*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1967073 φορές)

0 μέλη και 28 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7658 στις: Μάρτιος 14, 2010, 12:32:01 πμ »
Ξέρω που θα είναι καλεσμένη την άλλη βδομάδα η εν λόγω κυρία .Τι λέτε ,θέλετε να αφήσουμε τα πληκτρολόγια και να μαζευτούμε ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:56:12 »

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7659 στις: Μάρτιος 14, 2010, 12:44:18 πμ »
αν ειναι πατρα θα μαι εκει σιγουρα
Res

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7660 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:10:52 πμ »
ετσι το ειδα και εγω, τα μμε θα το παιξουν εις βαρος μας, και ειναι πολλα τα προβατα που θα μασησουν......εκατομμυρια να σου πω
Έτσι...
Η Διαμαντοπούλου αντέδρασε έξυπνα. με βρόμικο - λαικίστικο τρόπο.
Σύγκρινε τους ευνοημένους με τους ''καταραμένους''-ταλαίπωρους εκπαιδευτικούς.
Ήταν χτύπημα κάτω από την μέση..





http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=110733

Δεν νομιζω αυτη η συγκριση μεταξυ εκπαιδευτικων που εκανε στο βιντεο , ηταν "χτυπημα". Μεγαλη χαζομαρα της Διαμαντοπουλου ηταν. Και οι μονιμοι που θα την ειδαν να συγκρινει με αυτο τον γλοιωδη τροπο, θα την σιχαθηκαν.Εχασε την ψυχραιμια της

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7661 στις: Μάρτιος 14, 2010, 03:14:06 πμ »
Ειναι αυτο το ειρωνικο που εχει στη μουρη της που σε κανει να θες να της πεταξεις γιαουρτι.
 Προσωπικα πιστευω οτι θα αποδειχθει η χειροτερη υπουργος παιδειας μακραν. Εχει μενος απεναντι στους εκπαιδευτικους δεν εξηγειται αλλιως



Υ.Γ.:Πολυ καλα καναν οι συναδελφοι και μην τρελαθουμε. Ναι-ναι αυτοι ειναι το προτυπο για τα παιδια. Για να μαθουν να αγωνιζονται, να διεκδικουν και να μην τρωνε κουτοχορτο. Και κατι αλλο: μεχρι και στο Ευρωπαικο κοινοβουλιο σηκωνουν πανο διαμαρτυριας. Εδω γιατι αμεσως ο φαλακρος μυστικος πρακτορ ετρεξε να το κατεβασει με τη μια? Προφανως για να μη τσαλακωθει το "image" της κυριας, οπως και το....ταγερ της
Οι συναδελφοι εδειξαν το δρομο. Εμεις πρεπει να συνεχισουμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:56:12 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7662 στις: Μάρτιος 14, 2010, 04:01:58 πμ »
Οι ΠΔΣ πληρώνεται σαν να είναι υπερωρίες των μόνιμων. Του χρόνου θα υπάρχει μείωση στην αποζημίωση των υπερωριών.
Με 5 ευρώ καθαρά θα μαθαίνουμε γράμματα στους μαθητές. (Πάνω από όλα ο μαθητής)

ΑΝ γίνει η ΠΔΣ του χρόνου!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7663 στις: Μάρτιος 14, 2010, 08:07:09 πμ »
Ξαναχτυπησαν οι παπαγαλοι...οι απληρωτοι ωρομισθιοι χαρακτηριστηκαν αριστεριστες,λες και μονο τους αριστερους ενοχλει η απληρωσια!!Στις ειδησεις της ΕΤ3 πριν απο λιγο, ειδα ολο το βιντεο της διαμαρτυριας (και φυσικα οι συναδερφοι δεν εχουν μονο αιτημα την καταβολη των δεδουλευμενων μας) οπου προσεξτε το εξης ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ: οι συναδερφοι περνουν πισω απο την Διαμαντοπουλου και Χριστοφιλοπουλου,ανοιγοντας το πανο και διαμαρτυρονται,ενω η υπουργος συνεχιζει την ομιλια και δειχνοντας με το δαχτυλο λεει πως εδω μπροστα μου ειναι τα προτυπα των εκπαιδευτικων(δειχνει τους βραβευθεντες) και επειτα δειχνοντας πισω της,τους αδιοριστους με το πανο,λεει:ΟΧΙ ΠΙΣΩ ΜΟΥ,ΟΧΙ ΕΚΕΙ,οτι δηλαδη οι συναδερφοι πισω της,δεν ειναι προτυπα.Η δε Χριστοφιλοπουλου διπλα της,κουνα το κεφαλι της επιδοκιμαστικα.Κ Α Τ Α Π Τ Υ Σ ΤΟ , Α Ι Σ Χ Ο Σ. Πρεπει επιτελους να σταματησει η στοχοποιηση και δαιμονοποιηση των εκπαιδευτικων λειτουργων,που ειναι σαφως μεθοδευμενες.Πρεπει να ντρεπονται να δαιμονοποιουν παιδαγωγους,τους οποιους οι ιδιοι κατευθυνουν σε εξεταστικες διαδικασιες με στοχο την αναδειξη,οπως υποστηριζουν,των καλυτερων.Εκεινων δηλαδη που οφειλουν να μην δαιμονοποιουν τους μαθητες τους!

Το είδα και έφριξα!
H AνθρακαστοΔιαμαντοπούλου έχασε τον έλεγχο και προχώρησε σε χαρακτηρισμούς , δείχνοντας κιόλας,ως αεροσυνοδός,  μην τυχόν και δεν καταλάβουμε για ποιούς μιλάει : "σωστά" πρότυπα από μπρος και τα "μιάσματα", εμείς οι χιλιάδες από πίσω της, επειδή ζητάμε αυτά που μας χρωστούν!
(και δεν εννοώ μόνο τα χρήματα)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2010, 08:29:39 πμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7664 στις: Μάρτιος 14, 2010, 08:29:11 πμ »
... Παιδιά όχι.. Νομίζω πως ο κόσμος ακριβώς επειδή βιώνει από τη δική του θέση πια ο καθένας την κοροϊδία και την απαξίωση καταλαβαίνει το παιχνίδι που παίζεται και στις δικές μας πλάτες, των εκπαιδευτικών. Μην υποτιμάτε τη νοημοσύνη του κόσμου. Οι γονείς καταλαβαίνουν ότι όλα αυτά που λέει το υπουργείο είναι μπαρούφες και ξέρουν οι περισσότεροι πως αυτό που χρειάζεται το σχολείο είναι περισσότερους δασκάλους και καθηγητές όχι πίνακες κι άλλες ψηφιακές βλακείες που απλά θα γεμίσουν τις τσέπες κάποιων εταιρειών και θα πεταχτούν στα υπόγεια των σχολικών κτηρίων. Η αγανάκτησή μας είναι αναμενώμενη, η κοινή γνώμη νομίζω απορεί εν γένει πως ακόμη καθόμαστε έτσι και δεν ξεσηκωνόμαστε να γυρίσουμε τα πάνω κάτω.


Για προσπαθήστε να γράψετε το δικό σας σχόλιο εκεί που βρήκατε τα παραπάνω που μεταφέρατε εδώ, να δείτε αν μπορείτε.. Το πιο πιθανόν είναι πως όχι..
κοιμομαστε ορθιοι αν πιστευουμε οτι οι γονεις ξερουν, χθες μολις ακουγα σε ενα παιδικο παρτι τι καλα που ειναι τα μετρα της διαμαντοπουλου, αφου εμεις δεν ακουγομαστε δεν υπαρχει αντιλογος στα μμε, οσο για τους μονιμους ,αλλοι εχουν συνειδηση συναδελφικη και αλλοι ειναι για πολλες κλωτσιες οπως συμβαινει σε ολους τους κλαδους, μην περιμενετε ομως απο τους μονιμους η απο τους αλλους παντοτε, εσεις που εισαστε στις συγκεντρωσεις;  πουθεναδες, αρα αποδεχεστε τη μοιρα σας

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7665 στις: Μάρτιος 14, 2010, 08:46:35 πμ »
Θεωρω οτι πραγματι οι γονεις δεν ειναι μαζι μας και γιατι να ειναι αλλωστε αφου και μεταξυ μας ειμαστε χωρισμενες/οι σε ομαδες που αντιμαχονται η μια την αλλη:μονιμες/οι,αναπληρωτριες/ες,ωρομισθιες/οι,πολυτεκνες/οι,τριτεκνες/οι.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7666 στις: Μάρτιος 14, 2010, 09:02:22 πμ »
Ως "καινοτόμος" εκπαιδευτικός, μετά 5 ΑΣΕΠ και, για 0,61 του βαθμού, μη διοριστέος σε αυτόν του 2007, με μόρια από ωρομισθία το 2007, από αναπλήρωση το 2009 και από ωρομισθία φέτος (για την οποία ευχαριστώ τις κυβερνήσεις των τελευταίων ετών, με τα τόσα "παράθυρα" που άνοιξαν για ν' "αερίζεται" η "αξιοκρατία"!), απλήρωτος από τις αρχές Νοέμβρη και "ματωμένος" οικονομικά για να διανύω τα 200 χιλιόμετρα τρις ανά εβδομάδα και να "τροφοδοτώ" τ' όνειρο του αειμνήστου Τρικούπη (γέφυρα Ρίου - Αντιρρίου), απαιτώ από την Υπουργό Παιδείας, μιας και γνωρίζει ν' ανταμείβει ημάς τους καινοτόμους:

- να πληρωθώ, επιτέλους, για τις υπηρεσίες μου ως ωρομίσθιος, και μάλιστα με τόκους υπερημερίας (όπως θα έπρεπε και ο ίδιος να πράξω, για κάθε καθυστερούμενη οφειλή μου σε τραπεζικό ίδρυμα ή στο κράτος)
- να μου ανακοινωθεί, επιτέλους, πότε και πως θα διοριστώ, κάτι που ως το Νοέμβρη γνώριζα, έκτοτε το αγνοώ, χωρίς δική μου υπαιτιότητα (η αμεσότητα στην ανακοίνωση θα επαναφέρει σ' εμένα, τη σύζυγο και τα δυο παιδιά μου, την ηρεμία που αναίτια, μήνες τώρα, στερούμαστε ή, έστω, θ' αναπροσαρμόσει τον προγραμματισμό μας)
- να συμπεριληφθώ σ' επόμενη εκδήλωση για "καινοτόμους και άριστους εκπαιδευτικούς", μιας και τον πρώτο χαρακτηρισμό ελπίζω να έπεισα πως πληρώ τις προϋποθέσεις να τον "γεύομαι" ...

Ένας, μη βραβευμένος για την ώρα, καινοτόμος ωρομίσθιος της διπλανής τάξης, έστω μη ψηφιακής ...!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2010, 09:22:38 πμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος piaget

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7667 στις: Μάρτιος 14, 2010, 10:05:45 πμ »

  Προφανώς η πολιτική του υπουργείου πάει να διαλύσει την παιδεία, ειδικά με τα 30άρια τμήματα, όμως και η στάση των ωρομισθίων ποια ακριβώς είναι; ποιος είναι ο στόχος τους; Προσωπικά μου θυμίζει την ΠΕΑ που κλαίγονταν για διορισμούς από τον πίνακα τόσους ώστε να διοριστούν οι επικεφαλείς!!!!

  Όπως και να έχει ήδη από τα σχόλια στο youtube καταλαβαίνετε ότι η κοινωνία δεν είναι μαζί μας. Ποιος φταίει όμως για αυτό? μήπως φταίνε οι εργατοπατέρες που δεν έχουν κάνει ούτε μια ώρα μάθημα στη ζωή τους? μήπως αυτοί που μπαίνουν στην τάξη και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η αντίδραση στα ιμπεριαλιστικά μέτρα?
   Είδατε πως αντέδρασαν όλοι όταν είδαν ότι ο αστυνομικός είχε όπλο? Τι πρωτότυπο ε? Αστυνομικός και να έχει όπλο!!!! Απίστευτο!!! Τα συγκεκριμένα άτομα ήθελαν να έχει όπλο, χάρηκαν γιατί τώρα θα το χρησιμοποιήσουν για να λένε ότι τους επιτέθηκε κάποιος που οπλοφορούσε. Φυσικά στην πραγματικότητα αυτοί του επιτέθηκαν αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. Αυτοί πάντα έχουν δικαίωμα να επιτίθενται και να προπηλακίζουν ή να διακόπτουν εκδηλώσεις, είναι αγωνιστές.
   Μπορείτε να αγωνίζεστε όσο θέλετε αλλά δεν θα καταφέρετε τίποτα και ο λόγος είναι ότι όλα αυτά που έκαναν τόσα χρόνια όλοι αυτοί που δεν δούλευαν στα σχολεία τώρα έρχονται μπουμερανγκ και θα τα χρησιμοποιήσει η υπουργός για να μας χαρακτηρίσει τεμπέληδες.
   Επίσης τεράστιο επικοινωνιακό λάθος του συλλόγου που πήγε και έκανε μπάχαλο αυτή τη συγκέντρωση. Αν έπρεπε να πάει κάπου αυτή ήταν η επίσημη παρουσίαση των μέτρων. Κάνοντας μπάχαλο την έκδηλωση τι κατάφερε ουσιαστικά; Να βάλει βούτυρο στο ψωμί της υπουργού και τώρα αυτή να μιλάει για κάποιους που δεν θέλουν την αριστεία. Ρωτήστε λίγο έξω τον κόσμο ποια είναι η γνώμη του για το συγκεκριμένο γεγονός όπως παρουσιάστηκε από τα μέσα.

Και όσον αφορά όλους αυτούς που κλαίγονται για την ωρομισθία ότι διανύουν λέει χιλιόμετρα και τέτοια. Εγώ ξέρω πως αν ήμουν σε μια δουλειά και είχαν να με πληρώσουν μήνες, θα έφευγα και έψαχνα για άλλη δουλειά. Εσείς γιατί δεν το κάνετε? Αφού είναι τόσο χάλια η ωρομισθία γιατί επιμένετε? Άρα καλά κάνει η αννούλα που σας έχει απλήρωτους, σας έχει πάρει χαμπάρι και σα εκμεταλλεύετε για να στελεχωσει τα σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7668 στις: Μάρτιος 14, 2010, 10:06:19 πμ »
ετσι το ειδα και εγω, τα μμε θα το παιξουν εις βαρος μας, και ειναι πολλα τα προβατα που θα μασησουν......εκατομμυρια να σου πω
Έτσι...
Η Διαμαντοπούλου αντέδρασε έξυπνα. με βρόμικο - λαικίστικο τρόπο.
Σύγκρινε τους ευνοημένους με τους ''καταραμένους''-ταλαίπωρους εκπαιδευτικούς.
Ήταν χτύπημα κάτω από την μέση..
http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=110733

Δεν νομιζω αυτη η συγκριση μεταξυ εκπαιδευτικων που εκανε στο βιντεο , ηταν "χτυπημα". Μεγαλη χαζομαρα της Διαμαντοπουλου ηταν. Και οι μονιμοι που θα την ειδαν να συγκρινει με αυτο τον γλοιωδη τροπο, θα την σιχαθηκαν.Εχασε την ψυχραιμια της

Έτσι ακριβώς είναι! Έχασε την ψυχραιμία της.
Οι συνάδελφοι που πρόσκεινται στο χώρο του ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί να μην ένιωσαν απογοήτευση βλέποντας τη "σοσιαλιστική" υπουργό να επιτίθεται με αυτόν τον τρόπο σε συναδέλφους που διαμαρτύρονταν.
Στραφήκατε δε και εναντίον τους, κυρία υπουργέ, γιατί ανάμεσα στους χθεσινούς διαμαρτυρόμενους ήταν και οπαδοί και ψηφοφόροι σας. Αλλά σήμερα βαφτίζουμε εξωκοινοβουλευτική αριστερά όσους διαμαρτύρονται για να τρομοκρατήσουμε τον υπόλοιπο κόσμο. Σε λίγο θα μας λέτε και τρομοκράτες, όσους τολμάμε να έχουμε αντίθετη από εσάς άποψη. Γι΄αυτό και βγήκαν τα όπλα, για να ...αεριστούν. >:(

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7669 στις: Μάρτιος 14, 2010, 10:12:32 πμ »
Ως "καινοτόμος" εκπαιδευτικός, μετά 5 ΑΣΕΠ και, για 0,61 του βαθμού, μη διοριστέος σε αυτόν του 2007, με μόρια από ωρομισθία το 2007, από αναπλήρωση το 2009 και από ωρομισθία φέτος (για την οποία ευχαριστώ τις κυβερνήσεις των τελευταίων ετών, με τα τόσα "παράθυρα" που άνοιξαν για ν' "αερίζεται" η "αξιοκρατία"!), απλήρωτος από τις αρχές Νοέμβρη και "ματωμένος" οικονομικά για να διανύω τα 200 χιλιόμετρα τρις ανά εβδομάδα και να "τροφοδοτώ" τ' όνειρο του αειμνήστου Τρικούπη (γέφυρα Ρίου - Αντιρρίου), απαιτώ από την Υπουργό Παιδείας, μιας και γνωρίζει ν' ανταμείβει ημάς τους καινοτόμους:

- να πληρωθώ, επιτέλους, για τις υπηρεσίες μου ως ωρομίσθιος, και μάλιστα με τόκους υπερημερίας (όπως θα έπρεπε και ο ίδιος να πράξω, για κάθε καθυστερούμενη οφειλή μου σε τραπεζικό ίδρυμα ή στο κράτος)
- να μου ανακοινωθεί, επιτέλους, πότε και πως θα διοριστώ, κάτι που ως το Νοέμβρη γνώριζα, έκτοτε το αγνοώ, χωρίς δική μου υπαιτιότητα (η αμεσότητα στην ανακοίνωση θα επαναφέρει σ' εμένα, τη σύζυγο και τα δυο παιδιά μου, την ηρεμία που αναίτια, μήνες τώρα, στερούμαστε ή, έστω, θ' αναπροσαρμόσει τον προγραμματισμό μας)
- να συμπεριληφθώ σ' επόμενη εκδήλωση για "καινοτόμους και άριστους εκπαιδευτικούς", μιας και τον πρώτο χαρακτηρισμό ελπίζω να έπεισα πως πληρώ τις προϋποθέσεις να τον "γεύομαι" ...

Ένας, μη βραβευμένος για την ώρα, καινοτόμος ωρομίσθιος της διπλανής τάξης, έστω μη ψηφιακής ...!

+++++++++++ Να αναδεικνύουμε και εμείς τα δικά μας πρότυπα...

Αποσυνδεδεμένος ribo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7670 στις: Μάρτιος 14, 2010, 10:13:10 πμ »
Η κυβέρνηση (+Διαμαντ) συμπεριφέρεται τόσο αλαζονικά γιατί έχει την πλήρη στήριξη των ΜΜΕ. Με δυο λόγια έχει γεμίσει τα έντυπα και ηλεκτρονικά μέσα (+ το ιντερνέτ) παπαγαλάκια που κάνουν το άσπρο, μάυρο. Έτσι όσοι ζουν τους αγώνες στο δρόμο, το βράδυ στην  τηλεόραση βλέπουν πράγματα εντελώς διαφορετικά απ' αυτά που συνέβησαν. Η Δύναμη του μοντάζ της σκηνοθεσίας και γιατί όχι της προβοκάτσιας. Έτσι λοιπόν, σε μια πορεία 20000 ανθρώπων κάποιοι στην ουρά βάζουν φωτιές (ακόμη κι όταν οι αναρχικοί στις συνελεύσεις τους, αποφασίζουν να είναι κύριοι) και δίπλα ακριβώς βρίσκονται τα συνεργεία και τα ΜΑΤ με θεαματικά αποτελέσματα.
Σχετικά με την απαξίωση των εκπαιδευτικών, αλλά και όλων των δημ. υπαλλήλων γενικότερα, η προετοιμασία του κόσμου γίνεται εδώ και χρόνια. Γι' αυτό δεν έχει ανοίξει ρουθούνι μετά τα αποτρόπαια νέα μέτρα, που ούτε η χειρότερη χούντα δε θα τολμούσε να φανταστεί.

Συνεχίζεται ....

Αποσυνδεδεμένος aiax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7671 στις: Μάρτιος 14, 2010, 10:16:49 πμ »

  Προφανώς η πολιτική του υπουργείου πάει να διαλύσει την παιδεία, ειδικά με τα 30άρια τμήματα, όμως και η στάση των ωρομισθίων ποια ακριβώς είναι; ποιος είναι ο στόχος τους; Προσωπικά μου θυμίζει την ΠΕΑ που κλαίγονταν για διορισμούς από τον πίνακα τόσους ώστε να διοριστούν οι επικεφαλείς!!!!

  Όπως και να έχει ήδη από τα σχόλια στο youtube καταλαβαίνετε ότι η κοινωνία δεν είναι μαζί μας. Ποιος φταίει όμως για αυτό? μήπως φταίνε οι εργατοπατέρες που δεν έχουν κάνει ούτε μια ώρα μάθημα στη ζωή τους? μήπως αυτοί που μπαίνουν στην τάξη και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η αντίδραση στα ιμπεριαλιστικά μέτρα?
   Είδατε πως αντέδρασαν όλοι όταν είδαν ότι ο αστυνομικός είχε όπλο? Τι πρωτότυπο ε? Αστυνομικός και να έχει όπλο!!!! Απίστευτο!!! Τα συγκεκριμένα άτομα ήθελαν να έχει όπλο, χάρηκαν γιατί τώρα θα το χρησιμοποιήσουν για να λένε ότι τους επιτέθηκε κάποιος που οπλοφορούσε. Φυσικά στην πραγματικότητα αυτοί του επιτέθηκαν αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. Αυτοί πάντα έχουν δικαίωμα να επιτίθενται και να προπηλακίζουν ή να διακόπτουν εκδηλώσεις, είναι αγωνιστές.
   Μπορείτε να αγωνίζεστε όσο θέλετε αλλά δεν θα καταφέρετε τίποτα και ο λόγος είναι ότι όλα αυτά που έκαναν τόσα χρόνια όλοι αυτοί που δεν δούλευαν στα σχολεία τώρα έρχονται μπουμερανγκ και θα τα χρησιμοποιήσει η υπουργός για να μας χαρακτηρίσει τεμπέληδες.
   Επίσης τεράστιο επικοινωνιακό λάθος του συλλόγου που πήγε και έκανε μπάχαλο αυτή τη συγκέντρωση. Αν έπρεπε να πάει κάπου αυτή ήταν η επίσημη παρουσίαση των μέτρων. Κάνοντας μπάχαλο την έκδηλωση τι κατάφερε ουσιαστικά; Να βάλει βούτυρο στο ψωμί της υπουργού και τώρα αυτή να μιλάει για κάποιους που δεν θέλουν την αριστεία. Ρωτήστε λίγο έξω τον κόσμο ποια είναι η γνώμη του για το συγκεκριμένο γεγονός όπως παρουσιάστηκε από τα μέσα.

Και όσον αφορά όλους αυτούς που κλαίγονται για την ωρομισθία ότι διανύουν λέει χιλιόμετρα και τέτοια. Εγώ ξέρω πως αν ήμουν σε μια δουλειά και είχαν να με πληρώσουν μήνες, θα έφευγα και έψαχνα για άλλη δουλειά. Εσείς γιατί δεν το κάνετε? Αφού είναι τόσο χάλια η ωρομισθία γιατί επιμένετε? Άρα καλά κάνει η αννούλα που σας έχει απλήρωτους, σας έχει πάρει χαμπάρι και σα εκμεταλλεύετε για να στελεχωσει τα σχολεία.

















Προφανώς ή δεν ανήκεις στον κλάδο ή κάνεις πλάκα για να σκοτώσεις την ώρα σου. Δε θα μπω στον κόπο να σου εξηγήσω γιατί κάποιος διανύει καθημερινά τόσα χιλιόμετρα ως ωρομίσθιος ήαναπληρωτής, γιατί δε φαίνεται ν' αντιλαμβάνεσαι και πολλά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 505

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.