*

Αποστολέας Θέμα: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!  (Αναγνώστηκε 63012 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #70 στις: Απρίλιος 07, 2023, 10:21:03 μμ »
Με την προκυρηξη των εκλογών "παγώνει" η διαδικασία της αξιολογησης; Οι απόψεις διίστανται... Γνωρίζει κάποιος έγκυρα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:27:20 »

Αποσυνδεδεμένος lodo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #71 στις: Απρίλιος 08, 2023, 11:26:45 πμ »
Με την προκυρηξη των εκλογών "παγώνει" η διαδικασία της αξιολογησης; Οι απόψεις διίστανται... Γνωρίζει κάποιος έγκυρα;

Και τυπικά να μην διακοπεί η διαδικασία πρακτικά δεν τρέχει τίποτα - και όπου πάει να τρέξει την σταματούν οι σύλλογοι των εκπαιδευτικών, όπως στα Χανιά, την Κέρκυρα, το Ηράκλειο την Θεσσαλονίκη, όπως διαβάζουμε στις εκπαιδευτικές ιστοσελίδες

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #72 στις: Απρίλιος 08, 2023, 11:59:58 πμ »
Γιατί δεν έβαζες εσύ που και μυαλό διαθέτεις και δεν είσαι συμπλεγματικός; Τι πιο εύκολο από την κριτική και τους αφορισμούς;
Γιατί γουστάρω το δασκαλίκι. Όχι σαν κι εσένα που γύρευες απεγνωσμένα γραφείο για να ξεφύγεις απ' τους μαθητές.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2023, 12:04:09 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος dis_stam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 08, 2023, 01:58:59 μμ »
Γιατί γουστάρω το δασκαλίκι. Όχι σαν κι εσένα που γύρευες απεγνωσμένα γραφείο για να ξεφύγεις απ' τους μαθητές.
Δεν το πιστεύω... Ο διαπρύσιος υποστηρικτής της αξιολόγησης δεν διδάσκει σε σχολική αίθουσα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:27:20 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 08, 2023, 02:43:45 μμ »
@leon.
Επειδή προσπαθείς να ξεφεύγεις έχεις αποδείξεις για όσα ψευδή αναφέρεις;  Πάγια τακτική σου να σπέρνεις ζιζάνια. Για να σε βγάλω από την δύσκολη θέση σε πληροφορώ  ότι από την ημέρα που ορκίστηκα όταν διορίστηκα δεν έχω ξαναπεράσει  από άλλο γραφείο εκτός από αυτό του συλλόγου διδασκόντων,
Πάντα έκανες προσωπικές επιθέσεις με σκοπό τον ανέξοδο εντυπωσιασμό. Τότε που έγραφες αυτά που παραθέτω πιο κάτω, εγώ ήμουν διορισμένος πριν από χρόνια!!! Παντού φαντάσματα βλέπεις!!

Παράθεση
« Απάντηση #5333 στις: Φεβρουάριος 03, 2019, 11:58:12 πμ »
Παράθεση από: ΛΕΩΝ21 στις Φεβρουάριος 03, 2019, 11:28:40 πμ
Λοιπόν. Ο Anemos2017, ο linkprovider, ο Kostakis2008 δεν έχουν καμμιά σχέση με τους δικαιωθέντες και βρίσκονται εδώ για ένα λόγο. Να αλιεύουν πληροφορίες για να τις χρησιμοποιήσουν σε προσφυγές που θα καταθέσουν ονομαστικά εναντίον διορισμού δικαιωθέντων συναδέλφων. Ουδεμιά πληροφορία δημοσίως ή pm σε κανέναν απ' τους τρεις αυτούς κυρίους. Το θέμα καλό θα 'ταν να κλειδώσει. Άμα δε συμβεί τότε μόνο pm συνάδελφοι και μ ό ν ο σε όσους εμπιστεύεστε απόλυτα. Αυτά.



« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2023, 03:30:29 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 08, 2023, 02:47:35 μμ »
Δεν το πιστεύω... Ο διαπρύσιος υποστηρικτής της αξιολόγησης δεν διδάσκει σε σχολική αίθουσα;
Βρες ένα σχόλιο μου εδώ υπερ της αξιολόγησης!! Απόδειξε ότι δεν διδάσκω και ότι είμαι σε γραφείο!! Με στοιχεία!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 08, 2023, 04:49:07 μμ »
@leon.
Επειδή προσπαθείς να ξεφεύγεις έχεις αποδείξεις για όσα ψευδή αναφέρεις;  Πάγια τακτική σου να σπέρνεις ζιζάνια. Για να σε βγάλω από την δύσκολη θέση σε πληροφορώ  ότι από την ημέρα που ορκίστηκα όταν διορίστηκα δεν έχω ξαναπεράσει  από άλλο γραφείο εκτός από αυτό του συλλόγου διδασκόντων,
Πάντα έκανες προσωπικές επιθέσεις με σκοπό τον ανέξοδο εντυπωσιασμό. Τότε που έγραφες αυτά που παραθέτω πιο κάτω, εγώ ήμουν διορισμένος πριν από χρόνια!!! Παντού φαντάσματα βλέπεις!!
Τι μου θύμησες τώρα. Ήταν τότε που έστελνες pm καθημερινά σε μέλη του pde (τα κρατήσαμε για να γελάμε μεταξύ μας) πως δεν πρόκειται να διοριστούμε. Ρε τι χρόνια. Νοσταλγία.

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 08, 2023, 05:01:39 μμ »
Και τυπικά να μην διακοπεί η διαδικασία πρακτικά δεν τρέχει τίποτα - και όπου πάει να τρέξει την σταματούν οι σύλλογοι των εκπαιδευτικών, όπως στα Χανιά, την Κέρκυρα, το Ηράκλειο την Θεσσαλονίκη, όπως διαβάζουμε στις εκπαιδευτικές ιστοσελίδες
Πάντως σε γειτονικό σχολείο έχουν κλείσει ραντεβού για μετά το Πάσχα για να αξιολογηθουν και μάλιστα θέλουν να γίνει διακριτικά να μην το πάρει γραμμή ή ελμε. Η ίδια η εκπαιδευτικος επικοινώνησε με το σύμβουλο για να αξιολογηθεί.

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 08, 2023, 05:30:42 μμ »
Πάντως σε γειτονικό σχολείο έχουν κλείσει ραντεβού για μετά το Πάσχα για να αξιολογηθουν και μάλιστα θέλουν να γίνει διακριτικά να μην το πάρει γραμμή ή ελμε. Η ίδια η εκπαιδευτικος επικοινώνησε με το σύμβουλο για να αξιολογηθεί.
"Ραντεβού στα τυφλά"... "να το κάνουμε όσο πιο διακριτικά γίνεται" και λοιπές μπαρούφες. Σαν τις συναντήσεις από site ερωτικών γνωριμιών. Η ξεφτίλα σε όλο της το μεγαλείο. Σε λίγο θα καλούμε τους συμβούλους και για καφέ ή ποτό στο σπίτι!!! Decadence!!! Να δείτε στο τέλος που θα προκύψουν και ερωτικές περιπτύξεις ανάμεσα σε αξιολογητές και αξιολογούμενους... εφοδιαστείτε με κρυφές κάμερες συνάδελφοι και μετά καρφωτοί στην Τατιάνα ή στην Ζήνα!!!

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 08, 2023, 05:36:22 μμ »
Ντροπή πραγματικά... Απλά αναρωτιέμαι πόσοι πολλοί είναι αυτοί οι αναισχυντοι... Γιατί πρέπει να είναι πραγματικά πολλοί.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 08, 2023, 06:06:50 μμ »
Τι μου θύμησες τώρα. Ήταν τότε που έστελνες pm καθημερινά σε μέλη του pde (τα κρατήσαμε για να γελάμε μεταξύ μας) πως δεν πρόκειται να διοριστούμε. Ρε τι χρόνια. Νοσταλγία.

Δημοσίευσε τα αφού τα έχεις! Σου επιτρέπω να τα δημοσιεύσεις για να αποδείξεις ότι πραγματικά τα έγραφα και για να γελάσουμε όλοι μαζί εδώ. Εγώ πάντως έχω κάποια π.μ. επαινετικά εκ μέρους σου για εμένα!
Λυπάμαι μόνο για τις μεθόδους σου.....προσπαθείς με ψέματα να δικαιολογήσεις τις πράξεις σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2023, 07:02:07 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 08, 2023, 08:31:37 μμ »
Και τυπικά να μην διακοπεί η διαδικασία πρακτικά δεν τρέχει τίποτα - και όπου πάει να τρέξει την σταματούν οι σύλλογοι των εκπαιδευτικών, όπως στα Χανιά, την Κέρκυρα, το Ηράκλειο την Θεσσαλονίκη, όπως διαβάζουμε στις εκπαιδευτικές ιστοσελίδες

Πραγματικά λυπάμαι για το ότι υπάρχει τόση παραπληροφόρηση…τα δημοσιεύματα αφορούν ελάχιστες περιπτώσεις εισβολής πραγματικής ακραίων τύπου Ανταρσύα και μλ-ΚΚΕ ή ΚΚΕ-μλ δεν ξέρω την διαφορά, οι εκπρόσωποι των οποίων προπηλακίζουν συναδέλφους που θέλουν να αξιολογηθούν και έχουν κάθε νόμιμο δικαίωμα να το κάνουν και Συμβούλους που έρχονται αντιμέτωποι με φασιστικές μεθόδους: ύβρεις, φωνές, χειρονομίες και άλλα ευτράπελα!!!
Δεν τιμούν κανέναν μας…δεν εκπροσωπούν κανέναν μας…πρόκειται για μειοψηφικές παρατάξεις, που εμποδίζουν συναντήσεις, οι οποίες γίνονται σε δεύτερο χρόνο. Τι καταφέρνουν; Από ότι φαίνεται να κερδίζουν κοινό! Κάποιοι αισθάνονται ότι αγωνίζονται για αυτούς…στην πραγματικότητα, όπως όλα αυτά τα χρόνια, αγωνίζονται για τη θέση τους. Εκλογές έρχονται και ξέρετε πρόκειται για στελέχη κομμάτων…γιατί κόπτεται ο Leon και άλλοι τέτοιοι εδώ μέσα; Για το δημόσιο σχολείο; Αν πάλευαν για αυτό ούτε ιδιαίτερα θα έκαναν ούτε στις καταλήψεις, που πληγώνουν το δημόσιο σχολείο και επιτείνουν τις ανισότητες στην εκπαίδευση θα πρώτοστατούσαν.

Νομίζουν ότι απευθύνονται σε αφελείς…κύριοι, σας ξέρουμε πολύ καλά!

Στην Περιφέρειά μου λοιπόν - μια από αυτές που αναφέρατε και στην Κρήτη που έχω πολλούς εκλεκτούς φίλους- να ξέρετε ότι προχωρούν κανονικότατα οι αξιολογήσεις και όσες εμποδίστηκαν έγιναν απλώς λίγο πιο μετά με κόστος για τους νεοδιόριστους…όποιος θέλει να απεργήσει, να απέχει, καλώς! Σεβασμός σε όσους θέλουν να είναι τυπικοί, νόμιμοι και δεν θέλουν να κάνουν επαναστατική γυμναστική προς άγρα ψήφων.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 08, 2023, 11:37:34 μμ »

Πραγματικά λυπάμαι για το ότι υπάρχει τόση παραπληροφόρηση…τα δημοσιεύματα αφορούν ελάχιστες περιπτώσεις εισβολής πραγματικής ακραίων τύπου Ανταρσύα και μλ-ΚΚΕ ή ΚΚΕ-μλ δεν ξέρω την διαφορά, οι εκπρόσωποι των οποίων προπηλακίζουν συναδέλφους που θέλουν να αξιολογηθούν και έχουν κάθε νόμιμο δικαίωμα να το κάνουν και Συμβούλους που έρχονται αντιμέτωποι με φασιστικές μεθόδους: ύβρεις, φωνές, χειρονομίες και άλλα ευτράπελα!!!
Δεν τιμούν κανέναν μας…δεν εκπροσωπούν κανέναν μας…πρόκειται για μειοψηφικές παρατάξεις, που εμποδίζουν συναντήσεις, οι οποίες γίνονται σε δεύτερο χρόνο. Τι καταφέρνουν; Από ότι φαίνεται να κερδίζουν κοινό! Κάποιοι αισθάνονται ότι αγωνίζονται για αυτούς…στην πραγματικότητα, όπως όλα αυτά τα χρόνια, αγωνίζονται για τη θέση τους. Εκλογές έρχονται και ξέρετε πρόκειται για στελέχη κομμάτων…γιατί κόπτεται ο Leon και άλλοι τέτοιοι εδώ μέσα; Για το δημόσιο σχολείο; Αν πάλευαν για αυτό ούτε ιδιαίτερα θα έκαναν ούτε στις καταλήψεις, που πληγώνουν το δημόσιο σχολείο και επιτείνουν τις ανισότητες στην εκπαίδευση θα πρώτοστατούσαν.

Νομίζουν ότι απευθύνονται σε αφελείς…κύριοι, σας ξέρουμε πολύ καλά!

Στην Περιφέρειά μου λοιπόν - μια από αυτές που αναφέρατε και στην Κρήτη που έχω πολλούς εκλεκτούς φίλους- να ξέρετε ότι προχωρούν κανονικότατα οι αξιολογήσεις και όσες εμποδίστηκαν έγιναν απλώς λίγο πιο μετά με κόστος για τους νεοδιόριστους…όποιος θέλει να απεργήσει, να απέχει, καλώς! Σεβασμός σε όσους θέλουν να είναι τυπικοί, νόμιμοι και δεν θέλουν να κάνουν επαναστατική γυμναστική προς άγρα ψήφων.
Γράφεις σεντόνια για να δικαιολογήσεις τη συνεργασία σου με το καθεστώς; Και τόμους να γράψεις αυτή δεν ξεπλένεται. Κρίμα γιατί από ασεπίτη περίμενα αλλιώτικη συμπεριφορά απ' το να κάνει τεμενάδες στην εξουσία.

Αποσυνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ATOMIKH ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: Να ζήσουμε … να τη θυμόμαστε!
« Απάντηση #83 στις: Απρίλιος 09, 2023, 02:39:19 πμ »
Λυπάμαι μόνο για τις μεθόδους σου.....προσπαθείς με ψέματα να δικαιολογήσεις τις πράξεις σου.
μου αρεσει που καθεσαι και ασχολεισαι με τον λεοντα του πδε, μα-μυ στην πραγματικη ζωη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 461
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.