*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 212553 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1036 στις: Μάιος 31, 2007, 07:35:49 μμ »
 
Να υποθέσουμε (ένα λογικό σενάριο) ότι κάθε χρόνο μπαίνουν 100(και πολλούς λέω γιατί το 1990 έμπαιναν 70 άτομα και καμιά 10ρια πηγαίνανε την επόμενη χρονιά πανεπιστήμιο) φοιτητές στον «κακό» αυτοματισμό κάθε χρόνο. Δηλαδή στον Πειραιά από το 1987-2004=17 χρόνια έχουν μπει 1700 φοιτητές-400φοιτητές που τα τελευταία 4 χρόνια που δεν έχουν πάρει ακόμα πτυχίο =1300 απόφοιτοι. Η Θεσσαλονίκη λειτούργησε το 1988-1989 δηλαδή 16χρόνια επί 100 φοιτητές την χρονιά =1600φοιτητές-400φοιτητές που τα τελευταία 4 χρόνια που δεν έχουν πάρει ακόμα πτυχίο =1100απόφοιτο. Η Χαλκίδα λειτούργησε το 2000 άρα μέχρι το 2004 δεν έχει βγάλει ακόμα απόφοιτους. Δηλαδή στην καλύτερη των περιπτώσεων μιλάμε για 2400 άτομα. Στον αυτοματισμό δεν ισχύει το όσοι μπαίνουν-βγαίνουν.
Όχι, δες το παραπάνω πόστ μου. 1100 πτυχιουχοι περίπου. Μόλις 455 από Θεσσαλονίκη.

Και για να γελάσουμε και λίγο: paphar λέω να κάνω ένα σύστημα ελέγχου χρησιμοποιώντας τεχνιτή νοημοσύνη αλλά αντί για υπολογιστή θα χρησιμοποιήσω μία .......υδραυλική-ηλεκτρολογική-μηχανική….. μηχανή!!!!! :P
Εγκό ντέν ξέρει από τέτοια... εγκό μόνο Ντος 3.30 ξέρει...
Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:09:55 »

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1037 στις: Μάιος 31, 2007, 10:26:04 μμ »
Τα μέλη:  Xlempouras, Plastic_Tree  διαγράφηκαν ως διπλοεγγραφή. Υπήρχε και ένας τρίτος λογαριασμός ο οποίος δεν ενεργοποιήθηκε και διαγράφηκε και αυτός.


Για τον plastictree θελω να μαθω ποια είναι η πρωτη εγγραφη που έκανε,για ναχω την ευκαιρεια να τσεκαρω τις προθεσεις του και τα κινιτρα που εχει.αν δε γνωρισεις τον εχθρο…Συγχαρητίρια που αντιλιφθικατε την πανουργια,δοστε και το αρχικο του ονομα ώστε η zoitsa και όλοι να καταλαβουμε τι παιζει μαυτον.

Καποια απάντηση αποτην Lenazagor παρακαλω;Αν δεν κάνει κοπο :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2007, 12:55:11 μμ από dinos_ »
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1038 στις: Ιούνιος 01, 2007, 01:09:57 μμ »
Tελικά μπορεί κάποιος να μου απαντήσει λεπτομερώς αν και τα 4 ΠΕ19 τμήματα έχουν πρόβλημα? Προσωπικά , πιστεύω ότι ναι! Αλλά υπάρχει κάποιος ΠΕ19 εδώ μέσα από τα καινούρια τμήματα που να έχει γνώση του προβλήματος και της προσφυγής κατά του Π.Δ?
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1039 στις: Ιούνιος 02, 2007, 02:25:42 πμ »
Tελικά μπορεί κάποιος να μου απαντήσει λεπτομερώς αν και τα 4 ΠΕ19 τμήματα έχουν πρόβλημα? Προσωπικά , πιστεύω ότι ναι! Αλλά υπάρχει κάποιος ΠΕ19 εδώ μέσα από τα καινούρια τμήματα που να έχει γνώση του προβλήματος και της προσφυγής κατά του Π.Δ?
Στο άρθρο 1, παράγραφος 1, του ΠΔ268 το λέει ξεκάθαρα
http://www.etep.pde.gr/images/stories/Dikastirio/pd268-2004.pdf
..Οπότε αν ακυρωθεί το παραπάνω...λυπάμαι και για αυτούς...


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:09:55 »

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1040 στις: Ιούνιος 02, 2007, 06:44:26 πμ »
Tελικά μπορεί κάποιος να μου απαντήσει λεπτομερώς αν και τα 4 ΠΕ19 τμήματα έχουν πρόβλημα? Προσωπικά , πιστεύω ότι ναι! Αλλά υπάρχει κάποιος ΠΕ19 εδώ μέσα από τα καινούρια τμήματα που να έχει γνώση του προβλήματος και της προσφυγής κατά του Π.Δ?

Φυσικά και αυτοί έχουν πρόβλημα.
Αυτό το οποίο βλέπω όμως είναι ότι κανένας δεν πρόσεξε την ανακοίνωση της ΕΠΕ η οποία λέει ότι αν πέσει το ΠΔ268 θα υπάρξει κίνδυνος και για μια σημαντική 'παράπλευρη' απώλεια:τον διορισμό χωρίς παιδαγωγική επάρκεια (επάρκεια που κανένα τμημα ΤΕΙ δεν έχει).
Σε αυτό θα ήθελα να μας απαντήσει ο ΣΤΕΜΠ (μέσω SNIPER_HELLAS,Xlempoura,Plastic_Tree ή όποιο άλλο nickname χρησιμοποιεί για να υποδαυλίζει τις προσπάθειες κάποιω, εδώ μέσα).
Eπίσης πως νιώθουν τα μέλη του ΣΤΕΜΠ τώρα που βλέπουν ότι ο αρχαιότερος και μεγαλύτερος  σύλλογος Πληροφορικών δεν υποστηρίζουν την κίνησή τους;

Πραγματικά θα ήθελα μια απάντηση στα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1041 στις: Ιούνιος 02, 2007, 09:52:50 πμ »
Που διάβασες αυτό που λέει η ΕΠΕ?
Επίσης , κανένα τμήμα ΠΕ19 δεν δίνει παιδαγωγική επάρκεια. όχι μόνο ΤΕΙ.
Το κακό είναι φίλε μου , ότι κανένας από τα 4 καινούρια τμήματα ΑΕΙ δεν έχει ιδέα για το τι κακό μπορεί να τους βρει τον Οκτώβρη! Εμείς σαν ΤΕΙ ξέρουμε , αλλά σε αυτούς θα τους έρθει ο ουρανός...ανάποδα!
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1042 στις: Ιούνιος 03, 2007, 08:49:30 πμ »
Που διάβασες αυτό που λέει η ΕΠΕ?
Επίσης , κανένα τμήμα ΠΕ19 δεν δίνει παιδαγωγική επάρκεια. όχι μόνο ΤΕΙ.
Το κακό είναι φίλε μου , ότι κανένας από τα 4 καινούρια τμήματα ΑΕΙ δεν έχει ιδέα για το τι κακό μπορεί να τους βρει τον Οκτώβρη! Εμείς σαν ΤΕΙ ξέρουμε , αλλά σε αυτούς θα τους έρθει ο ουρανός...ανάποδα!

Sorry έγραψα κατά λάθος ΕΠΕ αντί ΕΠΥ.Στην ΕΠΥ αναφέρομαι στο προηγούμενο post.

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1043 στις: Ιούνιος 04, 2007, 09:31:57 πμ »
Tην διαβάσαμε την θέση της ΕΠΥ. Προτίθεται να κάνει κάτι παραπάνω για να υπερασπιστεί το ΠΔ? Η απλώς συμπάσχει μαζί μας?  ???
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1044 στις: Ιούνιος 04, 2007, 09:39:16 μμ »
Το κακό είναι φίλε μου , ότι κανένας από τα 4 καινούρια τμήματα ΑΕΙ δεν έχει ιδέα για το τι κακό μπορεί να τους βρει τον Οκτώβρη! Εμείς σαν ΤΕΙ ξέρουμε , αλλά σε αυτούς θα τους έρθει ο ουρανός...ανάποδα!
Αλήθεια, υπάρχει κανείς εδώ μέσα που είναι στα τμήματα ΑΕΙ που κινδυνεύουν;
Ας εμφανιστεί για να τον παρηγορήσουμε...

Αποσυνδεδεμένος soulis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1045 στις: Ιούνιος 05, 2007, 12:35:53 πμ »
.'Αμα συνομιλήσετε με ένα σοβαρό δικηγόρο θα βάλει τουλάχιστον τα γέλια
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2009, 03:59:31 μμ από soulis »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1046 στις: Ιούνιος 05, 2007, 02:23:56 πμ »
Και γω έβαλα τα γέλια όταν το άκουσα αλλά όταν είδα ότι το θέμα έχει φτάσει μέχρι και το Στε, ότι παίρνει μεγάλες διαστάσεις, ψιλοσοβάρεψα... :o
Ευτυχώς έχουμε εκλογές μετά το καλοκαίρι.. ;D

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1047 στις: Ιούνιος 05, 2007, 08:47:21 πμ »
Γεία σας.Είμαι διορισμένος με Ασεπ και απόφοιτος ενός απο τα 4 τμήματα ΑΕΙ που κινδυνέυουν.Λυπάμαι που ακούγονταιι τόσες ανακρίβειες εδω μέσα.Αυτό που μπορώ να σας εγγυηθώ είναι πως αποτελεί αστειότητα να συζητάμε οτι η κυβέρνηση μπορεί να πάρει διορισμούς πίσω οι οποίοι μάλιστα έγιναν με νόμιμο τρόπο και εξετάσεις μέσω ΑΣΕΠ.Κατάργηση ΠΔ νομίζω έχει γίνει μια μόνο φορά επι χούντας.'Αμα συνομιλήσετε με ένα σοβαρό δικηγόρο θα βάλει τουλάχιστον τα γέλια (μου συνέβη).Αυτό που ευσταθεί μέχρι κάποιο σημείο είναι ότι στην ακραία περίπτωση που καταργηθεί το ΠΔ (Γυρίσουμε χούντα δηλαδη) για του μελοντικούς αποφοίτους των σχολών μπορεί να δημιουργηθεί ζήτημα το οποίο όμως θα ρυθμιστεί σε βάθος χρόνου.

Γεια σου συνάδελφε... Πολλοί λέγανε ότι ΠΔ δεν καταργείται και τα γνωστά. Δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι! Ο εισηγητής όμως έχεις διαβάσει τι έχει πει? Προτείνει τη συνολική κατάργηση του ΠΔ. Αν γίνει αυτό τον Οκτώβριο , ο διορισμός σου δεν θα έχει ΝΟΜΙΚΗ ΒΑΣΗ! Θα είσαι στον αέρα. Και το ΥΠΕΠΘ είναι υποχρεωμένο σεβούμενο την απόφαση του Δικαστηρίου να άρει τον διορισμό σου... Μάλλον ο δικηγόρος που ρώτησες δεν ήταν σοβαρός για να γέλασε... Η ιστορία αυτή δυστυχώς είναι η 1η φορά που συμβαίνει στα εκπαιδευτικά δεδομένα και κανείς , μα κανείς , ακόμα ούτε και εγώ , δεν θέλει να πιστέψει ότι τον Οκτώβριο θα απολυθούμε... τα γεγονότα όμως αυτά δείχνουν... έχω διαβάσει ολόκληρη την εισήγηση...
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος KONSTANTINOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1048 στις: Ιούνιος 05, 2007, 03:18:10 μμ »
Συγγνώμη αν ζητάω κάτι που έχει ειπωθεί ήδη....Μπορείτε όμως να μου πείτε ποιά ΑΕΙ κινδυέύουν;

Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1049 στις: Ιούνιος 05, 2007, 06:05:58 μμ »
πτυχίο ή δίπλωμα τμήματος Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων ή Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων ή Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων ή του Προγράμματος Σπουδών Επιλογής "Επιστήμες και Πολιτισμός" με κατεύθυνση "Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές και εφαρμογές τους..."

Νομίζω αυτά είναι τα τμήματα ΑΕΙ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.