*

Αποστολέας Θέμα: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010  (Αναγνώστηκε 441831 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #896 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:28:08 μμ »
Πάντως μέσα από το υπουργείο (πηγή )λένε για 700 ΑΚΩ .Δεν μου είπαν αν θα τους πάρει όλους στην ’ φάση .Οι υπόλοιποι ΑΜΩ (προς το παρόν ).Δηλαδή έχουν εξασφαλιστεί πιστώσεις για 700 ΑΚΩ .Μάλλον η Α' φάση έχει 600 αναπληρωτές ...
η πρώτη φαση θα έχει 600 ή 700 ΑΚΩ;
δεν καταλαβα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:59:11 »

Αποσυνδεδεμένος maira 230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν αντέχω τη μιζέρια!!
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #897 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:31:35 μμ »
Τι χάλια είναι αυτά......τι γίνεται τελοσπάντων μ' αυτή την περιβόητη α΄ φάση...
τι βλακείες είναι αυτές...:::::::::::::::επειδή όλοι βράζουμε στο ίδιο καζάνι, άλλος στον πάτο, άλλος στον αφρό...θα ήθελα όποιος -α καλός -η συνάδελφος έχει διάθεση να μου πει με σειρά στο 1300 περίπου... έχω ελπίδες για πλήρες ή τον μπου... και να' μαι ευχαριστημένη κ με μειωμένο αν με καλέσουν..:::::::::::::::::::::::::::

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #898 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:32:07 μμ »
Γενικά έχουν μόνο 700 πιστώσεις ΑΚΩ .Τώρα αυτή στο υπουργείο ψέλισε ένα 600 που μάλλον θα είναι η ά φάση .

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #899 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:34:47 μμ »
αν ειναι 600 πραγματικα, τοτε θα πρεπει να ναι 400+ ακω, ...i guess...i hope, i wish, i beg!!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:59:11 »

Αποσυνδεδεμένος pasxalisΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #900 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:49:12 μμ »
Τι χάλια είναι αυτά......τι γίνεται τελοσπάντων μ' αυτή την περιβόητη α΄ φάση...
τι βλακείες είναι αυτές...:::::::::::::::επειδή όλοι βράζουμε στο ίδιο καζάνι, άλλος στον πάτο, άλλος στον αφρό...θα ήθελα όποιος -α καλός -η συνάδελφος έχει διάθεση να μου πει με σειρά στο 1300 περίπου... έχω ελπίδες για πλήρες ή τον μπου... και να' μαι ευχαριστημένη κ με μειωμένο αν με καλέσουν..:::::::::::::::::::::::::::
Το δεύτερο...

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #901 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 04:55:08 μμ »
αν ειναι 600 πραγματικα, τοτε θα πρεπει να ναι 400+ ακω, ...i guess...i hope, i wish, i beg!!!!  :)

Καλή μου συντοπίτισσα, φαντάζομαι ότι κατάλαβες ποια είμαι! Μην αγχώνεσαι, θα κληθείς ως ΑΚΩ από την πρώτη φάση!Είμαι σίγουρη!Με το καλό!!!

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #902 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 06:11:20 μμ »
αν ειναι 600 πραγματικα, τοτε θα πρεπει να ναι 400+ ακω, ...i guess...i hope, i wish, i beg!!!!  :)

Καλή μου συντοπίτισσα, φαντάζομαι ότι κατάλαβες ποια είμαι! Μην αγχώνεσαι, θα κληθείς ως ΑΚΩ από την πρώτη φάση!Είμαι σίγουρη!Με το καλό!!!

off course i did!!!  <thaaaaaaaaaanksssss!
κ σου ανταποδιδω τη θετικη ενεργεια!!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #903 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 06:14:20 μμ »
Τι χάλια είναι αυτά......τι γίνεται τελοσπάντων μ' αυτή την περιβόητη α΄ φάση...
τι βλακείες είναι αυτές...:::::::::::::::επειδή όλοι βράζουμε στο ίδιο καζάνι, άλλος στον πάτο, άλλος στον αφρό...θα ήθελα όποιος -α καλός -η συνάδελφος έχει διάθεση να μου πει με σειρά στο 1300 περίπου... έχω ελπίδες για πλήρες ή τον μπου... και να' μαι ευχαριστημένη κ με μειωμένο αν με καλέσουν..:::::::::::::::::::::::::::
Το δεύτερο...
Που σημαίνει οτι είναι δύσκολο και το δεύτερο εκτός κι αν κάποιος έχει δηλώσει αμω παντού.Σωστά;;;Αλλά πάλι,  ποτέ δεν ξέρεις... :)
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #904 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 07:20:07 μμ »
 Θεωρώ ότι θα ευνοηθούν κάποιοι που πέρσι ήταν ωρομίσθιοι.... κάποιοι... και κάποιοι που ήταν πέρσι αναπληρωτές θα αδικηθούν.... Τι εννοώ? Αν έχει πιστώσεις για 700 αναπληρωτές σημαίνει ότι οι υπόλοιποι θα είναι ΑΜΩ....Τι σημαίνει αυτό? Ότι στην α φάση θα πάρει ΑΚΩ και ΑΜΩ εκεί που χρειάζεται πραγματικά... Στον Πειραιά που δίδασκα εγώ πέρσι χρειάζονται έναν ΑΚΩ και έναν ΑΜΩ (η συνάδελφος που συνταξιοδοτήθηκε).... Έτσι η Α φάση θα έχει ακω και αμω όσους χρειάζεται για τα συγκεκριμένα σχολεία... αντίστοιχα η β φάση, η γ. κτλ... Ίσως κάποιους να τους στενοχωρώ και να εναντιωθούν.... Αλλά εκφράζω τη γνώμη μου την οποία την τεκμηρίωσα παρακολουθώντας όσα δημοσιεύονται στο φόρουμ ως τώρα αλλά και στις εκπαιδευτικές ιστοσελίδες...

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #905 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 07:25:52 μμ »
Να εκφράσω κι εγώ την ταπεινή μου άποψη ότι τη Δευτέρα θα κληθούν μόνο ΑΚΩ φιλόλογοι αν κρίνω από τον αριθμό των κενών και τις ελλείψεις στον κλάδο μας. Θεωρώ ότι δεν έχουν λόγο να καλέσουν ΑΜΩ στην α' φάση. Το πιθανότερο από τη β'. Απλή εκτίμηση....

Αποσυνδεδεμένος Markazone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #906 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 07:46:48 μμ »
Θεωρώ ότι θα ευνοηθούν κάποιοι που πέρσι ήταν ωρομίσθιοι.... κάποιοι... και κάποιοι που ήταν πέρσι αναπληρωτές θα αδικηθούν.... Τι εννοώ? Αν έχει πιστώσεις για 700 αναπληρωτές σημαίνει ότι οι υπόλοιποι θα είναι ΑΜΩ....Τι σημαίνει αυτό? Ότι στην α φάση θα πάρει ΑΚΩ και ΑΜΩ εκεί που χρειάζεται πραγματικά... Στον Πειραιά που δίδασκα εγώ πέρσι χρειάζονται έναν ΑΚΩ και έναν ΑΜΩ (η συνάδελφος που συνταξιοδοτήθηκε).... Έτσι η Α φάση θα έχει ακω και αμω όσους χρειάζεται για τα συγκεκριμένα σχολεία... αντίστοιχα η β φάση, η γ. κτλ... Ίσως κάποιους να τους στενοχωρώ και να εναντιωθούν.... Αλλά εκφράζω τη γνώμη μου την οποία την τεκμηρίωσα παρακολουθώντας όσα δημοσιεύονται στο φόρουμ ως τώρα αλλά και στις εκπαιδευτικές ιστοσελίδες...

H συνάδελφος που συνταξιοδοτήθηκε γιατί την αντικαθιστά ΑΜΩ;
Αριστοτέλης - στα Ηθικά Νικομάχεια - χαρακτήριζε τον πράο άνθρωπο ως εξής: "Πράος δεν είναι εκείνος που δεν εκνευρίζεται. Όποιος δεν θυμώνει ποτέ είναι ηλίθιος. Πράος είναι αυτός που θυμώνει όταν πρέπει"..

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #907 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 08:01:09 μμ »
Γιατί είχε 16 ώρες όπως και όλοι όσοι συνταξιοδοτήθηκαν....

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #908 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 08:05:54 μμ »
Τρια πουλακια καθονταν και πλεκανε πουλοβερ.... Βαρεθηκα!!

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #909 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 08:06:13 μμ »
Θεωρώ ότι θα ευνοηθούν κάποιοι που πέρσι ήταν ωρομίσθιοι.... κάποιοι... και κάποιοι που ήταν πέρσι αναπληρωτές θα αδικηθούν.... Τι εννοώ? Αν έχει πιστώσεις για 700 αναπληρωτές σημαίνει ότι οι υπόλοιποι θα είναι ΑΜΩ....Τι σημαίνει αυτό? Ότι στην α φάση θα πάρει ΑΚΩ και ΑΜΩ εκεί που χρειάζεται πραγματικά... Στον Πειραιά που δίδασκα εγώ πέρσι χρειάζονται έναν ΑΚΩ και έναν ΑΜΩ (η συνάδελφος που συνταξιοδοτήθηκε).... Έτσι η Α φάση θα έχει ακω και αμω όσους χρειάζεται για τα συγκεκριμένα σχολεία... αντίστοιχα η β φάση, η γ. κτλ... Ίσως κάποιους να τους στενοχωρώ και να εναντιωθούν.... Αλλά εκφράζω τη γνώμη μου την οποία την τεκμηρίωσα παρακολουθώντας όσα δημοσιεύονται στο φόρουμ ως τώρα αλλά και στις εκπαιδευτικές ιστοσελίδες...
Εγώ δεν πιστεύω ότι τα πράγματα θα είναι τόσο τραγικά .Πιστεύω ότι θα κληθούν πρώτα ΑΚΩ γιατί και όταν υπήρχαν ωρομίσθιοι καλόύνταν μετά τις δύο πρώτες φάσεις .Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια αναξιοκρατία -πάντα γνώμη μου -.Εγώ πέρσι κλήθηκα στην ’ φάση αναπληρώτρια στη 13η μου επιλογή και διαπίστωσα ότι στις 12 πρώτες επιλογές μου προηγούνταν στον πίνακα οι άλλοι αναπληρωτές που κλήθηκαν ,άρα δίκαια πήγα όπου πήγα .Μη δημιουργούμε πανικό πριν δούμε Και γιατί τόσο να θέλει το υπουργείο να ευνοήσει τους πιο κάτω έχουν μέσον όσοι ήταν πέρσι ωρομίισθιοι και δεν έχουν αυτοί που ήταν αναπληρωτές ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.