*

Αποστολέας Θέμα: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010  (Αναγνώστηκε 441832 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #98 στις: Αύγουστος 19, 2010, 02:12:56 μμ »
Δυστυχώς έτσι είναι.Δενέχει και καμιά λογική το Υπουργείο μας. ??? ??? ??? ???
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:59:24 »

Αποσυνδεδεμένος ippokratis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #99 στις: Αύγουστος 19, 2010, 02:56:12 μμ »
το έχουμε επαληθεύσει;;;

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #100 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:03:24 μμ »
αχ κύριε, κύριε Ιπποκράτη...Ποιος θα βρεθεί να μας δικάσει!!!!!!!Παίρνω κάθε βδομάδα τηλ και η απάντηση είναι η ίδια:ταυτόχρονη πρόσληψη ΑΚΩ, ΑΜΩ, στέλνω mail διαμαρτυρίας σε alfavita, esos και είναι μέσα στα Μαύρα Μεσάνυχτα.

Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #101 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:28:41 μμ »
Αυτη η απαντηση μονο βυσμα  μου θυμιζει... τι ειχαμε ,τι χασαμε...δεν αλλαζει τιποτα μου φαινεται...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:59:24 »

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #102 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:40:35 μμ »
παντως η σιωπη του υπουργειου για το πώς θα γίνουν οι προσληψεις με ανησυχεί πολυ!Δηλαδή τί ??????ταράζεις τη ζωη τοοοοοσων ανθρωπων με αυτή την αλλαγή , αλλά δε ξέρεις πως θα κανεις τις προσλήψεις ή θα ειναι τοσο ανακατα που φοβασαι την οργή και περιμενεις τελευταια στιγμη  ,που όλοι οσοι περιμενουμε θα εχουμε απο την αγωνια γατζωθει απο τα ταβανια????γινεσαι καχυποπτος με αυτη τη σιωπη ή δε γινεσαι? σκεφτηκαν δηλαδη το πώς θα μας φερουν τα πάνω κάτω μόνο?????ελεος πια !!! πρεπει να κατσουν να σκεφτουν σοβαρα αν θελουν εκπαιδευτικους υγιεις και με κεφι για δουλεια ή ανθρωπους που απο το στρες και την κουραση θα ειναι γεροι ψυχικα!!!έλεος...!!το νευτρικο μας συστημα εχει κι 1 πατο,που τον εχουμε πιασει προ πολλου απλα δε το ομολογουμε ουτε στον ιδιο μας τον εαυτο....

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #103 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:43:44 μμ »
η ταυτοχρονη κληση ειναι λογικη
αν μια ββαθμια δινει 60 ωρες θα παρουν 2 ΑΚΩ=42 ωρες και εναν ΑΜΩ με 18 αντι δυο ωρομισθιων με 11 και 7

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #104 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:46:25 μμ »
παντως η σιωπη του υπουργειου για το πώς θα γίνουν οι προσληψεις με ανησυχεί πολυ!Δηλαδή τί ??????ταράζεις τη ζωη τοοοοοσων ανθρωπων με αυτή την αλλαγή , αλλά δε ξέρεις πως θα κανεις τις προσλήψεις ή θα ειναι τοσο ανακατα που φοβασαι την οργή και περιμενεις τελευταια στιγμη  ,που όλοι οσοι περιμενουμε θα εχουμε απο την αγωνια γατζωθει απο τα ταβανια????γινεσαι καχυποπτος με αυτη τη σιωπη ή δε γινεσαι? σκεφτηκαν δηλαδη το πώς θα μας φερουν τα πάνω κάτω μόνο?????ελεος πια !!! πρεπει να κατσουν να σκεφτουν σοβαρα αν θελουν εκπαιδευτικους υγιεις και με κεφι για δουλεια ή ανθρωπους που απο το στρες και την κουραση θα ειναι γεροι ψυχικα!!!έλεος...!!το νευτρικο μας συστημα εχει κι 1 πατο,που τον εχουμε πιασει προ πολλου απλα δε το ομολογουμε ουτε στον ιδιο μας τον εαυτο....

Σκασίλα τους!!! Δεν τους νοιάζει καθόλου! Δε μας παίρνουν καν στα σοβαρά, σαν να μην υπάρχουμε! Τέλος πάντων! Κι εγώ, όταν είχα πάει στο υπουργείο, μου απάντησαν ότι στην α φάση θα γίνει ταυτόχρονη πρόσληψη ακω και αμω. Επίσης μου είπε η σύμβουλος πως οι φετινοί αναπληρωτές θα κληθούμε αργότερα από πέρυσι που είχαμε τα ΠΕΚ. Αρα, όχι μετά τις 25 Αυγούστου να περιμένετε αλλά και αργότερα από 1η Σεπτέμβρη.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος matnikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:48:13 μμ »
η ταυτοχρονη κληση ειναι λογικη
αν μια ββαθμια δινει 60 ωρες θα παρουν 2 ΑΚΩ=42 ωρες και εναν ΑΜΩ με 18 αντι δυο ωρομισθιων με 11 και 7
Με 16 και πανω παιρνουν ΑΚΩ οποτε με 18ωρες θα παρουν ΑΚΩ και οχι ΑΜΩ
Κανεις δεν ξερει πως θα παρει

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:51:47 μμ »
καλά για την καθυστέρηση εννοείται .... θα ξεζουμίσουν τα πάντα ώστε να χει καθαρό κούτελο η διαμάντω στο ΔΝΤ...

κι εγώ στο υπουργείο όταν κάναμε τις αιτήσεις είχαν πει ότι δεν δεσμεύονται να καλέσουν πρώτα άκω και μετά αμω, ανάλογα με τις ανάγκες... αυτό με οδήγησε να δηλώσω μόνο αμω, με τον κίνδυνο να κάτσω στο σπίτι μου... αλλά και αυτές τις μέρες που πήρα μου είπαν το ίδιο... παράλληλα αμω και ακω, ανάλογα τα κενά (τα οποία είναι κοινό μυστικό ότι είναι τεράστια) είδωμεν...
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #107 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:54:20 μμ »
ότι να'ναι με...μαλλιά...αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #108 στις: Αύγουστος 19, 2010, 06:25:23 μμ »
Ρε παιδια βγηκε η Α Φαση Αναπληρωτων; (τωρα ειδα το θεμα πρωτη φορα...)

Αποσυνδεδεμένος che

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #109 στις: Αύγουστος 19, 2010, 06:29:15 μμ »
Ρε παιδια βγηκε η Α Φαση Αναπληρωτων; (τωρα ειδα το θεμα πρωτη φορα...)
>:( >:(  :P :P :'(
hasta la victoria siempre

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #110 στις: Αύγουστος 19, 2010, 06:51:05 μμ »
καλά για την καθυστέρηση εννοείται .... θα ξεζουμίσουν τα πάντα ώστε να χει καθαρό κούτελο η διαμάντω στο ΔΝΤ...

κι εγώ στο υπουργείο όταν κάναμε τις αιτήσεις είχαν πει ότι δεν δεσμεύονται να καλέσουν πρώτα άκω και μετά αμω, ανάλογα με τις ανάγκες... αυτό με οδήγησε να δηλώσω μόνο αμω, με τον κίνδυνο να κάτσω στο σπίτι μου... αλλά και αυτές τις μέρες που πήρα μου είπαν το ίδιο... παράλληλα αμω και ακω, ανάλογα τα κενά (τα οποία είναι κοινό μυστικό ότι είναι τεράστια) είδωμεν...
Πιστεύω ότι κανείς δεν ξέρει πραγματικά αν θα πάρουν ταυτόχρονα ΑΚΩ ΑΜΩ .Ίσως μια δυο μέρες πριν τις πρασλήψεις να χουμε μια εικόνα .Κάθε υπάλληλος το ίδιο θα έλεγε ταυτόχρονη πρόσληψη ΑΚΩ ΑΜΩ .

Αποσυνδεδεμένος che

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #111 στις: Αύγουστος 20, 2010, 10:47:25 πμ »
Επικοινώνησα πρίν λίγο με το τμήμα διορισμών ,( κ. Βαφειάδου). Απο τη συζήτηση που είχαμε για τον τρόπο πρόσληψης αναπληρωτών και τις πιθανές αδικίες απο την ταυτόχρονη πρόσληψη ΑΚΩ και ΑΜΩ -  αφού μου είπε πως πρώτη φορά της τίθεται το θέμα -προέκυψε πως τίποτε ακόμη δεν είναι διευκρινισμένο.Αρχικά μου είπε πως ίσως συμβεί ταυτόχρονη πρόσληψη ,μου διάβασε μάλιστα το αρθρο 14 ?της εγκυκλίου και με παρέπεμψε για περισσότερα στο τμήμα μηχανοργάνωσης  2103442523. Εκεί η κ Ματθαίου, με χαλαρό, αλλά διαθέσιμο προς διευκρινίσεις ύφος, μου απάντησε πως πρώτη φορά εφαρμόζεται κάτι τέτοιο και πως προτείνει κι αυτή στους προισταμένους της αλλά και στο τμήμα διορισμών να καλυφθούν οι πρώτες φάσεις με πλήρους ωραρίου.
Σε κάθε περίπτωση πάντως δήλωνε πως δεν έχει σαφείς οδηγίες και πως μάλλον θα παίξει ρόλο ο τρόπος που θα δηλώνουν τα κενά οι δευτεροβάθμιες και το τμήμα διορισμών.
Συμπεραίνω λοιπόν πως υπάλληλοι αυτής της βαθμίδας δε γνωρίζουν ,δε θέλουν να γνωρίζουν ή κάνουν πως δε γνωρίζουν και πολλά για το θέμα.
Καλά θα ήταν τα διάφορα σωματεία Π.Ε.Α.Ε ,Σ.Ε.Α.Ε να επικοινωνήσουν εγγράφως προκειμένου να διασαφηνιστούν οι λεπτομέρειες
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2010, 11:29:00 πμ από che »
hasta la victoria siempre

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.