*

Ψηφοφορία

Πόσα μεταπτυχιακά έχετε;

Δεν έχω, αλλά θέλω να κάνω
37 (27.4%)
Δεν έχω και δεν με ενδιαφέρει
10 (7.4%)
Έχω ένα μεταπτυχιακό
44 (32.6%)
Έχω ένα και αυτή τη περίοδο κάνω το δεύτερο
17 (12.6%)
Έχω δυο μεταπτυχιακά
15 (11.1%)
Έχω πάνω από δύο
2 (1.5%)
Έχω μεταπτυχιακό και διδακτορικό
10 (7.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 134

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά (varia)  (Αναγνώστηκε 118155 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #182 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 04:12:41 μμ »
ευχαριστω κοριτσια , απλα ειμαι της λογικης να κανω κατι απλα για να το κανω στη συγκεκριμενη περιοδο για να μην παει χαμενος ο χρονος! θα σκεφτω οσα μου ειπατε και παλι ευχαριστω!

μεγάλο λάθος αυτό, έχεις καλύτερα πράγματα να κάνεις για να μην πάει χαμένος ο χρόνος σου,
συμφωνώ, επίσης μπορείς να διαβάσεις για ασεπ. Σίγουρα 1 χρόνος διάβασμα θα σου δώσει περισσότερα μόρια απο οτι ενα μεταπτυχιακό (3)!! Γενικά ψάξ'το πολύ το θέμα, θα έχεις πολύ δουλειά, και είναι κρίμα να μην σ'αρέσει.
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!!! ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:19:03 »

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #183 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 05:29:12 μμ »
Παιδιά έχω μια ερώτηση.. Στο μεταπτυχιακό που έδωσα εξετάσεις(μέτρια πήγα-δεν περασα) ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα αλλά ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ των επιτυχοντων ουτε και των αποτυχοντων βέβαια. Ρώτησα για τη βαθμολογία μου και μου είπαν ότι δε γίνεται να μου πουν. μπορω να κανω κατι για να μάθω πως πήγα ακριβως και τη βαθμολογια των επιτυχόντων;;;

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #184 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 06:00:00 μμ »
Παιδιά έχω μια ερώτηση.. Στο μεταπτυχιακό που έδωσα εξετάσεις(μέτρια πήγα-δεν περασα) ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα αλλά ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ των επιτυχοντων ουτε και των αποτυχοντων βέβαια. Ρώτησα για τη βαθμολογία μου και μου είπαν ότι δε γίνεται να μου πουν. μπορω να κανω κατι για να μάθω πως πήγα ακριβως και τη βαθμολογια των επιτυχόντων;;;

πολύ ύποπτο αυτό....πήγαινε απο εκεί και πες τους, αρχικά ευγενικά μετά δείξε οτι είσαι αποφασισμένη και έχεις το δικαίωμα να δεις. Δεν νομίζω να είναι υποχρεωμένοι να μην στα δείξουν....

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #185 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 08:36:26 μμ »
Παιδιά έχω μια ερώτηση.. Στο μεταπτυχιακό που έδωσα εξετάσεις(μέτρια πήγα-δεν περασα) ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα αλλά ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ των επιτυχοντων ουτε και των αποτυχοντων βέβαια. Ρώτησα για τη βαθμολογία μου και μου είπαν ότι δε γίνεται να μου πουν. μπορω να κανω κατι για να μάθω πως πήγα ακριβως και τη βαθμολογια των επιτυχόντων;;;
συνήθως στα περισσότερα δεν βγαίνει αναλυτικά η βαθμολογία (κακώς) αν και τα τελευταία χρόνια σε ορισμένα (όχι λίγα) το κοινοποιούν.
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι ,φανταζομαι, ενστασή για να δείς το γραπτό σου και τη βαθμολογία του.
Εγώ αν ήμουν σίγουρη πως έχω γράψει θα το έκανα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:19:03 »

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #186 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 09:45:19 μμ »
Λέτε ρε παιδιά να προχωρήσω;;; έλεγαν ότι θα πάρουν 6 άτομα και πήραν 9.. εμένα αυτό είναι που με προβλημάτισε. Έχω γράψει στο ένα καλά στο άλλο ... δεν ξέρω πως με βαθμολόγησαν στη συνέντευξη(20 μοναδες) και στην άλλη κατηγορία(30 μονάδες- υπολογιζεται ο βαθμός πτυχίου, ο βαθμός στη διπλωματική του προπτυχιακού κύκλου σπουδών-στη φιλοσοφική δεν κάναμε οπότε δεν ξέρω τι μου έβαλαν- και η συμμετοχή σε συνέδρια, δηλαδή βάζουν ό,τι θέλουν) τι λετε να κάνω;;; να το ψάξω; πρέπει κατά τη γνώμη μου να βγάλουν τους βαθμούς των επιτυχόντων- έστω οχι αναλυτικά αλλά συνολικά- και ο κάθε αποτυχών να ενημεερωθεί για το δικό του σύνολο ώστε να δει για πόσο δεν μπήκε.
Σε άλλο τμήμα που είδα αναφέρουν το συνολικό βαθμό των επιτυχόντων οπότε ξέρεις που βρίσκεσαι

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #187 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 09:48:33 μμ »
όταν πήγα στη γραμματεία ρωτάω την κοπέλα:πως θα μάθουμε οι υπόλοιποι τη θέση μας. Θα ανακοινωθούν;  Η απάντηση: αυτά μου έδωσαν αυτά ανακοίνωσα, οπότε δε νομίζω ότι ειναι διαθέσιμη για συζήτηση. να ψάξω τον υπεύθυνο καθηγητή του μεταπτυχιακού;
θεωρώ ότι από κάποια άτομα εγραψα καλύτερα. υπήρχαν άτομα που δεν ήξεραν καν τη βιβλιογραφία.. αλλά το θέμα είναι ότι θέλω να ξαναδώσω του χρόνου και δεν ξέρω πως θα το πάρουν αν αρχίσω να τα σκαλίζω
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2009, 11:11:31 μμ από maria22 »

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #188 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 10:15:36 μμ »
όταν πήγα στη γραμματεία ρωτάω την κοπέλα:πως θα μάθουμε οι υπόλοιποι τη θέση μας. Θα ανακοινωθούν;  Η απάντηση: αυτά μου έδωσαν αυτά ανακοίνωσα, οπότε δε νομίζω ότι ειναι διαθέσιμη για συζήτηση. να ψάξω τον υπεύθυνο καθηγητή του μεταπτυχιακού;
θεωρώ ότι από κάποια άτομα εγραψα καλύτερα. ρωτήσα κάποιους ποια βιβλία διάβασαν κ δεν ήξεραν καν τη βιβλιογραφία.. αλλά το θέμα είναι ότι θέλω να ξαναδώσω του χρόνου και δεν ξέρω πως θα το πάρουν αν αρχίσω να τα σκαλίζω
αν το μεταπτυχιακο για το οποίο μιλάς είναι λίγο... βόρεια νομιζω καταλαβα για ποιο μιλας ;D
κοιτα στην ερωτηση που εκανες στην κοπελα νομίζω πως η απαντηση ήταν σαφής.Την ρωτησες αν θα βγούν αναλυτικά και σου είπε όχι.Τι θα μπορούσε να απαντησει αν μόνο αυτά είχε στα χέρια της;Δεν της είπες όμως οτι εσυ θελεις με κάποιο τρόπο οπωσδήποτε να δεις το γραπτο και τη βαθμολογία σου...Ούτε τη ρώτησες τι διαδικάσίες θα πρέπει να κάνεις και σε ποιον να αναφερθείς για να πραγματοποιηθεί αυτό ... ;)
Οσο για την τελευταια σου φράση...δε ξερω πραγματικά ...στην Ελλάδα ζούμε!!

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #189 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 10:23:45 μμ »
Μην την προσβάλεις την κοπέλα. Πες απλά ευγενικά και με πιγμή οτι θες να δεις το γραπτό σου και έχεις αυτό το δικαίωμα. Ρώτα τι διαδικασία πρέπει να κάνεις κτλ. Ο grooog έχει δίκιο νομίζω ;) maria22 μην το βάζεις κάτι. Επίσης δεν νομίζω να σε θυμούνται μετά απο ένα χρόνο αν πρόκειται για μεγάλο πανεπιστήμιο.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #190 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 10:52:43 μμ »
Μην την προσβάλεις την κοπέλα. Πες απλά ευγενικά και με πιγμή οτι θες να δεις το γραπτό σου και έχεις αυτό το δικαίωμα. Ρώτα τι διαδικασία πρέπει να κάνεις κτλ. Ο grooog έχει δίκιο νομίζω ;) maria22 μην το βάζεις κάτι. Επίσης δεν νομίζω να σε θυμούνται μετά απο ένα χρόνο αν πρόκειται για μεγάλο πανεπιστήμιο.
η grooog ;) ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #191 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 10:56:25 μμ »
grooog εχεις δώσει στο συγκεκριμενο μεταπτυχιακό;

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #192 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 11:14:42 μμ »
όταν πήγα στη γραμματεία ρωτάω την κοπέλα:πως θα μάθουμε οι υπόλοιποι τη θέση μας. Θα ανακοινωθούν;  Η απάντηση: αυτά μου έδωσαν αυτά ανακοίνωσα, οπότε δε νομίζω ότι ειναι διαθέσιμη για συζήτηση. να ψάξω τον υπεύθυνο καθηγητή του μεταπτυχιακού;
θεωρώ ότι από κάποια άτομα εγραψα καλύτερα. ρωτήσα κάποιους ποια βιβλία διάβασαν κ δεν ήξεραν καν τη βιβλιογραφία.. αλλά το θέμα είναι ότι θέλω να ξαναδώσω του χρόνου και δεν ξέρω πως θα το πάρουν αν αρχίσω να τα σκαλίζω
αν το μεταπτυχιακο για το οποίο μιλάς είναι λίγο... βόρεια νομιζω καταλαβα για ποιο μιλας ;D
κοιτα στην ερωτηση που εκανες στην κοπελα νομίζω πως η απαντηση ήταν σαφής.Την ρωτησες αν θα βγούν αναλυτικά και σου είπε όχι.Τι θα μπορούσε να απαντησει αν μόνο αυτά είχε στα χέρια της;Δεν της είπες όμως οτι εσυ θελεις με κάποιο τρόπο οπωσδήποτε να δεις το γραπτο και τη βαθμολογία σου...Ούτε τη ρώτησες τι διαδικάσίες θα πρέπει να κάνεις και σε ποιον να αναφερθείς για να πραγματοποιηθεί αυτό ... ;)
Οσο για την τελευταια σου φράση...δε ξερω πραγματικά ...στην Ελλάδα ζούμε!!


στην αρχή μου είπαν πως ό,τι αφορά το μεταπτυχιακό έχει ανακοινωθεί στον πίνακα και ρώτησα για εμάς τους υπόλοιπους.. η ερώτηση μου εμπεριείχε κ το ότι θέλω να δω τη βαθμολογία μου αλλά η απάντηση ήταν αυτή που σας είπα

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #193 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 11:30:00 μμ »
grooog εχεις δώσει στο συγκεκριμενο μεταπτυχιακό;
οχι απλα θα εδινε μια φιλη μου σε αυτο.Ειχε προετοιμαστει κτλ στο τελος ομως συνέβη κάτι δυσαρεστο και δεν εδωσε....
Κοιτούσαμε όμως εχθές τα αποτελέσματα ετσι από περιέργεια.
Και το θυμηθηκα οταν είπες πως αντι για 6 πηραν 9! ;)

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #194 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 03:52:00 μμ »
ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΤΟΜΩΝ?ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2009, 01:22:20 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #195 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 04:05:32 μμ »
Δεν ξέρω να σου πω, αλλά γιατί να μην το προσπαθήσεις;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 581
Σύνολο: 588

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.