*

Αποστολέας Θέμα: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 64240 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 07:55:11 μμ »
Α...οσον αφορα στο μισθο...ο αμω παιρνει τα 15/24 του μισθου του ακω!Ο μισθος ακω 830ε αρα του αμω 830/24*15=518,75!Ξεφτιλα!Και αυτο στην καλυτερη περιπτωση που εχεις 15 ωρες....Γιατι αν ειναι λιγοτερες,που κανενας δε στο διασφαλιζει αυτο...εδω κλαιμεεεεεεεεεεε!
Εμένα μου δώσαν 12 ώρες ΑΜΩ και θα πηγαίνω 4 μέρες γιατί είναι ολοήμερα!Πάντως ο προιστάμενος στο κιλκίς μας είπε πως αν προκύψουν κενά από εγκυμοσύνες κ άδειες θα γίνουν πλήρους οι ΑΜΩ με την σειρά που είναι στον πίνακα!Εγώ είμαι 4 στη σειρά οπότε δεν το βλέπω!!!Και κάτι άλλο!!!Κατάλαβα ότι δίνουν όσες ώρες θέλουν στα ολοήμερα στις ειδικότητες!!!Πηγαίνω σε ένα σχολείο όπου ο γυμναστής κάνει 10 ώρες στο ολοήμερο!!! :o :o :o
Επειδή δεν συμπληρώνει αλλιώς ωράριο!!!Οτι να ναι δηλαδή!!!
Συγγνωμη....για 12 ωρες 4 μερες?Για 15 δηλαδη 5?Για 517ε????????ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟλα στις βενζινες θα πηγαινουν!Ωρομισθιος,γυρναμε στους παλιους καλους καιρους!
Είπα ότι είναι όλες σε ολοήμερα!!!Από 2η ώρα μπαίνουμε εμείς οπότε 4 μέρες από 3 ώρες!!!Ευτυχώς είναι σχετικά κοντα και δεν θα βάζω από την τσέπη μου!!!Γιατί για να βγαίνει κάτι δεν πρόκειται!!!
Απο εδω και μπρος μαλλον ολες σε ολοημερα θα ειναι γιατι τα πρωινα πιστευω εχουν καλυφθει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:53:36 »

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 11:49:25 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι! Χθες έπαιρνα τηλ πρωτοβάθμια μήπως μάθουμε κανένα νέο αλλά δεν το σήκωναν. Εχω το τηλ που τελειώνει σε 84. Εχετε κανένα άλλο?
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 12:04:07 μμ »
καλημερα!πηρα στο υπουργειο κ μου ειπαν οτι δεν θα παρουν σημερα αγγλικης μειωμενου....μαλλον θα παρουν δασκαλους...γι αυτο ελεγε στο paideia-ergasia προσληψη αναπληρωτων α/θμιας...αντε...καλο σαββατοκυριακο...απο βδομαδα παλι...αν καποιος εχει αλλη ενημερωση, ασ μασ πληροφορησει...

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 12:16:30 μμ »
καλημερα!πηρα στο υπουργειο κ μου ειπαν οτι δεν θα παρουν σημερα αγγλικης μειωμενου....μαλλον θα παρουν δασκαλους...γι αυτο ελεγε στο paideia-ergasia προσληψη αναπληρωτων α/θμιας...αντε...καλο σαββατοκυριακο...απο βδομαδα παλι...αν καποιος εχει αλλη ενημερωση, ασ μασ πληροφορησει...

Σου είπαν αν μαζεύουν κενά?
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:53:36 »

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 12:56:00 μμ »
Τους πέτυχα σήμερα κι εγώ. Σήμερα λεει ετοιμάζουν των νηπιαγωγών. Δεν μαζεύουν ακόμη κενά αγγλικών, δεν έχουν ζητήσει να επικαιροποιηθούν από τις διευθύνσεις. Θα αργήσει η όλη διαδικασία....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος vaso84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 07:39:13 μμ »
Γεια σας! Εγω παρουσιαστηκα την τεταρτη στην ευβοια, με εβαλαν 15 ωρες ολοημερα σε 4 διαφορετικα χωρια, ευτυχως ολα πολυ κοντα στην Χαλκιδα. Παρουσιαστηκαμε και οι 4, οι 2 πηραν θεσεις μεσα στην Χαλκιδα και οι 2 λιγο πιο εξω. Σε περιπτωση που ενδιαφερει καποιον, ενημερωνω οτι υπαρχουν αλλες 2 θεσεις 15ωρες σε Αρτακη (περιπου 15 λεπτα απο Χαλκιδα) και Κυμη. Αλλα κενα δεν υπαρχουν απο οτι ειδα.

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 07:44:14 μμ »
Vaso,και στα σχολεία παρουσιαστήκατε ή στη διεύθυνση?

Αποσυνδεδεμένος vaso84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 07:47:24 μμ »
Vaso,και στα σχολεία παρουσιαστήκατε ή στη διεύθυνση?

τι εννοεις? παρουσιαστηκαμε στην πρωτοβαθμια και μας εστειλαν στα σχολεια οπου παρουσιαστηκαμε επειτα για αναληψη εργασιας.

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 12:11:46 πμ »
Παιδια, ξερει κανεις τι γινεται αν δεν αποδεχτει καποιος διορισμο αναπληρωτη; Διαγραφοματε απο τον πινακα για φετος μονο η και για του χρονου;Υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγουμε-ακυρωση της αιτησης αναπληρωτη η κατι τετοιο, τουλαχιστο να γλυτωσω για του χρονου;

Με καλεσαν προχτες, αλλα χαρη στα 'κοινωνικοτατα' κριτηρια τους-ελευθερη γαρ,οποτε η προυπηρεσια,οι ικανοτητες, τα μορια, οι 3 ΑΣΕΠ κι ολα τα υπολοιπα δε μετρανε, προφανως-απο 4 επιλογες ειχαν ηδη αναθεσει τις 2,που ηταν και πιο βολικες για μενα, οποτε οι μονες μου επιλογες ηταν και 2 και αρκετα πιο μακρια απο οτι υπολογιζα και συντρεχουν οικογενειακοι λογοι που δεν μπορω να παω-για να μην αναφερω το οικονομικο, καθως απαιτειται, στην ουσια, να χαλαω το μισο και παραπανω,κουτσουρεμενο πλεον, μισθο σε βενζινη και διοδια,πραγμα που θα ηταν ασυμφορο κι απο μονο  του! ???
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 12:22:07 πμ »
Παιδια, ξερει κανεις τι γινεται αν δεν αποδεχτει καποιος διορισμο αναπληρωτη; Διαγραφοματε απο τον πινακα για φετος μονο η και για του χρονου;Υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγουμε-ακυρωση της αιτησης αναπληρωτη η κατι τετοιο, τουλαχιστο να γλυτωσω για του χρονου;

Με καλεσαν προχτες, αλλα χαρη στα 'κοινωνικοτατα' κριτηρια τους-ελευθερη γαρ,οποτε η προυπηρεσια,οι ικανοτητες, τα μορια, οι 3 ΑΣΕΠ κι ολα τα υπολοιπα δε μετρανε, προφανως-απο 4 επιλογες ειχαν ηδη αναθεσει τις 2,που ηταν και πιο βολικες για μενα, οποτε οι μονες μου επιλογες ηταν και 2 και αρκετα πιο μακρια απο οτι υπολογιζα και συντρεχουν οικογενειακοι λογοι που δεν μπορω να παω-για να μην αναφερω το οικονομικο, καθως απαιτειται, στην ουσια, να χαλαω το μισο και παραπανω,κουτσουρεμενο πλεον, μισθο σε βενζινη και διοδια,πραγμα που θα ηταν ασυμφορο κι απο μονο  του! ???
Η ακύρωση της αίτησης έπρεπε να γίνει πριν από την κλήση σου. Δυστυχώς διαγράφεσαι φέτος και του χρόνου. Ββάθμια δε σε κάλεσαν ή κάνω λάθος? Πολύ νωρίς δεν μοίρασαν τα κενά? Πότε πρόλαβε να συνεδριάσει το ΠΥΣΔΕ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2011, 12:23:38 πμ από effie3s »
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 11:05:58 πμ »
δλδ εχει και αλλα κενα ακομα? σιγα-σιγα γινονται οι προσληψεις....αλλα παλι καλα να λεμε!

Αποσυνδεδεμένος vaso84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 11:52:38 πμ »
SOS! Εχω ενα προβλημα και δε ξερω τι να κανω. Με καλεσαν στην Ευβοια την προηγουμενη εβδομαδα κ ανελαβα μια θεση την Τεταρτη που ειχε 4 σχολεια σε 4 χωρια εξω απο την Χαλκιδα. Βασισμενη σε αυτο νοικιασα σπιτι σε ενα απο αυτα τα χωρια για να μην εχω τοσα εξοδα απο βενζινη. Την Παρασκευη ομως κ ενω εκανα μαθημα σε ενα απο τα σχολεια, μου ειπαν οτι εγινε λαθος κ το σχολειο αντι για 3 ωρες που με εστειλαν ειχε κενη 1 ωρα μονο και θα πρεπει να παω σε ενα αλλο σχολειο στην Χαλκιδα. Αυτο ομως δε με βολευει καθολου εκει που νοικιασα το σπιτι. Μου το ανακοινωσε η διευθυντρια του σχολειου κ με τον προισταμενο δε καταφερα να μιλησω αφου ειχε παει 4 η ωρα... Τι μπορω να κανω τωρα? Δεν ηταν δικο μου λαθος και δε με συμφερει καθολου απο εκει που μενω να πηγαινω Χαλκιδα...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 03:50:23 μμ »
SOS! Εχω ενα προβλημα και δε ξερω τι να κανω. Με καλεσαν στην Ευβοια την προηγουμενη εβδομαδα κ ανελαβα μια θεση την Τεταρτη που ειχε 4 σχολεια σε 4 χωρια εξω απο την Χαλκιδα. Βασισμενη σε αυτο νοικιασα σπιτι σε ενα απο αυτα τα χωρια για να μην εχω τοσα εξοδα απο βενζινη. Την Παρασκευη ομως κ ενω εκανα μαθημα σε ενα απο τα σχολεια, μου ειπαν οτι εγινε λαθος κ το σχολειο αντι για 3 ωρες που με εστειλαν ειχε κενη 1 ωρα μονο και θα πρεπει να παω σε ενα αλλο σχολειο στην Χαλκιδα. Αυτο ομως δε με βολευει καθολου εκει που νοικιασα το σπιτι. Μου το ανακοινωσε η διευθυντρια του σχολειου κ με τον προισταμενο δε καταφερα να μιλησω αφου ειχε παει 4 η ωρα... Τι μπορω να κανω τωρα? Δεν ηταν δικο μου λαθος και δε με συμφερει καθολου απο εκει που μενω να πηγαινω Χαλκιδα...
Μα καλά που τη βρήκαν τη 1 ώρα μόνο? Ούτε τμήμα δεν είναι!!  ??? Δεν ξέρουν τι τους γίνεται!  >:( >:( >:( >:( >:(
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 04:01:24 μμ »
Παιδιά κάτι που διάβασα και εγώ να σας πω!Στο παιδεία εργασία γράφει αναλυτικά για τα ΖΕΠ β'βάθμιας Αττικής ότι θα καλέσουν και του κλάδου μας και πλήρους και μειωμένου και ωρομισθίους.Ρίξτε μια ματιά κι'εσείς.
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 453
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.178 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.