*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία  (Αναγνώστηκε 110160 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

faeinos

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #630 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 05:24:29 μμ »
Καλησπέρα, διορίστηκα το 2010, έχω 4,5 χρόνια προυπηρεσία μέχρι σήμερα (2 από μεταπτυχιακό και 2,5 πραγματική) και θέλω να ρωτήσω το εξής: στα μόρια της μετάθεσης θα καταχωριστούν μόνο τα μόρια που απέκτησα από το 2010 και μετά (δηλ. τα μόρια 1,5 σχεδόν χρόνου αφότου πήρα μόνιμο διορισμό), ή θα προσμετρηθούν και τα μόρια που αντιστοιχούν στο μεταπτυχιακό ως προυπηρεσία (δηλ. τα μόρια 2 χρόνων), καθώς και τα μόρια από 1 χρόνο αναγνωρισμένη πραγματική προυπηρεσία σε δημόσιο σχολείο του εξωτερικού; Είναι κάπως ιδιάζουσα η περίπτωσή μου, η γνώμη, όμως, κάποιου που τυχαίνει να γνωρίζει κάπως καλύτερα τα της επικείμενης τροπολογίας, νομίζω ότι θα βοηθούσε.  ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:44:43 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #631 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 07:38:09 μμ »
Καλησπέρα, διορίστηκα το 2010, έχω 4,5 χρόνια προυπηρεσία μέχρι σήμερα (2 από μεταπτυχιακό και 2,5 πραγματική) και θέλω να ρωτήσω το εξής: στα μόρια της μετάθεσης θα καταχωριστούν μόνο τα μόρια που απέκτησα από το 2010 και μετά (δηλ. τα μόρια 1,5 σχεδόν χρόνου αφότου πήρα μόνιμο διορισμό), ή θα προσμετρηθούν και τα μόρια που αντιστοιχούν στο μεταπτυχιακό ως προυπηρεσία (δηλ. τα μόρια 2 χρόνων), καθώς και τα μόρια από 1 χρόνο αναγνωρισμένη πραγματική προυπηρεσία σε δημόσιο σχολείο του εξωτερικού; Είναι κάπως ιδιάζουσα η περίπτωσή μου, η γνώμη, όμως, κάποιου που τυχαίνει να γνωρίζει κάπως καλύτερα τα της επικείμενης τροπολογίας, νομίζω ότι θα βοηθούσε.  ???

Θα προσμετρηθουν τα μορια που απεκτησες μετα το διορισμο σου καθως και αυτα της προϋπηρεσιας του εξωτερικου. Τα χρονια του μεταπτυχιακου δεν λαμβανονται υποψιν ως χρονος συνολικης υπηρεσιας προκειμενου για τις μεταθεσεις, οπως συνεβη για παραδειγμα κατα την ενταξη των ηδη υπηρετουντων στο νεο βαθμολογιο.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #632 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 07:47:06 μμ »
Βρίσκομαι σε ένα νησί που έχει καράβι μια φορά την εβδομάδα κάθε Σάββατο.
Το πιο πιθανόν είναι να μας δώσουν 10 μέρες για τις αιτήσεις, μέχρι να φύγει το καράβι και να πάει η αίτηση αν έχει περάσει η διορία των 10 ημερών τι γίνεται;

Στην περίπτωση αυτή φροντίζεις να στείλεις την αίτησή σου είτε υπηρεσιακά -μέσω του σχολείου σου - είτε ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή ώστε και στις δύο περιπτώσεις η σφραγίδα ταχυδρομείου να αποδεικνύει ότι η αίτησή σου εστάλη εμπρόθεσμα και έτσι να καταχωρηθεί κανονικά στο σύστημα!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #633 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 08:43:23 μμ »
καλησπερα σας. 8α κανω πρωτη φορα αιτηση για μεταθεση κ δεν εχω καταλαβει καθολου τι ισχυει για το θεμα της συνηπηρετησης. ισχυει κ για τους ιδιωτικους υπαλληλους? κ αν ναι αυτα τα 4 μορια που σου δινει μερανε μονο για ενα νομο(στον οποιο δουλευει η/ο συζηγος)? για παραδειγμα αν εγω θελω Α Πειραια κ ο συζηγος δουλευει Β Αθηνων τι γινετε? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα προσπαθω να τα ξεμπερδεψω κ οι 10 μερες που θα μας δωσουν ειναι πολυ λιγες
πε60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:44:43 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #634 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 08:47:33 μμ »
καλησπερα σας. 8α κανω πρωτη φορα αιτηση για μεταθεση κ δεν εχω καταλαβει καθολου τι ισχυει για το θεμα της συνηπηρετησης. ισχυει κ για τους ιδιωτικους υπαλληλους? κ αν ναι αυτα τα 4 μορια που σου δινει μερανε μονο για ενα νομο(στον οποιο δουλευει η/ο συζηγος)? για παραδειγμα αν εγω θελω Α Πειραια κ ο συζηγος δουλευει Β Αθηνων τι γινετε? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα προσπαθω να τα ξεμπερδεψω κ οι 10 μερες που θα μας δωσουν ειναι πολυ λιγες

τα 4 μόρια που σου δίνει η συνυπηρέτηση στην αίτηση μετάθεσης ισχύουν για την  περιοχή μετάθεσης στην οποία ανήκει ο τόπος εργασίας του συζύγου. ( πχ αν ο σύζυγος εργάζεται στα Γιάννενα, παίρνεις 4 μόρια για την Α Ιωαννίνων).

Ωστόσο !!! τα 4 αυτά μόρια κατόπιν, στη διαδικασία των τοποθετήσεων και εφόσον βέβαια έχεις πάρει τη μετάθεση, προσμετρώνται για τον Δήμο στον οποίο ανήκει η εργασία του συζύγου. Άρα, στο πιο πάνω παράδειγμα παίρνει 4 μόρια μόνο για τον Δήμο Ιωαννίνων και όχι για όλη την Α Ιωαννίνων.

Η συνυπηρέτηση πάντως, όπως και η εντοπιότητα υπολογίζονται με βάση τους παλιούς - καποδιστριακούς - δήμους και όχι με βάση τους Καλλικρατικους.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

faeinos

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #635 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 09:29:55 μμ »
Καλησπέρα, διορίστηκα το 2010, έχω 4,5 χρόνια προυπηρεσία μέχρι σήμερα (2 από μεταπτυχιακό και 2,5 πραγματική) και θέλω να ρωτήσω το εξής: στα μόρια της μετάθεσης θα καταχωριστούν μόνο τα μόρια που απέκτησα από το 2010 και μετά (δηλ. τα μόρια 1,5 σχεδόν χρόνου αφότου πήρα μόνιμο διορισμό), ή θα προσμετρηθούν και τα μόρια που αντιστοιχούν στο μεταπτυχιακό ως προυπηρεσία (δηλ. τα μόρια 2 χρόνων), καθώς και τα μόρια από 1 χρόνο αναγνωρισμένη πραγματική προυπηρεσία σε δημόσιο σχολείο του εξωτερικού; Είναι κάπως ιδιάζουσα η περίπτωσή μου, η γνώμη, όμως, κάποιου που τυχαίνει να γνωρίζει κάπως καλύτερα τα της επικείμενης τροπολογίας, νομίζω ότι θα βοηθούσε.  ???

Θα προσμετρηθουν τα μορια που απεκτησες μετα το διορισμο σου καθως και αυτα της προϋπηρεσιας του εξωτερικου. Τα χρονια του μεταπτυχιακου δεν λαμβανονται υποψιν ως χρονος συνολικης υπηρεσιας προκειμενου για τις μεταθεσεις, οπως συνεβη για παραδειγμα κατα την ενταξη των ηδη υπηρετουντων στο νεο βαθμολογιο.

Σ' ευχαριστώ Damien. Μήπως γνωρίζεις κιόλας πού μπορώ να απευθυνθώ για τον (συν)υπολογισμό των μορίων της προυπηρεσίας από το εξωτερικό; Λογικά στη Διεύθυνση Β'βαθμιας..έτσι δεν είναι; ???

Αποσυνδεδεμένος patolis74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #636 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 10:07:02 μμ »
μία ερώτηση..έστω ότι κάποιος διορισμένος  το 2010 δεν παίρνει μετάθεση.την 3 χρονιά θα πάρει τα διπλά μόρια ή επειδή έκανε αίτηση τα χάνει τα διπλά??θα ισχύσει και για την 4 χρονιά ο διπλασιασμός ή δεν π΄ρεπει να κάνει καθόλου αίτηση??ποιος ξέρει σίγουρα να μας πει??ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #637 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 10:09:15 μμ »
καλησπερα σας. 8α κανω πρωτη φορα αιτηση για μεταθεση κ δεν εχω καταλαβει καθολου τι ισχυει για το θεμα της συνηπηρετησης. ισχυει κ για τους ιδιωτικους υπαλληλους? κ αν ναι αυτα τα 4 μορια που σου δινει μερανε μονο για ενα νομο(στον οποιο δουλευει η/ο συζηγος)? για παραδειγμα αν εγω θελω Α Πειραια κ ο συζηγος δουλευει Β Αθηνων τι γινετε? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα προσπαθω να τα ξεμπερδεψω κ οι 10 μερες που θα μας δωσουν ειναι πολυ λιγες

τα 4 μόρια που σου δίνει η συνυπηρέτηση στην αίτηση μετάθεσης ισχύουν για την  περιοχή μετάθεσης στην οποία ανήκει ο τόπος εργασίας του συζύγου. ( πχ αν ο σύζυγος εργάζεται στα Γιάννενα, παίρνεις 4 μόρια για την Α Ιωαννίνων).

Ωστόσο !!! τα 4 αυτά μόρια κατόπιν, στη διαδικασία των τοποθετήσεων και εφόσον βέβαια έχεις πάρει τη μετάθεση, προσμετρώνται για τον Δήμο στον οποίο ανήκει η εργασία του συζύγου. Άρα, στο πιο πάνω παράδειγμα παίρνει 4 μόρια μόνο για τον Δήμο Ιωαννίνων και όχι για όλη την Α Ιωαννίνων.

Η συνυπηρέτηση πάντως, όπως και η εντοπιότητα υπολογίζονται με βάση τους παλιούς - καποδιστριακούς - δήμους και όχι με βάση τους Καλλικρατικους.


σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. εμενα ο αντρας μου(ο μελλοντικος δλδ γιατι σε λιγες μερες παντρευομαστε :P) ειναι ασφαλισμενος στο ικα. ισχυει κ σε αυτη την περιπτωση η συνηπηρετηση?
πε60

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #638 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 10:14:50 μμ »
βέβαια! Η συνυπηρέτηση ισχύει για δημόσιο και ιδιωτικό τομέα καθώς και για αυτο-απασχολούμενους! (όλοι οι καλοί χωράνε ένα πράμα).

για το ικα συγκεκριμένα θα χρειαστείς τα ένσημα της τελευταίας διετίας και αν υπάρχει κενό ανάμεσα να δικαιολογείται από βεβαίωση του οαεδ για επιδοτούμενη ανεργία. Επίσης, θα πρέπει να υπά΄ρχει ενεργή σύμβαση εργασίας την ημέρα υποβολής της αίτησης καθώς και βεβαιωση του εργοδότη που να δηλώνει το είδος της επιχείρησης,από πότε εργάζεται εκεί ο ( μέλλων) συζυγός σου, και σε ποιόν δήμο! ( δήμο καποδιστριακό όχι καλλικρατικό)

( δυστυχώς πρέπει να "βγω" λίγο απ΄το φόρουμ και δε θα μπορέσω άμεσα να απαντήσω σε τυχόν άλλη ερώτησή σου.  Ευτυχώς υπάρχουν αρκετοί που γνωρίζουν και θα σε βοηθήσουν είμαι σίγουρη. Διαφορετικά, αύριο πάλι! )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #639 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 10:18:44 μμ »
καλησπερα σας. 8α κανω πρωτη φορα αιτηση για μεταθεση κ δεν εχω καταλαβει καθολου τι ισχυει για το θεμα της συνηπηρετησης. ισχυει κ για τους ιδιωτικους υπαλληλους? κ αν ναι αυτα τα 4 μορια που σου δινει μερανε μονο για ενα νομο(στον οποιο δουλευει η/ο συζηγος)? για παραδειγμα αν εγω θελω Α Πειραια κ ο συζηγος δουλευει Β Αθηνων τι γινετε? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα προσπαθω να τα ξεμπερδεψω κ οι 10 μερες που θα μας δωσουν ειναι πολυ λιγες

τα 4 μόρια που σου δίνει η συνυπηρέτηση στην αίτηση μετάθεσης ισχύουν για την  περιοχή μετάθεσης στην οποία ανήκει ο τόπος εργασίας του συζύγου. ( πχ αν ο σύζυγος εργάζεται στα Γιάννενα, παίρνεις 4 μόρια για την Α Ιωαννίνων).

Ωστόσο !!! τα 4 αυτά μόρια κατόπιν, στη διαδικασία των τοποθετήσεων και εφόσον βέβαια έχεις πάρει τη μετάθεση, προσμετρώνται για τον Δήμο στον οποίο ανήκει η εργασία του συζύγου. Άρα, στο πιο πάνω παράδειγμα παίρνει 4 μόρια μόνο για τον Δήμο Ιωαννίνων και όχι για όλη την Α Ιωαννίνων.

Η συνυπηρέτηση πάντως, όπως και η εντοπιότητα υπολογίζονται με βάση τους παλιούς - καποδιστριακούς - δήμους και όχι με βάση τους Καλλικρατικους.


σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. εμενα ο αντρας μου(ο μελλοντικος δλδ γιατι σε λιγες μερες παντρευομαστε :P) ειναι ασφαλισμενος στο ικα. ισχυει κ σε αυτη την περιπτωση η συνηπηρετηση?

Να ζήσετε και να ευτυχήσετε!!!

Είναι σίγουρο, όμως, ότι θα λάβεις τα μόρια γάμου και συνυπηρέτησης;
Μήπως τα μόρια μετάθεσης των διορισμένων του 2010 μετρηθούν με τα δεδομένα που ίσχυαν στις 30/11/2011, όπως για τους υπόλοιπους;  :-\  ???
Απλή απορία ...
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #640 στις: Ιανουάριος 16, 2012, 12:16:10 πμ »
εγω, αναρωτιεμαι αν η καλοσυνη στο υπουργειο φτανει ως τη ευνοικοτερη ρυθμιση των καθηγητων με αναπηριες άνω του 67%.
αλλα μετα βλεπω τις φρουδες ελπιδες μου να χανονται στην αρτιοσκληρωση των "εγκεφάλων" συμβουλων που μας απαξιωνουν ολους...
μωρε, λες; ??? ???
μπαααα!
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #641 στις: Ιανουάριος 16, 2012, 03:11:56 μμ »
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=55103

Βγηκε στο αλφαβητα!

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #642 στις: Ιανουάριος 16, 2012, 03:26:52 μμ »
ισχυει ότι, εαν δεν παρουμε μεταθεση, θα πρεπει να κατσουμε 2 χρονια εκει που διοριστηκαμε;

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων. Υποχρεωτική τριετία
« Απάντηση #643 στις: Ιανουάριος 16, 2012, 03:41:30 μμ »
Ετσι οπως το διαβασα δε δειχνει κατι τετοιο. Απλα λεει οτι μας κανει τα ... τρια δυο (χρονια) και για τον τριτο και τεταρτο χρονο, τα μορια θα ισχυουν επι δυο. Δε διευκρινιζει αν θα πρεπει να παραμεινεις αλλα 2 χρονια αν δε γινει η μεταθεση για καποιο λογο. Παντως κατι τετοιο μου φαινεται παραλογο... Αλλωστε νομιζω οτι θα επρεπε να το αναφερει ρητα. Μην ξεχναμε οτι αυτο που κανανε ουσιαστικα ειναι η υποχρεωτικη διετια να ισχυει σε καθε ΜΟΝΙΜΗ μετακινηση (τοποθετηση και μεταθεσεις). Αρα αφου ΔΕ θα μετακινηθεις μπορεις να ζητησεις εκ νεου μεταθεση!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2012, 03:44:08 μμ από max »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160981
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 590

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.