*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 214617 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #644 στις: Μάρτιος 26, 2007, 10:31:18 μμ »
 Αυτά είναι επιχειρήματα από σοβαρό καθηγητή. Μπράβο μόνο που ξεχνάς ένα πράγμα. Όταν εμένα με ρωτάνε οι μαθητές μου πως διορίστηκα θα λέω ότι έδωσα εξετάσεις και πέτυχα με ΑΣΕΠ, αξιοκρατικά, ενώ εσύ θα περηφανεύεσαι για τους αγώνες που έκανες και λες με διόρισε το δικαστήριο, τόσα λεφτά έδωσα. Τι πτυχίο έχω ? έλα μωρέ λεπτομέρειες... Αφού μίλησε η δικαιοσύνη, αλήθεια τι σχολή έχεις τελειώσει, άσε μη μου πεις
    ΤΕΙ Αυτοματισμού με εφαρμογές στα Κσζανάκια με Αισθητήρες PLC.
Πάντως εκτός από Αυτοματιστές, Πληροφορικοί ίσως να μπορρείτε να διεκδικήσετε και τα δικαιώματα των υδραυλικών, γιατί όχι?

Πρόσεξε να μην καταπιείς το σάλιο σου γιατι θα δηλητηριαστείς.Και μετά τι θα γίνει η εκπαίδευση αν χάσει έναν άνθρωπο που θέλει να λέγεται εκπαιδευτικός και χρησιμοποιεί εκφράσει του στυλ <<θα φάτε την κρυάδα>>.Σε τσούζει βλέπω η ζητιανιά στον ΟΤΕ

Φίλε μου νομίζω ότι παρεκτρέπεσαι. Μπράβο σου και άξιος αν διορίστηκες με τον ΑΣΕΠ αλλά φαντάζομαι ότι θα έχεις δει ότι μαζί με σένα πέρασαν στον ΑΣΕΠ και αρκετοί άλλοι συνάδερφοι από τις 'παρακατιανές' σχολές.

Επίσης θα έχεις δει ότι και αρκετοί συνάδερφοι σου από το τμήμα Πληροφορικής δεν κατάφεραν να πιάσουν τη βάση στον προηγουμενο ΑΣΕΠ. Καλώς ή κακώς δεν κατέχετε τη γνώση κατ'αποκλειστικότητα!!!
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:12:24 »

Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #645 στις: Μάρτιος 26, 2007, 10:36:54 μμ »

 Αυτό είναι, έγινε ο άλλος moderator και την ψώνισε, ε ρε τι κάνει η εξουσία.
ΖΗΤΩ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΖΗΤΩ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ

Θα σε παρακαλούσα πολύ να αλλάξεις το υφάκι σου. Εδώ μέσα γίνεται διάλογος, λέγονται διαφορες απόψεις και όσο καυστικές κι αν είναι δεν επεμβαίνουμε όταν "πατάνε' πάνω σε κάποια επιχειρήματα.
Οι προσβολές όμως  δεν χωράνε εδώ μέσα. Άλλαξε το μήνυμα σου, πέτα ότι προσβλητικό υπάρχει εκεί μέσα και την επόμενη φορά πρόσεχε πως γράφεις.... αν θες να συνεχίσεις να γράφεις.


Για μερικούς απ' ό,τι φαίνεται δημοκρατία και ελευθερία ταυτίζονται με το: προσβάλω, υβρίζω, ειρωνεύομαι, γελοιοποιώ.
Μπράβο. Συνέχισε έτσι...
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #646 στις: Μάρτιος 26, 2007, 11:36:00 μμ »
Εάν όλοι αυτοί που διορίζονταν στα σχολεία αγαπούσαν την εκπαίδευση τότε τα σχολεία θα λειτουργούσαν σωστά

euler, αρκετά πια με τις διπλοεγγραφές σου και τις πονηριές σου.

Αποσυνδεδεμένος mik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #647 στις: Μάρτιος 27, 2007, 01:19:58 πμ »
 ??? Κάθομαι εδώ και μια εβδομάδα και παρακολουθώ το forum σχετικά με το δικαστήριο..

Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα:

* Οι ανεργοι πληροφορικάριοι ας  ψαξουν δουλειά στον ιδιωτικό τομεα γιατι οι θέσεις στην εκπαιδευση θα ανοιξουν μετά απο 20 χρονια.

* Οσοι εχουμε διοριστεί απο τα 11 τμηματα  εχουμε πιάσει τις θέσεις και δεν μας κουνάει καμία αποφαση δικαστηρίου ή οποιαδήποτε αλλη σπασμοδική κινηση.
    (ανεργων πιτσιρικάδων που δέν έχουν τα κότσια να πάνε στον ιδιωτικο τομέα)

* Φτάνει πιά αυτή η κατάντια που διακατέχει το forum απο κάποιους  ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΑΡΙΟΥΣ  ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ  !!! που βλέποντας το τρένο της  ανεργείας ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ....

Υ.Σ
Μετά απο 10 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα που εργαζόμουν (μια απο τις 3 μεγαλύτερες εταιρίες παραγωγής software στη Ελλάδα)
δέν ειδα σχεδόν κανένα  ΤΕ Πληροφορικής να ξέρει κατι πάνω στην πληροφορική ..... Πάρτε το χαμπάρι τα πανεπιστήμια βγάζουν πτυχιούχους και οχι επιστήμονες


 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:12:24 »

Αποσυνδεδεμένος kotsiaris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • fuck the system
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #648 στις: Μάρτιος 27, 2007, 09:11:54 πμ »
??? Κάθομαι εδώ και μια εβδομάδα και παρακολουθώ το forum σχετικά με το δικαστήριο..

Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα:

* Οι ανεργοι πληροφορικάριοι ας  ψαξουν δουλειά στον ιδιωτικό τομεα γιατι οι θέσεις στην εκπαιδευση θα ανοιξουν μετά απο 20 χρονια.

* Οσοι εχουμε διοριστεί απο τα 11 τμηματα  εχουμε πιάσει τις θέσεις και δεν μας κουνάει καμία αποφαση δικαστηρίου ή οποιαδήποτε αλλη σπασμοδική κινηση.
    (ανεργων πιτσιρικάδων που δέν έχουν τα κότσια να πάνε στον ιδιωτικο τομέα)

* Φτάνει πιά αυτή η κατάντια που διακατέχει το forum απο κάποιους  ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΑΡΙΟΥΣ  ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ  !!! που βλέποντας το τρένο της  ανεργείας ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ....

Υ.Σ
Μετά απο 10 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα που εργαζόμουν (μια απο τις 3 μεγαλύτερες εταιρίες παραγωγής software στη Ελλάδα)
δέν ειδα σχεδόν κανένα  ΤΕ Πληροφορικής να ξέρει κατι πάνω στην πληροφορική ..... Πάρτε το χαμπάρι τα πανεπιστήμια βγάζουν πτυχιούχους και οχι επιστήμονες


 



Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος TEO378

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω το συμφέρον μου
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #649 στις: Μάρτιος 27, 2007, 09:20:42 πμ »
??? Κάθομαι εδώ και μια εβδομάδα και παρακολουθώ το forum σχετικά με το δικαστήριο..

Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα:

* Οι ανεργοι πληροφορικάριοι ας  ψαξουν δουλειά στον ιδιωτικό τομεα γιατι οι θέσεις στην εκπαιδευση θα ανοιξουν μετά απο 20 χρονια.

* Οσοι εχουμε διοριστεί απο τα 11 τμηματα  εχουμε πιάσει τις θέσεις και δεν μας κουνάει καμία αποφαση δικαστηρίου ή οποιαδήποτε αλλη σπασμοδική κινηση.
    (ανεργων πιτσιρικάδων που δέν έχουν τα κότσια να πάνε στον ιδιωτικο τομέα)

* Φτάνει πιά αυτή η κατάντια που διακατέχει το forum απο κάποιους  ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΑΡΙΟΥΣ  ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ  !!! που βλέποντας το τρένο της  ανεργείας ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ....

Υ.Σ
Μετά απο 10 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα που εργαζόμουν (μια απο τις 3 μεγαλύτερες εταιρίες παραγωγής software στη Ελλάδα)
δέν ειδα σχεδόν κανένα  ΤΕ Πληροφορικής να ξέρει κατι πάνω στην πληροφορική ..... Πάρτε το χαμπάρι τα πανεπιστήμια βγάζουν πτυχιούχους και οχι επιστήμονες


 




Ακριβώς έτσι είναι τα πράματα..... Ξαφνικά όοοολοι οι πληροφορικοι αγάπησαν την εκπαίδευση ....
Εγώ θα έλεγα ότι απλώς αγαπούν την τεμπελιά και παραδέχονται τους εαυτούς τους ως ανίκανους να καθιερωθούν σε κάτι άλλο εκτός από το αραλίκι πολλών μηνών τον χρόνο.
Και Δυστυχώς το 90% των εκπαιδευτικών έτσι είναι ....
 Αν ψηφιζόταν νόμος που θα υποχρέωνε στο χρόνο των διακοπών των εκπαιδευτικών να δουλεύουν σε δημόσιες υπηρεσίες θα βλέπατε πόσοι-ες  θα καιγόταν να γίνουν καθηγητές .
Όχι οτι είναι κακό βέβαια αλλα τα σχόλια τύπου αγαπώ την εκπαίδευση κτλ κτλ πιστεύω είναι στάχτη στα μάτια .
Αν αγαπάς την εκπαίδευση πάνε σε ένα φροντηστήριο 12 μήνες τον χρόνο στην πόλη σου από 10 ώρες την μέρα.

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #650 στις: Μάρτιος 27, 2007, 10:02:18 πμ »
  Σοβαρά τι λες ρε? ο ΣΤΕΜΠ υπήρχε τόσα χρόνια, και δεν ασχολείται μόνο με την εκπαίδευση όπως ο σύλλογος της πλάκας που έχετε φτιάξει. Δηλαδή είναι να τρελαίνεσαι, να έρχεται ο κάθε απίθανος και να οικοιοποιείται την πληροφορική. Τέλος πάντων θα φάτε την κρύαδα τον Οκτώβριο και θα πάτε σπίτια σας.
   Προλαβαίνετε να πάρετε και δώρο χριστουγέννων από το ταμείο ανεργίας.

  Πως τον είπατε τον σύλλογό σας? Σύλλογο Αποφοίτων Μειωμένων Προσόντων και Αναξιοπαθούντων Πληροφορικών για Βόλεμα στη Δημόσια Εκπαίδευση?

Όσον αφορά τους Αυτοματιστές γιατί έχουν κολλήσει με την εκπαίδευση? Τα βρήκαν σκούρα στη βιομηχανία και ψάχνουν την εύκολη λύση?
Άαε που πλέον όλα τα αυτόματα καζανάκια με PLC έρχονται έτοιμα από Κίνα, που να βρουν δουλειά και αυτοί οι άμοιροι....

Δεν ξέρω αν θα πρέπει να στραφούμε κατά ΑΣΕΠ για να μας προσθέσει στον κλάδο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕ ξέρω όμως έναν σύλλογο που χιλιοπαρακαλούσε τον ΟΤΕ να συμπεριλάβει τους αποφοίτους του στην προκήρυξη όταν είδε τα σκούρα ενώ μεχρι εκείνη την στιγμή δεν έδινε καμία σημασά σε αυτές τις θέσεις.Τι μεσολάβησε άραγε;Έλα δεν είναι και τόσο δύσκολο.
"αξιοτιμε/η" κυριε/α pe20ix ως επιτυχων του ΑΣΕΠ, μορφωμενου πληροφορικου και μελους του ΣΤΕΜΠ εχεις απιστευτα επιχειρηματα και απιστευτο σεβασμο προς τους συναδερφους και συνομιλητες σου....ετσι απευθυνεσαι και στους μαθητες σου? ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...με τον τροπο σου μας δειχνεις το στενομυαλο τροπο που σκεφτονται ολοι οι ομοιοι σου!!!αντιμετωπισα ομοιους σου μεσα στην ταξη και πιστεψε με πιο πολυ ξερετε να μιλατε παρα να διδασκετε....
λυπαμαι πολυ για το τροπο αντιμετωπισης που εχεις απεναντι στους συναδερφφους σου και πραγματικα θλιβομαι οταν βλεπω τετοια ατομα να εχουν επαφη με παιδια...
αρκετα με το ποιημα που πουλατε ως "γνησιοι πληροφορικοι"....
τα συμπερασματα τα αφηνω σε εσας

Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #651 στις: Μάρτιος 27, 2007, 10:38:13 πμ »
Άσε , heren , έχω φρικάρει με την "μειοψηφία" ορισμένων. Γιατί μειοψηφία είναι και εκεί ελπίζω να μείνει!

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #652 στις: Μάρτιος 27, 2007, 11:12:10 πμ »
Εχουν αναφερθεί πολλές φορές παρακλήσεις για μη ειρωνικά /προσβλήτικά σχόλια. Δυστυχώς κάποιοι επιμένουν και συνεχίζουν στο ιδιο μοτίβο προσβάλλοντας άτομα και καταστάσεις, με μηνύματα γεμάτα ειρωνεία. Πολλές φορές φτάνουν κιόλας στο σημείο να βάλουν τον εαυτό τους σε ρόλο προφήτη/δικαστή ανακοινώνοντας και το αποτέλεσμα του δικαστηρίου. Δεν θα αναφερθώ σε ονόματα γιατί με μια ματιά είναι φανερό για ποιους πρόκειται και οι ίδιοι ξέρουν καλά ότι απευθύνομαι σε αυτούς.
Ελλείψει επιχειρημάτων όμως είναι μάλλον ο μόνος τρόπος για να συμμετάσχουν στην κουβέντα και να την αποσυντονίσουν.
 Οπότε από την στιγμή που δεν φαίνεται να έχουν την διάθεση ή και την συνείδηση να ασχοληθούν σοβαρά με το θέμα, και αφότου δεν λαμβάνουν καν υπ'οψην τους τις προσπάθειες να κρατηθεί η κουβέντα σε ένα σοβαρό και εντος θέματος επίπεδο νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης τους είναι η αδιαφορία για αυτά τα μηνύματα.
Οσοι ενδιαφέρονται για το θέμα και την εξέλιξη του δεν έχουν παρά να συνεχίσουν να γράφουν αγνοώντας πλήρως αυτά τα μηνύματα που έτσι κι αλλιώς χαρακτηρίζουν μόνο αυτόν που τα γράφει και κανέναν άλλον.

Αποσυνδεδεμένος remo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #653 στις: Μάρτιος 27, 2007, 11:27:30 πμ »
Αγαπητοί κύριοι του ΣΤΕΜΠ (sniper_hellas, pe20 κ.α)

Θα συμφωνούσα μαζί σας απόλυτα, αν δεν κάνατε τα παρακάτω δύο ατοπήματα:

1ο : μιλάτε για τους αυτοματιστές ότι δεν πρέπει να είναι στο ΠΕ20. Θα είχατε δίκαιο αν δεν υπήρχε το τμήμα Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων. Ως γνωστών το τμήμα αυτό από την ίδρυσή του έως το 2004 είχε το ίδιο πρόγραμμα σπουδών με το τμήμα Αυτοματισμού (πέντε μαθήματα διαφορά). Άρα εάν αυτοί ανήκουν στον κλάδο της πληροφορικής, τότε ανήκει και το τμήμα Αυτοματισμού. Εάν όχι τότε το ίδιο ισχύει και για τους Αυτοματιστές.

2ο Βλέπω να μιλάτε για Πληροφορική και Επικοινωνίες. Για ποίες επικοινωνίες μιλάτε. Τα επαγγελματικά σας δικαιώματα σας έχουν ως μηχανικούς λογισμικού και ασχοληθείτε με δίκτυα μόνο κάτω από την επίβλεψη των ειδικών. Τώρα θα μου πει κάποιος μα έχουμε στο πρόγραμμα σπουδών μας 5 μαθήματα. Άρα ή τα 5 μαθήματα σου δίνουν την δυνατότητα να είσαι κάτι που δεν είσαι ή όχι. Απλά μόνο με software έχει πείνα ενώ με επικοινωνίες όχι.

Εάν αυτούς τους 2 λόγους τους σκεφτείτε θα δείτε ότι κάνετε λάθος. Απλή ενημέρωση κάνω. Εάν πάλι συμφωνείτε μαζί μου τότε έξω τα τμήματα Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων και Αυτοματισμού από το ΠΕ20, καθώς και εσείς έξω από τις επικοινωνίες. Εκεί πρέπει να είναι και το τμήμα Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων και  το τμήμα Αυτοματισμού.

Δεν θέλω ειρωνικά σχόλια όπως δεν ειρωνεύομαι κανέναν. Ξέρω τι θα πείτε και τι θα απαντήσετε. Αλλά είστε μεγάλα παιδία και ξέρετε ότι έχω δίκαιο.             

Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #654 στις: Μάρτιος 27, 2007, 11:44:31 πμ »
Αγαπητοί κύριοι του ΣΤΕΜΠ (sniper_hellas, pe20 κ.α)

Θα συμφωνούσα μαζί σας απόλυτα, αν δεν κάνατε τα παρακάτω δύο ατοπήματα:

1ο : μιλάτε για τους αυτοματιστές ότι δεν πρέπει να είναι στο ΠΕ20. Θα είχατε δίκαιο αν δεν υπήρχε το τμήμα Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων. Ως γνωστών το τμήμα αυτό από την ίδρυσή του έως το 2004 είχε το ίδιο πρόγραμμα σπουδών με το τμήμα Αυτοματισμού (πέντε μαθήματα διαφορά). Άρα εάν αυτοί ανήκουν στον κλάδο της πληροφορικής, τότε ανήκει και το τμήμα Αυτοματισμού. Εάν όχι τότε το ίδιο ισχύει και για τους Αυτοματιστές.

2ο Βλέπω να μιλάτε για Πληροφορική και Επικοινωνίες. Για ποίες επικοινωνίες μιλάτε. Τα επαγγελματικά σας δικαιώματα σας έχουν ως μηχανικούς λογισμικού και ασχοληθείτε με δίκτυα μόνο κάτω από την επίβλεψη των ειδικών. Τώρα θα μου πει κάποιος μα έχουμε στο πρόγραμμα σπουδών μας 5 μαθήματα. Άρα ή τα 5 μαθήματα σου δίνουν την δυνατότητα να είσαι κάτι που δεν είσαι ή όχι. Απλά μόνο με software έχει πείνα ενώ με επικοινωνίες όχι.

Εάν αυτούς τους 2 λόγους τους σκεφτείτε θα δείτε ότι κάνετε λάθος. Απλή ενημέρωση κάνω. Εάν πάλι συμφωνείτε μαζί μου τότε έξω τα τμήματα Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων και Αυτοματισμού από το ΠΕ20, καθώς και εσείς έξω από τις επικοινωνίες. Εκεί πρέπει να είναι και το τμήμα Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων και  το τμήμα Αυτοματισμού.

Δεν θέλω ειρωνικά σχόλια όπως δεν ειρωνεύομαι κανέναν. Ξέρω τι θα πείτε και τι θα απαντήσετε. Αλλά είστε μεγάλα παιδία και ξέρετε ότι έχω δίκαιο.             



Και εσύ τώρα φίλε Remo , πιστεύεις ότι θα σου απαντήσουν χωρίς ειρωνίες και σχόλια?
Αφού έχουν στερέψει από επιχειρήματα!!!

Αποσυνδεδεμένος TEO378

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω το συμφέρον μου
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #655 στις: Μάρτιος 27, 2007, 12:04:09 μμ »
Το αληθινό επιχείρημα είναι ένα ...
Θέλουν να διορίζονται χωρίς καν να πηγαίνουν για εξετάσεις στο δημόσιο.....όλα τα άλλα είναι φαμφαρολογίες.........Γιατί αν μείνουν στον ιδιοτικό τομέα πρέπει να αποδείξεις αυτά που ισχυρίζεσαι οτι γνωρίζεις.

Αποσυνδεδεμένος Empire

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #656 στις: Μάρτιος 27, 2007, 12:13:10 μμ »
Λοιπόν επειδή έγινε πολύς ντόρος με τους πληροφορικάριους,εγώ προσωπικά τελειώνω το τμήμα πληροφορικής και επικοινωνιών(ΤΕΙ Σερρών)!Μπείτε στο www.teiser.gr ακολουθήστε το link σχολές και τμήματα και πηγαίνετε στο νέο πρόγραμμα σπουδών του τμήματος μου το οποίο ισχύει τα τελευταία 2-2μιση χρόνια(αλλα και με το παλιό δεν είχα κάποιο πρόβλημα σύγκρισης)......τα λόγια περιττεύουν!!!!!Απλά ήθελα να ρωτήσω,εγώ τι πρέπει να πω και να κάνω μετά απο λιγούς μήνες με το πτυχίο που θα έχω στα χέρια μου μετά και απο αυτές τις τελευταίες εξελίξεις και σε τι μπορώ να ελπίζω πια στο χώρο της εκπαίδευσης;;;;;

Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #657 στις: Μάρτιος 27, 2007, 12:17:22 μμ »
Λοιπόν επειδή έγινε πολύς ντόρος με τους πληροφορικάριους,εγώ προσωπικά τελειώνω το τμήμα πληροφορικής και επικοινωνιών(ΤΕΙ Σερρών)!Μπείτε στο www.teiser.gr ακολουθήστε το link σχολές και τμήματα και πηγαίνετε στο νέο πρόγραμμα σπουδών του τμήματος μου το οποίο ισχύει τα τελευταία 2-2μιση χρόνια(αλλα και με το παλιό δεν είχα κάποιο πρόβλημα σύγκρισης)......τα λόγια περιττεύουν!!!!!Απλά ήθελα να ρωτήσω,εγώ τι πρέπει να πω και να κάνω μετά απο λιγούς μήνες με το πτυχίο που θα έχω στα χέρια μου μετά και απο αυτές τις τελευταίες εξελίξεις και σε τι μπορώ να ελπίζω πια στο χώρο της εκπαίδευσης;;;;;


Αυτό που μπορείς να κάνεις , είναι να ενημερώσεις τους υπόλοιπους συμφοιτητές σου και καθηγητές σου για την σοβαρότητα της κατάστασης...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161837
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 544

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.