*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966844 φορές)

0 μέλη και 31 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #924 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:09:08 μμ »
Υπάρχουν παλαιοί συνάδελφοι οι οποίοι προτιμούσαν να δουλεύουν αναπληρωτές στην πόλη τους παρά να διορισθούν μακριά. Περίμεναν να ανοίξουν   θέσεις στην περιοχή τους. Είναι αυτοί με 80+ μόρια στους πίνακες διορισμών. Δεν σας έκανε ποτέ εντύπωση γιατί δεν διορίζονται αφού είναι πρώτοι;
ΜΕΓΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ;;;  ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:16:00 »

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #925 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:12:33 μμ »
AΞΙΟΚΡΑΤΙΑ:

Ρύθμιση για να διοριστούν σταδιακά, βάση ποσοστού, την προσεχή πενταετία, όσοι είναι ήδη στους πίνακες, έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ και καθαρά μόρια (άρα, προηγούμενη εκκαθάριση των πινάκων από κάθε, νομότυπη ή μη, παρατυπία).

Διορισμοί μέσω ΑΣΕΠ (ενός, όμως, αξιοκρατικού ΑΣΕΠ και όχι ενός καρκινώματος με πλείστα ψεγάδια), βάση του λοιπού ποσοστού την 5ετία κι εξ ολοκλήρου στη συνέχεια.

Να η αξιοκρατία και το νοικοκύρεμα ..., πράξτο και κάνε το γνωστό γρήγορα ...
Βιώνουμε την αβεβαιότητα από τον προκάτοχό σου που αντικατέστησε την επετηρίδα με το ... χάος !!! Όχι άλλη αβεβαιότητα ..., ούτε στιγμή!


Πες τα ρε Αρίστο! Πες τα! Δυο φορές ματαίωση (μια η επετηρίδα μια τώρα), δυο φορές χαμένη αξιοπρέπεια, πάει πολύ!
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος eMPe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #926 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:13:41 μμ »
ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΘΙΧΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????????? ??? ??? ???
Κλειδώνουν οι πίνακες.
Ο πίνακας αναπληρωτών ωρομισθίων γίνεται πίνακας διορισμών.

ΟΚ, αρκει να βγουν απο τον πινακα οσοι δεν εχουν καμία επιτυχια ΑΣΕΠ (γιατι πώς απεκτησαν την προϋπηρεσια?) και να ξαναμπουν οταν τα καταφερουν.
Tι λές τώρα, ρε συνάδελφε?? Είμαι ΠΕ07, δεν πρόλαβα να δώσω ακόμα ασεπ, είμαι ωρομίσθιος λόγω έλλειψης τησ ειδικότητας μου στον νομό μου και μου λες, πως αποκτώ προυπηρεσία??? ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ...

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #927 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:17:34 μμ »
δεν ειναι βυσματιες ολοι οσοι δουλευουν ωρομισθιοι και δεν εχουν ασεπ!!! λογικευτειτε.δεν θα ηταν 15χρονια ωρομισθιοι. υπαρχουν και οι παλιοι,χωρις βυσμα, της επετηριδας! μην τα ισοπεδωνετε ολα!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:16:00 »

ln03

  • Επισκέπτης
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #928 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:22:31 μμ »
AΞΙΟΚΡΑΤΙΑ:

Ρύθμιση για να διοριστούν σταδιακά, βάση ποσοστού, την προσεχή πενταετία, όσοι είναι ήδη στους πίνακες, έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ και καθαρά μόρια (άρα, προηγούμενη εκκαθάριση των πινάκων από κάθε, νομότυπη ή μη, παρατυπία).

Διορισμοί μέσω ΑΣΕΠ (ενός, όμως, αξιοκρατικού ΑΣΕΠ και όχι ενός καρκινώματος με πλείστα ψεγάδια), βάση του λοιπού ποσοστού την 5ετία κι εξ ολοκλήρου στη συνέχεια.

Να η αξιοκρατία και το νοικοκύρεμα ..., πράξτο και κάνε το γνωστό γρήγορα ...
Βιώνουμε την αβεβαιότητα από τον προκάτοχό σου που αντικατέστησε την επετηρίδα με το ... χάος !!! Όχι άλλη αβεβαιότητα ..., ούτε στιγμή!
++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #929 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:23:09 μμ »
Υπάρχουν παλαιοί συνάδελφοι οι οποίοι προτιμούσαν να δουλεύουν αναπληρωτές στην πόλη τους παρά να διορισθούν μακριά. Περίμεναν να ανοίξουν   θέσεις στην περιοχή τους. Είναι αυτοί με 80+ μόρια στους πίνακες διορισμών. Δεν σας έκανε ποτέ εντύπωση γιατί δεν διορίζονται αφού είναι πρώτοι;

Κι απο ποιον πινακα τους πηραν, αφου δεν ειχαν ΑΣΕΠ? Αν θυμαμαι καλα, μετα το 1998 δεν εμπαινες στον πινακα αναπληρωτων χωρις ΑΣΕΠ.

Παντως, αυτοι οι ελαχιστοι μπορουν να διοριστουν αμεσα με το 30μηνο. Καιρος να ξεκουνηθουν απο την περιοχη τους, ε?

Κλειδώνουν οι πίνακες.
Ο πίνακας αναπληρωτών ωρομισθίων γίνεται πίνακας διορισμών.

ΟΚ, αρκει να βγουν απο τον πινακα οσοι δεν εχουν καμία επιτυχια ΑΣΕΠ (γιατι πώς απεκτησαν την προϋπηρεσια?) και να ξαναμπουν οταν τα καταφερουν.
Tι λές τώρα, ρε συνάδελφε?? Είμαι ΠΕ07, δεν πρόλαβα να δώσω ακόμα ασεπ, είμαι ωρομίσθιος λόγω έλλειψης τησ ειδικότητας μου στον νομό μου και μου λες, πως αποκτώ προυπηρεσία??? ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ...

Οταν περασεις ΑΣΕΠ, θα μπορεσεις να ξαναμπεις στον πινακα και να διοριστεις.

Ασε που δουλευεις στη θεση καποιου αλλου ΠΕ07 μ'επιτυχια ΑΣΕΠ, που ευχαριστως θα ερχοταν εκει να δουλεψει αν ηξερε οτι υπαρχει ελλειψη στο νομο σου. (οπως ειναι το συστημα, μπορεις να κανεις αιτηση μονο σε μια Περιφερεια κι ετσι ατομα με λιγοτερα μορια καταληγουν να προσπερνουν ατομα με περισσοτερα...)

Αποσυνδεδεμένος korinad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #930 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:23:46 μμ »
Μετά απο 3 επιτυχημένους διαγωνισμούς ΑΣΕΠ, 3 χρόνια ωρομίσθια στο Β.Αιγαίο με απίστευτες θυσίες συναισθηματικές και υλικές δεν επιτρέπω σε ΚΑΝΕΝΑΝ να θεωρεί οτι δεν αξίζει να δουλεύω. Δηλαδή μεχρι τώρα το μεγαλύτερο ποσοστό των αναπληρωτών και ωρομισθίων δεν ήταν επιτυχόντες του ΑΣΕΠ; '
Ηρθε τώρα η υπουργ. μέσα σε 2 μήνες να μας πει γιατί δεν αξίζει να δουλεύουμε στην εκπαίδευση;

Γιατί οι ωρομισθ. του πρωινού κύκλου να μπαινουν στο ίδιο τσουβάλι με τα όποια βύσματα της ΠΔΣ;

Σε όσα σχολεία έχω δουλέψει και δουλεύω (σύνολο 9) δεν υπήρχε μόνιμος ή αναπληρωτής και έχει τύχει στο νησί που αναφέρει η Διαμαντοπούλου (Σάμος) να δουλεύουμε 4!! ωρομίσθιοι σε ένα σχολείο.
ΑΙΣΧΟΣ. Αυτό το αίσχος όλοι θέλουμε να σταματήσει και πολύ περισσότερο εμείς που ματώνουμε κάθε χρόνο μακρια απο τα σπίτια μας και τα παιδιά μας.
Ας δούνε όμως πως θα ρυθμίσουν όσους έχουν πραγματική προϋπηρεσία και ας κοιτάξουνε τι γίνεται και μέσα στα σχολεια.
ΑΝΤΕ γιατί έχω βαρεθεί τόσα χρόνια να ασχολούνται μόνο με όσους είναι να μπουν στο σχολείο. Αυτοί που έχουν αράξει μέσα, εδώ και 20-30 χρόνια και είναι τόσο σίγουροι για τις ικανότητές τους, πότε θα ταρακουνηθούν απο τη νιρβάνα τους; Πιθανόν ποτέ γιατί εμείς που παλεύουμε τόσα χρονια με μεταπτυχιακά, γλώσσες, ΑΣΕΠ, προϋπηρεσία είμαστε που εύκολοι στόχοι.
Και κάτι τελευταίο. Το δημογραφικό πρόβλημα της Ελλάδος ο κλάδος μας πρέπει να το λύσει;
'Αξιοι και οι τρίτεκνοι και οι πολύτεκνοι αλλά γιατί μόνο στην εκπαίδευση τέτοια προνόμια;
΄Ειμαι λιγότερο άξια εκπαιδευτικός με ένα παιδάκι ώστε πρέπει να δίνω συνέχεια στον ΑΣΕΠ σε σχέση με τον τρίτεκνο που δεν έχει δώσει ποτέ του;(αν δεχτούμε οτι έτσι επιλέγονται οι "άξιοι")
Δεν θέλω να αντιδικήσω με κανέναν συνάδελφο που παλεύει όπως και εγώ για να εκπληρώσει τα όνειρά του, όμως φτάνει πια με την κοροίδία οτι τώρα θα γίνουν όλα πιο δίκαια.ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ για ΟΛΟΥΣ
Αγανακτισμένη ωρομίσθια ΠΕΟ1 
     

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #931 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:26:19 μμ »
ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΘΙΧΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????????? ??? ??? ???
Κλειδώνουν οι πίνακες.
Ο πίνακας αναπληρωτών ωρομισθίων γίνεται πίνακας διορισμών.
Όλοι θα διορισθούν σε βάθος 15ετίας. (τόσο φτάνουν κάποιες και όχι όλες οι ειιδικότητες)
Διορισμοί:      80% πίνακα διορισμών  -    20%ΑΣΕΠ.    Στον ΑΣΕΠ δεν έχει δικαίωμα να δώσει κανείς από τον πίνακα. ΑΣΕΠ μόνο όσοι έχουν μηδενική προϋπηρεσία.
Αναπληρωτές ωρομίσθιοι μόνο απ' τον πίνακα ώστε αν θες να βελτιώσεις την σειρά σου για γρηγορότερο διορισμό.
Όταν τελειώνει ο πίνακας κάθε ειδικότητας από τότε και μετά ΜΟΝΟ ΑΣΕΠ.

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
1) ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΚΑΝΕΙΣ

2) ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΣΕΠ ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ

2) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΟΡΕΣΜΕΝΟΙ. ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΒΥΣΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΑ ΠΕΡΙΟΧΗ.

Sorry που φωνάζω αλλά πολλοί εδώ μέσα πιστεύουν ότι οι χωρίς ΑΣΕΠ που είναι ορωμίσθιοι είναι όλοι βύσματα.

υπάρχει μαθηματικός με 200+ μόρια στον πίνακα του 40%. Όποιος δεν ξέρει πως τα απέκτησε λέει ότι έχει βύσμα ΕΛΕΟΣ. Μάθετε ότι υπάρχει περίπτωση να μαζεύεις μόρια χωρίς να είσαι βύσμα
ΜΕΓΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ;;;  ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος eMPe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #932 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:29:08 μμ »
Υπάρχουν παλαιοί συνάδελφοι οι οποίοι προτιμούσαν να δουλεύουν αναπληρωτές στην πόλη τους παρά να διορισθούν μακριά. Περίμεναν να ανοίξουν   θέσεις στην περιοχή τους. Είναι αυτοί με 80+ μόρια στους πίνακες διορισμών. Δεν σας έκανε ποτέ εντύπωση γιατί δεν διορίζονται αφού είναι πρώτοι;

Κι απο ποιον πινακα τους πηραν, αφου δεν ειχαν ΑΣΕΠ? Αν θυμαμαι καλα, μετα το 1998 δεν εμπαινες στον πινακα αναπληρωτων χωρις ΑΣΕΠ.

Παντως, αυτοι οι ελαχιστοι μπορουν να διοριστουν αμεσα με το 30μηνο. Καιρος να ξεκουνηθουν απο την περιοχη τους, ε?

Κλειδώνουν οι πίνακες.
Ο πίνακας αναπληρωτών ωρομισθίων γίνεται πίνακας διορισμών.

ΟΚ, αρκει να βγουν απο τον πινακα οσοι δεν εχουν καμία επιτυχια ΑΣΕΠ (γιατι πώς απεκτησαν την προϋπηρεσια?) και να ξαναμπουν οταν τα καταφερουν.
Tι λές τώρα, ρε συνάδελφε?? Είμαι ΠΕ07, δεν πρόλαβα να δώσω ακόμα ασεπ, είμαι ωρομίσθιος λόγω έλλειψης τησ ειδικότητας μου στον νομό μου και μου λες, πως αποκτώ προυπηρεσία??? ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ...

Οταν περασεις ΑΣΕΠ, θα μπορεσεις να ξαναμπεις στον πινακα και να διοριστεις.

Ασε που δουλευεις στη θεση καποιου αλλου ΠΕ07 μ'επιτυχια ΑΣΕΠ, που ευχαριστως θα ερχοταν εκει να δουλεψει αν ηξερε οτι υπαρχει ελλειψη στο νομο σου. (οπως ειναι το συστημα, μπορεις να κανεις αιτηση μονο σε μια Περιφερεια κι ετσι ατομα με λιγοτερα μορια καταληγουν να προσπερνουν ατομα με περισσοτερα...)

Κι αφού δηλαδή με κάλεσαν (με το μέχρι πρότινος ισχύον καθεστώς) σαν ωρομίσθιο, εγώ θα τους έλεγα ΟΧΙ, επειδή υπάρχει κάπου κάπως κάποτε καποιος
με καποια επιτυχία, που δεν ηθελε να ξεβολευτει απο το τόπο του???

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #933 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:39:37 μμ »
Παράθεση από: ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ στις Σήμερα στις 02:09:08
Υπάρχουν παλαιοί συνάδελφοι οι οποίοι προτιμούσαν να δουλεύουν αναπληρωτές στην πόλη τους παρά να διορισθούν μακριά. Περίμεναν να ανοίξουν   θέσεις στην περιοχή τους. Είναι αυτοί με 80+ μόρια στους πίνακες διορισμών. Δεν σας έκανε ποτέ εντύπωση γιατί δεν διορίζονται αφού είναι πρώτοι;

Κι απο ποιον πινακα τους πηραν, αφου δεν ειχαν ΑΣΕΠ? Αν θυμαμαι καλα, μετα το 1998 δεν εμπαινες στον πινακα αναπληρωτων χωρις ΑΣΕΠ.

Παντως, αυτοι οι ελαχιστοι μπορουν να διοριστουν αμεσα με το 30μηνο. Καιρος να ξεκουνηθουν απο την περιοχη τους, ε?


1986-1987 πρώτες τους προϋπηρεσίες.
1995-1996-1997-1998 πρώτες προϋπηρεσίες δεν είναι όπως ακριβώς τα λες κοίτα δεξιά τους πίνακες του 40%
ΜΕΓΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ;;;  ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #934 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:39:45 μμ »
πέστε τα MIΛΤΟΣΤΑΜΜΥ και eMPe

Αποσυνδεδεμένος eMPe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #935 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:43:59 μμ »
Και κάτι άλλο συνάδελφε UTENAR, εσύ έχεις δουλέψει ως γυρολόγος με 300 ευρουλακια τον μηνα???
Αν ναι, βγες κι εσυ απ τον πινακα.... Αν οχι, δουλεψε λιγάκι να δεις την γλύκα.... Αν εχεις προλαβει να δώσεις ΑΣΕΠ κι εισαι επιτυχών αλλα οχι
διοριστεος, τα λες αυτα επειδή σε συμφερουν...
Τι ειμαστε, μπαλακι μπες βγες απο τους πινακες???

Αποσυνδεδεμένος teach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #936 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:45:37 μμ »
Και με τους δασκάλους τι θα γινει??? Αυτοι που περνουν πτυχιο τον Ιούνιο θα μπορεσουν να πανε Αναπληρωτες χωρίς ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #937 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:47:25 μμ »
Οταν περασεις ΑΣΕΠ, θα μπορεσεις να ξαναμπεις στον πινακα και να διοριστεις.

Ασε που δουλευεις στη θεση καποιου αλλου ΠΕ07 μ'επιτυχια ΑΣΕΠ, που ευχαριστως θα ερχοταν εκει να δουλεψει αν ηξερε οτι υπαρχει ελλειψη στο νομο σου. (οπως ειναι το συστημα, μπορεις να κανεις αιτηση μονο σε μια Περιφερεια κι ετσι ατομα με λιγοτερα μορια καταληγουν να προσπερνουν ατομα με περισσοτερα...)

Κι αφού δηλαδή με κάλεσαν (με το μέχρι πρότινος ισχύον καθεστώς) σαν ωρομίσθιο, εγώ θα τους έλεγα ΟΧΙ, επειδή υπάρχει κάπου κάπως κάποτε καποιος
με καποια επιτυχία, που δεν ηθελε να ξεβολευτει απο το τόπο του???

Δεν ειπα αυτο - εσυ καλα εκανες και δεχτηκες. Ειπα, γιατι θελεις να διοριστεις χωρις ΑΣΕΠ?

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
1) ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΚΑΝΕΙΣ

2) ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΣΕΠ ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ

Ας πουμε οτι το ΠΑΣΟΚ κανει το πρωτο. Το δευτερο δεν υπαρχει περιπτωση να το κανει! Ουτε να διοριζει στην αρχη μονο το 20% με ΑΣΕΠ, απο τη στιγμη που μιλαει για 100% με ΑΣΕΠ! Ας κανουμε ρεαλιστικες προτασεις!

Αντιθετα, η καταργηση του 40% κι η 5ετια διατηρησης του πινακα 24μηνου+ΑΣΕΠ, που προτεινε αλλος συναδελφος, ειναι οντως ρεαλιστικη! Αρκει να συνεχιζουν να παιρνουν αναπληρωτες-ωρομισθιους απο τον Ενιαιο Πινακα, γιατι αλλιως πώς θα καταφερουν να φτασουν το 24μηνο οσοι ειναι ηδη στον πινακα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.