*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 414788 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:28:37 μμ »
Κι εγώ στο ίδιο όνειρο στην πέτρα ανήκω παιδιά! Να δούμε πότε θα πέσει η πέτρα και θα μας πλακώσει!  :D
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:23:15 »

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:31:13 μμ »
Αυτοί που αποσπάστηκαν στην Πρωτοβάθμια μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους, τί γράφουν στην αίτηση μετάθεσης; Πότε λήγει επίσημα το διδακτικό έτος στη Πρωτοβάθμια? Ισχύει το 30 Ιουνίου;
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:33:09 μμ »
όχι, το διδακτικό στην α/θμια ληγει 21/6. απο 22.6 έως τέλος του σχολικού έτους δηλ. 31/8 βάζεις το σχολειο β/θμιας από το οποίο και αποσπάσθηκες στην α/θμια.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1997
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #157 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:33:31 μμ »
Κι εγώ στο ίδιο όνειρο στην πέτρα ανήκω παιδιά! Να δούμε πότε θα πέσει η πέτρα και θα μας πλακώσει!  :D

Από το όνειρο στην πέτρα, στην Πετρούπολη...  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:23:15 »

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:38:48 μμ »
 ;)
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:39:51 μμ »
Ευχαριστώ bitch!  :)
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 644
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 01:24:11 πμ »
Συναδελφοι όποιος γνωρίζει ας μου παντήσει στο εξής :

Είμαι σε άδεια ανατροφής απο 21 Φεβρουαρίου έως 20 Νοεμβρίου.Τον Ιούνιο τοποθετήθηκα σε σχολείο καθώς βρίσκομαι στη διάθεση πυσδε.Δεν έχω πράξη ανάληψης υπηρεσίας καθως δεν παρουσιάστηκα ουτε τον Ιούνιο ούτε τον Σεπτέμβριο.Έχω ζητήσει και μου έχει ηδη χορηγηθεί άδεια 1 μηνός ανευ αποδοχών από 20 Νοεμβρίου.
Πήρα σημερα τηλεφωνο στη διευθυνση για να ρωτήσω τι γίνεται στις περιπτώσεις αυτές που δεν έχεις πράξη ανάληψης λόγω αδειας ανατροφής και η υπάλληλος μου απάντησε αφού μίλησε με την προϊσταμένη οτι κανονικά θα έπρεπε να παρουσιαστώ στις  21 Νοεμβρίου για να κάνω πράξη ανάληψης και να έχω ζητήσει την άδεια απο τις 22 ώστε να έχω το δικαίωμα να κάνω αίτηση μετάθεσης.
Όταν της απάντησα πως είναι δυνατον να μην με καλύπτει η άδεια ανατροφής μιας και θα μπορούσα να κάνω την αίτηση σήμερα ή αύριο μου απάντησε οτι θα το ξανακοιτάξει και θα μου τηλεφωνήσει.
Επειδή δεν γίνεται να μην κάνω αίτηση μετάθεσης αν ισχύει αυτό θα πρέπει να  πάω να παρουσιαστώ την Δευτέρα.Ισχύει όμως ; Εμένα μου φαίνεται παράλογο απο την στιγμή που είμαι σε άδεια .Γιατί δεν με καλύπτει αυτό, δεν το καταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #161 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 10:31:38 πμ »
Βλακείες σου λένε μη μασάς. Αν διαβάσεις την εγκύκλιο είναι ξεκάθαρο πως αν δεν έχεις πράξη ανάληψης αρκεί η απόφαση τοποθέτησης σου.

Αποσυνδεδεμένος matlab88

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #162 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 12:21:39 μμ »
παιδιά να ρωτήσω: για την ειδική αγωγή οι 29,5 μήνες προυπηρεσίας δηλώνονται 30;
σύμφωνα με την σελίδα 9 της εγκυκλίου γίνεται στρογγυλοποίηση

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #163 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 01:02:27 μμ »
Συνάδελφοι συμπληρώνω την αίτηση μετάθεσης και θα ήθελα μία επιβεβαίωση:

Ο σύζυγός μου δεν εργάζεται (απολύθηκε) και είναι εγγεγραμμένος στον ΟΑΕΔ. Από ό,τι είδα στην εγκύκλιο, για να επικαλεστεί κάποιος συνυπηρέτηση δεν αρκεί το χαρτί από τον ΟΑΕΔ (όπως πχ έγινε στις αιτήσεις για απόσπαση) αλλά πρέπει να υπάρχει και ενεργή σύμβαση εργασίας. Καλά το είδα? Bitch μ'ακούς???????

Επίσης, θα ήθελα και μία άποψη για το εξής: Η οργανική μου είναι περίπου 400 χλμ από τον τόπο διαμονής μου (την Αθήνα). Θα βάλω για μετάθεση όλη την Αττική εννοείται, αλλά προβληματίζομαι: να βάλω και Κορινθία-Βοιωτία? Εσείς τι κάνετε??? Και εξηγώ γιατί προβληματίζομαι: Στην περίπτωση που γίνει ένα θαύμα και πάρω μετάθεση, αλλά στην Κορινθία (δλδ όχι στην Αττική) θα πρέπει να υπηρετήσω την οργανική μου 2 χρόνια εκεί και μετά να κάνω αίτηση για μετάθεση. Και ποιος ξέρει σε ποιο σημείο της Κορινθίας θα τοποθετηθώ? Δλδ άλλο Άγιοι Θεόδωροι, άλλο Γκούρα Κορινθίας... Μήπως δεν συμφέρει να βάζεις κάτι που δεν σε ικανοποιεί λοιπόν??? Από την άλλη βέβαια, το να πάω στην σημερινή οργανική μου έχοντας οικογένεια και δύο μικρά παιδιά είναι εφιαλτικό... Οι υπόλοιποθ πώς το βλέπετε αυτό το θέμα?

Αποσυνδεδεμένος clandestino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #164 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 01:33:25 μμ »
γεια κι από μενα ......  alice6  έχω ακριβώς την ίδια απορία...ο άντρας μου απολύθηκε το Σεπτέμβρη ενώ εργαζόταν πάνω από 2 χρόνια στον τόπο διαμονής μας ....να υποθέσω ότι δεν παίρνουμε τα μόρια συνυπηρέτησης ; :(   

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #165 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 01:53:35 μμ »
Παράθεση
Επίσης, θα ήθελα και μία άποψη για το εξής: Η οργανική μου είναι περίπου 400 χλμ από τον τόπο διαμονής μου (την Αθήνα). Θα βάλω για μετάθεση όλη την Αττική εννοείται, αλλά προβληματίζομαι: να βάλω και Κορινθία-Βοιωτία? Εσείς τι κάνετε??? Και εξηγώ γιατί προβληματίζομαι: Στην περίπτωση που γίνει ένα θαύμα και πάρω μετάθεση, αλλά στην Κορινθία (δλδ όχι στην Αττική) θα πρέπει να υπηρετήσω την οργανική μου 2 χρόνια εκεί και μετά να κάνω αίτηση για μετάθεση. Και ποιος ξέρει σε ποιο σημείο της Κορινθίας θα τοποθετηθώ? Δλδ άλλο Άγιοι Θεόδωροι, άλλο Γκούρα Κορινθίας... Μήπως δεν συμφέρει να βάζεις κάτι που δεν σε ικανοποιεί λοιπόν??? Από την άλλη βέβαια, το να πάω στην σημερινή οργανική μου έχοντας οικογένεια και δύο μικρά παιδιά είναι εφιαλτικό... Οι υπόλοιποθ πώς το βλέπετε αυτό το θέμα?

Εγώ Alice6, πρόπερσι που ήμουν στην ίδια θέση με εσένα έβαλα και κορινθία και βοιωτία, με τη λογική ότι και στις δύο αυτές περιοχές έχεις κάποιες πιθανότητες να πηγαινοέρχεσαι και να μην χρειαστεί να χωρίστει η οικογένεια στα δύο. Εγώ πήρα μετάθεση στη Βοιωτία και πηγαινοερχόμουνα - μέχρι και τη Θήβα θες το πολύ μία ώρα - και είχα βρει παρέα για να πηγαινοέρχομαι δύο φορές την εβδομάδα, οπότε μειωνόντουσαν τα έξοδα. Απ' ότι κατάλαβα τα σχολεία της Θήβας μένανε κενά και χρειάστηκαν ακόμα και αναπληρωτές, επειδή όλοι προσπαθούνε να μαζέψουνε μόρια και δεν προτιμάνε το 1 μόριο της Θήβας ή τα 2 του σχηματαρίου (εγώ είμαι πρωτοβάθμια)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #166 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 02:52:50 μμ »
Συναδελφοι όποιος γνωρίζει ας μου παντήσει στο εξής :

Είμαι σε άδεια ανατροφής απο 21 Φεβρουαρίου έως 20 Νοεμβρίου.Τον Ιούνιο τοποθετήθηκα σε σχολείο καθώς βρίσκομαι στη διάθεση πυσδε.Δεν έχω πράξη ανάληψης υπηρεσίας καθως δεν παρουσιάστηκα ουτε τον Ιούνιο ούτε τον Σεπτέμβριο.Έχω ζητήσει και μου έχει ηδη χορηγηθεί άδεια 1 μηνός ανευ αποδοχών από 20 Νοεμβρίου.
Πήρα σημερα τηλεφωνο στη διευθυνση για να ρωτήσω τι γίνεται στις περιπτώσεις αυτές που δεν έχεις πράξη ανάληψης λόγω αδειας ανατροφής και η υπάλληλος μου απάντησε αφού μίλησε με την προϊσταμένη οτι κανονικά θα έπρεπε να παρουσιαστώ στις  21 Νοεμβρίου για να κάνω πράξη ανάληψης και να έχω ζητήσει την άδεια απο τις 22 ώστε να έχω το δικαίωμα να κάνω αίτηση μετάθεσης.
Όταν της απάντησα πως είναι δυνατον να μην με καλύπτει η άδεια ανατροφής μιας και θα μπορούσα να κάνω την αίτηση σήμερα ή αύριο μου απάντησε οτι θα το ξανακοιτάξει και θα μου τηλεφωνήσει.
Επειδή δεν γίνεται να μην κάνω αίτηση μετάθεσης αν ισχύει αυτό θα πρέπει να  πάω να παρουσιαστώ την Δευτέρα.Ισχύει όμως ; Εμένα μου φαίνεται παράλογο απο την στιγμή που είμαι σε άδεια .Γιατί δεν με καλύπτει αυτό, δεν το καταλαβαίνω.

αυτό που σου είπαν δεν στερείται λογικής. Υποτίθεται ότι ως 21 Νοεμβρίου είσαι σε άδεια. Για την άδεια άνευ αποδοχών τι είδους λόγους επικαλείσαι; πώς μπορείς να ξέρεις απο τώρα τι θα προκύψει στις 22 Νοεμβρίου. ( τυπικά και νομότυπα μιλώντας). Με το ίδιο σκεπτικό υποτίθεται πως όταν τελειώνει η άδειά σου στις 21 πας και αναλαμβάνεις υπηρεσία και εκεί υποβάλλεις νέα αίτηση για την άνευ αποδοχών. Έτσι, για να κλείσει ο κύκλος των νομότυπων ενεργειών δε θα έπρεπε να σου έχει χορηγηθεί απο τώρα και η άνευ αποδοχών. Η / Ο υπάλληλος που στην έβγαλε κακώς το έκανε...
Αν επιμείνουν λοιπόν σε αυτό το διαδικαστικό και προκειμένου να έχεις δικαίωμα να υποβάλεις αίτηση μετάθεσης  αυτό που μπορείς να κάνεις είναι
- ενημερώνεις τον προϊστάμενο προφορικά για την πρόθεσή σου να πάρεις άνευ αποδοχών.
- ζητάς να ανακληθεί η από τώρα χορηγηθείσα άνευ αποδοχών
- αναλαμβάνεις κανονικά στις 22/11
- στο καπάκι κάνεις αίτηση για άνευ αποδοχών και
- αποχωρείς μετά Βαϊων και κλάδων.

Συμφωνώ ότι μπορεί αυτά να φαίνονται "λεπτομέρειες" για τους περισσότερους αλλά ο τρόπος που λειτουργούν τα πράγματα έχει μια συγκεκριμένη σειρά και λογική ( ενίοτε "παράλογη λογική"). Έχει έρθει όμως έγγραφο/οδηγία - σε αναζήτηση στο ίντερνετ δεν το βρήκα για να σας το παραθέσω - που αναφέρει ότι όταν πρόκειται για παράταση ουσιαστικά προηγούμενης άδειας τότε αυτή υποβάλλεται την επόμενη μέρα απο τη λήξη της προηγούμενης άδειας.

παιδιά να ρωτήσω: για την ειδική αγωγή οι 29,5 μήνες προυπηρεσίας δηλώνονται 30;
σύμφωνα με την σελίδα 9 της εγκυκλίου γίνεται στρογγυλοποίηση

αν είναι πράγματι 29 μήνες και 15 ημέρες τότε ναι, η μοριοδότηση θα λογιστεί για 30 μήνες ( πρόσεχε - η μοριοδότηση όχι η προϋπηρεσία). Δηλαδή αν ο ένας μήνας πχ πιάνει 1 μόριο τότε για 29,5 μήνες θα λάβεις 30 μόρια λόγω στρογγυλοποίησης, αυτό όμως δε σημαίνει πως θα έχεις και 30 μήνες υπηρεσία στην ειδική αγωγή.

Συνάδελφοι συμπληρώνω την αίτηση μετάθεσης και θα ήθελα μία επιβεβαίωση:

Ο σύζυγός μου δεν εργάζεται (απολύθηκε) και είναι εγγεγραμμένος στον ΟΑΕΔ. Από ό,τι είδα στην εγκύκλιο, για να επικαλεστεί κάποιος συνυπηρέτηση δεν αρκεί το χαρτί από τον ΟΑΕΔ (όπως πχ έγινε στις αιτήσεις για απόσπαση) αλλά πρέπει να υπάρχει και ενεργή σύμβαση εργασίας. Καλά το είδα? Bitch μ'ακούς???????



Σας ακούω πάντα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον -αλλά πάντα μετά τις 3.00 το μεσημέρι ( με εξαίρεση σήμερα που δεν πήγα στη δουλειά τελούσα σε ειδική άδεια  ;) ;) ;)).
Ως προς το ζήτημα αυτό, δυστυχώς δεν δικαιούσαι μόρια συνυπηρέτησης καθώς ο σύζυγός σου δεν έχει ενεργή σύμβαση εργασίας. Ωστόσο αν ως 30/11 που είναι η τελική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων μπορεί να καταφέρει να αποκτήσει ενεργή σύμβαση εργασίας τότε και το προηγούμενο διάστημα που ήταν εργαζόμενος και το τωρινό που τελεί σε ανεργία θα υπολογιστεί κανονικά για τα μόρια αυτά. Στην περίπτωση αυτή λοιπόν, απλά δεν βιάζεσαι να αποστείλεις την αίτηση ( επειδή ποτέ δεν ξέρεις ). Αν μένεις μακριά απο τη δδε οργανικής σου φρόντισε να την στείλεις ταχυδρομικά και συστημένα με σφραγίδα ταχυδρομείου 30/11 και έτσι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. :) :) :)




Επίσης, θα ήθελα και μία άποψη για το εξής: Η οργανική μου είναι περίπου 400 χλμ από τον τόπο διαμονής μου (την Αθήνα). Θα βάλω για μετάθεση όλη την Αττική εννοείται, αλλά προβληματίζομαι: να βάλω και Κορινθία-Βοιωτία? Εσείς τι κάνετε??? Και εξηγώ γιατί προβληματίζομαι: Στην περίπτωση που γίνει ένα θαύμα και πάρω μετάθεση, αλλά στην Κορινθία (δλδ όχι στην Αττική) θα πρέπει να υπηρετήσω την οργανική μου 2 χρόνια εκεί και μετά να κάνω αίτηση για μετάθεση. Και ποιος ξέρει σε ποιο σημείο της Κορινθίας θα τοποθετηθώ? Δλδ άλλο Άγιοι Θεόδωροι, άλλο Γκούρα Κορινθίας... Μήπως δεν συμφέρει να βάζεις κάτι που δεν σε ικανοποιεί λοιπόν??? Από την άλλη βέβαια, το να πάω στην σημερινή οργανική μου έχοντας οικογένεια και δύο μικρά παιδιά είναι εφιαλτικό... Οι υπόλοιποθ πώς το βλέπετε αυτό το θέμα?

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2011, 04:31:46 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος georgetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #167 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 03:42:14 μμ »


ο κανόνας φέτος λέει "δηλώνω περιοχές μετάθεσης όπου θέλω αν δεν έχω οργανική κάπου αλλού. Αν έχω οργανική, τότε δηλώνω περιοχές μόνο εκεί που θα μπορέσω σίγουρα να λάβω πάλι οργανική. Αλλιώς απλά παίζω ρώσικη ρουλέτα"  8) 8) 8)

Αυτό όμως δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι θα ισχύσει. Γενικά φαντάζομαι στους συναδέλφους που έχουν κυρίως οργανική (όχι ότι δεν πρέπει να απασχολεί και τους άλλους, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ που πρέπει να έχουμε...) Αλλά με τι κριτήρια αφού δεν είμαστε σίγουροι πάλι. Επίσης μια και εγώ ενδιαφέρομαι να πάω σε "κορεσμένη" περιοχή συγκεκριμένα Λάρισα ή Καρδίτσα με αυτή την λογική (επειδή έχω οργανική αλλά και αυτή όπως είναι πλέον μπορεί και να χαθεί-εννοώ με συγχωνεύσεις κ.τ.λ) άραγε για το τι είμαστε σίγουροι; Και με αυτό τον τρόπο θα καταφέρουμε ποτέ να πάμε στην περιοχή που μας ενδιαφέρει;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158523
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 500
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.