*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966964 φορές)

0 μέλη και 31 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ggg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2226 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:46:28 πμ »
Τα πράγματα είναι απλά…
Στο κλάδο μου μετά από τους 3 τελευταίους διαγωνισμούς ΑΣΕΠ (από το 2002 και μετά) και με το ισχύον καθεστώς διορίστηκαν μόνιμοι περίπου 560 άτομα.
Με το σύστημα που προτείνουν οι «επιστήμονες» του υπουργείου θα διορίζονταν όχι πάνω από 65!!! Σίγουρα υπάρχουν και άλλες τέτοιες ειδικότητες που λόγω υπέρμετρου βαθμού δυσκολίας δεν συμπληρώνονταν οι προσφερόμενες θέσεις από επιτυχόντες και το 40% υποχρεωτικά μεγάλωνε…
Εκεί αποσκοπούν… Στην σταδιακή μείωση των μονίμων κάθε χρόνο…
Το ίδιο βέβαια θα συμβεί και με τις άλλες ειδικότητες που ως σήμερα έγραφαν καλά αν σταματούσαν για κάποιο λόγο να γράφουν.
Θα ήθελα να ρωτήσω όλα αυτά τα άμυαλα καλόπαιδα που υποστηρίζουν τα νέα μέτρα της Αννούλας. Αν τα θέματα στο νέο διαγωνισμό είναι τέτοια που δεν μπορείτε να γράψετε όσο κι αν προσπαθήσετε, είτε γιατί μεγαλώνοντας θα αυξάνονται οι υποχρεώσεις σας και θα μειώνεται ο ελεύθερος χρόνος σας, είτε γιατί η τύχη σε κάποιες ερωτήσεις που θα επιλέξετε να απαντήσετε δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι μαζί σας, τι θα κάνετε???
Μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται…

Και για να μην παρεξηγηθώ, προσωπικά ο διαγωνισμός δεν με τρομάζει… Κόπηκα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια στο τσακ και με μόνο σύμμαχο τις επαγγελματικές μου γνώσεις στους τελευταίους δύο διαγωνισμούς που συμμετείχα… Με λίγη μα πολύ λίγη προσπάθεια πιστεύω ότι εύκολα θα τα καταφέρω…
Δεν ξενιτεύτηκα ποτέ για ωρομισθία ή αναπλήρωση (δήλωνα πάντα κοντινές περιοχές). Το ζητούμενο όμως δεν είμαι εγώ αλλά όλοι οι άλλοι που ήδη άφησαν για χρόνια ένα, δύο και τρία παιδιά πίσω τους για να διεκδικήσουν το αυτονόητο… Μόνιμη εργασία...
Για βάλτε την γκλάβα σας να δουλέψει με λίγο περισσότερη ευθύνη και σοβαρότητα…
Ας καταργήσει τις αναξιοκρατικές προσλήψεις στη Σιβιτανίδειο, εκκλησιαστικά (που κουβέντα δεν έχει πει ως τώρα) και   ΠΔΣ και βλέπουμε…

αν ειναι μειωθουν οι διορισμοι, θα μειωθουν ειτε αλλαξει το συστημα ειτε οχι, αρα τα καλοπαιδα δεν εχουν να χασουν τιποτα, αρα δεν ειναι αμυαλα οπως τα χαρακτηρίζεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:35:52 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2227 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:46:58 πμ »
Δεν μπορω να καταλαβω ......μιλαει για αξιοκρατια την στιγμη που δεν αναφερεται καν στα εκκλησιαστικα και σιβιτανιδειο....τα οποια ειναι τα μονα που επρεπε να αλλαξει απο την στιγμη που ειναι μαζι με ΠΔ Σ  τα μοναδικα παραθυρα να παρει καποιος μορια χωρις ασεπ....Μην ξεχναμε οτι υπαρχουν ειδικοτητες που δεν συμπληρωνονται καν οι διοριστεοι απο επιτυχοντες ασεπ γιατι δεν γραφουν...με αυτες τι θα κανει?????
Αμαν με αυτη την χωρα.......ενα μπ@υ...ο ειμαστε...ο καθε ενας ανεαινει και παλι αλλαγες..........

Θελω επισης να δω τι θα κανει με τις καθηγητικες σχολες.....αλλο μανικι απο εκει

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2228 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:51:25 πμ »
Προσωπικα,οπως πολλοι αλλοι,θιγομαι απ'τις νεες δηλωσεις ως επιτυχουσα στον ασεπ του '09 με 16+ μορια μονο απ'αυτον.Με αυτα τα μορια δε με παιρνουν ουτε ωρομισθια κι ας εχω γραψει ενα βαθμο κατω απ'τον τελευταιο διοριστεο.Πώς θα μπορεσω να "εξαργυρωσω" αυτο το αποτελεσμα,αν δεν εφαρμοστει το μετρο απο το 2010?Θα πρεπει να ξαναδωσω ασεπ υπο πιο δυσκολες συνθηκες και ,παντα, με αμφιβολα αποτελεσματα,χωρις να εχω κερδισει τιποτα παρα μονο τα μισα μορια που απομενουν(αν υπολογιζονται κι αυτα!)

Aπ' οτι καταλαβα εσυ αδικεισαι γιατι αν ισχυσουν τα ιδια οπως τα προηγουμενα χρονια και το 2010, δε θα μπορεσεις να αυξησεις του χρονου τα μορια σου με προυπηρεσια ενω θα μπορουν να παρουν προυπηρεσια οι μη επιτυχοντες.Τελικα οι πιο αδικημενοι απ' ολους ειναι οι επιτυχοντες  ::)
Σ'ευχαριστω για την κατανοηση!!Αληθεια,αν τυχον με παρουν ωρομισθια του χρονου δε θα υπολογιστουν τα μορια μου,εστω και μετα απο νεα επιτυχια?

Σιγουρα θα μετρησουν αλλα το θεμα ειναι με τι βαρυτητα θα μετρησουν εναντι των μοριων απο ΑΣΕΠ
Καλα ομως θα ηταν να μην ευχεσαι να σε παρουν ωρομισθια του χρονου αλλα αναπληρωτρια.Να καταργησει καθε ειδους ωρομισθια απο του χρονου για να παρει περισσοτερους αναπληρωτες οποτε θα πεσει κατα πολυ η βαση αναπληρωσης, μεχρι και κατω 15 μπορει να φτασει αν καταργησουν τους ωρομισθιους

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2229 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:59:33 πμ »
Μακαρι να γινει αυτο που λες αλλα μου φαινεται πως αλλο τι ευχομαστε να γινει εμεις κι αλλο τελικα τι θα προκυψει απ'αυτον τον κυκεωνα.Νιωθω πολυ απογοητευμενη, παντως, γιατι πιστευω στην αξιοκρατια και συνειδητοποιω πως, ενω χρειαζονταν ριζικες αλλαγες στο συστημα,κανεις δεν εχεις τα "κοτσια"ουτε να τις κανει,ουτε να τις αντεξει!Καλη τυχη σε ολους!
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:35:52 »

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2230 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 11:15:19 πμ »
Μακαρι να γινει αυτο που λες αλλα μου φαινεται πως αλλο τι ευχομαστε να γινει εμεις κι αλλο τελικα τι θα προκυψει απ'αυτον τον κυκεωνα.Νιωθω πολυ απογοητευμενη, παντως, γιατι πιστευω στην αξιοκρατια και συνειδητοποιω πως, ενω χρειαζονταν ριζικες αλλαγες στο συστημα,κανεις δεν εχεις τα "κοτσια"ουτε να τις κανει,ουτε να τις αντεξει!Καλη τυχη σε ολους!
Εξαρταται ποσα χρονια καποιος εχει αφιερωσει για τα μορια που εχει απο ΑΣΕΠ κ προυπηρεσια
Π.χ Aν ειχες 2 επιτυχιες ΑΣΕΠ και προυπηρεσια (δηλαδη 4 χρονια αγωνα) δε θα ηθελες μαχαιρι τη ριζικη αλλαγη που θα σου καταργουσε τα 4 χρονια προσπαθειας αλλα μια μεταβατικη περιοδο ωστε να διοριστεις μονιμη.Δε θα ηθελες να θυσιασεις τα 4 χρονια για χαρη της ριζικης αλλαγης σε περιπτωση που θα σε ζημιωνε
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2009, 11:17:28 πμ από physicaest »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2231 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 11:20:16 πμ »
Πιστεύω ότι ο πιο απλός τρόπος να διατηρηθεί η συνέχεια με το τωρινό σύστημα και ταυτόχρονα να εξασφαλίζεται και η αξιοκρατία (=κλείνουν τα παραθυράκια) είναι απλά να μπει ρήτρα ΑΣΕΠ στους τωρινούς πίνακες αναπληρωτήων-ωρομισθίων, χωρίς να αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού των μορίων στους πίνακες αυτούς. Έτσι, ούτε χάνεται κάποια προυπηρεσία, τα μόρια από τον ΑΣΕΠ συνεχίζουν να μετράνε με τον τωρινό τρόπο, αλλά και ούτε μπορεί να μπει κανείς αν δεν περάσει τον ΑΣΕΠ.

Εμένα η απορία μου είναι άλλη: Οκ, θα διατηρηθεί το ισχύον σύστημα προσλήψεων και για την επόμενη σχολική χρονιά.
Με την ΠΔΣ τι θα γίνει; Θα είναι όπως και φέτος ή από τους πίνακες; Δεδομένου ότι η προυπηρεσία θα συνεχίσει  (με κάποιον τρόπο) να προσμετράται, θεωρώ ότι είναι ένα κρίσιμο σημείο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2009, 11:28:47 πμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2232 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 11:23:38 πμ »
Διπλο ποστ, συγγνώμη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2009, 11:27:44 πμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος xara.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2233 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 11:29:53 πμ »
δηλαδή θα ισχύσουν οι πίνακες του 40% αλλά όχι του 24μηνου+ασεπ; μην τρελαθώ!!!
Μη τρελαθείς γιατί η Άννα δεν είπε τέτοιο πράγμα, παρά: "...οι προσλήψεις για τη σχολική χρονιά 2010 – 11, θα γίνουν με το ισχύον σύστημα.." Ότι ίσχυε "πέρυσι" δηλαδή!

Από τον ενιαίο πίνακα (40-60 % ) θα γίνουν και του χρόνου οι διορισμοί στην πρωτοβάθμια Εκπαίδευση δεσμεύτηκε απόψε η υπ. Παιδείας Αννα Διαμαντοπούλου , στη συνάντηση που είχε με το ΔΣ  της ΔΟΕ.,
 Η κ. Διαμαντοπούλου είπε επίσης ότι:
 -Οι όποιες αλλαγές  στο σύστημα προσλήψεων θα ισχύσουν από τη σχολική χρονιά 2011-12
- Κάθε χρόνο το ΑΣΕΠ θα διεξάγει διαγωνισμό για τη πρόσληψη εκπαιδευτικών και θα  προσμετράτε η μοριοδότηση
 Οσον αφορά το αίτημα για αυαξήσεις των αποδοχών των εκπαιδευτικών η κ. Διαμαντοπούλου δεσμεύτηκε να απαντήσει στο τέλος της ερχόμενης εβδομάδας...........................

μιλάει μόνο για την πρωτοβάθμια????????????????????????

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2234 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 11:45:20 πμ »
Ωστοσο διευκρινηση για τις προσληψεις αναπληρωτων-ωρομισθιων το 2010-2011 εχει δωσει στην ΟΛΜΕ?

Διαβασα τωρα τη συνεντευξη της Διαμαντοπουλου

Στη Νετ η δημοσιογραφος ειπε η προυπηρεσια θα προσμετραται κανονικα στους πινακες αναπληρωτων-ωρομισθιων αφου πρωτα εχουν περασει τις εξετασεις του ΑΣΕΠ
Αυτο θα εφαρμοστει το σεπτεμβρη του 2010?



Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2235 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 11:54:48 πμ »
Βασικά δεν έχετε καταλάβει ότι με τα νέα μέτρα δεν θα μένει κανείς άνεργος;
Όλοι όλο το χρόνο και όλες τις μέρες θα διαβάζουμε για τον ΑΣΕΠ θα διορίζονται 50 άτομα και φτου από την αρχή.Όλοι όλες τις μέρες θα διαβάζουμε μέχρι να πεθάνουμε..............
ΑΣΕΠ===τρελή κοροιδία!!!!!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2236 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 11:56:07 πμ »
Τα πράγματα είναι απλά…
Στο κλάδο μου μετά από τους 3 τελευταίους διαγωνισμούς ΑΣΕΠ (από το 2002 και μετά) και με το ισχύον καθεστώς διορίστηκαν μόνιμοι περίπου 560 άτομα.
Με το σύστημα που προτείνουν οι «επιστήμονες» του υπουργείου θα διορίζονταν όχι πάνω από 65!!! Σίγουρα υπάρχουν και άλλες τέτοιες ειδικότητες που λόγω υπέρμετρου βαθμού δυσκολίας δεν συμπληρώνονταν οι προσφερόμενες θέσεις από επιτυχόντες και το 40% υποχρεωτικά μεγάλωνε…
Εκεί αποσκοπούν… Στην σταδιακή μείωση των μονίμων κάθε χρόνο…
Το ίδιο βέβαια θα συμβεί και με τις άλλες ειδικότητες που ως σήμερα έγραφαν καλά αν σταματούσαν για κάποιο λόγο να γράφουν.
Θα ήθελα να ρωτήσω όλα αυτά τα άμυαλα καλόπαιδα που υποστηρίζουν τα νέα μέτρα της Αννούλας. Αν τα θέματα στο νέο διαγωνισμό είναι τέτοια που δεν μπορείτε να γράψετε όσο κι αν προσπαθήσετε, είτε γιατί μεγαλώνοντας θα αυξάνονται οι υποχρεώσεις σας και θα μειώνεται ο ελεύθερος χρόνος σας, είτε γιατί η τύχη σε κάποιες ερωτήσεις που θα επιλέξετε να απαντήσετε δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι μαζί σας, τι θα κάνετε???
Μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται…

Και για να μην παρεξηγηθώ, προσωπικά ο διαγωνισμός δεν με τρομάζει… Κόπηκα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια στο τσακ και με μόνο σύμμαχο τις επαγγελματικές μου γνώσεις στους τελευταίους δύο διαγωνισμούς που συμμετείχα… Με λίγη μα πολύ λίγη προσπάθεια πιστεύω ότι εύκολα θα τα καταφέρω…
Δεν ξενιτεύτηκα ποτέ για ωρομισθία ή αναπλήρωση (δήλωνα πάντα κοντινές περιοχές). Το ζητούμενο όμως δεν είμαι εγώ αλλά όλοι οι άλλοι που ήδη άφησαν για χρόνια ένα, δύο και τρία παιδιά πίσω τους για να διεκδικήσουν το αυτονόητο… Μόνιμη εργασία...
Για βάλτε την γκλάβα σας να δουλέψει με λίγο περισσότερη ευθύνη και σοβαρότητα…
Ας καταργήσει τις αναξιοκρατικές προσλήψεις στη Σιβιτανίδειο, εκκλησιαστικά (που κουβέντα δεν έχει πει ως τώρα) και   ΠΔΣ και βλέπουμε…

αν ειναι μειωθουν οι διορισμοι, θα μειωθουν ειτε αλλαξει το συστημα ειτε οχι, αρα τα καλοπαιδα δεν εχουν να χασουν τιποτα, αρα δεν ειναι αμυαλα οπως τα χαρακτηρίζεις.

Αγαπητέ φίλε άλλο είναι να μειωθούν οι θέσεις επειδή έτσι θα κρίνουν (πράγμα που συνεπάγεται το όποιο πολιτικό κόστος) και άλλο να μειωθούν επειδή εσύ αποτυγχάνεις και δεν είσαι ικανός να γράψεις...
Άνοιξε λίγο το μυαλό σου...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2237 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 11:57:18 πμ »
Μακαρι να γινει αυτο που λες αλλα μου φαινεται πως αλλο τι ευχομαστε να γινει εμεις κι αλλο τελικα τι θα προκυψει απ'αυτον τον κυκεωνα.Νιωθω πολυ απογοητευμενη, παντως, γιατι πιστευω στην αξιοκρατια και συνειδητοποιω πως, ενω χρειαζονταν ριζικες αλλαγες στο συστημα,κανεις δεν εχεις τα "κοτσια"ουτε να τις κανει,ουτε να τις αντεξει!Καλη τυχη σε ολους!
Εξαρταται ποσα χρονια καποιος εχει αφιερωσει για τα μορια που εχει απο ΑΣΕΠ κ προυπηρεσια
Π.χ Aν ειχες 2 επιτυχιες ΑΣΕΠ και προυπηρεσια (δηλαδη 4 χρονια αγωνα) δε θα ηθελες μαχαιρι τη ριζικη αλλαγη που θα σου καταργουσε τα 4 χρονια προσπαθειας αλλα μια μεταβατικη περιοδο ωστε να διοριστεις μονιμη.Δε θα ηθελες να θυσιασεις τα 4 χρονια για χαρη της ριζικης αλλαγης σε περιπτωση που θα σε ζημιωνε
Συμφωνω.Εχεις απολυτο δικιο!Αλλοι εχουν "χαλασει την πιατσα" και την πληρωνουμε εμεις τωρα.Αλλα η αληθεια ειναι πως κατι επρεπε να γινει για το "μπαχαλο".Παντως να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι λιγο δυσκολο,κι ας με ποναει...
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2238 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 12:06:51 μμ »
Δηλαδή για να καταλάβω.

Η ΔΟΕ και η ΟΛΜΕ πήγαν χθες στη Διαμαντοπούλου για να εξασφαλίσουν το έτσι κι αλλιώς αυτονόητο και δεδομένο ότι και του χρόνου οι προσλήψεις θα γίνουν με το ισχύον σύστημα;

Αυτή τη μεταβατική περίοδο εξασφάλισαν;

Τι να πω. Μας δουλεύουν κανονικά οι συνδικαλιστές. Μάλλον πήγαν εκεί για να στηρίξουν την υπουργό τους...

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2239 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 12:08:43 μμ »
Μακαρι να γινει αυτο που λες αλλα μου φαινεται πως αλλο τι ευχομαστε να γινει εμεις κι αλλο τελικα τι θα προκυψει απ'αυτον τον κυκεωνα.Νιωθω πολυ απογοητευμενη, παντως, γιατι πιστευω στην αξιοκρατια και συνειδητοποιω πως, ενω χρειαζονταν ριζικες αλλαγες στο συστημα,κανεις δεν εχεις τα "κοτσια"ουτε να τις κανει,ουτε να τις αντεξει!Καλη τυχη σε ολους!
Εξαρταται ποσα χρονια καποιος εχει αφιερωσει για τα μορια που εχει απο ΑΣΕΠ κ προυπηρεσια
Π.χ Aν ειχες 2 επιτυχιες ΑΣΕΠ και προυπηρεσια (δηλαδη 4 χρονια αγωνα) δε θα ηθελες μαχαιρι τη ριζικη αλλαγη που θα σου καταργουσε τα 4 χρονια προσπαθειας αλλα μια μεταβατικη περιοδο ωστε να διοριστεις μονιμη.Δε θα ηθελες να θυσιασεις τα 4 χρονια για χαρη της ριζικης αλλαγης σε περιπτωση που θα σε ζημιωνε
Συμφωνω.Εχεις απολυτο δικιο!Αλλοι εχουν "χαλασει την πιατσα" και την πληρωνουμε εμεις τωρα.Αλλα η αληθεια ειναι πως κατι επρεπε να γινει για το "μπαχαλο".Παντως να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι λιγο δυσκολο,κι ας με ποναει...

Ποιοι μενουν ευχαριστημενοι τελικα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.