*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 925229 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3304 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 08:32:21 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΙ ΠΕ70 ΤΟΥ 2010 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΚΙΜΟΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΣΤ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΑΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η 2ΕΤΙΑ ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΜΕΤΡΑΤΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ Κ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΒΑΘΜΟ. ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?

Αν έχεις 3 χρόνια και 1 ημέρα αναγνωρισμένη προϋπηρεσία μέχρι τις 31/10/2011 τότε θα πρέπει να καταταχθείς στον Ε βαθμό άσχετα αν είσαι δόκιμος ή όχι. Αυτή την ενημέρωση έχω μετά από προσωπική τηλεφωνική επικοινωνία με το Υπουργείο Διακυβέρνησης

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ Κ 6 ΜΗΝΕΣ Κ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!!!!  :P
Πολύ κακώς τοποθετήθηκες στο βαθμό ΣΤ. Διορίστηκα κι εγώ (ΠΕ02) το 2010 και έχω τοποθετηθεί στο βαθμό Ε με 3 χρόνια και 1 μήνα προϋπηρεσία . Μάλιστα η δευτεροβάθμια της Δωδεκανήσου έχει ενημερώσει όλους τους καθηγητές της περιφέρειες για το βαθμό που τοποθετούνται με επίσημο έγγραφο.
και για πόσα καθαρά χρήματα μιλάμε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:29:44 »

Αποσυνδεδεμένος lev_el

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3305 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 08:48:19 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΙ ΠΕ70 ΤΟΥ 2010 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΚΙΜΟΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΣΤ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΑΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η 2ΕΤΙΑ ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΜΕΤΡΑΤΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ Κ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΒΑΘΜΟ. ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?

Αν έχεις 3 χρόνια και 1 ημέρα αναγνωρισμένη προϋπηρεσία μέχρι τις 31/10/2011 τότε θα πρέπει να καταταχθείς στον Ε βαθμό άσχετα αν είσαι δόκιμος ή όχι. Αυτή την ενημέρωση έχω μετά από προσωπική τηλεφωνική επικοινωνία με το Υπουργείο Διακυβέρνησης

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ Κ 6 ΜΗΝΕΣ Κ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!!!!  :P
Πολύ κακώς τοποθετήθηκες στο βαθμό ΣΤ. Διορίστηκα κι εγώ (ΠΕ02) το 2010 και έχω τοποθετηθεί στο βαθμό Ε με 3 χρόνια και 1 μήνα προϋπηρεσία . Μάλιστα η δευτεροβάθμια της Δωδεκανήσου έχει ενημερώσει όλους τους καθηγητές της περιφέρειες για το βαθμό που τοποθετούνται με επίσημο έγγραφο.
και για πόσα καθαρά χρήματα μιλάμε?

ΓΥΡΩ ΣΤΑ 700 ΛΟΓΙΚΑ...  ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ... :-\

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3306 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 08:50:53 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΙ ΠΕ70 ΤΟΥ 2010 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΚΙΜΟΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΣΤ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΑΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η 2ΕΤΙΑ ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΜΕΤΡΑΤΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ Κ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΒΑΘΜΟ. ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?

Αν έχεις 3 χρόνια και 1 ημέρα αναγνωρισμένη προϋπηρεσία μέχρι τις 31/10/2011 τότε θα πρέπει να καταταχθείς στον Ε βαθμό άσχετα αν είσαι δόκιμος ή όχι. Αυτή την ενημέρωση έχω μετά από προσωπική τηλεφωνική επικοινωνία με το Υπουργείο Διακυβέρνησης

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ Κ 6 ΜΗΝΕΣ Κ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!!!!  :P
Πολύ κακώς τοποθετήθηκες στο βαθμό ΣΤ. Διορίστηκα κι εγώ (ΠΕ02) το 2010 και έχω τοποθετηθεί στο βαθμό Ε με 3 χρόνια και 1 μήνα προϋπηρεσία . Μάλιστα η δευτεροβάθμια της Δωδεκανήσου έχει ενημερώσει όλους τους καθηγητές της περιφέρειες για το βαθμό που τοποθετούνται με επίσημο έγγραφο.
και για πόσα καθαρά χρήματα μιλάμε?
950€ περίπου με το επίδομα παραμεθορίου και χωρίς άλλες κρατήσεις.

Αποσυνδεδεμένος sjn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3307 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 09:20:52 μμ »
Σχετικά με διδακτορικό & μεταπτυχιακό αυτό που αναφέρθηκε από τον/την Daidalos ότι για την επιλογή στελεχών εκπαίδευσης δεν μετράνε αθροιστικά ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. Σύμφωνα με τον νόμο 3848/2010 μοριοδοτούνται και τα δύο ταυτόχρονα. 2 διδακτορικά ή 2 μεταπτυχιακά δεν μοριοδοτούνται διπλά αλλά μεταπτυχιακό και διδακτορικό μοριοδοτούνται αμφότερα. Στο προηγούμενο νομικό καθεστώς (ΠΔ 25/2002) υπήρχε μια περίεργη διάταξη η οποία έλεγε ότι για να μοριοδοτηθούν και τα δύο θα έπρεπε να μην είναι στον "ίδιο επιστημονικό τομέα" το οποίο δημιουργούσε προβλήματα με την ερμηνεία του. Στο νέο νομικό καθεστώς αυτή η φράση δεν υπάρχει και μοριοδοτούνται και τα δύο.

Άρα δεν είναι καθόλου αυτονόητο ότι δεν υπολογίζονται αθροιστικά! και εφόσον στον νέο νόμο (σε αντίθεση με το παλιό μισθολόγιο) δεν αναφέρει τίποτα δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην ισχύουν 6+2=8
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2011, 10:47:05 μμ από sjn »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:29:44 »

Αποσυνδεδεμένος tataruga

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3308 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 10:27:56 μμ »
Κανένας συνάδερφος από Β/Θμια Εκπαίδευση Ηλείας έχει πάρει τέτοιο έγγραφο για βαθμό και ΜΚ;

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3309 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 11:26:05 μμ »
Πόσο καιρό έχω να μπω στο φόρουμ!  :o

Νεοδιόριστη του 2011:
Πληρώθηκα στις 25/11 3.725 ευρώ (3.725 : 3 = 1241 ευρώ το μήνα).
Δεν ξέρω πόσα θα πάρω συνολικά στα 2 15ήμερα του Δεκεμβρίου ασχέτως του δώρου (  ποιου;;;  ).

Επίσης, έχω 3 χρόνια, 4 μήνες κ 19 ημέρες προϋπηρεσία.
Την προηγούμενη βδομάδα με πήραν από το σχολείο μου, καθότι αδειούχα λόγω ανατροφής τέκνου, κ με ρώτησαν πόση προϋπηρεσία έχω.
Επειδή "απουσιάζω" φέτος από τη εκπαίδευση, πραγματικά δεν ξέρω τι μου γίνεται...  :-\  :-\
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος gvardal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3310 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 12:37:34 πμ »
Πόσο καιρό έχω να μπω στο φόρουμ!  :o

Νεοδιόριστη του 2011:
Πληρώθηκα στις 25/11 3.725 ευρώ (3.725 : 3 = 1241 ευρώ το μήνα).
Δεν ξέρω πόσα θα πάρω συνολικά στα 2 15ήμερα του Δεκεμβρίου ασχέτως του δώρου (  ποιου;;;  ).

Επίσης, έχω 3 χρόνια, 4 μήνες κ 19 ημέρες προϋπηρεσία.
Την προηγούμενη βδομάδα με πήραν από το σχολείο μου, καθότι αδειούχα λόγω ανατροφής τέκνου, κ με ρώτησαν πόση προϋπηρεσία έχω.
Επειδή "απουσιάζω" φέτος από τη εκπαίδευση, πραγματικά δεν ξέρω τι μου γίνεται...  :-\  :-\

Και εγώ είχα να μπω κάτι μήνες. δεν πειράζει να μαζευόμαστε σιγά-σιγά  :D

Στα χρήματα που πήρες ήταν και το πρώτο 15μερο του Δεκεμβρίου και κάτι ψιλά για τον Αύγουστο.
Οπότε βγαίνουν κάπου στο 1000ρικο που ήταν ο μισθός του νεοδιόριστου προ Νέου Μισθολογίου.
Τώρα με το νέο θα αργήσουμε πολύ να δούμε το μισθό μας με τέσσερα ψηφία, αν τον δούμε ποτέ  >:(

Αποσυνδεδεμένος Eleni_Val

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3311 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 02:08:42 μμ »
Αναγνωρίστηκε τελικά σε κανέναν προϋπηρεσία στον Ιδιωτικό Τομέα? Εγώ είχα κάνει αίτηση αναγνώρισης στις 31/10 (επισυνάπτοντας και τα αντίστοιχα ένσημα) και δεν μου τα αναγνώρισαν..

Για την αναγνώριση στον ιδιωτικό τομέα, αναμένεται έκδοση σχετικού Π.Δ., γιατί ο νόμος απλώς αναφέρει ότι θα προβλέπεται κάτι τέτοιο, χωρίς καμιά άλλη διευκρίνιση. Οπότε προς το παρόν, καμιά τέτοια προϋπηρεσία δεν μπορεί να αναγνωριστεί.

Αύτο ήταν και το σκεφτικό της απόρριψης.... ότι αναμένουν το Π.Δ. Αυτό που δεν ξέρουν (και πως να το ξέρουν άλλωστε) είναι ότι αν με το ΠΔ η προϋπηρεσία αναγνωριστεί αυτό θα σημαίνει ότι θα αλλάξεις βαθμό (θα σε επανακατατάξουν δηλαδή) ή απλά θα σου προσθέσουν πλεονάζοντα χρόνια στον βαθμό που ΗΔΗ σε κατέταξαν?
Εγώ πάντως καλού κακού θα κάνω και μία τυπική γραπτή ένσταση...

Λογικά, όσοι πρόλαβαν κι έκαναν αίτηση για αναγνώριση μέχρι τις 31/10, θα επανακαταταχθούν (με ανακοινοποίηση ή κάτι τέτοιο) αφου η προϋπηρεσία μετράει από την ημερομηνία της αίτησης και η κατάταξη έγινε σύμφωνα με την αναγνωρισμένη υπηρεσία που είχε κάποιος στις 31/10, ενώ όσοι έκαναν αίτηση από 1/11 και μετά θα αποκτήσουν κάποιον έξτρα χρόνο στο βαθμό που κατατάχθηκαν και με αυτόν θα κριθούν στις επόμενες προαγωγές

Αποσυνδεδεμένος sjn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3312 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 10:41:54 μμ »
Η απάντηση που πήρα σε τηλέφωνο που έκανα στο υπουργείο είναι ότι 6+1 χρόνια για διδακτορικό+μεταπτυχιακό έχουν αναγνωριστεί σε διοικητικούς οπότε οι διευθύνσεις καλό θα είναι να περιμένουν μερικές μέρες να διευκρινιστεί το θέμα πριν κάνουν τις οριστικές κατατάξεις. Στροφή 180ο από αυτά που ελεγαν τη Δευτέρα... Αν έχουμε τέτοιο θέμα καλό θα είναι να ενημερώσουμε τις διευθύνσεις μας ότι άλλαξαν τα δεδομένα.

Στη μοριοδότηση σχολικών συμβούλων μετράνε τα μόρια διδακτορικού και μεταπτυχιακού ξεχωριστά όπως φαίνεται στον πίνακα μοριοδότησης:

http://www.edugate.gr/epikairotita/teliki-moriodotisi-ypopsifion-sxolikon-symboylon-de

Δεν είναι καθόλου δεδομένο ότι στο δημόσιο μετράει μόνο ο ένας τίτλος, εφόσον αυτο δεν προβλέπεται ρητά.  Αν επομένως θεωρηθει ότι η παρ 4 του αρθρου 6 δεν καλύπτει τους δύο τίτλους με το 6+1 τότε πάμε στο 6+2!!!

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 772
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3313 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 10:48:09 μμ »
Σχετικά με διδακτορικό & μεταπτυχιακό αυτό που αναφέρθηκε από τον/την Daidalos ότι για την επιλογή στελεχών εκπαίδευσης δεν μετράνε αθροιστικά ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. Σύμφωνα με τον νόμο 3848/2010 με τον οποίο έγιναν οι τελευταίες επιλογές διευθυντών μοριοδοτούνται ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ταυτόχρονα. 2 διδακτορικά ή 2 μεταπτυχιακά δεν μοριοδοτούνται διπλά αλλά μεταπτυχιακό και διδακτορικό μοριοδοτούνται αμφότερα. Στο προηγούμενο νομικό καθεστώς (ΠΔ 25/2002) υπήρχε μια περίεργη διάταξη η οποία έλεγε ότι για να μοριοδοτηθούν και τα δύο θα έπρεπε να μην είναι στον "ίδιο επιστημονικό τομέα" το οποίο δημιουργούσε προβλήματα με την ερμηνεία του. Στο νέο νομικό καθεστώς αυτή η φράση δεν υπάρχει και μοριοδοτούνται και τα δύο.

Άρα δεν είναι καθόλου αυτονόητο ότι δεν υπολογίζονται αθροιστικά! και εφόσον στον νέο νόμο (σε αντίθεση με το παλιό μισθολόγιο) δεν αναφέρει τίποτα δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην ισχύουν 6+2=8

Σύμφωνα με τον νόμο που ψηφίστηκε τον Μάιο του 2010 (NOMOΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 3848):
Άρθρο 13
Αποτίμηση κριτηρίων επιλογής
σχολικών συμβούλων
1. Τα κριτήρια επιλογής σχολικών συμβούλων αποτιμώ−
νται κατά τα οριζόμενα στις επόμενες παραγράφους.
2. Το κριτήριο της επιστημονικής – παιδαγωγικής συ−
γκρότησης και κατάρτισης αξιολογείται με είκοσι έξι
μονάδες κατ’ ανώτατο όριο, οι οποίες κατανέμονται
ως εξής:
α) Διδακτορικό δίπλωμα: 6 μονάδες. Δεύτερο διδακτο−
ρικό δίπλωμα μοριοδοτείται με 2 μονάδες.
β) Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών: 4 μονάδες. Δεύτε−
ρος μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών μοριοδοτείται με 1
μονάδα. Τα διδακτορικά διπλώματα και οι μεταπτυχια−
κοί τίτλοι μοριοδοτούνται: αα) προκειμένου για θέσεις
σχολικών συμβούλων πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, αν το
περιεχόμενό τους εντάσσεται στον τομέα των επιστη−
μών της αγωγής ή της οργάνωσης και διοίκησης της
εκπαίδευσης και ββ) προκειμένου για θέσεις σχολικών
συμβούλων δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, αν το περιε−
χόμενό τους εντάσσεται στις επιστήμες της αγωγής ή
στον επιστημονικό χώρο της αντίστοιχης ειδικότητας

ή της οργάνωσης και διοίκησης της εκπαίδευσης. Αν
ο υποψήφιος έχει διδακτορικό και μεταπτυχιακό τίτλο
στο ίδιο επιστημονικό αντικείμενο, μοριοδοτείται μόνο
το διδακτορικό δίπλωμα.
  http://users.sch.gr/andrianop/nomos.PDF
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2011, 10:58:13 μμ από Daidalos »

Αποσυνδεδεμένος sjn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3314 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 11:25:11 μμ »
Ευχαριστώ συνάδελφε Daidalos που ξεκαθάρισες τι ισχύει για τους συμβούλους. Το θέμα πάντως δεν αλλάζει: ο νόμος των στελεχών προβλέπει συγκεκριμένα κριτήρια για τη μοριοδότιση πολλών τίτλων ενώ ο νόμος για την κατάταξη σε βαθμούς αν δεχτούμε ότι το άρθρο 6 παράγραφος 4 καλύπτει τους δύο τίτλους δίνει 6+1 χρόνια ενώ άλλη αναφορά αλλού δεν υπάρχει οπότε πάμε στο 6+2. Όταν ρώτησα που βασίζεται η εμμονή για το 6 χρόνια maximum η μόνη απάντηση ήταν ένα αόριστο "έτσι ίσχυε και για το επίδομα" χωρις αναφορα σε κάποια συγκεκριμένη διάταξη. Αυτά βέβαια σήμερα άλλαξαν και τώρα είμαστε στο περίμενε. Τουλάχιστον αναγνωρίστηκε ότι υπάρχει ασάφεια και να δούμε που θα καταλήξει το πράμα...

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3315 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 09:31:21 πμ »
Λογικά από Ιανουάριο δε σταματάει και η αναδρομική κράτηση 50€ για  το κίνητρο απόδοσης και κάτι άλλες αναδρομικές κρατήσεις (3% κτλ);
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3316 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 09:33:03 πμ »
Λογικά από Ιανουάριο δε σταματάει και η αναδρομική κράτηση 50€ για  το κίνητρο απόδοσης και κάτι άλλες αναδρομικές κρατήσεις (3% κτλ);
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος soch

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 566
  • Φύλο: Άντρας
  • Για να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3317 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 09:38:06 πμ »
Το αναδρομικό πενηντάρικο ναι. Το 3% (2%+1%) συνεχίζει.
Σωκράτης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.