολους αποσπαση-και καθαρίζουμε......

Αποσυνδεδεμένος vokos69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ12.04 Μηχανολόγος Μηχανικός
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #720 στις: Απρίλιος 19, 2010, 05:03:59 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και καλή δύναμη!Έχει κανείς υποψιν του τι εννοούν όταν λένε τα δικαιολογητικά πρέπει να έχουν εκδοθεί πρόσφατα?Πόσο πρόσφατα δεν διευκρινίζεται πουθενα.

Νομίζω ότι έχουν ισχύ τα έγγραφα μέχρι 3 μήνες από την έκδοση τους.

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 657
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #721 στις: Απρίλιος 19, 2010, 05:52:14 μμ »
ΠΕ0404, εγώ όπως έχω γράψει και παραπάνω περισυ είχα συνυπηρετηση με εκπαιδευτικό διορισμένο και δεν πήρα απόσπαση παρά μόνο όταν απευθύνθηκα στον αιρετό ,οποίος μάλιστα εξεπλάγην πως και δεν πήρα αποσπαση με συνυπηρέτηση με εκπαιδευτικό.Μόνο που εγώ δεν είχα πάρει απόσπαση ούτε προπερσι ενώ  πάλι είχα συνυπηρέτηση.Υπόψην οτι έιχα κάνει την οργανική μου.Προπερσι έμεινα τελικά εκεί που ήμουν.Αλλά περισυ  αποφάσισα να κάνω κάτι γιατι δεν μπορούσα να μείνω πάλι μακριά.
 Τώρα αν εσύ από αυτά καταλαβαίνεις οτι η συνυπηρετηση είναι σοβαρός λόγος για απόσπαση...............

Lasard,  πέρισυ εκτός από συνυπηρέτηση είχα και λόγους υγείας γονέων(πατέρας με 67% αναπηρία) αλλά απόσπαση δεν πήρα στην Α φάση παρά μόνο με 'σπρώξιμο' όπως ανεφερα και πιο πάνω.

Δεν ξέρω αν φέτος αλλάξοουν τα πράγματα και πραγματικά μετρήσουν οι λόγοι υγείας  η συνυπηρέτηση κτλ.Μέχρι πέρισυ το μόνο που μετρούσε ήταν το μέσο.



Για την αποφυγή οποιονδήποτε παρερμηνειών, δεν ισχυρίστηκα ότι η συνυπηρέτηση είναι ισχυρό χαρτί για απόσπαση (αν και θα έπρεπε να είναι). Το ισχυρό χαρτί ήταν πάντα το μέσον. Ασφαλώς και γνωρίζω πολλούς συναδέλφους που δεν αποσπάστηκαν (αν και μέχρι πέρυσι ξαναλέω ότι ήταν σαφώς διατυπωμένη ως εξαιρετικής περίπτωσης η αίτηση για απόσπαση λόγω συνυπηρέτησης συζύγων ή προβλημάτων υγείας από την αρχή κιόλας της εγκυκλίου). Με προσεκτικότερη ανάγνωση του μηνύματος μου φαίνεται ότι με εντελώς προσωπική εκτίμηση σχολιάζω την πιθανότητα να αποσπαστεί κάποιος επικαλούμενος λόγους υγείας κι όχι συνυπηρέτησης με σύζυγο. Απλώς αναρωτιέμαι τη δική μου τύχη, η οποία και φαντάζει δυσοίωνη... Απολύτως κατανοητό και δεκτό κατά τ' άλλα ότι λες και σέβομαι την προηγούμενη ταλαιπωρία σου.

ΠΕ0404, συγνώμη αν το ύφος μου σου φάνηκε κάπως.Δεν είχα τέτοια πρόθεση.Απλά παρέθεσα την περίπτωσή μου για να δειξω οτι κανένας λόγος δεν μετράει στην πραγματικότητα,παρα μόνον πόσο δυνατό 'μέσο' έχεις.Γιατί βλέπεις, εγώ το είχα πιστέψει οτι μετράνε οι λόγοι και περίμενα να πάρω απόσπαση αξιοκρατικά.Άλλωστε αν ρωτήσεις αιρετο -στο άσχετο- αν είναι εύκολο να πάρεις απόσπαση για συνυπηρέτηση με εκπαιδευτικό σου λένε οτι οπωσδήποτε θα την πάρεις(προφανώς εννοούσαν αφού το ζητήσεις πρώτα από αυτούς).Εγώ άργησα να το καταλάβω.

Αποσυνδεδεμένος zeroout

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • it's all about the journey, not the destination...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #722 στις: Απρίλιος 19, 2010, 08:16:18 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΕΓΩ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΑΟΡΙΣΤΙΕΣ ΤΟΥΣ...
ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ ΦΕΤΟΣ (ΠΕ20) ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΝΟΕΜΒΡΙΟ (ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΞΕΤΑΣΤΗΚΑΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΓΕΝΑΡΗ-1 ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ ΣΧΕΔΟΝ) ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΣΕΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΠΘΑΔΕΣ ΤΟ ΚΩΛ******ΣΑΝ... ΦΑΓΑΜΕ ΑΚΥΡΟ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΜΑΣ... ΛΕΣ ΚΑΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΤΟΤΕ... ΤΩΡΑ ΘΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ "ΔΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑΤΕ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΣΑΣ"??? ΚΑΙ ΑΝ ΕΓΩ ΑΠΟΣΠΑΣΤΩ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΜΕΧΡΙ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΥ??? ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΙΑ-ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΜΕΛΙΩΣΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ??? ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΟΠΩΣ-ΟΠΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΟΥΝ... ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ... ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΑΔΕΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ... ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ... ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΟΥ ΤΟ ΣΥΤΗΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ... ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΘΕΙΣ??? ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΝΑ... ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΖΟΚΕΡ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΑΝΟΥΜΕ... ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ "ΑΙΤΗΣΗ-ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ" ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ... ΠΕΡΥΣΙ ΠΑΝΤΩΣ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ. ΑΝ ΑΠΟΣΠΑΖΟΣΟΥΝ ΣΕ ΥΠΕΠΘ - ΟΕΕΚ - ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΕΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΜΕΛΙΩΝΕΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ... ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ?? ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ??? ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΙΑ, ΕΛΕΟΣ??? ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΙΣΧΥΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ... ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ, ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΧΥΜΑΔΙΟ... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ... ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΑ ΤΩΡΑ, ΝΑ ΜΗ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 772
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #723 στις: Απρίλιος 19, 2010, 10:42:28 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και καλή δύναμη!Έχει κανείς υποψιν του τι εννοούν όταν λένε τα δικαιολογητικά πρέπει να έχουν εκδοθεί πρόσφατα?Πόσο πρόσφατα δεν διευκρινίζεται πουθενα.

Νομίζω ότι έχουν ισχύ τα έγγραφα μέχρι 3 μήνες από την έκδοση τους.
Έως και έξι μήνες από την έκδοσή τους έχουν ισχύ.  ;)

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #724 στις: Απρίλιος 19, 2010, 11:16:08 μμ »
Σε επικοινωνία με το Υπουργείο, μας απάντησαν οτι θα βγει διευκρινιστική εγκύκλιος που θα απαντά στο θέμα των μορίων, της κάλυψης οργανικής θέσης και στο θέμα των ολοημέρων. Οψόμεθα...
εγκύκλιος που θα δείνει διευκρινήσεις για εγκύκλιο!!η διευκρινιστική εγκύκλιος καλο θα ηταν να εδινε και μια μικρη παραταση....
Ωραια.... για γελια και για κλαματα ειναι η κατασταση.......
Καλα η Αννουλα πρέπει να τα εχει παιξει τελειως μαζι και οι συμβουλοι της

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #725 στις: Απρίλιος 20, 2010, 10:05:53 πμ »
Ηθελα να ξαναρωτησω για συνυπηρετηση με ιδιωτικο υπαλληλο,θα ξαναπαρουμε βεβαιωσης απο ΙΚΑ και εργοδοτη?Ό,τι καναμε για τη μεταθεση θα κανουμε και για την αποσπαση?

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #726 στις: Απρίλιος 20, 2010, 10:47:50 πμ »
Σε επικοινωνία με το Υπουργείο, μας απάντησαν οτι θα βγει διευκρινιστική εγκύκλιος που θα απαντά στο θέμα των μορίων, της κάλυψης οργανικής θέσης και στο θέμα των ολοημέρων. Οψόμεθα...
εγκύκλιος που θα δείνει διευκρινήσεις για εγκύκλιο!!η διευκρινιστική εγκύκλιος καλο θα ηταν να εδινε και μια μικρη παραταση....
Ωραια.... για γελια και για κλαματα ειναι η κατασταση.......
Καλα η Αννουλα πρέπει να τα εχει παιξει τελειως μαζι και οι συμβουλοι της
Μα γιατί το λες αυτό;
Είσαι κακός συνάδελφε...Θα σε μαλώσω...
Δε μου λες, δε τους ρωτήσατε εκεί στο Υπουργείο, πότε θα βγει το Νομοσχέδιο και πότε θα ψηφιστεί ο Νόμος;
Διευκρινίσεις επί των παρανομιών...διπλές παρανομίες...

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #727 στις: Απρίλιος 20, 2010, 11:53:41 πμ »
Ηθελα να ξαναρωτησω για συνυπηρετηση με ιδιωτικο υπαλληλο,θα ξαναπαρουμε βεβαιωσης απο ΙΚΑ και εργοδοτη?Ό,τι καναμε για τη μεταθεση θα κανουμε και για την αποσπαση?

Ναι, κανεις ότι έκανες για τη μεταθεση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 258
Σύνολο: 263

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.