*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 20052 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 30, 2021, 12:54:51 μμ »
Λοιπον δεν ξερω αν θυμάστε οι πιο παλιοί τη χρονια που άνοιξε το ΕΑΠ και έβαλε αυτο το μεταπτυχιακό της Αγγλικής.Θυμαμαι τότε γενικά υπήρχε μια δυσπιστία και όσοι πήγαμε μας έλεγαν συνάδελφοι στα σχολεια « ε τι το θέλετε ,σαματι αναγνωρίζεται;» Το θυμόσαστε ; Ήταν νομιζω το 1992.Τωρα το ΕΑΠ φτιάχνει καθε τόσο νέα μεταπτυχιακά.Συναδελφος μου είπε οτι τωρα το μεταπτυχιακό της Αγγλικης γίνεται και σε εξάμηνα, οχι ετήσιο προγραμμα οπως ήταν τότε.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:42:37 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 30, 2021, 12:58:15 μμ »
Λοιπον δεν ξερω αν θυμάστε οι πιο παλιοί τη χρονια που άνοιξε το ΕΑΠ και έβαλε αυτο το μεταπτυχιακό της Αγγλικής.Θυμαμαι τότε γενικά υπήρχε μια δυσπιστία και όσοι πήγαμε μας έλεγαν συνάδελφοι στα σχολεια « ε τι το θέλετε ,σαματι αναγνωρίζεται;» Το θυμόσαστε ; Ήταν νομιζω το 1992.Τωρα το ΕΑΠ φτιάχνει καθε τόσο νέα μεταπτυχιακά.Συναδελφος μου είπε οτι τωρα το μεταπτυχιακό της Αγγλικης γίνεται και σε εξάμηνα, οχι ετήσιο προγραμμα οπως ήταν τότε.
Ναι, παρακολούθησα το πρόγραμμα στην παλιά του μορφή κι όσοι ξέρουν από ΕΑΠ, γνωρίζουν πόσο δύσκολο ήταν. Κουράστηκα πολύ για να αποφοιτήσω με Άριστα. Στη νέα του μορφή το πρόγραμμα είναι, κατά την άποψή μου, πιο light.

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:05:18 μμ »
Εχει καταντήσει μπιζνα και όλοι τρέχουν σε κολλέγια, μεταπτυχιακά , διδακτορικά ουτε κι εγω ξερω απο που,γλωσσες ,σεμινάρια και δεν ξερω και γω τι αλλο.Μπιζνα κανονική.Αμα μπει και ο ΑΣΕΠ ε θα κερδίσουν και τα φροντιστήρια.Μη μείνουν παραπονεμένοι κι αυτοί.....
Καλά, ο,τι παραγγέλνεις παίρνεις με κουριερ στο δυσπροσιτο , αμα αναγνωρσει κ το χαρβαρντ Γιουνιβεερσιτι Egalaio Campus -γίναμε !!!! αν κ αυτοί δεν θα σου δινουν μπονους Γ2 βουλγαρικα ιταλικά ισπανικά -δε συμφέρει  ;D

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:07:07 μμ »
Με βάση αυτα που μου έδειξε συνάδελφος πρόσφατα, ναι θα συμφωνήσω.Εντωμεταξυ μου έκανε εντύπωση γιατι τότε μας έδιναν ολόκληρα βιβλία οχι φωτοτυπίες οπως τωρα.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:42:37 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:09:16 μμ »
Με βάση αυτα που μου έδειξε συνάδελφος πρόσφατα, ναι θα συμφωνήσω.Εντωμεταξυ μου έκανε εντύπωση γιατι τότε μας έδιναν ολόκληρα βιβλία οχι φωτοτυπίες οπως τωρα.
Δε γνώριζα ότι παίρνουν φωτοτυπίες τώρα. Επίσης δεν υπάρχουν νομίζω εξετάσεις παρά μόνο εργασίες και παρουσίασή τους στο τέλος του εξαμήνου.

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:13:38 μμ »
Ναι, παρακολούθησα το πρόγραμμα στην παλιά του μορφή κι όσοι ξέρουν από ΕΑΠ, γνωρίζουν πόσο δύσκολο ήταν. Κουράστηκα πολύ για να αποφοιτήσω με Άριστα. Στη νέα του μορφή το πρόγραμμα είναι, κατά την άποψή μου, πιο light.
Κοίτα- εγώ ΔΕΝ εχω μεταπτυχιακό απο ΕΑΠ- έχω απο δημόσιο ίδρυμα κ ήταν σχεδόν τζάμπα, αλλά το έχουν κ το κάνουν πολλοιιιι συνάδελφοι τώρα, όσο Light κ να είναι κ χρόνο χρειάζεται κ  προσπάθεια -καμία σχέση με τα χάλια τα μαύρα που έχουν γεμίσει οι πίνακες κ που ΘΑ γεμισουν στην επόμενη φουρνιά. Στο ΕΑΠ , ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ξέρουν τη γλώσσα στην οποία σπουδάζουνε, οι καθηγητές που κάνουν μάθημα έχουν διδακτορικά κ δημοσιευνένη έρευνα σε περιοδικά της προκοπής ,οι άνθρωποι κ δεν είναι ονόματα-φαντάσματα . Επίσης για να κάνεις το μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ δεν κονεξαρει ο κάθε τυχάρπαστος μεσάζοντας -φροντιστηριούχος απο επαρχια ο οποίος σου "μεταφράζει"  :o τα τεστ, τις εργασίες  ;D κλπ.

Θέλω να πω, το πρόβλημα μας ΔΕΝ είναι ούτε το ΕΑΠ ούτε τα καλα πανεπιστημια του εξωτερικου. Είναι συγκεκριμένες χώρες, συγκεκριμένα "πανεπιστημια" που εχουν ΓΕΜΙΣΕΙ τους πινακες ειδικής (απο εκει αρχισε η φάμπρικα)  κ της γενικής σε ΟΛΕΣ τις ειδικότητες κ που αν δεν αλλάξει η μοριοδοτηση, όταν θα ανοίξει ο πίνακας, θα έχουν όλοι διδακτορικο-2 μεταπτυχιακά +Γ2 μπόνους από ΑΥΤΑ τα συγκεκριμένα "πανεπιστήμια" στις συγκεκριμένες χώρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2021, 01:18:25 μμ από Mara006 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:21:56 μμ »
Κοίτα- εγώ ΔΕΝ εχω μεταπτυχιακό απο ΕΑΠ- έχω απο δημόσιο ίδρυμα κ ήταν σχεδόν τζάμπα, αλλά το έχουν κ το κάνουν πολλοιιιι συνάδελφοι τώρα, όσο Light κ να είναι κ χρόνο χρειάζεται κ  προσπάθεια -καμία σχέση με τα χάλια τα μαύρα που έχουν γεμίσει οι πίνακες κ που ΘΑ γεμισουν στην επόμενη φουρνιά. Στο ΕΑΠ , ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ξέρουν τη γλώσσα στην οποία σπουδάζουνε, οι καθηγητές που κάνουν μάθημα έχουν διδακτορικά κ δημοσιευνένη έρευνα σε περιοδικά της προκοπής ,οι άνθρωποι κ δεν είναι ονόματα-φαντάσματα . Επίσης για να κάνεις το μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ δεν κονεξαρει ο κάθε τυχάρπαστος μεσάζοντας -φροντιστηριούχος απο επαρχια ο οποίος σου "μεταφράζει"  :o τα τεστ, τις εργασίες  ;D κλπ.
Σαφώς και απαιτεί χρόνο και προσπάθεια. Απλά έκανα τη σύγκριση, καθώς κατ' εμέ είναι σαφώς ευκολότερη η νέα μορφή του προγράμματος. Τώρα εργασίες γραμμένες από φροντιστήρια κλπ. και σε αυτό που παρακολούθησα εγώ υπήρχαν και παντού νομίζω. Δεν αναφέρθηκα στους φοιτητές αλλά στο πρόγραμμα αλλά τώρα που το θυμήθηκα, στη νέα του εκδοχή γίνονται δεκτά άτομα που δεν έχουν σπουδάσει απαραίτητα Αγγλική Φιλολογία αλλά έχουν Γ2.  >:( Οπότε για το πόσο καλά οι συγκεκριμένοι γνωρίζουν τη γλώσσα έχω επιφυλάξεις και μια μικρή προσωπική εμπειρία. Ευτυχώς που αυτοί δεν έχουν δικαίωμα (ακόμη τουλάχιστον) διδασκαλίας σε δημόσιο σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:30:58 μμ »
Ναι τότε είχαμε και εξετάσεις.Θυμαμαι πηγαίναμε σε κατι κτήρια στο σταθμό Ειρήνη στην Αττική.Κατι κτήρια αστα να πάνε χαχα.Παντως εχουν αλλάξει και αρκετοι καθηγητές απο τότε.Η συνάδελφος μου είπε ονόματα καθηγητών που δεν τα ήξερα.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:34:58 μμ »
Ναι τότε είχαμε και εξετάσεις.Θυμαμαι πηγαίναμε σε κατι κτήρια στο σταθμό Ειρήνη στην Αττική.Κατι κτήρια αστα να πάνε χαχα.Παντως εχουν αλλάξει και αρκετοι καθηγητές απο τότε.Η συνάδελφος μου είπε ονόματα καθηγητών που δεν τα ήξερα.
Εγώ τελείωσα πρόσφατα. Από τους τελευταίους που παρακολούθησαν την προηγούμενη version του ΠΜΣ. Γραπτές εργασίες και εξετάσεις και διπλωματική, την οποία τώρα, αν το επιθυμείς, την αντικαθιστάς με δύο ενότητες. Τα κτήρια στα οποία γίνονταν οι Ομαδικές Συναντήσεις και οι εξετάσεις ήταν μια χαρά και σύγχρονα, π.χ. κολλέγια αλλά και δημόσια κτήρια. Οι καθηγητές πάντως ήταν άτομα με περγαμηνές και δημοσιεύσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2021, 01:36:53 μμ από English »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:39:01 μμ »
Α τότε μας πήγαιναν σε κατι κτήρια εγκατελειμμένα στο σταθμό Ειρήνη χεχε.Θυμαμαι που κλείστηκα στην τουαλέτα γιατι ειχε κλειδαρια χαλασμένη και φώναζα να μου ανοίξουν Χε Χε.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:20:19 μμ »
Θα συμφωνήσω απόλυτα .Οταν ξεκίνησα ήμουν κοριτσάκι και τωρα είμαι 47 χρόνων.Το εχω ξαναπεί ακομη κι ο γιος μου που τωρα ειναι παλικάρι πια μου λέει «ρε μάνα δεν εισαι λίγο μεγάλη για νεοδιοριστη»; Κι εχει δικιο..... :-\
Εντωμεταξυ διάβασα σημερα οτι λέει τα κολλέγια θα ειναι ισότιμα με τα ΑΕΙ.Δηλαδη τι θα εχουν οι επόμενοι πίνακες;  >:(

Μην στεναχωριέσαι για την ηλικία! Παλιος καθηγητής μου μαθηματικός διορίζεται τωρα στα 60 του.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2866
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:29:51 μμ »
Μην στεναχωριέσαι για την ηλικία! Παλιος καθηγητής μου μαθηματικός διορίζεται τωρα στα 60 του.

Εγώ πάλι προπερσι που ήμουν αναπληρωτρια σ' ένα δυσπρόσιτο δημοτικό  συνάντησα στο λύκειο του ίδιου προαυλίου την μόνιμη μαθηματικό την οποία είχα ως ωρομισθια καθηγήτρια στο σχολείο όταν ήμουν  μαθήτρια...

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2866
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:30:38 μμ »

Εγώ πάλι προπερσι που ήμουν αναπληρωτρια σ' ένα δυσπρόσιτο δημοτικό  συνάντησα στο λύκειο του ίδιου προαυλίου την μόνιμη μαθηματικό την οποία είχα ως ωρομισθια καθηγήτρια στο σχολείο όταν ήμουν  μαθήτρια στην πόλη μου . Ήταν κ αυτή από την ίδια πόλη...

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:37:28 μμ »
Ο γιος μου στο γυμνάσιο φέτος είχε την ιδέα γυμνάστρια που είχα εγώ στο γυμνάσιο. Όλα καλά...
Τα παιδιά δεν θα ξέρουν την διαφορά.
Can I skip tomorrow?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 458
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.