*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966652 φορές)

0 μέλη και 35 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #812 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:25:35 πμ »
Ρε παιδιά...εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί χωρίς να δούμε το νομοσχέδιο κάνουμε σενάρια καταστροφολογίας!! Η Διαμαντοπούλου χθες είπε: "Θα προσμετράται η προυπηρεσία για την κατάταξή εφόσον επιτύχει κάποιος στον ΑΣΕΠ".....Το πρόβλημα πιστεύω θα είναι αν εννοεί τους ΑΣΕΠ από δω και πέρα και την προυπηρεσία που θα αποκτηθεί μετά τον επόμενο ΑΣΕΠ...αν δεν εννοεί αυτό και εννοεί ΚΑΙ τους ΑΣΕΠ που έχουμε ηδη δώσει και την προυπηρεσία που ΗΔΗ έχουμε δεν δημιουργείται πρόβλημα....ίσα-ίσα...παίρνουν απλά τον μπούλο απ'τους πίνακες τα βύσματα με τα κουλούρια στον ΑΣΕΠ...που συνήθως βγαίνουν κι από πάνω μας με την προυπηρεσία!! Δεν έχουν δωθεί διευκρινίσεις...ούτε καν το νομοσχέδιο ακόμη και μην ξεχνάμε ότι θα δεχτεί και πιέσεις η Αννούλα μέχρι την κατάθεση του νομοσχεδίου!!
Μήπως να σπαταλούσαμε εκεί την ενέργειά μας...στο πώς θα επέμβουν π.χ η ΟΛΜΕ οι διάφορες ΕΛΜΕ (αν και οι διεκδικήσεις τους είναι συνήθως ουτοπικές) και ο σύλλογος αδιορίστων και ωρομισθίων...;; Γιατί δεν πάτε όλοι να γραφτείτε στις τοπικές ΕΛΜΕ για να έχετε και λόγο σε όσα γίνονται αυτό τον καιρό...;!! Χωρίς αντίδραση αλλά και οργανωμένη δράση μια ζωή τα θύματα θα είμαστε!! Οι λίγοι είναι γραμμένοι στις ΕΛΜΕ και οι υπόλοιποι κοιτάνε μόνο τον μικρόκοσμό τους και το προσωπικό τους συμφέρον...και τώρα που θίγεται αυτό το συμφέρον τα παίξαμε όλοι!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:42:21 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #813 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:28:08 πμ »
για ενα σωστο και δικαιο τροπο προσληψης μιλησα χωρις κανιβαλισμους. αλλα οχι να προβαλλουν ως επιχειρημα καποιοι την "μιζερια" τους γιατι προκαλουν τους αλλους.
Για σένα μπορεί να είναι μιζέρια για εκείνους όμως μεταφράζεται σε :
βενζίνη για μετακινήσεις
εκατοντάδες ώρες για ψίχουλα μακρυά από τα παιδιά τους
ώρες διάβασμα για μια επιτυχία στον ΑΣΕΠ ....
και τόσα άλλα που είναι προσωπική ιστορία του καθενός...
Νομίζω ότι κανείς δεν έχει το δικαίωμα να τους τα ΣΤΕΡΗΣΕΙ !!!

φυσικα οχι.
ομως ολοι εχουν δικαιωμα, ακομα και αυτοι του τωρα τελειωσαν.
η κλαψουρα της βενζινης ρε φιλε δεν μου καθεται....
καντε το αλλα μη το προβαλλουμε κιολας λες και ειναι κατι το τρομερο!
καλα κανατε και πηγατε.ΟΚ. σε αυτο συμφωνω.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #814 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:33:26 πμ »
και να προσθεσω στα παραπανω οτι δεν ειναι επιχειρημα αυτο που καποιοι ειπαν οτι δηλ εκανα 1000 χιλιομετρα καθε μερα ή οτι ο μισθος δεν εφτανε και ομως ετρεχα στα κατσικοχωρια κλπ κλπ
αυτο δειχνει μιζερια και δυστυχως δεν τιμα ουτε εμας τους ιδιους ουτε φαινεται να σεβομαστε τους αλλους συναδελφους.
και εξηγω:
- δεν με πηραν απο το αφτι και με πηγαν με τη βια στο σχολειο. Το δεχτηκα.
- δεν θα πηγαινα αν δεν ειχα την οικονομικη στηριξη των δικων μου.

αυτο δεν σημαινει οτι αλλα παιδια που εγραψαν καλυτερα ή που θα γραψουν καλυτερα να μενουν παντα εκτος, επειδη οι γονεις τους δεν εχουν τη δυνατοτητα να τους στηριξουν και σε αυτη τη φαση της ζωης τους.

η θεση μου ειναι μηδεν στο κοντερ των μοριων και ολοι ισοι στο διαγωνισμο,για να αποκτησει επιτελους καποιο νοημα και αυτος ο αφιλοτιμος και καψερός και να εχουν ολοι μα ολοι το δικαιωμα στο διορισμο ειτε τελειωσαν τωρα ειτε τελειωσαν πριν 10-15 χρονια.
Δηλαδή πράγματι πιστεύεις ότι ο 40άρης με τον 25αρη θα έχουν ίσες ευκαιρίες στον διορισμό μέσω ΑΣΕΠ;;;;; Ειλικρινά το πιστεύεις αυτό; Έχουν το ίδιο κουράγιο/χρόνο/ικανότητα να διαβάσουν για τον διαγωνισμό; Πλάκα κάνεις. Κάποιος που τέλειωσε τη σχολή πριν από 15 χρόνια και διδάχτηκε τα χ πράγματα είναι στην ίδια μοίρα με κάποιον που τέλειωσε χθες και διδάχτηκε ύλη που είναι προσαρμοσμένη στην πραγματικότητα του ΑΣΕΠ;;;;;;; Ο 40άρης, λοιπόν, δεν πρέπει να κάνει φροντιστήριο για να μπορέσει να περάσει;;;; Άρα, κι άλλη υποστήριξη από την οικογένειά του. Είναι δίκαιο αυτό νομίζεις;

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #815 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:34:01 πμ »
για ενα σωστο και δικαιο τροπο προσληψης μιλησα χωρις κανιβαλισμους. αλλα οχι να προβαλλουν ως επιχειρημα καποιοι την "μιζερια" τους γιατι προκαλουν τους αλλους.
Για σένα μπορεί να είναι μιζέρια για εκείνους όμως μεταφράζεται σε :
βενζίνη για μετακινήσεις
εκατοντάδες ώρες για ψίχουλα μακρυά από τα παιδιά τους
ώρες διάβασμα για μια επιτυχία στον ΑΣΕΠ ....
και τόσα άλλα που είναι προσωπική ιστορία του καθενός...
Νομίζω ότι κανείς δεν έχει το δικαίωμα να τους τα ΣΤΕΡΗΣΕΙ !!!

φυσικα οχι.
ομως ολοι εχουν δικαιωμα, ακομα και αυτοι του τωρα τελειωσαν.
η κλαψουρα της βενζινης ρε φιλε δεν μου καθεται....
καντε το αλλα μη το προβαλλουμε κιολας λες και ειναι κατι το τρομερο!
καλα κανατε και πηγατε.ΟΚ. σε αυτο συμφωνω.
Οι περισσότεροι από αυτούς που τώρα τέλειωσαν βλέπουν το τυρί αλλά όχι τη φάκα!
1. Οι διορισμοί μειώνονται δεν αυξάνονται
2. Οταν θα γράψουν μερικές επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και πάνε στράφι, βλέποντας ταυτόχρονα τα χρόνια να περνάνε και να αυξάνουν οι υποχρεώσεις τους τότε θα παρακαλάνε οι κόποι τους τόσα χρόνια να πιάνανε τόπο!

Πίστεψε με μιλάμε για το 80% των σημερινών τελειόφοιτων στατιστικά!
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:42:21 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #816 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:34:57 πμ »
MARKOS, είσαι ο φωτεινός παντογνώστης!΄Με γνωρίζεις προσωπικά; Ξέρεις αν δέχτηκα το χαρτζηλίκι των γονιών μου ή αν πήρα δάνειο για να φύγω σε δυσπρόσιτο ως αναπληρώτρια; Όχι, ωστόσο μιλάς με βεβαιότητα λες και είμαστε φιλαράκια και ξέρεις τα πάντα. Να σου πω κάτι; Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #817 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:38:12 πμ »
Πολύ ασχοληθήκαμε με τις  :-X :-X :-X :-X :-X :-X του MARKOS! Θα μπορούσε να γίνει και υπουργός παιδείας με τις απόψεις που έχει! Άξιος συνεχιστής του έργου του Αρσένη και της Αννούλας!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #818 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:38:31 πμ »
Για ποια μιζέρια μας μιλάς; Μίζεροι είναι αυτοί που δεν αντιδρούν και δέχονται αδιαμαρτύρητα όποια μαλ...ία κατεβεί στο "μυαλό" του κάθε Αρσένη και της καθεμιάς Διαμαντοπούλου!! έχουμε καταντήσει τα πειραματόζωά τους στις δικές τους αλχημείες! Να τους χειροκροτήσουμε κιόλας;;; Και για ποια δικαιοσύνη μας μιλάς;;;;;;

θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου. το μονο που θελω να διευκρινησω ειανι γενικα ως ανθρωπος και χαρακτηρας δεν μπορω τους αλλους οταν "κλαιγονται" για τετοια θεματα (χιλιομετρα,βενζινες,ενοικια κλπ). το γουσταραν και το εκαναν. καλως ή κακως το δεχτηκαν.
να μου πεις για τα μορια τοτε ναι, εκει να αγωνιστει καποιος να τα διεκδικησει, να μη τα χασει. εκει πρεπει να δωσει τη μαχη.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #819 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:41:20 πμ »
Συνάδελφοι,όλοι μας έχουμε περάσει και κόπους και ξενύχτια και έξοδα και αγωνίες.
Γιατί δεν είδα τόσο καιρό παρόμοια αντίδραση όμως για τους εκτός ΑΣΕΠ που μας υποτιμούσαν σαν προσωπικότητες και θεωρούσαν τους εαυτούς τους ανώτερους από εμάς και πιο "μάγκες";
Μήπως γιατί σε πολλούς από εμάς έφτανε η ικανοποίηση του ατομικού μας συμφέροντος και το ότι "κάποτε θα διοριστώ κι εγώ";
Ή γιατί κάποιοι από εμάς είχαν στο πίσω μέρος του μυαλού τους το "ας μην φωνάζω,γιατί που ξέρεις...μπορεί να μου κάτσει κι εμένα";
Σίγουρα το να εξαφανισθεί η προυπηρεσία όσων την απέκτησαν μέσω ΑΣΕΠ μου φαίνεται εξωπραγματικό.
Ας περιμένουμε και ας χρησιμοποιούμε και την κριτική μας ικανότητα εκτός από τον συναισθηματισμό μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2009, 02:23:18 μμ από rublev »

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #820 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:43:24 πμ »
Για ποια μιζέρια μας μιλάς; Μίζεροι είναι αυτοί που δεν αντιδρούν και δέχονται αδιαμαρτύρητα όποια μαλ...ία κατεβεί στο "μυαλό" του κάθε Αρσένη και της καθεμιάς Διαμαντοπούλου!! έχουμε καταντήσει τα πειραματόζωά τους στις δικές τους αλχημείες! Να τους χειροκροτήσουμε κιόλας;;; Και για ποια δικαιοσύνη μας μιλάς;;;;;;

θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου. το μονο που θελω να διευκρινησω ειανι γενικα ως ανθρωπος και χαρακτηρας δεν μπορω τους αλλους οταν "κλαιγονται" για τετοια θεματα (χιλιομετρα,βενζινες,ενοικια κλπ). το γουσταραν και το εκαναν. καλως ή κακως το δεχτηκαν.
να μου πεις για τα μορια τοτε ναι, εκει να αγωνιστει καποιος να τα διεκδικησει, να μη τα χασει. εκει πρεπει να δωσει τη μαχη.


Οπως κατάλαβες αυτά τα μόρια έχουν πάνω πολύ κόπο και ιδρώτα για κάποιους και κανείς δεν έχει το δικαίωμα όχι μόνο να τα
σχολιάσει ειρωνικά αλλά ούτε να τα ΑΓΓΙΞΕΙ!
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #821 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:44:00 πμ »
"eMPe" (ΠΕ07): Ρε παιδιά, μήπως γνωρίζει κανείς, τί θα γίνει με τους μηδενικής προυπηρεσίας, που δουλεύουν ως ωρομίσθιοι για πρώτη φορά φέτος;  
Θα πάρουμε στο τέλος του έτους τα μόρια μας ή απλά τρέχαμε σαν τους που@@@δες για 300 ευρώ/μήνα κ' για την ψυχή της μάνας μας;

... απάντησες ήδη ...

υγ .. εγω παντως θα σωπάσω - κυρίως για να ηρεμήσω - μεχρι να βγεί ΕΠΙΣΗΜΑ και ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ η πρόταση Διαμαντοπουλου ...
Ναι, ρε Dadi, αλλά αφού είπαν, ότι οι πίνακες δεν θα ξανατροφοδοτηθούν, σημαίνει, ότι οι υπάρχοντες δεν θα διαγραφούν... άρα γιατί να μην πάρουμε
τα μόρια;

... sorry αλλα είσαι τελευταίος στον τελευταίο πινακα ... με προοπτική να μπεις τελευταίος σε έναν παραπάνω πινακα που ενδεχωμένως να καταργηθεί !!!!!!!!



Δεν ξερω ... λοιπον ας περιμενουμε να δουμε για ποιον πινακα μιλα η κυρία .... σε 1 εβδομαδα ....

Το κλειδι θα είναι - ειδικα για σενα - το ποσο μεγαλη θα ειναι η μεταβατική περίοδος και ΚΥΡΙΩΣ ποιους αφορά .

Όντας ρεαλιστής - και φαντάζομαι και εσυ ζητας μια ρεαλιστικη εκτιμηση - ο πινακας των "μηδενικής" προηπηρεσιας θα ειναι οφφ από του χρόνου .

Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #822 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:45:35 πμ »
MARKOS, είσαι ο φωτεινός παντογνώστης!΄Με γνωρίζεις προσωπικά; Ξέρεις αν δέχτηκα το χαρτζηλίκι των γονιών μου ή αν πήρα δάνειο για να φύγω σε δυσπρόσιτο ως αναπληρώτρια; Όχι, ωστόσο μιλάς με βεβαιότητα λες και είμαστε φιλαράκια και ξέρεις τα πάντα. Να σου πω κάτι; Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς...

δεν αναφερομουν σε σενα προσωπικα. χαλαρωσε. απλα διαβασα καποια μνμτα που ουτε καν θυμαμαι τα ονοματα των συναδελφων. αυτο δεν εχει σημασια. δεν μιλαω ποτε προσωπικα. απλα μια κατασταση σχολιασα οσο αφορα την επιχειρηματολογια που εχει βαση πλην ομως δεν ειναι το ζητουμενο.

δεν απαντω στην επιθεση που μου κανεις, δεν εχει νοημα. απλα να μαθουμε λιγο να κραταμε επιπεδο και να σεβομαστε τις αποψεις. αφου διατεινομαστε οτι ειμαστε εκπ/κοι και θελουμε να διδαξουμε..
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #823 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:47:09 πμ »
Ρε παιδιά...εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί χωρίς να δούμε το νομοσχέδιο κάνουμε σενάρια καταστροφολογίας!! Η Διαμαντοπούλου χθες είπε: "Θα προσμετράται η προυπηρεσία για την κατάταξή εφόσον επιτύχει κάποιος στον ΑΣΕΠ".....Το πρόβλημα πιστεύω θα είναι αν εννοεί τους ΑΣΕΠ από δω και πέρα και την προυπηρεσία που θα αποκτηθεί μετά τον επόμενο ΑΣΕΠ...αν δεν εννοεί αυτό και εννοεί ΚΑΙ τους ΑΣΕΠ που έχουμε ηδη δώσει και την προυπηρεσία που ΗΔΗ έχουμε δεν δημιουργείται πρόβλημα....ίσα-ίσα...παίρνουν απλά τον μπούλο απ'τους πίνακες τα βύσματα με τα κουλούρια στον ΑΣΕΠ...που συνήθως βγαίνουν κι από πάνω μας με την προυπηρεσία!!

+1

Ετσι - εκτιμώ - πως θα είναι ...

Οποιος ειναι επιτυχων ΑΣΕΠ και έχει μορια προηπηρεσιας ( και τα δύο ) θα μπεί σιγουρα στον νεο πινακα ...

Οποιος δεν έχει ΑΣΕΠ ...
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

ln03

  • Επισκέπτης
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #824 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:51:51 πμ »
το μονο που θελω να διευκρινησω ειανι γενικα ως ανθρωπος και χαρακτηρας δεν μπορω τους αλλους οταν "κλαιγονται" για τετοια θεματα (χιλιομετρα,βενζινες,ενοικια κλπ). το γουσταραν και το εκαναν. καλως ή κακως το δεχτηκαν.
να μου πεις για τα μορια τοτε ναι, εκει να αγωνιστει καποιος να τα διεκδικησει, να μη τα χασει. εκει πρεπει να δωσει τη μαχη.
ΜΑRKO ΣΥΝΕΛΘΕ!!
Αν δεν μπορείς να ακούς τους άλλους να κλαίγονται να μην μιλάς με αδιόριστους εκπαιδευτικούς!!

Έτσι που μας έχει καταντήσει το σύστημα τι θες να κάνουμε; ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ;;;

Άσε μας εμάς να αγωνιζόμαστε για όλα αυτά που μίζερα αποκτήσαμε και εσύ πήγαινε ΤΡΑΓΟΥΔΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος mel1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #825 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:54:07 πμ »
και να προσθεσω στα παραπανω οτι δεν ειναι επιχειρημα αυτο που καποιοι ειπαν οτι δηλ εκανα 1000 χιλιομετρα καθε μερα ή οτι ο μισθος δεν εφτανε και ομως ετρεχα στα κατσικοχωρια κλπ κλπ
αυτο δειχνει μιζερια και δυστυχως δεν τιμα ουτε εμας τους ιδιους ουτε φαινεται να σεβομαστε τους αλλους συναδελφους.
και εξηγω:
- δεν με πηραν απο το αφτι και με πηγαν με τη βια στο σχολειο. Το δεχτηκα.
- δεν θα πηγαινα αν δεν ειχα την οικονομικη στηριξη των δικων μου.

αυτο δεν σημαινει οτι αλλα παιδια που εγραψαν καλυτερα ή που θα γραψουν καλυτερα να μενουν παντα εκτος, επειδη οι γονεις τους δεν εχουν τη δυνατοτητα να τους στηριξουν και σε αυτη τη φαση της ζωης τους.

η θεση μου ειναι μηδεν στο κοντερ των μοριων και ολοι ισοι στο διαγωνισμο,για να αποκτησει επιτελους καποιο νοημα και αυτος ο αφιλοτιμος και καψερός και να εχουν ολοι μα ολοι το δικαιωμα στο διορισμο ειτε τελειωσαν τωρα ειτε τελειωσαν πριν 10-15 χρονια.


Αγαπητε μου σκεψου αυτο...ειμαι νηπιαγωγος, με 2 επιτυχημενους ασεπ στην πλατη μου και την φετινη χρονια πλεον αναπληρωτρια!
Με καλεσαν αναπληρωτρια διοτι ειμαι πολυ κοντα στους διοριστεους...ο πινακας ειναι εδω και μπορουν να τον ελεγξουν ολοι....ποσο εγραψα, τι θεση ειχα και να υπολογισει ποσα μορια θα πρεπει να εχω στο τελος της χρονιας

Αυτος που θα εχει  μηδεν μορια προυπηρεσιας σημαινει οτι δεν εγραψε τοσο καλα οσο εγω...αυτος λοιπον βγαινει και πανηγυριζει...για ποιο λογο; Γιατι εγω που κριθηκα πιο αξια απο αυτον στον ασεπ δεν θα εχω ελπιδα να διοριστω σε βαθος τριετιας; Οπως πολυ σωστα ειπωθηκε, αφου δεν εχει αυτος γαιδουρι να ψοφησει και το δικο μου δηλαδη;
Αυτο που με κοπο πετυχα εγω χαιρεται λοιπον που  μου το κλεβουν..

Σκεψου λοιπον οτι υπαρχουν πολλοι κλαδοι εκπαιδευτικων.... ο δικος μας ΔΕΝ εχει ωρομισθιους παρα μονο αναπληρωτες και ο πινακας αναπληρωτων λειτουργει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ
Και φυσικα δεν δεχομαι πως ΟΛΟΙ οι ωρομισθιοι και αναπληρωτες συναδεφοι των υπολοιπων κλαδων ειναι βυσματιες...ειναι ισοπεδωση
Γιατι λοιπον να πληρωσουμε ολοι δικαιοι και αδικοι....γιατι να μπουμε σε ενα τσουβαλι ολοι!
Τοσο δυσκολο ειναι να διορθωθουν οι παρατυπιες που γινονται ΕΚΕΙ που γινονται;

Δεν μπορει ενας υπουργος να λυσει τα προβληματα και τις αδικιες των εκπαιδευτικων χωρις να δημιουργησει καινουργια;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2009, 10:56:35 πμ από mel1 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 652
Σύνολο: 661

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.