*

Αποστολέας Θέμα: 480 Θέσεις Φιλολόγων...  (Αναγνώστηκε 29840 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #112 στις: Αύγουστος 27, 2008, 02:11:34 μμ »
1. η εξαθλιωση της εκπαιδευσης δεν ξεκινησε το 2004 αλλα σιγουρα συνεχιστηκε.

2. μην απεχετε απο τις εκλογες, ετσι τους ξαναβγαζουμε...ψηφιστε ακομη και ασχετα μικρα!

3. για ποιον αγωνα μιλαμε οταν ο ιδιος μας ο κλαδος δεν μας στηριζει; ποιος εχει μεγαλυτερη δυναμη, ο κακομοιρης προσωρινος ωρομισθιος(=σκουπιδι και βδελυγμα) ή ο μονιμος; αν αυτοι μαζι μας δεν ουρλιαξουν τα απαραδεκτα που συμβαινουν, τι να βγω στο δρομο, για να με πουνε παλι γραφικη και κακομοιρα; ειναι δυνατον να αποδεχομαστε αμασητα και αδιαμαρτυρητα τους ορους προσωρινος ωρομισθιος και προσωρινος αναπληρωτης;;;;;;;;; αυτοι ξεπερασαν και τον παναθλιο ιδιωτικο τομεα!

4. οι συνδικαλιστες κοιτουν κοντοφθαλμα και κινουνται απο προσωπικο συμφερον, χρυσουλα και τα ξερω και τα εχουμε ξαναπει...ουτε οι αναπληρωτες δεν ειναι μαζι μας...ισα ρε φθασμενοι... >:(

5. ολα τα αλλα περι ενοποιησης ή καταργησης τμηματων και θεσεων ειναι φληναφηματα. ο μεγαλος δασκαλος διακρινεται για τη φιλοσοφια του και οχι για το ακαδημαϊκο του υποβαθρο ή τον ξερολισμο του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:59:30 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #113 στις: Αύγουστος 27, 2008, 02:14:33 μμ »
γιατι Χρυσουλα δεν πιστευεις οτι η ΟΛΜΕ θα βιοηθησει στο αιτημα μας?
τοτε λοιπον, καλα το ειχα πει, οτι κοροηδα μας επιασαν τοτε που ζητουσαν υη συμπαρασταση μας για να διοριζονται οι του 24μηνου!!!!!! λες και εχουν κιολας δικαιωματα για μονομο διορισμο. κουραστικαν υπερ-βολικα!!!!!!!!
μα, καλα τα λεω οτι ΟΛΟΙ στον ασεπ και τα του τυπου " οποιαδηποτε επιτυχια" να παει στην ακρη. και μη μου πει κανεις οτι σκεπτομαι τον εαυτο μου. μιλαω για ολους εμας τους χιλιαδες που περιμενουμε. δεν καταλαβα δηλ. εμεις δεν δικαιουμαστε να κανουμε αναπληρωση?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #114 στις: Αύγουστος 27, 2008, 02:19:45 μμ »
1. η εξαθλιωση της εκπαιδευσης δεν ξεκινησε το 2004 αλλα σιγουρα συνεχιστηκε.

2. μην απεχετε απο τις εκλογες, ετσι τους ξαναβγαζουμε...ψηφιστε ακομη και ασχετα μικρα!

+++++++ ;)

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #115 στις: Αύγουστος 27, 2008, 02:50:07 μμ »
Μάλλον κάτι δεν έγραψα σωστά. Φυσικά και πιστεύω ότι η ΟΛΜΕ μπορεί να βοηθήσει. Αν θες την άποψή μου ακόμα και η ΠΕΦ θα μπορούσε να βοηθήσει, παρόλο που την άποψή μου την έχω κάνει γνωστή. Για να βοηθήσει, όμως, κάποιος πρέπει να πιεστεί και να δει αντίκρυσμα. Όταν η ΟΛΜΕ καλούσε κινητοποιήση πέρσυ για τους ωρομίσθιους στο ΥΠΕΠΘ και πήγαιναν 2 άνθρωποι, όταν τους ζητήσαμε συμπαράσταση στην κινητοποήση για τους διορισμούς και μαζευτήκαμε 10, ε συγγνώμη, δε φταίει η ΟΛΜΕ. Και τα καλύτερα χαρτιά να έστελναν στον "Πίδα" (χαΪδευτικό του Ευριπίδης στο χωριό μου) τίποτα δε θα έβγαινε. Τα χαρτιά είνα χαρτιά και ο κόσμος άνθρωποι, αν με καταλαβαίνεις.
Τέλος, σχετικά με το τι ψηφίζουμε τουλάχιστον δεν ανήκω σε αυτούς που κατα καιρούς ψήφισαν αυτούς τους τύπους, ούτε καν κοινοβουλευτικό κόμμα. Παρόλα αυτά, έχω να πω πως "αν οι εκλογές άλλαζαν τον κόσμο θα ήταν παράνομες". Λέτε να βγει άλλη κυβέρνηση και να είναι καλύτερα; Μα η μία συμπληρώνει την άλλη.
Υ.Γ. Έχω άλλη άποψη για τον τρόπο διορισμό, αλλά υπάρχει άλλη συζήτηση και για αυτό δε σχολιάζω τα περί προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:59:30 »

Αποσυνδεδεμένος mellie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν θέλω να πικραίνεσαι τις κυριακές τα βράδια...
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #116 στις: Αύγουστος 27, 2008, 03:03:31 μμ »
Mellie, για να βγάλω εγώ 1500 ευρώ στην περιοχή που μένω όπου οι τιμές κυμαίνονται από 10-15 ευρώ και ο κύκλος είναι πολύ περιορισμένος, πρέπει να κάνω και το βράδυ ιδιαίτερα..Εντωμεταξύ, τί γίνεται με το σπίτι και την οικογένεια;

Αυτό ακριβώς θέλω να πω κι εγώ!!!

Και θα συμφωνήσω με την Chrisoula για τον τρόπο διορισμού, αλλά δεν είναι της παρούσης το θέμα!
Δεν θέλω να πικραίνεσαι τις κυριακές τα βράδια
χωρίς αυτή τη στοτεινιά τα χρόνια μένουν άδεια

Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #117 στις: Αύγουστος 27, 2008, 03:06:31 μμ »
για ποιον αγωνα μιλαμε οταν ο ιδιος μας ο κλαδος δεν μας στηριζει; ποιος εχει μεγαλυτερη δυναμη, ο κακομοιρης προσωρινος ωρομισθιος(=σκουπιδι και βδελυγμα) ή ο μονιμος; αν αυτοι μαζι μας δεν ουρλιαξουν τα απαραδεκτα που συμβαινουν, τι να βγω στο δρομο, για να με πουνε παλι γραφικη και κακομοιρα;

Παρακάτω υπάρχουν περίπου 60 υπογραφές μόνιμων εκπ/κών που αντιδρούν για «τα απαράδεκτα που συμβαίνουν», πλαισιώστε την προσπάθεια και διεκδικήστε την ανάληψη πρωτοβουλιών, να πάρετε την κατάσταση στα χέρια σας!   

τοτε λοιπον, καλα το ειχα πει, οτι κοροηδα μας επιασαν τοτε που ζητουσαν υη συμπαρασταση μας για να διοριζονται οι του 24μηνου!!!!!! λες και εχουν κιολας δικαιωματα για μονομο διορισμο. κουραστικαν υπερ-βολικα!!!!!!!!
μα, καλα τα λεω οτι ΟΛΟΙ στον ασεπ και τα του τυπου " οποιαδηποτε επιτυχια" να παει στην ακρη.
και μη μου πει κανεις οτι σκεπτομαι τον εαυτο μου. μιλαω για ολους εμας τους χιλιαδες που περιμενουμε.
 δεν καταλαβα δηλ. εμεις δεν δικαιουμαστε να κανουμε αναπληρωση?




Για να μη "ΚΛΕΒΟΝΤΑΙ" Θέσεις
ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΙΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΩΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ ΚΡΙΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ.


Επειδή στην εποχή μας ο ρόλος του εκπαιδευτικού είναι καίριος όσο ποτέ.
Επειδή στους νέους μας αξίζουν οι κατά το δυνατόν καλλίτεροι εκπαιδευτικοί.
Επειδή όλοι οι επιστήμονες πρέπει να έχουν την δυνατότητα να διεκδικήσουν την είσοδο στην εκπαιδευτική οικογένεια.
Επειδή ο διορισμός μέσω της επετηρίδας αναγορεύει ως μόνο προσόν την ηλικία.
Επειδή οι κάθε είδους πίνακες διορισμού ,με βάση μόνο την προϋπηρεσία, μετατρέπουν τελικά την ελπίδα και την προσδοκία των πτυχιούχων να υπηρετήσουν το δημόσιο σχολείο σε πολιτική ομηρία και δίνουν ισχυρό άλλοθι στη διοίκηση για τη διαιώνιση του πελατειακού κράτους
Επειδή για την επιλογή των εκπαιδευτικών το μόνο αντικειμενικό και δίκαιο κριτήριο είναι εκείνο των γνώσεων.
Επειδή μόνο ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ μπορεί να εξασφαλίσει την αντικειμενικότητα και την ισοπολιτεία.
Επειδή πολιτικές και συνδικαλιστικές δυνάμεις μεθοδικά υποσκάπτουν την επιλογή μέσω ΑΣΕΠ.

Εμείς οι υπογραφόμενοι εκπαιδευτικοί - πολίτες ζητάμε από την κυβέρνηση, τα πολιτικά κόμματα και τις ηγεσίες των συνδικαλιστικών οργανώσεων των εκπαιδευτικών να εναρμονισθούν με την θέληση της κοινωνίας και τις ανάγκες των καιρών ώστε ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ να αποτελέσει το μοναδικό κριτήριο για την πρόσληψη των εκπαιδευτικών στα δημόσια σχολεία.

Ζητάμε δε:

α) Το ΑΣΕΠ να ορθολογικοποιήσει , αλλά και να προσδιορίσει για κάθε μάθημα , την εξεταστέα ύλη και να την ευθυγραμμίσει στο μέτρο του δυνατού με τη διδασκόμενη στα β΄θμια εκπαίδευση ύλη με πιθανές προεκτάσεις σε βασικές ενότητες του α ΄ έτους στο Πανεπιστήμιο και γενικα σε εκείνους τους χώρους που η γνώση τους συνθέτει μια ολοκληρωμένη εικόνα του εκπαιδευτικού στο γνωστικό αντικείμενο Ο βαθμός στο γνωστικό αντικείμενο να αποτελεί το 50% της συνολικής βαθμολογίας και η επιτυχία να έχει βάση το 50% .

β) Το ΑΣΕΠ οφείλει να ανακοινώνει την προκήρυξη των διαγωνισμών ένα τουλάχιστον εξάμηνο νωρίτερα, προσδιορίζοντας με ακρίβεια την ημερομηνία διεξαγωγής του διαγωνισμού.

γ) Το ΑΣΕΠ να ορίζει με διαφάνεια και να ανακοινώνει τα μέλη των επιτροπών(Πανεπιστημιακοί καθηγητές) .

δ) Τα παιδαγωγικά να εξετάζονται με αντικειμενικό σύστημα(όπως σήμερα) και ο βαθμός τους να αποτελεί το 30% της συνολικής βαθμολογίας στα τρία( μέχρι τώρα) εξεταζόμενα πεδία. Ως βάση να ορίζεται το 50%

ε) Ο τρόπος εξέτασης στη διδακτική να γίνει πιο συγκεκριμένος και η βαθμολογία να αποτελεί το 20% της συνολικής βαθμολογίας(μια και δεν μπορεί να αντικειμενικοποιηθεί). Βάση να οριστεί το 50%.

στ) Να υπάρχει το δικαίωμα στην πρόσβαση και απόκτηση φωτοτυπίας του γραπτού, καθώς και το δικαίωμα ένστασης .

Ακολουθούν Υπογραφές
ΟΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΙΔΙΟΤΗΤΑ e-mail


1.Βασίλης Στεφανίδης Καθηγητής Β΄βαθμιας-Κομοτηνή bilstef at gmail dot com

2.Νικόλαος Μαυρογιάννης Καθηγητής Β΄βαθμιας-Αθήνα mavrogiannis#gmail.com

3.Ευθύμιος Σουκαράς Καθηγητής Β¨βάθμιας-Αθήνα soukaras at gmail.com

4.Σπύρος Καρδαμίτσης Καθηγητής Β΄βάθμιας-Αθήνα spyroskardamitsis#hotmail.com

5.Ιωαννης Δρενος Καθηγητης Β' βαθμιας-Θεσσαλονικη drioa at yahoo.gr

6.Σταμάτιος Κιούσης Καθηγητής Β΄ βάθμιας-Αθήνα skious@pathfinder.gr

7.Νικόλαος Καγιάρας Καθηγητής Β΄βάθμιας-Ευρυτανία kaginick at yahoo dot gr

8.Γεράσιμος Χατζόπουλο Ωρομίσθιος καθηγητής Ββάθμιας Αθήνα mac190604@gmail.com

9.Κων/νος Σερίφης Καθηγητής Β΄βάθμιας - Καρδίτσα k-ser@otenet.gr

10.Χαράλαμπος Στεργίου Καθηγητής Β' θμιας εκπαίδευσης - Χαλκίδα , stergiu@otenet.gr

11.Γιάννης Παπαμικρούλης Καθηγητής Β'θμιας εκπαίδευσης –Αθήνα gpmicro@pathfinder.gr

12. Θόδωρος Μπόλης, Καθηγητής του Τμήματος Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων tbolis@uoi.gr; Συμφωνώ ανεπιφύλακτα!
13. Αλέξανδρος Συγκελάκης, σε λίγους μήνες Καθηγητής Β-βάθμιας (με ΑΣΕΠ), ags at math dot uoc dot gr

14. Σταύρος Σταυρόπουλος Καθηγητής Β΄θμιας εκπαίδευσης- Καστοριά steeve62 at otenet dot gr

15. Γεωργουλάκη Ζαμπία Μαθηματικός-φροντιστής Πειραιάς bessy_zg at yahoo dot gr

16.Μουζουρέλης Γιωργος Καθηγητής Β'θμιας εκπαίδευσης - Αθήνα gmouzou ατ sch.gr

17. ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ Καθηγητής Β'θμιας Αρκαλοχώρι spiridakisa ατ gmail.com

18. Νίκος Ιωσηφίδης Μαθηματικός – Φροντιστής Βέροια iossifid ατ yahoo.gr

19. Τηλέγραφος Κώστας Μαθηματικός - Αλεξ/πολη thlegraf@otenet.gr

20 . Μάλλιαρης Χρήστος Καθηγητής Β/μιας Αθήνα malliaris@sch.gr

21. Λεμονίδου Μαρία συνταξιούχος XA….IA at pathfinder.gr

22. ΛΕΥΚΗ ΤΖΙΑΒΑΡΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟς

23 . Μωυσιδου ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟς

24. Μα…..ου Αν……….α Ιδιωτική Υπάλληλος nm….o at pathfinder.gr

25.Παναγιωτίδης Βασίλης Μαθηματικός Αλεξανδρούπολη s93060@hotmail.com

26. Καστόρας Νίκος σε λίγους μήνες καθηγητής Β/θμιας (ΑΣΕΠ) nkas@otenet.gr

27. Πολυκρατης Αντώνης Μαθηματικός polykratis_a@yahoo.gr

28.Δημήτρης Ποιμενίδης Καθηγητής Β'βάθμιας εκπαίδευσης-θάσος sonomATotenetDOTgr

29. Βασίλης Σιώχος Μαθηματικός vsiochos AT yahoo dot com

30. Α…..ου Π………ή δασκάλα πρωτοβάθμια εκπαίδευση kyra_daskala ατ yahoo.gr

31. Χαράλαμπος Λεμονίδης Καθηγητής Διδακτικής Μαθηματικών Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας e-mail: lemonidi@auth.gr
32. Δεληγιάννη Ελένη Μαθηματικός eldeli at pahtfinder.gr

33. ΓΡΑΨΑ ΕΛΕΝΗ Καθηγήτρια γαλλικών grapelena@yahoo.gr

34. Αλέξανδρος Ντόζης, Φυσικός, Εκπαιδευτικός Β/θμιας – Θεσσαλονίκη koumound@sch.gr
35. Αντωνος Αθανασιος Καθηγητης Α'βαθμιας Αθηνα
36. Τάνια Παπατζήκα, Φυσικός – Θεσσαλονίκη
37. ΓΚΑΓΚΑΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    mgagaoudakis@yahoo.gr
38. Καλυβιάνου Δήμητρα Καθηγήτρια Β/θμιας -Χαλκιδική Φυσικός
39. Καραμανίδου Αντιγόνη, Καθηγήτρια Β΄θμιας εκπαίδευσης- Θεσ/νίκη, manigoni@otenet.gr
40. Σμαρώ Μ. Φιλόλογος (επιτυχούσα και μη διορισθείσα) email anwtatos@fatima.gr
41. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΦΥΣΙΚΟΣ dimitrispantazis@yahoo.gr
42. ΑΛΙΦΕΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ   ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΦΥΣΙΚΟΣ
43. ΝΙΚΗΤΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ  ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ(  ; )
44. ΑΓΓΕΛΟΣ ΒΙΓΓΟΣ ,  ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ  , aggelosvita@gmail.com
45. ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΛΑΜΠΙΔΩΝΗ, ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΑΘΗΝΑ
46 . Λαφατζής Δημήτρης Φυσικός (lafatzis@ipta.demokritos.gr)
47. Μερεντίτης Χρήστος φιλόλογος τηλέφωνο: 2109712789 & 6972536645
    xmerentitis@yahoo.gr
48 . ΜΟΥΣΕΛΙΜΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ     ΠΕ11    694....533
49. ΧΑΝΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ, ΧΗΜΙΚΟΣ, Διοριστέα ΑΣΕΠ 2006
50. Βενιζελέας Ηλίας Καθηγητής Βθμιας  Αθήνα eliven2@yahoo.gr
51. Παπαγγελής Θρασύβουλος ,  ΠΕ03 , thrass at pathfinder dot gr 
52. Τρου.......ά Μ......α ΠΕ 04.02-Καθηγήτρια Β/θμιας Εκπαίδευσης-   ......oς
53. Κωνσταντίνος Βαμβάτσικος, σε λίγους μήνες Καθηγητής Β-βάθμιας (διοριστέος από
ΑΣΕΠ ή ίσως και με προϋπηρεσία), k_vamvatsikos@yahoo.gr
54. Κυριακόπουλος Αντώνης Μαθηματικός - Συγγραφέας  ΑΘΗΝΑ  a_kiriak[-at-]
otenet.gr
55. Γιώτα Αντιγόνη ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ, ΔΙΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΤΟΥ ΑΣΕΠ.
56.Ανδρέας Λύκος καθηγητής β΄βαθμιας Κομοτηνή likan at sch.gr
57.Στοϊκίδης Αναστάσιος καθηγητής β΄βαθμιας Κομοτηνή anstoikidis ατ hotmail.com
58. Σπηλιώτης Γεώργιος καθηγητής β΄βαθμιας Κομοτηνή
59.Καλφοπούλου Κατερίνα καθηγήτρια  β΄βαθμιας Θεσ/νικη kalfokat at gmail.com
60. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕ11-Α ΒΑΘΜΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ SHAWNKEMP77@YAHOO.COM
61. Μπουχέλος Μιχάλης ΠΕ02 Φιλολόγων δις επιτυχών μη διοριστέος στους ΑΣΕΠ ntountouni at hotmail.com;
62. Μαυρογένης Παναγιώτης Μηχανικος Πληροφοριακων & Επικοινωνιακων Συστηματων Καθηγητης Β/Βαθμιας Εκπαιδευσης teikal at mavrogenis.com
63. ΓΡΙΒΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΕ-03 Δ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ  grivasvivi at freemail.gr
64. Ζάκκας Αλέξανδρος, τρις επιτυχών ΑΣΕΠ, ιδ υπάλληλος\
65. Γιώργος Καρτελιάς καθηγητής Β/θμιας εκπ/σης - Αθήνα
      Giorgoskartelias at yahoo.gr
66. Κυριαζής Χρήστος  μαθηματικός  ckyria11  ατ  freemail.gr
67. Αμπράζη Ζωή  δασκάλα   zoi  at  sch.gr
68. Νάνος Αθανάσιος ΠΕ11 Β/Βαθμια Εκπαίδευση  nanosth at  gmail.com
69. Στέλιος Μαργαρίτης μαθηματικός ΠΕ-03 διοριστέος από Ασεπ το 2005
stelmarg7  at  yahoo.gr

Όσοι συμφωνούν ας στείλλουν email με το όνομα τους στο  bilstef at gmail.com  ή σε οποιονδήποτε από τους παραπάνω υπογραφόμενους και όσοι για  δικούς τους λόγους δεν θέλουν να εμφανίζεται στα site το όνομά τους, ας μας το πουν στο email που θα μας στείλουν ,θα περιλάβουμε το όνομά τους όταν έρθει η ώρα να το στείλουμε στους τελικούς αποδέκτες.



Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #118 στις: Αύγουστος 27, 2008, 03:17:15 μμ »
Δηλαδή Dotore ο μόνος τρόπος για να αντιδράσουμε είναι να στηρίξουμε τον ΑΣΕΠ ως μόνο κριτήριο για πρόσληψη;Ας σοβαρευτούμε λίγο..
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #119 στις: Αύγουστος 27, 2008, 03:25:04 μμ »
Δηλαδή Dotore ο μόνος τρόπος για να αντιδράσουμε είναι να στηρίξουμε τον ΑΣΕΠ ως μόνο κριτήριο για πρόσληψη;Ας σοβαρευτούμε λίγο..

Κάνε, λοιπόν, την αρχή απ' τα γραφόμενά σου...  

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #120 στις: Αύγουστος 27, 2008, 03:28:07 μμ »
Είναι δυνατό να πιστεύεουμε ότι η μοναδικότητα του ΑΣΕΠ θα μας λύσει το πρόβλημα. Δηλαδή, αν οι 200κάτι του 24μηνου έμπαιναν στους διορισμούς μέσω ΑΣΕΠ και έχουμε 600κάτι θέσεις είμαστε Ok;;;; Και επίσης, ποιο διαγωνισμό, ρε παιδιά, της κοροϊδίας και της ξεφτίλας που ξαναδιαβάζω και κόβομαι σε αυτά για τα οποία πήρα πτυχίο, που είμαι επιτυχούσα, αλλά όχι διοριστέα, που, που, που...

Να με συμπαθάτε, αλλά μέχρι αύριο που θα ξαναέρθω στη δουλειά δε θα έχω υπολογιστή. Οι κωλόμπατσοι του 5ου Α.Τ. Εξαρχείων ήξεραν να δέρνουν κόσμο και να μου κάνουν εξακρίβωση όταν περνάω έξω από τα γραφεία του ΠΑΣΟΚ, για να πάω σπίτι μου. Όταν δήλωσα, όμως, τη διάρρηξη του σπιτιού μου είπαν ότι αφού πάω διακοπές, να τα περιμένω αυτά, 50%-50%, σε κλέβουν - δε σε κλέβουν. Αν γλιτώσω το φόνο αυτό το μήνα, όλα μπορώ να τα καταφέρω ;))
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2008, 03:35:58 μμ από CHRISOYLA »

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #121 στις: Αύγουστος 27, 2008, 03:34:04 μμ »
Dotore βαρέθηκα όπου σταθώ και όπου βρεθώ να βλέπω αυτά τα ονόματα και να είμαι υποχρεωμένη να διαβάζω σε τόσα σημεία κάτι για το οποίο δε συμφωνώ.Βάλτε το σε μία άκρη και όποιος θέλει θα το δει!Έλεος πιά..ότι και αν πούμε...τσάκ...και τα ονόματα!
Τη σοβαρότητά μου δε θα την αποδείξω σε σενα...Μου αρκεί να τη γνωρίζουν κάποια άτομα που αξίζει να τη γνωρίζουν!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #122 στις: Αύγουστος 27, 2008, 03:37:11 μμ »
Δηλαδή Dotore ο μόνος τρόπος για να αντιδράσουμε είναι να στηρίξουμε τον ΑΣΕΠ ως μόνο κριτήριο για πρόσληψη;Ας σοβαρευτούμε λίγο..

Κάνε, λοιπόν, την αρχή απ' τα γραφόμενά σου...  
Προφανως με απολυτη σοβαροτητα εξεφρασε την αποψη της!Σοβαροι δεν ειμαστε αν πιστευουμε οτι η σωτηρια μας ειναι ενας διαγωνισμος που μας υποτιμαει και μας εμπαιζει!Επαναλαμβανω αυτο που προειπωθηκε: ας σοβαρευτουμε λοιπον!!!

Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #123 στις: Αύγουστος 27, 2008, 03:42:55 μμ »
Είναι δυνατό να πιστεύεουμε ότι η μοναδικότητα του ΑΣΕΠ θα μας λύσει το πρόβλημα. Δηλαδή, αν οι 200κάτι του 24μηνου έμπαιναν στους διορισμούς μέσω ΑΣΕΠ και έχουμε 600κάτι θέσεις είμαστε Ok;;;;

Και επίσης, ποιο διαγωνισμό, ρε παιδιά, της κοροϊδίας και της ξεφτίλας που ξαναδιαβάζω και κόβομαι σε αυτά για τα οποία πήρα πτυχίο, που είμαι επιτυχούσα, αλλά όχι διοριστέα, που, που, που...

Σαφώς και πρέπει να υπάρξουν και άλλα,
ΟΜΩΣ αν όλες οι θέσεις πήγαιναν στους επιτυχόντες του διαγωνισμού τότε η αναλογία διαγωνιζόμενων / διοριστέων από 1/27 θα γινόταν 1/14

Ενώ, τώρα, με τις ρυθμίσεις από 1/27 έγινε... 1/54.


Που που που… τι????

Εγώ διαγωνίστηκα, με το ανάλογο ψυχολογικό άλγος βεβαίως,
και βαθμολογήθηκα με ότι ακριβώς έγραψα (με το ερωτηματικό φυσικά της ειδικής διδακτικής),
και διορίστηκα χωρίς να γλύψω κανένα κ@ρ@τ@ ούτε για ΠΔΣ, ούτε για χαριστικά νομοθετήματα.

Για ποια κοροϊδία και ξεφτίλα μιλάς λοιπόν?



Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #124 στις: Αύγουστος 27, 2008, 03:55:27 μμ »
maryk και EVA 
προφανώς με το να χαρακτηρίζεται ως μη σοβαρές τις απόψεις 70 συναδέλφων σας - που δεν έχουν καν προσωπικό όφελος!!! – νομίζω ότι δε σας τιμά ιδιαίτερα.

Δηλαδή όποιος έχει διαφορετική άποψη απ τη δική σας στερείτε σοβαρότητας? ? ? 

Θα μπορούσατε να αρκεστείτε στο: διαφωνούμε με αυτά που εσείς πρεσβεύεται και να γίνει από όλους σεβαστό.   


 

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: 480 Θέσεις Φιλολόγων...
« Απάντηση #125 στις: Αύγουστος 27, 2008, 04:00:35 μμ »
maryk, αν μου επιτρεπεις, οχι "το μονο κριτηριο"(ο ασεπ) αλλα εγω θα ελεγα το "κυριο κριτηριο"
δεν ειναι δυνατον να μπαινουμε σε μια τοσο ψυχοφθορα διαδικασια και στην τελικη να μετρανε αλλα πραγματα για τον διορισμο.
εγω παντως οσο δεν υπαρχει το ολοημερο,οι ταξεις με λιγους μαθητες κ.ά που θα μας εβγαζαν απο αυτην την κατασταση, ειμαι ΥΠΕΡ του διαγωνισμου (με καποιες βελτιωσεις)
και ειλικρινα δεν αισθανομαι οτι θιγομαι ως φιλολογος.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32323
  • Τελευταία: dondon
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161483
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 448

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.