*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 167498 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #238 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:13:23 μμ »
και από εμένα, ούτε ένα, ούτε δύο, ούτε τρία, πολύ περισσότερα:

ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΜΕΣΩΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΜΑΘΗΣΗΣ

ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΑ ΜΑΘΗΣΗΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2009, 07:15:45 μμ από spidr »
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:19:30 »

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #239 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:17:07 μμ »
η μεγάλη πλάκα δεν είναι ότι θα διορισθείτε από το παραθυράκι!Η πλάκα θα γίνει οταν θα κάθεστε σε καμμιά καφετέρια ή στο σχολείο με συναδέλφους και θα κατηγορείτε το υπουργείο για χιλιάδες αλλα θέματα...Θα το κατηγορείτε, να το θυμάστε, θα κατηγορείτε τον ευεργέτη σας...
Ακου εκει καθηγητική σχολή, τόσα χρόνια στην εκπαίδευση και δεν είχα μάθει γι αυτο το στολίδι του κλάδου μας...ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ!

Αποσυνδεδεμένος tagiw634

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #240 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:18:33 μμ »
δεν ειδα κανεναν του τμηματος να επιδηκνυεται απλα απαντανε στην απιστευτη χολη ορισμενων που τους παρουσιαζουν λες και εχουν τελειωσει ΙΕΚ ψιλικατζηδων

ναι σωστα, δεν επρεπε να πω οτι κανουν επιδειξη, αλλα ειρωνευονται. Υποτιθεται πως ειμαστε μορφωμενοι ανθρωποι. Ολοι μας εδω.

Συνάδελφοι η τροπολογία δεν θίγει μόνο τους ΠΕ19.....(εκεί ανήκω..)
Αλλά θίγει και τους ΠΕ20 στην ωρομισθία καθώς εκεί δεν ισχύει η ποσόστοση 60-40...

αυτο που με λυπει περισσοτερο ειναι οτι ορισμενοι το διαχωριζουν αυτο. ας αποφασισουν οι ΠΕ19 αν μας θελουν κι εμας στο "παρεακι" γιατι η πλειοψηφια μας θα θελησει να βοηθησει και να συμμετεχει σε οποια ενεργεια, καθως φυσικα και θιγονται αμφοτεροι.

Αποσυνδεδεμένος ntampa7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #241 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:19:53 μμ »
η μεγάλη πλάκα δεν είναι ότι θα διορισθείτε από το παραθυράκι!Η πλάκα θα γίνει οταν θα κάθεστε σε καμμιά καφετέρια ή στο σχολείο με συναδέλφους και θα κατηγορείτε το υπουργείο για χιλιάδες αλλα θέματα...Θα το κατηγορείτε, να το θυμάστε, θα κατηγορείτε τον ευεργέτη σας...
Ακου εκει καθηγητική σχολή, τόσα χρόνια στην εκπαίδευση και δεν είχα μάθει γι αυτο το στολίδι του κλάδου μας...ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ!
είδες για να μην ψάχνεσαι... άλλωστε για όλους εσάς πληροφορική είναι μόνο το μετσόβειο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:19:30 »

Αποσυνδεδεμένος tagiw634

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #242 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:23:46 μμ »
είδες για να μην ψάχνεσαι... άλλωστε για όλους εσάς πληροφορική είναι μόνο το μετσόβειο...

το οτι σε μια νυχτα μεσα εγινε αυτη η αλλαγη και δεν το γνωριζαμε ηταν μονο και μονο επειδη δεν ψαχνομασταν...
ενδιαφερουσα αποψη.
Βαζω στοιχημα οτι ουτε οι μισοι αποφοιτοι και φοιτητες ηξεραν οτι θα εχουν τετοιο προνομιο ξαφνικα. Προφανως ανηκουν στους μη ψαγμενους.

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #243 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:24:59 μμ »
η μεγάλη πλάκα δεν είναι ότι θα διορισθείτε από το παραθυράκι!Η πλάκα θα γίνει οταν θα κάθεστε σε καμμιά καφετέρια ή στο σχολείο με συναδέλφους και θα κατηγορείτε το υπουργείο για χιλιάδες αλλα θέματα...Θα το κατηγορείτε, να το θυμάστε, θα κατηγορείτε τον ευεργέτη σας...
Ακου εκει καθηγητική σχολή, τόσα χρόνια στην εκπαίδευση και δεν είχα μάθει γι αυτο το στολίδι του κλάδου μας...ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ!
είδες για να μην ψάχνεσαι... άλλωστε για όλους εσάς πληροφορική είναι μόνο το μετσόβειο...

ναι βλέπεις που να κοιτάξουν και να ασχοληθούν με τμήματα που είχαν βάση 14 ? ή πχ το τμήμα των παιδαγωγών που και αυτό τότε έτσι ήταν...
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #244 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:25:39 μμ »
Και κάτι ακόμα ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ(αγωνιστές μόνο όταν είναι να φάγωθούμε μεταξυ μας) ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ Η ΕΠΕ ΜΑΖΕΥΕ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΥΠΕΠΘ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ???ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΠΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΟ  ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ 100ευρώ να δώσω!!!!!ΑΠ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΜΩΣ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ 80 ΑΤΟΜΑ!!!!Και είχε στείλει η ΕΠΕ έγγραφο σε όλα τα σχολεία!!!!Που είναι οι χιλιάδες συνάδελφοι???Γιατί το πρόβλημα είναι ότι σε λίγο καιρό δεν θα έχουμε διδακτικά αντικείμενα στα σχολεία!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ntampa7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #245 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:26:22 μμ »
είδες για να μην ψάχνεσαι... άλλωστε για όλους εσάς πληροφορική είναι μόνο το μετσόβειο...

το οτι σε μια νυχτα μεσα εγινε αυτη η αλλαγη και δεν το γνωριζαμε ηταν μονο και μονο επειδη δεν ψαχνομασταν...
ενδιαφερουσα αποψη.
Βαζω στοιχημα οτι ουτε οι μισοι αποφοιτοι και φοιτητες ηξεραν οτι θα εχουν τετοιο προνομιο ξαφνικα. Προφανως ανηκουν στους μη ψαγμενους.
δεν αναφέρθηκα (μην παρερμηνεύεις τα λεγομενά μου)σε αυτό αναφέρθηκα στη σχολή μας για όλους εσάς δεν υπάρχει και ξαφνικά την ανακαλύψατε...

Αποσυνδεδεμένος ergotelis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
    • ERGOTELIS
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #246 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:23:57 μμ »
Ρε σεις

τι τρωγομαστε ?
Ετυχε και το ΔΠΨΣ πως το λενε και ειχε ακρη αυτη την κορη του υπουργου και τα κανανε πλακακια

Συμφωνω πως ολοι οι αλλοι αποφοιτοι ειναι αμοιροι ευθυνων και απλως βρεθηκαν να ευοουνται οχι γιατι ξαφνικα τους
αγαπησαν αλλα γιατι ο υπουργος αγαπαει την κορη του
Αυτο το βλεπει και τυφλος ρε παιδια του ΔΠΨΣ... δεν χρειαζεται να επιχειρηματολογουμε

Τωρα για το επιπεδο της καθε σχολης..μην λεμε μπουρδες ολες..καλα κανει και ο καθενας υποστηριζει την σχολη του
και ειναι μαλακια να λεμε εγω αποφοιτησα απο καλυτερη σχολη κτλ....

εγω δεν εχω προβλημα με κανενα απο τα παιδια του παν .πειραια ... αλλα ρε παιδια..μην ειστε κοροιδα..και εσεις απο καθαρη τυχη ειστε ευνοημενη..αν η κορη σπουδαζε καπου αλλου..τωρα δεν θα μιλαγαμε

Δεν ειναι λοιπον θεμα σχολης ειναι θεμα νοοτροπιας...
Ας μην τρωγομαστε μεταξυ μας... γιατι κατανταμε ΟΛΟΙ γελοιοι ...

Εγω το ειπα και το ξαναλεω ολοι ΠΕ 19 και Π20 να συγχωνευτουν και να μην λαμβανετε υποψιν παιδαγωγικη  καταρτιση...

να δινουμε ολοι απο ισες αφετηριες για να μην μπορει να μιλαει κανεις...

Εκει ..στις εξετασεις θα φανει και ποιος τελειωσε καλυτερη σχολη και ποιος ειναι καλυτερος επιστημονας...
ολα τα αλλα ειναι μαλακιες και αντιδικιες για παιδακια δεκαπεντε χρονων

Θελεις δεν θελεις θα γινεις.. Εργοτελης !

Αποσυνδεδεμένος tagiw634

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #247 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:28:51 μμ »
@ ntampa7, συγνωμη για το λαθος μου. εχεις δικιο, παρερμηνευσα

@ ergotelis, +1

Αποσυνδεδεμένος skarag1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #248 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:36:35 μμ »
Συμφωνω πως ολοι οι αλλοι αποφοιτοι ειναι αμοιροι ευθυνων και απλως βρεθηκαν να ευοουνται οχι γιατι ξαφνικα τους
αγαπησαν αλλα γιατι ο υπουργος αγαπαει την κορη του
Αυτο το βλεπει και τυφλος ρε παιδια του ΔΠΨΣ... δεν χρειαζεται να επιχειρηματολογουμε


Διαφωνώ κάθετα. Συνήθως οι υπουργοί έχουν βολέψει (οικονομικά) και τα εγγόνια τους. Δεν περιμένουν να διορισθούν καθηγητές στο δημόσιο!!!
Το πιό πιθανό είναι ξεπλήρωμα γραμματίων.


Εγω το ειπα και το ξαναλεω ολοι ΠΕ 19 και Π20 να συγχωνευτουν και να μην λαμβανετε υποψιν παιδαγωγικη  καταρτιση...

να δινουμε ολοι απο ισες αφετηριες για να μην μπορει να μιλαει κανεις...

Εκει ..στις εξετασεις θα φανει και ποιος τελειωσε καλυτερη σχολη και ποιος ειναι καλυτερος επιστημονας...
ολα τα αλλα ειναι μαλακιες και αντιδικιες για παιδακια δεκαπεντε χρονων



Κατ' αρχήν συμφωνώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2009, 08:38:45 μμ από skarag »

Αποσυνδεδεμένος ergotelis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
    • ERGOTELIS
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #249 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:41:42 μμ »
@skarag


Ξερεις σταυρο δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...

Φανταζεσε αν η κυρια λυκουρεντζου προσφερε μια τετοια εκδουλευση στο τμημα της..δεν το εκανε για να γινει
καθηγητρια...Προφανως καπου αλλου στοχευε

Εγω εχω περασει απο το συνδικαλιστικο χωρο και εχω δει να "ανταμοιβονται" πολυ μικροτερες "εκδουλευσεις¨" απο διαφορους
"συνετους" φοιτητοπατερες... Πιανει πορτα το κοριτσακι για κατι στο μελλον ...σιγουρα οχι για να γινει καθηγητρια...



Και ρωταω παιδια του παν πειραια... ειδατε τι παιζεται ΚΑΙ στην δικη σας την πλατη...

Κανεις δεν σας αγαπαει ..ουτε σας αναγνωρισαν αποτομα την αξια σας... Και το λεω αυτο για να το εχετε υποψιν...
Διοτι αν σας αγαπουσαν θα ειχε γινει η ρυθμιση αυτη και παλιοτερα... τελοσπαντων...Ειμαστε ολοι θεατες σε ενα θεατρο καραγκιοζη ακομψο και ατεχνο... Μην τρωγομαστε ... ειμαστε ΟΛΟΙ ΚΟΡΟΙΔΑ!!!
Θελεις δεν θελεις θα γινεις.. Εργοτελης !

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #250 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:43:54 μμ »
Παιδιά ηρεμήστε, μην φαγωνόμαστε τώρα και μεταξύ μας...

Να ρωτήσω, η ΕΠΕ έχει πάρει χαμπάρι τι έγινε ή...;

Έστειλα μνμ στο Πρόεδρο πριν λίγο, αλλά λογικά θα έχει ενημερωθεί ήδη
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #251 στις: Ιούλιος 27, 2009, 09:05:55 μμ »
α μάλιστα τώρα τη θυμηθήκαμε την ΕΠΕ....για τις αναθέσεις μαθημάτων όμως....που είχε δημοσιευτεί και εδώ....και είχε σταλεί σε σχολεία έγγραφο....ΜΟΝΟ 80 ΑΤΟΜΑ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ....αλλά φοιτητές και απόφοιτοι του τμήματος ΔΤΨΣ είναι μέλη της ΕΠΕ....να δούμε τι θα πει και η ΕΠΕ....
ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΟΝΟ 80 στο δικαστικό αγώνα για τις αναθέσεις μαθημάτων!!!!
Μπράβο μας...κλάδος ΠΕ19/20...όλοι για το κοινό συμφέρον...


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161787
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 432
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 370

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.