*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655517 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5922 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 10:39:18 πμ »
Λυπάμαι που στο λέω αλλά όταν επαναστάτησα μόνο 4 μαθητές με στοιρίξανε. Οι υπόλοιποι δεν ενδιαφέρονταν για μάθηση. Από τους 17 μόνο οι τρείς δώσανε για πιστοποίηση η άλλοι πάνε βόλτα. Όσο θλιβερό και να ακούγετε δυστυχώς είναι η αλήθεια. Πως αυτά τα παιδιά θα επαναστατούν για περισσότερα δικαιώματα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:52:34 »

MUSTANG

  • Επισκέπτης
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5923 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 10:46:16 πμ »
Λυπάμαι που στο λέω αλλά όταν επαναστάτησα μόνο 4 μαθητές με στοιρίξανε. Οι υπόλοιποι δεν ενδιαφέρονταν για μάθηση. Από τους 17 μόνο οι τρείς δώσανε για πιστοποίηση η άλλοι πάνε βόλτα. Όσο θλιβερό και να ακούγετε δυστυχώς είναι η αλήθεια. Πως αυτά τα παιδιά θα επαναστατούν για περισσότερα δικαιώματα
Η στήριξη επαφίεται και στο κατα πόσο μπορείς να τους δώσεις να κατανοήσουνε οτι τα αναγνωρισμένα "πτυχία" ΙΕΚ ειναι για να τυλίγουν σουβλάκια.
Δυστυχώς έχεις και κάποιο δίκιο, όταν γεμίζουν αιθουσες με ντουβαρια των ΕΠΑΛ τι να περιμενει κανεις. Αλλα αυτο εχουν σκοπό να γεμίζουν αίθουσες , τίποτα άλλο.
Και οι 4 μπορούν να κάνουν την διαφορά πάντως, σημασία έχει να γίνει οταν σπουδάζουν ακόμα και οχι οταν τελειώνουν.
Νομίζω οτι τα εξαμηνα των ΙΕΚ και οι συμβάσεις κοροιδία πρεπει να σταματήσουν ..χτες..παλιά υπήρχαν ωρομίσθια των 40 ευρω η ώρα..απιστευτο? ΣΕ ΙΕΚ

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5924 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 10:47:33 πμ »
Εχετε καμια πληροφορηση για το ποτε προβλεπετε η φετινη προκηρυξη;

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5925 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 01:48:28 μμ »
Ξέρεις ποιο είναι το επάγγελμά μου και νομίζεις ότι το όνειρο ζωής όλων όσων συζητάνε εδώ μέσα είναι να "διοριστεί" και μετά να παλεύει σε ποιο σχολείο θα πάρει απόσπαση για να τα ξίνει περισσότερο ή λιγότερο;
Τόσο τελικά κόμπλεξ έχουν μερικοί για το πως τους βλέπει ο κόσμος γιατί έχει κατάλαβει πια τι γίνεται στο χώρο της εκπαίδευσης;
Πρέπει να πούμε το άσπρο μαύρο για να μην παρεξηγηθούν κάποιοι;
Ευτυχώς όμως δεν είναι όλοι οι μόνιμοι έτσι.
Είμαστε σε φορουμ για τα ΙΕΚ και καλό είναι να μιλάμε για αυτά, για το προσωπικό του, για την μριοδότηση, για τα ωρομίσθια για τα προγράμματα και ότι τα αφορούν.
Απλά είπα ότι οι μόνιμοι παρακαλάνε για να πάνε σε ΣΔΕ γιατί τα ξύνουν εκεί αλλά το ΙΕΚ τους χαλάει γιατί θέλει παραπάνω δουλειά και προετοιμασία.
Είναι αποψή μου και δεν αλλάζει όσο και να σε χαλάει.

Επάνω σε αυτό δεν σε είδα να σχολιάζεις. Πες ότι στα ΣΔΕ πάω για να προσφέρω να κουραστώ παραπάνω και να δουλέψω 23 ώρες!
Θα γελάνε όσοι ξέρουν.
Εξάλλου αφού με θεωρείς λίγο μη μου απαντάς.

Αν και πάλι δεν απαντάς, χαίρομαι που τελικά το άλλαξες το παραμύθι και λες αυτά που έλεγα εγώ από την αρχή.
Δεν είναι όλοι το ίδιο. Είπες επιτέλους και κάτι λογικό.

Αν τα ξύνουν οι μόνιμοι στα ΣΔΕ τότε τα ξύνουν και οι ωρομίσθιοι, σωστά?
Εγώ φέτος πήγα δεν ξέρω. Εσύ που έχεις δουλέψει, μάλλον αυτό θα έκανες.

Λίγο σε λέω γιατί μέχρι τώρα δεν μου δείχνεις κάποια σοβαρότητα.
Σε δικαιολογώ μέχρι ένα σημείο λόγω ίσως ανεργίας, ανασφάλειας κτλ. Εσύ ξέρεις.
Βρες έναν καλύτερο τρόπο να αντιδράσεις και να διεκδικήσεις αυτό που θεωρείς δίκαιο για τον εαυτό σου.
Με τα τσουβαλιάσματα στα forums δεν θα κερδίσεις απολύτως τίποτα.

Και καθόλου δεν με χαλάει ότι και να πιστεύεις για μένα ή για όποιον άλλο θέλεις. Στο ξεκαθάρισα και πριν.
Πίστευε ότι θέλεις. Δεν με ενδιαφέρει κιόλας.  Ειδικά αν δεν το αιτιολογείς ορθολογιστικά.

Όμως, δεν είναι το θέμα μας τα σδε εδώ. Έλα σε pm ή σε άλλο νήμα.

ΥΓ. Και θα σου πω και κάτι για να γελάσουν όσοι ξέρουν, όπως λες.
Εγώ πήγα στα ΣΔΕ φυλακών (θα μπορούσα να είμαι και άλλου αλλά έβαλα αυτό) και έχω σκοπό να κάνω 10 πράγματα.
Αν δεν μπορέσω θα κάνω τα 5. Θα προσπαθήσω πάντως.
Ας γελάσει και το παρδαλό κατσίκι λοιπόν.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2015, 05:05:54 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:52:34 »

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5926 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 02:42:50 μμ »
Αν θέλεις τη γνώμη μου, θα πρέπει να αλλάξουν την προκύρηξη.
Θα έπρεπε να προηγούνται οι άνεργοι.
Κάποιος που είναι είτε μόνιμος, είτε δουλεύει στον ιδιωτικό τομέα ως εκπαιδευτικός (φροντιστήριο κτλ), είτε είναι αναπληρωτής/ωρομίσθιος, θα έπρεπε να δουλεύει μόνο αν δεν υπάρχουν άνεργοι που να ενδιαφέρονται για την ειδικότητα αυτή. Μοναδική εξαίρεση θα έπρεπε να αποτελεί κάποιος που δουλεύει επαγγελματικά σε κάποια ειδικότητα (όχι σαν καθηγητής) ώστε να τους μεταδώσει την εμπειρία της εργασίας του.

Αν δεν κάνω λάθος κάπου το είχαν εφαρμόσει αυτό (ΕΠΑΣ ή ΙΕΚ ΟΑΕΔ, δεν είμαι σίγουρος), αλλά θα έπρεπε να το καθιερώσουν.

Πώς εξισώνονται οι μόνιμοι με φουλ μισθό , ή οι ιδιωτικοί υπάλληλοι με φουλ χρόνια προϋπηρεσίας με όλους τους άλλους;;
Τα ίδια μου έλεγε και η διευθύντρια σε κεντρικό ΣΔΕ του Γ'  τομέα της Αθήνας!
Αφού λέει δουλεύεις ωρομίσθιος 8 ώρες τη βδομάδα σε σχολείο (ήτοι 300 ευρώ το μήνα και με πρόσληψη μετά το Φλεβάρη) θεωρείσαι πλούσιος και άσε να δουλέψει κανένας άνεργος!
Αυτές οι συμπεριφορές μονίμων προς ωρομισθίους  είναι τραμπουκισμοί γενικά και πρέπει να αποφεύγονται !

Φιλε μου το σχολείο δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα και ναι στα ΣΔΕ ξύνονται και οι μόνιμοι και οι ωρομίσθιοι!

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2015, 02:53:31 μμ από άνοιξη »

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5927 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 04:01:18 μμ »

Αν τα ξύνουν οι μόνιμοι στα ΣΔΕ τότε τα ξύνουν και οι ωρομίσθιοι, σωστά?
Εγώ φέτος πήγα δεν ξέρω. Εσύ που έχεις δουλέψει, μάλλον αυτό θα έκανες.

είχα μια χρονιά έναν μόνιμο συνάδελφο, που είχε 8 ώρες την εβδομάδα. Εγώ, η τυχερή, είχα 15. Ο συνάδερφος έρχονταν σχολείο 2 φορές την εβδομάδα, εγώ κάθε μέρα. Ο συνάδερφος έπαιρνε μισθό κάθε μήνα χειμώνα καλοκαίρι , ενώ εγώ πληρώθηκα το Δεκέμβρη με παρακράτηση 20% φόρου και άλλες κρατήσεις  που ούτε και εγώ δεν ξέρω τι ήταν...

Δεν συμφωνώ όμως με την άποψη ότι όλοι παίρνουν στην πλάκα το ΣΔΕ. Υπάρχουν πολλοί εκπαιδευτές  που κάνουν θαυμάσια δουλειά ! Φυσικά ότι και για  το ΣΔΕ, εφόσον κάθε χρόνο, μαζί με τους εκπαιδευόμενους,  οι απαιτήσεις αλλάζουν,  χρειάζεται προετοιμασία. Προσωπικά όμως , λόγω της ευελιξίας του προγράμματος, το βρίσκω περισσότερο ενδιαφέρον.

Όσον αφορά το ΙΕΚ, σαφώς και καταναλώνεται περισσότερος χρόνος για την προετοιμασία των μαθημάτων.  Στο δικό μου αντικείμενο έστω. (Τους λόγους , τους γνωρίζετε μάλλον, οι περισσότεροι.)  Εκτός εάν κάποιοι θυμούνται ύλη πανεπιστημίου (πολλές φορές)  την οποία την απλοποιούν και την "ράβουν" στα γρήγορα στα μέτρα της ύλης και των ερωτήσεων πιστοποίησης.



 

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5928 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 04:42:12 μμ »
είχα μια χρονιά έναν μόνιμο συνάδελφο, που είχε 8 ώρες την εβδομάδα. Εγώ, η τυχερή, είχα 15. Ο συνάδερφος έρχονταν σχολείο 2 φορές την εβδομάδα, εγώ κάθε μέρα. Ο συνάδερφος έπαιρνε μισθό κάθε μήνα χειμώνα καλοκαίρι , ενώ εγώ πληρώθηκα το Δεκέμβρη με παρακράτηση 20% φόρου και άλλες κρατήσεις  που ούτε και εγώ δεν ξέρω τι ήταν...

Δεν συμφωνώ όμως με την άποψη ότι όλοι παίρνουν στην πλάκα το ΣΔΕ. Υπάρχουν πολλοί εκπαιδευτές  που κάνουν θαυμάσια δουλειά ! Φυσικά ότι και για  το ΣΔΕ, εφόσον κάθε χρόνο, μαζί με τους εκπαιδευόμενους,  οι απαιτήσεις αλλάζουν,  χρειάζεται προετοιμασία. Προσωπικά όμως , λόγω της ευελιξίας του προγράμματος, το βρίσκω περισσότερο ενδιαφέρον.

Όσον αφορά το ΙΕΚ, σαφώς και καταναλώνεται περισσότερος χρόνος για την προετοιμασία των μαθημάτων.  Στο δικό μου αντικείμενο έστω. (Τους λόγους , τους γνωρίζετε μάλλον, οι περισσότεροι.)  Εκτός εάν κάποιοι θυμούνται ύλη πανεπιστημίου (πολλές φορές)  την οποία την απλοποιούν και την "ράβουν" στα γρήγορα στα μέτρα της ύλης και των ερωτήσεων πιστοποίησης.


Το να έρχεται 2 φορές την εβδομάδα στο σχολείο είναι κατ' αρχήν παράνομο. Το κάθε σχολείο στέλνει το πρόγραμμα στη Δ.Δ.Ε. όπου πρέπει ο κάθε εκπαιδευτικός να μπαίνει στο πρόγραμμα κάθε μέρα υποχρεωτικά. Κάποιος θα τον κάλυπτε ίσως.
Μήπως ήταν υποδιευθυντής, ο οποίος κάνει 9 (που και πάλι πρέπει να είναι καθημερινά σχολείο)?
Πώς τον άφησαν με 8 ώρες?

Και γω έχω γνωρίσει αναπληρωτές/ωρομίσθιους που κάθε άλλο παρά μάθημα κάνουν. Ο ένας π.χ. άφηνε τα παιδιά να κάνουν όρθια ότι θέλουν στην τάξη, να κρέμονται από τα παράθυρα, χωρίς ποτέ να κάνει μάθημα. Προφανώς και δεν είναι όλοι οι ωρομίσθιοι έτσι.

Στα ΙΕΚ κανονικά κανένας δεν θα έπρεπε να έχει πάνω από 5 ώρες την εβδομάδα. Φυσικά και θέλει προετοιμασία.
Δυστυχώς όμως δεν θεωρώ ότι γίνεται καλή δουλειά από αρκετούς αλλά και η αδιαφορία των μαθητών είναι και αυτή πολύ μεγάλη.




Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5929 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 04:53:57 μμ »
Πώς εξισώνονται οι μόνιμοι με φουλ μισθό , ή οι ιδιωτικοί υπάλληλοι με φουλ χρόνια προϋπηρεσίας με όλους τους άλλους;;
Τα ίδια μου έλεγε και η διευθύντρια σε κεντρικό ΣΔΕ του Γ'  τομέα της Αθήνας!
Αφού λέει δουλεύεις ωρομίσθιος 8 ώρες τη βδομάδα σε σχολείο (ήτοι 300 ευρώ το μήνα και με πρόσληψη μετά το Φλεβάρη) θεωρείσαι πλούσιος και άσε να δουλέψει κανένας άνεργος!
Αυτές οι συμπεριφορές μονίμων προς ωρομισθίους  είναι τραμπουκισμοί γενικά και πρέπει να αποφεύγονται !

Φιλε μου το σχολείο δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα και ναι στα ΣΔΕ ξύνονται και οι μόνιμοι και οι ωρομίσθιοι!

Δεν καταλαβαίνω καλά τι ακριβώς ρωτάς.
Ούτε μπορώ να καταλάβω για τι είδους τραμπουκισμούς μιλάς.
Και εμείς κάποτε ωρομίσθιοι είμασταν.
Δεν έχω συναντήσει ποτέ κάποιου είδους συστηματικό τραμπουκισμό είτε σαν μόνιμος είτε σαν ωρομίσθιος.
Άσχημες συμπεριφορές από κάποιους πάντοτε υπάρχουν, είτε από μόνιμους σε μόνιμους, είτε σε ωρομίσθιους κτλ.
Αν πιστεύεις ότι γίνεται συστηματικά κάποιου είδους τραμπουκισμός μπορούμε να το συζητήσουμε σε άλλο thread, γιατί αυτό είναι για ΙΕΚ.

Δεν ξέρω αν στα ΣΔΕ όλοι "ξύνονται" όπως λες και εσύ.
Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι εγώ το ξύσιμο το βαριέμαι και ποτέ δεν είναι αυτός ο στόχος μου.


MUSTANG

  • Επισκέπτης
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5930 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 04:54:36 μμ »


Όσον αφορά το ΙΕΚ, σαφώς και καταναλώνεται περισσότερος χρόνος για την προετοιμασία των μαθημάτων.  Στο δικό μου αντικείμενο έστω. (Τους λόγους , τους γνωρίζετε μάλλον, οι περισσότεροι.)  Εκτός εάν κάποιοι θυμούνται ύλη πανεπιστημίου (πολλές φορές)  την οποία την απλοποιούν και την "ράβουν" στα γρήγορα στα μέτρα της ύλης και των ερωτήσεων πιστοποίησης.




 
εχεις διαβάσει τι ζητάνε στην πιστοποίηση? και αν ναι την θεωρείς απλοποιημένη?
Εισαι σίγουρη οτι εχεις σχέση με το αντικέιμενο..η απλά μηχανοραφείς οτι ακούς? Δεν κάνω δήλωση...ρωτάω..

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5931 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 05:54:44 μμ »
εχεις διαβάσει τι ζητάνε στην πιστοποίηση? και αν ναι την θεωρείς απλοποιημένη?
Εισαι σίγουρη οτι εχεις σχέση με το αντικέιμενο..η απλά μηχανοραφείς οτι ακούς? Δεν κάνω δήλωση...ρωτάω..

Δεν είναι όλα τα γνωστικά αντικείμενα τα ίδια. Για να με κρίνετε,  θα πρέπει να είστε χημικός. Και να έχετε κάνει πχ. οργανική χημεία στην ειδικότητα "Βοηθός  Φαρμακείου" . Σαφώς και όσον αφορά στην χημεία,  δεν διδάσκεται η ύλη στην μορφή στην οποία διδάσκεται στο πανεπιστήμιο. Υπάρχουν πολλά θέματα φυσικά, τα οποία διδάσκονται μόνο σε ανώτερες ( της δευτεροβάθμιας)  μορφές εκπαίδευσης, αλλά η πλειοψηφία τους δεν ζητείται (στο ΙΕΚ)  στην έκταση και με τις λεπτομέρειες της ύλης του πανεπιστημίου.
Οδηγός του εκπαιδευτή στην διαμόρφωση της  ύλης, εκτός τον οδηγό σπουδών το οποίο  αναφέρει  μόνο τίτλους, είναι οι ερωτήσεις πιστοποίησης. Θα ήμουν απολύτως ανίκανη και ανεύθυνη αν δεν τις είχα μελετήσει πρώτα απ όλα.

Όταν σε προηγούμενο μήνυμα  "μίλησα"  για χρόνο προετοιμασίας και έγραψα για μια ώρα, αναφέρθηκα στην περίπτωση που έχω ήδη ύλη δική μου από άλλες χρονιές. Στην περίπτωση που κάνω κάτι καινούριο, πολλές φορές  ούτε 4 ώρες δεν μου φτάνουν για μια ώρα μάθημα.  Πέρυσι πχ. είχα απευθυνθεί σε καθηγητές της φαρμακευτικής για ένα μάθημα που δεν είχα ξανακάνει, αλλά δεν με βοήθησε κανείς με ύλη από τα ελληνικά πανεπιστήμια. Οπότε απευθύνθηκα στο εξωτερικό σε κολέγιο ( κάνουν 3 χρόνια εκεί )  " βοηθών φαρμακείου". Μου έστειλαν αμέσως την συγκεκριμένη ύλη η οποία όμως, χρειάζονταν μετάφραση και προσαρμογή στις δικές μας απαιτήσεις. Μπορείτε να φανταστείτε χρόνο που καταναλώθηκε για  προετοιμασία ....


ΥΓ. Πόσο βιάζεστε να κρίνετε...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2015, 06:17:55 μμ από Παυλινα »

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5932 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 06:26:11 μμ »

Εγώ φέτος πήγα δεν ξέρω. Εσύ που έχεις δουλέψει, μάλλον αυτό θα έκανες.


Α καλά.Καταλάβαμε.
Μπήκες με τις βυσματικές προεκλογικές αποσπάσεις.
Σε πήρανε όλοι χαμπάρι.
Μέχρι και παραρτήματα τις τελευταίας εβδομάδας προσπαθησαν να ανοίξουν για να σας βολέψουν όλους αλλά δυστύχως δεν τα κατάφεραν.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2015, 06:29:07 μμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5933 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 07:45:35 μμ »
Α καλά.Καταλάβαμε.
Μπήκες με τις βυσματικές προεκλογικές αποσπάσεις.
Σε πήρανε όλοι χαμπάρι.
Μέχρι και παραρτήματα τις τελευταίας εβδομάδας προσπαθησαν να ανοίξουν για να σας βολέψουν όλους αλλά δυστύχως δεν τα κατάφεραν.

Α καλά εσύ έχεις το ακαταλόγιστο. Χειρότερα από ότι νόμιζα.

Και επειδή μιλάς επί προσωπικού, έλα καλύτερα σε pm ή αν μένουμε κοντά ίσως μπορούμε να πιούμε ένα καφεδάκι.

Άντε γιατί πολλές ανοησίες λες μαζεμένες και είμαι πολύ ευγενικός μέχρι τώρα μαζί σου.




Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5934 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 08:25:47 μμ »
Συνάδελφοι σας παρακαλώ να σταματήσουν οι προσωπικές αντιπαραθέσεις. Αν έχετε να πείτε κάτι μεταξύ σας μπορείτε να το κάνετε με προσωπικό μήνυμα. Κάποια πράγματα δεν αφορούν όλα τα μέλη του φόρουμ, ούτε ταιριάζουν στο θέμα.

Παρεμπιπτόντως υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τα ΣΔΕ: http://www.pde.gr/index.php?topic=21106.0

MUSTANG

  • Επισκέπτης
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5935 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 08:55:51 πμ »
Καλημέρα, δυστυχώς επιβεβαιώνομαι συνέχεια όταν λέω οτι το προσωπικό που απασχολείται στα ΙΕΚ δεν ειναι μόνο ακατάλληλο, αλλά σιχαίνεται και αυτό που κάνει..Ενας ακόμα λόγος που πρέπει να τα κλεισουνε άμμεσα και να διώξουνε ότι έχει μαζευτεί εκει μέσα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158536
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.